Проблемна кожа....мразя я!

  • 6 320
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31
И на мен, когато започнах да пия Диане 35, спряха да ми излизат каквито и да било пъпки, а преди години имах много проблемна кожа. Освен това съм ползвала и Зинерит, който също има много добър ефект. В момента съм с хидратиращата серия на Ла Рош Посе и съм много доволна от нея. Ям страшно много шоколад, често пия газирано....въобще от нищо не се ограничавам, а навремето кожата ми беше голям проблем Flutter

# 16
  • Мнения: 786
За храната донякъде може и да е вярно, но само донякъде... Simple Smile
Ако лишаваш организма си от ценни и незаменими хранителни вещества, това едва ли ще е полезно за кожата, а още по малко за цялото ти тяло.
За шоколада в много статии пише, че не е причина за поява на пъпки. Някъде стигат и до там да го препоръчват за разкрасяване (външно, вътрешно, сигурно много от вас са го чували). При положение, че използваш козметика, предназначена за проблемна кожа, кожата ти е "чиста" и въпреки това проблемът си стои, значи е на хормонално ниво. В тоя случай наистина противозачатъчните са решение, но там пак всеки си решава. Аз като ги спрях, а после и като забременях, станах цялата в пъпки. А на някои бременноста им действа изчистващо.
Имам познати, които използват наполовина на моята козметика, всъщност може да се каже, че нищо не използват, и пак са с чисти лица без съществени проблеми. Другото нагоре е казано... много вода, маски за тоя тип кожа, които да се редуват, и все пак сега е студено и да не се пресушава лицето. Успех!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз се изчистих от пъпките с Diane35(противозачатъчни)резултата бе на 6 месец след като почнах да ги пия.
То хубаво да ги почне ама трябва да спре цигарите, а тя не иска, иначе и аз съм чувала че с противозачатъчните има ефект като се пият.
Стрелче, според мен трябва да лекуваш проблема вътрешно с мазила само временно подобрение ще имаш, а докато нацелиш подходящото за теб мазило може и да пламнеш хептен като тийн. Мажи се с нещо лечебно, махни ги тия кремове, ако трябва иди пак на дерматолог или на два, за да чуеш още няколко мнения.
Иначе на мен ми пратиха от Египет едни кремчета, които за ден ми оправят излезлите пъпки, а на мен също ми излизат доста. Те са два крема и се сипва по малко количество на пръста и от двата, смесват се и се нанасят върху пъпката. Казват се Acne Benz gel в една опаковка са и двата крема, имам повече от половин туба, защото са доста икономични ако искаш да ти отсипя някъде и да ти дам да ги пробваш, току виж и на теб ти помогнали, ако не друго поне няма да ти навредят.  Confused

# 18
  • Мнения: 31
А каква е връзката между противозачатъчните и цигарите?  Rolling Eyes Аз пуша по-малко от кутия на ден, а ги взимам откакто родих. Вредно ли е? Гинеколожката нищо не каза, но ще трябва да я питам пак явно... Thinking

# 19
  • Мнения: 4 473
Аз се изчистих от пъпките с Diane35(противозачатъчни)резултата бе на 6 месец след като почнах да ги пия.
То хубаво да ги почне ама трябва да спре цигарите, а тя не иска, иначе и аз съм чувала че с противозачатъчните има ефект като се пият.
Стрелче, според мен трябва да лекуваш проблема вътрешно с мазила само временно подобрение ще имаш, а докато нацелиш подходящото за теб мазило може и да пламнеш хептен като тийн. Мажи се с нещо лечебно, махни ги тия кремове, ако трябва иди пак на дерматолог или на два, за да чуеш още няколко мнения.
Иначе на мен ми пратиха от Египет едни кремчета, които за ден ми оправят излезлите пъпки, а на мен също ми излизат доста. Те са два крема и се сипва по малко количество на пръста и от двата, смесват се и се нанасят върху пъпката. Казват се Acne Benz gel в една опаковка са и двата крема, имам повече от половин туба, защото са доста икономични ако искаш да ти отсипя някъде и да ти дам да ги пробваш, току виж и на теб ти помогнали, ако не друго поне няма да ти навредят.  Confused

Май ще се наложи да изследвам някой друг хормон Confused ooooh!
Относно кремчето, нямам нищо против, само че ако ми подейства  - да не ти открадна цялата тубичка Laughing Laughing LaughingНали казваш, че е от Египет, а скоро нямам път натам Mr. Green Crazy Joy Joy
Шегувам си се аз ... вече сама със себе си Blush Tired

Valeria , благодаря ти все пак за предложението!  bouquet

Почти всички говорите за маски - кажете какви да ползвам Praynig, доста отдавна не съм ползвала такива и идея си нямам кои са подходящи за моят тип кожа Embarassed

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
А каква е връзката между противозачатъчните и цигарите?  Rolling Eyes Аз пуша по-малко от кутия на ден, а ги взимам откакто родих. Вредно ли е? Гинеколожката нищо не каза, но ще трябва да я питам пак явно... Thinking

Аз поне не знам да имат връзка с цигарите Rolling Eyesсестра ми пие Диане 35от няколко години,(а има доста проблеми в тази област и е ходила по доста гинеколози тук,както и в чужбина)и никой не й е споменавал за цигарите,а тя пуши доста

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз пък знам, че като взимаш противозачатъчни цигарите трябва да се спрат, поне така са ми казвали 3-ма гинеколози, които съм питала до сега, освен те да са от друга школа  Wink
Иначе Стрелче като ни свърши крема ще си направим една командировка до Египет за да си купим по две торби и без това отдавна искам да ида там, сега ще имаме повод  Laughing
Ако все пак решиш казвай давам ти го наистина, ще ти сипя в двете джобчета достатъчно количество та да си имаш за 2-3 месеца  Wink

# 22
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Проблемът с противозачатъчните и цигарите е в това, че двете в комбинация създават силен риск от сърдечносъдови заболявания, затова на жени над 35 години се препоръчва, ако ползват антибебе пил, да спрат цигарите, или да си намерят друго средство за предпазване...
Иначе за протокола - и аз съм от пъпчивите...  Mr. Green Embarassed

# 23
  • Мнения: 216
Да ти кажа и аз имам проблемна кожа, но решение намерих в следния лосион: купувам си салицилов спирт с по ниското процентно съдържание - 1% и антибиотик хлорнитромицин. Изсипвам прахчето на 4 от капсулите на антибиотика в шишенцето със спирта и хубаво раздрусвам. Почиствам лицето всяка вечер, ефекта ще усетиш още на третия, четвъртия ден. Лицето се успокоява и изглажда. Много съм доволна. Трябва да ти кажа, че какво ли не съм опитвала и от този лосион, който някакъв кожен доктор  случайно каза на майка ми, просто се родих!!! Надявам се и на теб да помогне. Хем има и антибиотик, но не го пиеш да се тровиш, а прилагаш външно.
Ако случайно решиш да използваш рецептата ми ще се радвам да споделиш и резултата.

# 24
  • Мнения: 7 430
И аз съм с такава проблемна кожа Sad сега като, че ли е по-добре, но от време на време съм ужас. Какво ли не съм пробвала, но уви има моменти в които като, че ли нищо не правя и нямам, а в други се мацотя и ми излизат #Cussing out

В момента си правя маски от серията на Ив Роше, хидратиращи за мазна кожа, които се отлепват и за пъпъките ползвам едно кремче на Ейвън "Clearskin", от което съм много доволна - сега от Бг ми изпратиха още две даже Party
Пуша, пия - хе, хе (по мъже не ходя)ям доста сладко и сега като, че ли е по-добре.
Е, от време на време ми се появява по някоя, ама то да ми напомни да не забравям да се маскирам Wink от време на време Mr. Green
Сега, проблема ми е с белезите и черните точки, ама ша съ опра'им

Успех ти желая в преборването на гадините Hug

# 25
  • Мнения: 7 430
Забравих да напиша, че от време на време си търкам лицето с тоалетни трици и мисля, че ми действа добре Peace

# 26
  • Мнения: 418
Привет Simple Smile

Значи като сам си в БГ се зареждам с AMRITA - има лосион за почиставне на кожата, и др. малко лосйонче с което намазваше дадената пъпчица и тя изсъхва за 1 ден Simple Smile  Така това от БГ. Когато сам си в щатите: Neutrogina, Clearasil, Johnson & Johnson.  Също така пробвай: DIFFEREN JEL, MURAD SYSTEM i PROACTIV.  И пий мнoгoоо вода - 2 литра на ден ако можеш Simple Smile... също така на CLINIQUE: PORE MINIMIZER - THERMAL ACTIVE SKIN REFINER!! И след всяко махане на грим : дезинфекцирам с обикновен 70 - 85 % алкохол.


USPEH Simple Smile

# 27
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Сега ще изкажа и аз!
Моята кожа не е от най-проблемните, но имам малко пъпчици, малко петънца, доста широко отворени пори и черни точки, а от скоро вече и бръчки.

Аз бях написала,че се обринах,точно от Рок oil control,но това не пречи на СТрелче да пробва,това което желае. bouquet
Толкова ли е невероятно,че от даден крем може да обринат един-двама/едва ли съм единствената/.



И аз никак не  съм доволна от РОК. Излязоха ми още повече пъпки по лицето. Бях захвърлила цялата серия. Скоро отново посегнах към нея- прежалих се първо с антицелулитния крем, който  ми произведе доста малки пъпчици на дупето. Така, че аз РОК не го предпочитам. #2gunfire #2gunfire
Сега лицето ми е доста по-чисто от пъпки. Постигнах резултата с редовно ходене на сауна. Кожата ми става страхотна.
Освен това ползвам подобно мазило:

Да ти кажа и аз имам проблемна кожа, но решение намерих в следния лосион: купувам си салицилов спирт с по ниското процентно съдържание - 1% и антибиотик хлорнитромицин. Изсипвам прахчето на 4 от капсулите на антибиотика в шишенцето със спирта и хубаво раздрусвам. Почиствам лицето всяка вечер, ефекта ще усетиш още на третия, четвъртия ден. Лицето се успокоява и изглажда. Много съм доволна. Трябва да ти кажа, че какво ли не съм опитвала и от този лосион, който някакъв кожен доктор случайно каза на майка ми, просто се родих!!! Надявам се и на теб да помогне. Хем има и антибиотик, но не го пиеш да се тровиш, а прилагаш външно.

Моето мазило е подобно и си го  купувам от дерматоложката ми. doctor Приготвя ми го тя  и освен това му слага  смрадлика и розмарин. Ползвам го по един път в деня.  Препоръчвам го на всички.
Сега по-голям проблем ми са петната, които имам по лицето.  Лятото се крият с хубав тен, обаче сега пак се появиха, и не знам какво да ги правя. Thinking

# 28
  • София
  • Мнения: 2 356
Сестра ми ми беше препоръчала за този (и мой) проблем 1 крем на Avene - Cicalfate (дано да не бъркам как се пише, защото още не съм си го взела Embarassed ) Струва 10-12 лв. Тя каза, че е много доволна, и са спрели да й излизат пъпки (но пък тя няма кой знае какво). Аз съм на периоди, и проблема го създавам и сама Embarassed, но сега ползвам козметика на Авон и кожата ми се е поизчистила доста.  На ексфолииращия тоник на Биотрейд съм хвърлила око, като чета тук, доволни сте Thinking

# 29
  • Мнения: 3 835

Почти всички говорите за маски - кажете какви да ползвам Praynig, доста отдавна не съм ползвала такива и идея си нямам кои са подходящи за моят тип кожа Embarassed



О, маските са нещо много приятно! След тях кожата е прекрасна  Sunglasses

При нашата "мазничка" кожа предимно се ползват пилинг маски, ексфолииращи. Също не е зле и хидратираща да си имаме.  Thinking

Да не пропусна почистването и сутрин, и вечер - в две стъпки.

При мен поне храненето и пушенето не оказват никакво влияние. Сега пуша повече и ям много по-мазни храни от преди, когато имах ужасна кожа и много пъпки! Но от две-три години не съм пропуснала и ден без да направя "трите стъпки" два пъти на ден и смея да кажа, че овладях положението.  Peace
Да живее козметиката  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт