ОТЗИВИ ЗА МЕБЕЛИ ЯВОР

  • 26 489
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 105
И аз не препоръчвам BRW, освен ако не търсите преди всичко ниски цени и приличен дизайн. Качеството не е добро, покритието на ПВЧ материала (фолио или не знам как се казва) е изключително некачествено, оставя незаличими следи от пръсти, лесно се отлепва, особено на кантовете, имам вече изкъртена панта на вертикален шакф, чекмеджетата на скриновете са с продънени дъна (а ги ползвам за бельо и чорапи, не за нещо тежко). Планирам ремонт и изхвърляне на сегашните.

# 31
  • София
  • Мнения: 0
 Party
Много ми е интересно да чета подобни теми - някой пуска тема за даден магазин и се почва една...   Laughing
...служители хвалят, конкуренция плюе - нормално явление Simple Smile

...попоглеждайте отвреме-навреме колко мнения има този който плюе или хвали Simple Smile

# 32
  • Мнения: 190
Имам полско бюро и контейнери към него от Явор от 3 години. При доставката бяха точни. Но..Плота на бюрото вече е протрит само от плъзгане на мишката,папките и ръцете.Просто се получиха едни белезникави, като избелели петна там , където най-много се трие. Инак е здраво, няма други проблеми.
А ти от  кой  си ?? Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 0

В този форум можете само да видите да давам съвети (там където мога) и чак на лично евентуално мога да препоръчам фирма, дори и да нямам НИЩО общо с нея! Такива са моите възгледи за добро или за лошо. И никога няма да видите мой пост в който вземам някаква страна на фирма, без оглед "за" или "против" !!! Просто ме дразни нагласата на някои хора, които като "плюят" по други си мислят че ще са по-добре...не вдяват, че ако всички са добре, и ти ще си добре!

# 34
  • Мнения: 3 405
Въпреки всички съвети от форума, си поръчах куухня от Явор. Сега й се радвам вече 1 седмица.
Кухнята е добро съчетание от цена и външен вид - не знам колко ще е качествена, но за парите които дадох за нея, няма да ме е жал да я изхвърля след 2-3 години като се скапе. Поръчах я с рязани плотове, защото едния шкаф отиде на другата стена. Кухнята добре, но проблемите бяха с монтажа.
Сагата е много дълга, но като извод - и най-хубавите мебели да си поръчаш, монтажистите могат да ти съсипят живота  Crossing Arms. И специално за Явор - когато продавача ви каже, че монтажа на мивката е включен в цената - НЕ му вярвайте! НЕ е включен или по-точно, те не предлагат монтаж на мивката - не само не я свързват към ВиК, но даже не си направиха труда да я сложат върху шкафа - тръснаха я в коридора и така си я оставиха опакована.
Та това е - иначе кухнята си ми харесва и щ се моля само някой шкаф да не падне от стената Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2

В този форум можете само да видите да давам съвети (там където мога) и чак на лично евентуално мога да препоръчам фирма, дори и да нямам НИЩО общо с нея! Такива са моите възгледи за добро или за лошо. И никога няма да видите мой пост в който вземам някаква страна на фирма, без оглед "за" или "против" !!! Просто ме дразни нагласата на някои хора, които като "плюят" по други си мислят че ще са по-добре...не вдяват, че ако всички са добре, и ти ще си добре!
Уважаеми Г-н Маринов, ние не "плюем" по фирмите, нито защитаваме някоя от тях. Изразяваме лично мнение и опит. Смятам, че всеки трябва да има такова! Разбира се, че на едни ще им харесва, на други не.
Отклоних се от темата, но не се стърпях, съжалявам. Нямам лично отношение към Вас.
Посещавала съм магазина на Явор и искам да кажа, че изглежда много приятен отвътре. За обслужване и покупка не мога да кажа нищо още.

# 36
  • Мнения: 386
Една специфична миризма (на лепило, най-вероятно) ме дразни вече цяла година.

# 37
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Ха, сега... първата част на темата е само с положителни коментари, а втората само с отрицателни.... ; )))
Аз съм на вълна спалня... харесах си 2-3 модела от Явор та сега ме хвърлихте в размисли ... ; )))))

# 38
  • Мнения: 481
Аз за пореден път съм доволна от Явор. (това не е реклама, просто споделям личен опит).
Точно спалня си купих преди седмица. Легло Ками. Имаше го в наличност и ми го доставиха на 2-рия ден. Сами си го сглобявахме, защото не е нещо сложно. Имаше си целия набор планки, болчета, дюбели и т.н. необходими за сглобяването. Само матрака си купих от друго място, защото модела, който исках го нямаше в наличност и ако трябваше да правя поръчка щях да чакам поне две седмици.
Така, че аз съм доволна от новата спалня. Стабилна е, лесно сглобяема!

Последна редакция: вт, 26 юли 2011, 22:55 от kokoshinkata

# 39
  • Мнения: 4
Ние купихме тази  спалня от Явор :
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=45 … cat=&show=%20
Имаха модела  в наличност и на другия ден след поръчката го доставиха.
 Много хубаво качество и дизайн.Доволна съм.Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2
Не съм пазарувала от Явор, но сега в момента върви някаква игра - отиваш, снимаш се, качваш във Фейса и ако събереш много гласове го печелиш. Интересно, но май ми трябват много приятели във ФБ  newsm78

# 41
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Мебелите на Явор са китайски, може да са били българска марка ама са били. Имат и някаква нашенска продукция която е с евтини материали за да е по-евтин крайния продукт. Ще дам един пример с линка от Mama_Teddy, гардероба е дълбок 550 мм, въпроса ми в колко остава чисто пространство за дрехите, според мен по-малко от 500 мм, а за зимните дрехи това е малко.

# 42
  • Мнения: 1 560
Според мен е малко некоректно зададен въпроса. В магазини "Явор" се предлагат различен ценови диапазон мебели. Не може да се очаква, че цял спален комлект за 600 лв ще е с качеството на същия на цена, но един шкаф на серията "Онтарио" . Затова аз примерно горе съм споделила, че съм доволна от серията "Ларго" на BRW (4 години не са мръднали), но не съм доволна от бюрото на Clipper (изтърка се, канта на чекмеджето се изтри. Редно е да споделяме от кои точно серии сме доволни или разочаровани.

# 43
  • Мнения: 9
Темата предизвика интереса ми , затова ще се изкажа.От тях чрез онлайн магазина им си поръчах спалнята(модел Беатриче 4Д) като визия ми харесва , като качество не мога да кажа понеже все още не е използвана въпреки че я купих зимата.След това реших да отида в магазина им в Пазарджик и да си харесам трапезна маса и столове... и какво беше очудването ми- харесах си маса и един от предложените столове , които биха й подхождали, консултантката ми каза" Ами той е само един брой", харесах друг стол- от него имали 2бр., харесах трети - ами и той бил последен, четвътри- ами от него имали само , че малко по-различен вид  ooooh! . Търпението ми беше на изчерпване и попитах , дали е възможно да направим заявка и да ни ги доставят, а жената ми отговори , че не се знаело дали ще има внос от "Азия"(разбирам Китай) и какво щели да внесат !?? На рекламата не пишеше ли "Българската марка"  newsm78 . Само да добавя , че не съм се ориентирала по цената , ако някой реши че за да мина по-евтино съм търсела китайски мебели- масата беше за цена 600лв , а столовете , които в крайна сметка ми набутаха и не си пасват особено бяха по 95лв за брой, и последно - един от столовете беше с различни крака, които не пожелаха да ми сменят(защото нямали)

# 44
  • София
  • Мнения: 0
Вярно е, темата си е направо рекламна, но явно и това може да стане тук Simple Smile
"Българската марка" е се отнася може би само за търговското наименование "Явор"...около 80% (може би и повече) от предлаганите мебели са от Полша, Хонг Конг..... За внасяните мебели от Х.К си имам мнение, но ще го запазя за себе си Simple Smile Но за тези от Полша (Black Red White и още 2 завода май в случая) - вярно е - има системи които са много добри, има и системи които не стават за нищо (т.е.не че не стават де, ама...) Simple Smile Важното е да се ориентирва човек някак си правилно...примерно някой по-горе бе коментирал за серията Ларго и Клипер...ами те са почти на едно ниво като качество и двете серии - само където изглеждат различни...но един съвет - от която и серия да си вземете бюро с ПДЧ плот отгоре от този завод (примерно) - няма шанс, след 2-3 години... Wink Има серии с бюра (пак в същия завод) с МДФ плотове - добри са, но са 6-7 броя общо примерно и скъпички.
Не казвам че полските заводски бюра с пдч плотове са с лошо качество, аз примерно "търкам" едно бюро (имам предвид без смяна) вече 8 години по 9-10 часа на ден - не е мръднало! И то е с пдч плот, и то е заводско, и то е на средна към ниска цена, но е от ОФИС серия на даден завод (BRW нямат такава серия към момента)  Wink
Та още веднъж - просто когато харесате нещо в даден магазин, освен че сравнявате по цени - разпитвайтеееее, разпитвайте продавача/продавачката много яко, и ако отсрещната страна мълчи и се цупи или говори заучени фрази (а те се усещат) - бягайте!

Общи условия

Активация на акаунт