ОТЗИВИ ЗА МЕБЕЛИ ЯВОР

  • 26 483
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте мами,благодарение на вас разбрах за мебели ЯВОР и преди месец  си купих детско обзавеждане от магазина им в Надежда.Останах много доволна от обслужването и от мебелите,но все пак преди да обзаведа цялата къща ще ми трябва вашата помощ.
Моля ви да споделите доволни ли сте?

# 1
  • Мнения: 1 674
Преди 3 седмици купихме обзавеждане за спалнята. Доволни сме - поръчката пристигна още на следващият ден, в часа за който се бяхме уговорили. Мебелите на нас много ни харесват Peace

# 2
  • Мнения: 7
Аз от Явор си взех кухня и съм супер доволна, взех я на промоция нямаше 400 лв.

# 3
  • Мнения: 0
Ние също поръчахме кухнята си от там, сега чакаме доставката. В магазина им в Младост е много приятно, може цял ден да се разхождаш без да ти омръзне. Щом сте доволни, се радвам, че съм направила най-добрия избор!

# 4
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
смело си взимай мебели от там -аз имам 2 детски стаи , холна гарнитура и трапезна маса-много съм доволна и от обслужването и от целия персонал

# 5
  • Мнения: 737
И двете ми спални са от там и по-точно от полските модулни системи BRW (black, red, white).
Мисля, че в Явор ги предлагат най-евтино в сравнение с остналите магазини.
Защото имах много модули ми направиха и отстъпка за монтажа 50%.

# 6
  • Мнения: 0
Аз също съм доволна от Мебели Явор има спалня която я купихме преди 3 години от чам е и не е мръднала с времето даже става по хубаво дървото.Имаме и 4 нови стола пак от Явора. Grinning

# 7
  • Мнения: 82
И двете ми спални са от там и по-точно от полските модулни системи BRW (black, red, white).
Мисля, че в Явор ги предлагат най-евтино в сравнение с остналите магазини.
Защото имах много модули ми направиха и отстъпка за монтажа 50%.


Доколкото знам те са вносители за България на BRW. Аз имам такива мебели, закупени от Явор през 2004 година и съм супер доволна - здрави панти, здрави контрукции, нама обелено или отлепен кант  Peace

# 8
  • Мнения: 28
Здравейте, аз също съм доволна от ЯВОР. Мисля, че главно внасят от Чехия или от Полша беше, не съм сигурна....И сега да поискам и аз мнение за това, ако някой го има или знае нещо по въпроса:

http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=30 … subcat=&show=

# 9
  • Мнения: 737
Здравейте, аз също съм доволна от ЯВОР. Мисля, че главно внасят от Чехия или от Полша беше, не съм сигурна....И сега да поискам и аз мнение за това, ако някой го има или знае нещо по въпроса:

http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=30 … subcat=&show=

Знам само че модулната система Doors е на BRW (полските модулни системи). Аз имам от серията Ringo пак на BRW и съм доволна от качеството им.

# 10
  • Мнения: 1 560
Aз съм доволна от качеството на серия LARGO.

# 11
  • Мнения: 28
ЛАРГО пък е другото, което харесвам, ама гардеробът им ми идва малък  Embarassed..поне 4 крила ми се иска, та затова Доорс ме грабна май. То и името му го подсказва де- врати да искаш Simple Smile

# 12
  • Мнения: 146
И ние сме доволни поръчахме си спалня.

# 13
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен,
Виждам само хубави отзиви за "Явор", но за съжаление ние не можем да се похвалим със същото. Купихме си холен ъгъл преди около 5 - 6 месеца, но доставката му закъсня с около 2 седмици / беше изработен по поръчка/. Производителят е български фирма - "Тедива". Преди месец оставихме хлътналата седалкова част за отстраняване на дефекта, но до момента нямаме яснота кога ще бъде поправена. Ние сме клиенти на този магазин на ул.202 в София / надлез Надежда/.
Съветът ми е да бъдете по -внимателни , особено ако става въпрос за изработване на мебели по поръчка от тях.
Дано не съм Ви отегчила с многословие.

# 14
  • Мнения: 481
От Явор имаме 2 секции от тези полските - вече 5-6 години не са мръднали. И цената им беше много добра.
Миналото лято си взех малка модулна секция (не мога да я открия в сайта им за ви я покажа). Много съм доволна. Пристигна в срок, всичко си беше на лице за сглобяването. Плоскостите са 18 мм., обкантването е много добрена правено. Много съм доволна.
Сега съм си харесала спалня, но за съжаление ми идват малко скъпички.
В Явор мога да твърдя с чиста съвест, че имат може би най-оптималното съотношение цена-качесто-обслужване!

# 15
  • Мнения: 34
здравейте, аз съм много доволна от Явор, имаме ъглов диван от там  и столове и за сега не са мръднали, купихме ги някъде преди половин година , така че и аз ги препоръчвам  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 403
Момичета, харесах си кухня от Явор. Каквото прочетох дотук като отзиви, май трябва да скачам и да не се притеснявам?

Като дизайн ми легна на сърце, само не знам как са всички пантички, закопчалки и т.н. Имате ли отзиви специално за кухните и то за тези 3:
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=42 … cat=&show=%20

http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=18 … cat=&show=%20

http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=39 … cat=&show=%20

Предварително благодаря за отзивите

# 17
  • Мнения: 33
Никога не бих препоръчала тези мебели. Отвратително качество, може би най-долнопробните, да не говорим, че всеки шкаф е с различна дължина. Учудена съм, че има толкова положителни коментари Shocked, но негативното ми мнение може би е повлияно от това, че знам някои неща за фирмата.

# 18
  • на дъното
  • Мнения: 1 549
Напълно подкрепям iliqnka. Свекърва ми си поръчаха кухня и направо е бясна.Нито размерите са точни, вътре сглобките са от на баба ми времето,на места корпуса е с по светъл и евтин материал,а излишно са обсъждали това при поръчката.Ужасно качество все едно са правене в някой гараж.

# 19
  • Мнения: 3 403
silviayo, iliqnka, мерси за мненията. Честно казано, постреснах се като ги прочетох.
Аз гледах само отвън като дизайн, не съм отваряла шкафовете да им видя пантите, но явно ще се разхождам втори път дотам.

# 20
  • Мнения: 3 191
И аз загледах ония ден втория модел от цитираните...ем отвън изглежда добре, ама вътре корпуса не е много цвете...от това 16мм ПДЧ и с малко кофти налепени кантове. Вратичките им са много красиви обаче..спор няма...По принцип би трябвало да са полски, ама май не са точно, щото питах момчето дали мога да си поръчам нестандартен размер шкаф и каза че за около 15 дни ще стане....аз се отказах..иска ми се кухнята да я ползвам повече от 1-2 години. Както по-горе писах ми дадоха според мен фрапантна цена за кухня по поръчка, но като сметнах броя на шкафовете от "Явор" и преправянето им излизаше с около 500-600 лв разлика. Ами за себе си сметнах, че е по добре някой да ми я направи и аз да не се занимавам с глупости. Успех с избора, но провери с кухня по поръчка дали няма да е по-добре Simple Smile

# 21
  • на дъното
  • Мнения: 1 549
В магазина мострите сигурно изглеждат перфектно,но като дадеш поръчка и като ти я доставят и почнеш сглобяването ooooh!От 5 шкафчета 3 са върнати.До колкото разбрах се правят в България и работят по каталог с фиксирани сандарти,понеже и свекито искаше нестандартни за барплота.За себи си съм се уверила,че най-добре е да се купува директно мостра както ние направихме в нашия случай Wink,но не е от Явор.

# 22
  • София
  • Мнения: 282
Аз си купих трапезарна маса от Явор, избрах си я от сайта на производителя в Полша, те и в магазина имат техни каталози, след което си я поръчах по интернет от тях и ми я доставиха в срок. Много съм доволна. Явно някои от моделите се произвейждат в България, така че моят съвет е да избирате директно от сайта на полския производител.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 323
the slayer,

Ние си купихме кухня от Явор миналата седмица. Държах повече на ниската цена, отколкото на качеството, защото е за квартира. Нашата се продаваше с нарязан плот, мивка, която не се вгражда в плот и крепежи за горни шкафчета, които не стават за нищо.. Имай предвид, че обикновен плот, водобранни лайсни, крепежи...и тн...от най-обикновените ще ти излязат поне още няколко стотин лева. Аз лично, ако обзавеждах собствен апартамент бих си поръчала кухня на някой проверен майстор Peace
Успех Hug

# 24
  • Мнения: 190
Ние  си взехме трапезни  столове и съм  много  доволна 

# 25
  • Мнения: 3 403
Момичета, мерси много за всички мнения и препоръки.

Кухните, които гледах бяха с плот и възможност за вграждане на мивка. Не отричам, че цената също имаше значение - въпреки че е за собствен апартамент, парите привършиха и реших да мина на стандартен модел, а не по поръчка.
Може ли някой да ми каже кой е сайта на полския производител и как да поръчам оттам - може ли като си харесам модела на сайта, да го поръчам в магазините на Явор?
За колко време горе-долу става доставката от Полша?
Пак мерси за ценните съвети.   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 923
Аз си купих трапезарна маса от Явор, избрах си я от сайта на производителя в Полша, те и в магазина имат техни каталози, след което си я поръчах по интернет от тях и ми я доставиха в срок. Много съм доволна. Явно някои от моделите се произвейждат в България, така че моят съвет е да избирате директно от сайта на полския производител.
ти си я избрала, но Явор имат огромен склад в Пазарджик от където се доставят и повечето мебели в София, имат над 50 магазина в Пазарджик, Явор НЕ са производители те са само вносители не ги бъркайте тези неща, може би ако имаха производство нещата щяха да са с малко по-високо качество и цени, един съвет от мен не си поръчвайте мека мебел от Явор, това им е най-некачествената стока, имат много голям асортимент, който е произведен в Китай сами си правете сметка за какво си давате пари, може би BRW им е най-успешната марка, която внасят Peace

# 27
  • Мнения: 340
Чак над 50 магазина нямат, защото съм от Пазарджик и знам какво имат.  Flutter
Ама е факт, че Явор са само прекупвачи, а не прозводители.  Peace
Малките мебелни фирмички използват името на Явор за да си продават нещата, а Явор използва по-евтината цена, която им дават тези малки фирми.  Flutter
Аз имам спалня купена от Явор. Има си кусури, ама за толкова пари по-добро няма как да си взема.  Thinking
А относно кухните, поне според моя опит, защото и аз съм на етап кухня, или даваш 500-600 лв. за по-некачествена кухня и я сменяш през 3-4 години или се бъркаш за 8-10 000 лв. за кухня по поръчка с най-качествения материал, с най-добрите механизми и тя ти служи вярно 15-20 години.  Flutter
Всичко останало е нагаждане според бюджета и правене на компромиси с материали, механизми, и т.н. Tired

# 28
  • Мнения: 3 403
На мен цени от по 2000 ми идват в повечко в този момент, така че май ще се примирявам с нещо временно - за 2-3 години, докато съберем парички з сериозна инвестиция. Гледах и в други магазини кухните (готови) - абсолютно същите като качество и цени, така че май няма значение откъде ще си вземеш евтина кухня с компромиси.

# 29
  • Мнения: 5 967
Имам полско бюро и контейнери към него от Явор от 3 години. При доставката бяха точни. Но..Плота на бюрото вече е протрит само от плъзгане на мишката,папките и ръцете.Просто се получиха едни белезникави, като избелели петна там , където най-много се трие. Инак е здраво, няма други проблеми.

Последна редакция: сб, 28 май 2011, 10:26 от W

# 30
  • София
  • Мнения: 2 089
И аз не препоръчвам BRW, освен ако не търсите преди всичко ниски цени и приличен дизайн. Качеството не е добро, покритието на ПВЧ материала (фолио или не знам как се казва) е изключително некачествено, оставя незаличими следи от пръсти, лесно се отлепва, особено на кантовете, имам вече изкъртена панта на вертикален шакф, чекмеджетата на скриновете са с продънени дъна (а ги ползвам за бельо и чорапи, не за нещо тежко). Планирам ремонт и изхвърляне на сегашните.

# 31
  • София
  • Мнения: 0
 Party
Много ми е интересно да чета подобни теми - някой пуска тема за даден магазин и се почва една...   Laughing
...служители хвалят, конкуренция плюе - нормално явление Simple Smile

...попоглеждайте отвреме-навреме колко мнения има този който плюе или хвали Simple Smile

# 32
  • Мнения: 190
Имам полско бюро и контейнери към него от Явор от 3 години. При доставката бяха точни. Но..Плота на бюрото вече е протрит само от плъзгане на мишката,папките и ръцете.Просто се получиха едни белезникави, като избелели петна там , където най-много се трие. Инак е здраво, няма други проблеми.
А ти от  кой  си ?? Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 0

В този форум можете само да видите да давам съвети (там където мога) и чак на лично евентуално мога да препоръчам фирма, дори и да нямам НИЩО общо с нея! Такива са моите възгледи за добро или за лошо. И никога няма да видите мой пост в който вземам някаква страна на фирма, без оглед "за" или "против" !!! Просто ме дразни нагласата на някои хора, които като "плюят" по други си мислят че ще са по-добре...не вдяват, че ако всички са добре, и ти ще си добре!

# 34
  • Мнения: 3 403
Въпреки всички съвети от форума, си поръчах куухня от Явор. Сега й се радвам вече 1 седмица.
Кухнята е добро съчетание от цена и външен вид - не знам колко ще е качествена, но за парите които дадох за нея, няма да ме е жал да я изхвърля след 2-3 години като се скапе. Поръчах я с рязани плотове, защото едния шкаф отиде на другата стена. Кухнята добре, но проблемите бяха с монтажа.
Сагата е много дълга, но като извод - и най-хубавите мебели да си поръчаш, монтажистите могат да ти съсипят живота  Crossing Arms. И специално за Явор - когато продавача ви каже, че монтажа на мивката е включен в цената - НЕ му вярвайте! НЕ е включен или по-точно, те не предлагат монтаж на мивката - не само не я свързват към ВиК, но даже не си направиха труда да я сложат върху шкафа - тръснаха я в коридора и така си я оставиха опакована.
Та това е - иначе кухнята си ми харесва и щ се моля само някой шкаф да не падне от стената Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2

В този форум можете само да видите да давам съвети (там където мога) и чак на лично евентуално мога да препоръчам фирма, дори и да нямам НИЩО общо с нея! Такива са моите възгледи за добро или за лошо. И никога няма да видите мой пост в който вземам някаква страна на фирма, без оглед "за" или "против" !!! Просто ме дразни нагласата на някои хора, които като "плюят" по други си мислят че ще са по-добре...не вдяват, че ако всички са добре, и ти ще си добре!
Уважаеми Г-н Маринов, ние не "плюем" по фирмите, нито защитаваме някоя от тях. Изразяваме лично мнение и опит. Смятам, че всеки трябва да има такова! Разбира се, че на едни ще им харесва, на други не.
Отклоних се от темата, но не се стърпях, съжалявам. Нямам лично отношение към Вас.
Посещавала съм магазина на Явор и искам да кажа, че изглежда много приятен отвътре. За обслужване и покупка не мога да кажа нищо още.

# 36
  • Мнения: 386
Една специфична миризма (на лепило, най-вероятно) ме дразни вече цяла година.

# 37
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Ха, сега... първата част на темата е само с положителни коментари, а втората само с отрицателни.... ; )))
Аз съм на вълна спалня... харесах си 2-3 модела от Явор та сега ме хвърлихте в размисли ... ; )))))

# 38
  • Мнения: 481
Аз за пореден път съм доволна от Явор. (това не е реклама, просто споделям личен опит).
Точно спалня си купих преди седмица. Легло Ками. Имаше го в наличност и ми го доставиха на 2-рия ден. Сами си го сглобявахме, защото не е нещо сложно. Имаше си целия набор планки, болчета, дюбели и т.н. необходими за сглобяването. Само матрака си купих от друго място, защото модела, който исках го нямаше в наличност и ако трябваше да правя поръчка щях да чакам поне две седмици.
Така, че аз съм доволна от новата спалня. Стабилна е, лесно сглобяема!

Последна редакция: вт, 26 юли 2011, 22:55 от kokoshinkata

# 39
  • Мнения: 4
Ние купихме тази  спалня от Явор :
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=45 … cat=&show=%20
Имаха модела  в наличност и на другия ден след поръчката го доставиха.
 Много хубаво качество и дизайн.Доволна съм.Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2
Не съм пазарувала от Явор, но сега в момента върви някаква игра - отиваш, снимаш се, качваш във Фейса и ако събереш много гласове го печелиш. Интересно, но май ми трябват много приятели във ФБ  newsm78

# 41
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Мебелите на Явор са китайски, може да са били българска марка ама са били. Имат и някаква нашенска продукция която е с евтини материали за да е по-евтин крайния продукт. Ще дам един пример с линка от Mama_Teddy, гардероба е дълбок 550 мм, въпроса ми в колко остава чисто пространство за дрехите, според мен по-малко от 500 мм, а за зимните дрехи това е малко.

# 42
  • Мнения: 1 560
Според мен е малко некоректно зададен въпроса. В магазини "Явор" се предлагат различен ценови диапазон мебели. Не може да се очаква, че цял спален комлект за 600 лв ще е с качеството на същия на цена, но един шкаф на серията "Онтарио" . Затова аз примерно горе съм споделила, че съм доволна от серията "Ларго" на BRW (4 години не са мръднали), но не съм доволна от бюрото на Clipper (изтърка се, канта на чекмеджето се изтри. Редно е да споделяме от кои точно серии сме доволни или разочаровани.

# 43
  • Мнения: 9
Темата предизвика интереса ми , затова ще се изкажа.От тях чрез онлайн магазина им си поръчах спалнята(модел Беатриче 4Д) като визия ми харесва , като качество не мога да кажа понеже все още не е използвана въпреки че я купих зимата.След това реших да отида в магазина им в Пазарджик и да си харесам трапезна маса и столове... и какво беше очудването ми- харесах си маса и един от предложените столове , които биха й подхождали, консултантката ми каза" Ами той е само един брой", харесах друг стол- от него имали 2бр., харесах трети - ами и той бил последен, четвътри- ами от него имали само , че малко по-различен вид  ooooh! . Търпението ми беше на изчерпване и попитах , дали е възможно да направим заявка и да ни ги доставят, а жената ми отговори , че не се знаело дали ще има внос от "Азия"(разбирам Китай) и какво щели да внесат !?? На рекламата не пишеше ли "Българската марка"  newsm78 . Само да добавя , че не съм се ориентирала по цената , ако някой реши че за да мина по-евтино съм търсела китайски мебели- масата беше за цена 600лв , а столовете , които в крайна сметка ми набутаха и не си пасват особено бяха по 95лв за брой, и последно - един от столовете беше с различни крака, които не пожелаха да ми сменят(защото нямали)

# 44
  • София
  • Мнения: 0
Вярно е, темата си е направо рекламна, но явно и това може да стане тук Simple Smile
"Българската марка" е се отнася може би само за търговското наименование "Явор"...около 80% (може би и повече) от предлаганите мебели са от Полша, Хонг Конг..... За внасяните мебели от Х.К си имам мнение, но ще го запазя за себе си Simple Smile Но за тези от Полша (Black Red White и още 2 завода май в случая) - вярно е - има системи които са много добри, има и системи които не стават за нищо (т.е.не че не стават де, ама...) Simple Smile Важното е да се ориентирва човек някак си правилно...примерно някой по-горе бе коментирал за серията Ларго и Клипер...ами те са почти на едно ниво като качество и двете серии - само където изглеждат различни...но един съвет - от която и серия да си вземете бюро с ПДЧ плот отгоре от този завод (примерно) - няма шанс, след 2-3 години... Wink Има серии с бюра (пак в същия завод) с МДФ плотове - добри са, но са 6-7 броя общо примерно и скъпички.
Не казвам че полските заводски бюра с пдч плотове са с лошо качество, аз примерно "търкам" едно бюро (имам предвид без смяна) вече 8 години по 9-10 часа на ден - не е мръднало! И то е с пдч плот, и то е заводско, и то е на средна към ниска цена, но е от ОФИС серия на даден завод (BRW нямат такава серия към момента)  Wink
Та още веднъж - просто когато харесате нещо в даден магазин, освен че сравнявате по цени - разпитвайтеееее, разпитвайте продавача/продавачката много яко, и ако отсрещната страна мълчи и се цупи или говори заучени фрази (а те се усещат) - бягайте!

# 45
  • Мнения: 1
Здравейте,

Прегледах отзивите на повечето хора и се оказва, че ние сме най-големите каръци.

Поръчахме си спална от Явор на 12 април,а доставката се забави до днес 5 Юли - почти 3 месеца.
Спалнята беше за 1700 лева, от които оставихме 1000 лева капаро.
Имахме срок в договора от 30 работни дни, станаха 55. Не получихме никаква компенсация, въпреки че се опитахме да договориме такава. Обаждахме се поне 8 пъти, за да питаме, кога ще дойде спалнята и всеки път ни се казваше, че я няма и не се знае кога ще дойде. Миналата седмица получихме невероятната новина, че е дошла, точно започнахме да търсиме нова спалня Simple Smile.

Днес платих остатъка и ми казаха, че ще се обадят днес за час за монтаж, обаждане така и не получих.

Както казах, коментарите са доста положителни и изглежда ние сме големи каръци. Все пак се надявам да сте прави и утре всичко да мине добре.

Специално аз бих избягвал Явор за в бъдеще и едиснтвеният съвет, който бих могъл да ви дам, е да взимате продукти от тях, които ги има на склад. Не се доверявайте на 30 дневния срок в договора, освен ако не сте мазохисти и не искате да чакате 3 месеца като мен.

Успех на всички.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Обикновено който и да е договор има срокове и неустойки, ако посочените срокове не се спазят от едната или другата страна.

При договорите в Явор как стоят нещата? Защото почти двойно забавяне на срока си е направо ужасно.

От тях имаме к-т трапезна маса и столове и шкаф за обувки с огледало, но ги имаше на склад, не сме чакали, съответно, нямам забележки.

# 47
  • Мнения: 3

При договорите в Явор как стоят нещата? Защото почти двойно забавяне на срока си е направо ужасно.


Момичета, аз също започнах да чета по темата, след като се "опарихме" от тази фирма.
Поръчахме си секция и холна маса, с уговорката, че доставката е МАКСИМУМ 40 дни, но обикновено идвали по-рано.
Договор НЯМА. Дават един лист, на който пише номер на поръчката и това е. Към него прикрепят бележката от платеното капаро.
Като изминаха 20 работни дни се обадих, нямало проблеми с поръчката, чакаме.
На 35 работни дни пак звънях. Казаха ми, че като изминат 40 дни мога да отида да си взема обратно капарото.
На 38 работни дни ми се обадиха, че секцията е пристигнала и искаха да уговорят час за доставка най-рано след още 1 седмица.
Срокът според тях не само, че не бил 40 (а 45 работни дни), а и бил до получаване на стоката в техен склад, а не получаване от клиента. (Добре, че нямат складове и в чужбина в такъв случай).
Още по-смущаващ е факта, че трябвало да платя цялата сума на място в някой магазин ПРЕДИ доставката. Това е нещо, което разбрах в последния ни телефонен разговор. Преди това нито в шоурума, нито по телефона това не се споменава.
Срокове за доставка не са записани никъде - нито във хвърчащия лист, който дават при поръчка, нито в сайта им. Явно и операторите им по телефона не знаят какъв е срока, след като двама от тях ми потвърдиха, че е 40 дни. Виждам, че някои от вас са писали за срок от 30 дни, което е още по-интересно. Явно сроковете се определят "на око".
Желанието ни, да покрепяме българското, излиза прекалено скъпо в този момент. Повече няма и да стъпя в Явор.

Общи условия

Активация на акаунт