До кога бебешки клечки за уши?

  • 3 414
  • 44
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
Не знам за този форум ли ми е въпроса, но след като в "Нашите деца" се обсъжда предимно възпитанието, пускам тук:

Въпросът ми е - откога може да се чистят ушите на детето (не бебето) с клечки за възрастни?

# 1
  • Мнения: 419
Чистенето на ушите с клечки не се препоръчва нито за възрастни, нито за бебета. Може да ти звучи странно, аз самата късно се запознах с този факт и не мога да се отуча да използвам клечки за уши за себе си, но няма да създавам този вреден навик на детето си.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 816
Стелфи и аз не чисте уши. След баня попивам само ушната мида.
Канала се самопочиства и излишната кал излиза в мидата.
Щерката имаше много проблеми с ушите, отит. Тогава УНГто ми каза "с нищо не бъркай, това е наша работа".
Аз тогава изтръпнах като видях с какво й чистеше ушите.

# 3
  • Мнения: 9 487
Не се препоръчва именно почистването с обикновените тупфери, тези с ограничителя (т.нар. бебешки), са ок, понеже се избягва именно момента на напъхване навътре в ушния канал на "ушната кал", и същевременно все пак естетически ще сме  Flutter

# 4
  • Мнения: 925
Ха сега, хвърлихте ме в "тъч-а"  Rolling Eyes От както се е родил ползвам бебешките с ограничител . Сега да ползвам ли и какви  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 44 225
никога не съм ползвала, бях купила пробвах 1-2 пъти,  и ги махнах.(не бъркам на дълбоко, само подсошавам след къпане, а като бебе пък съвсем само каквото е съвсем на входа съм чистела, понякога и с марличка даже, без никакви клечки).

# 6
  • Мнения: 15 379
Ползвам тупфери с ограничител, т.е. бебешки клечки за уши. Вероятно още дълго ще е така.
Почиствам много внимателно, като клечката за уши не влиза в канала почти.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 335
Почиствам много внимателно, като клечката за уши не влиза в канала почти.[/b]

Да де, то мен точно това ме бърка - че клечката почти не влиза в канала, мислех че трябва по-издълбочко да забърсва Rolling Eyes
Ама вие ме ударихте в земята - как така да не чистя ушите?!..... Rolling Eyes Няма ли да се събере ушна кал в канала, то се вижда, гадно е Sad Аз ако не си изчистя собствените уши дори един ден започвам да го усещам и ме дразни страшно...

Какво точно обясняват УНГ-тата казвате?

# 8
  • Мнения: 15 379
Всеки различно ще ти каже.
Много ясно, че ще ги почистваш - внимателно и без да навлизаш в канала. Както досега.

Всеки ден си чистя ушите. Иначе започват да ме сърбят.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 816
Чистиш внимателно като видиш, че калта е излязла.
Аз за себе си поразредих чистенето, защото колкото по-често ги чистех, толкоз по производителни ставаха и сърби.

По принцип повечето УНГ не препоръчват клечки, защото с клечката понякога калта не се изкарва, а се вкарва по-навътре в канала.

# 10
  • Мнения: 15 379
..защото колкото по-често ги чистех, толкоз по производителни ставаха и сърби.

Има такова нещо Crazy.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 335
Хмм?.... Thinking
Трябва да помисля! Grinning

Аз понеже лекувам един ушен проблем ще питам другия път и отоневролога си, той е много в час. После ще споделя още едно УНГ мнение Simple Smile

# 12
  • Мнения: 15 379
Ще чакаме Simple Smile.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 225
аз за по-големи деца и хора знам, че най-добре с физ. р-р пръскваш(ако е спрей за уши) или капваш и след малко оставяш да изтече...то размеква и изкарва каквото има и вече на входа само избърсваш с марличка, клечка, салфетчица, акквото там ти е удобно...

# 14
  • Мнения: 8 999
Винаги съм ползвала "човешки", а не бебешки с ограничител. Почиствам ушната мида и бъркам в канала на около половин сантиметър, не повече.

Общи условия

Активация на акаунт