всеки ден ли сирене?

  • 3 235
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Като бременна трябваше да ям по схема, за да не пукна, и бях научила наизуст къде какво има и защо нещо трябва да се яде на закуска, а не на вечеря. За щастие после ме сполетя амнезия. И сега не задълбавам с моето дете.
Млечните не са равностойни помежду си. Например изварата има много повече протеини от млякото и сиренето, но е бедна на калций, в кашкавала има някакви витамини, които липсват в белите млечни произведения. Калций има най-много в сиренето, а пък маслото помага да се усвояват елементи (така ли се казваше?  Embarassed) като каротина. Ако няма животински мазнини в някои постни (без месо) манджи, полезните съставки не се усвояват, а се изхвърлят.
Аз бих препоръчала да не разсъждаваш в режим "млечни", защото детето ти вече не е бебе млекарче. Давай сирене всеки ден, важно е за костите. АМ не е равностойно на сирене+масло.

# 16
  • София
  • Мнения: 272
Няма задължително задължително, каквото му е вкусно на детето.  Mr. Green Надали е фатално, ако яде сирене през ден-два, щом си има достатъчно млечни в менюто  Peace

# 17
  • Мнения: 8 898
Нека само се уточни - не е задължително всеки ден сирене, но не е и прекалено ако всеки ден се дава. Нали така?

# 18
  • Мнения: 15 379
Нека само се уточни - не е задължително всеки ден сирене, но не е и прекалено ако всеки ден се дава. Нали така?

Точно така.

# 19
  • Мнения: 81
Аз също гледам да включвам сирене всеки ден. Освен попарата редувам, юфка със сирене, понякога правя принцеси на скаричката със сирене и яйце. Правила съм и нещо като сладкиш със сирене, макарони на фурна със сирене... въобще комбинациите, в които да включиш сирене са доста.

# 20
  • Мнения: 135
В менюто на сина ми винаги, всеки ден присъства качествено сирене.
За сметка на това на обича кисело мляко. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 40
Давам да дъщеря си сирене всеки ден със сутрешната попара, а понякога и с някое обедно пюренце. Според мен не е изобщо много да се дава сирене всеки ден, но е важно да знаеш да не разчиташ само на млечните храни за калций. Понякога хората се залисват с тея млечни продукти и забравят за спанака, лапада, копривата и всички зелени зеленчуци, които съдържат също много калций, че и не само, и по-скоро за тях трябва да се притесняваме дали ги има всеки ден в менюто НИ.   bouquet

# 22
  • Мнения: 39
Давам от 2 до 3,понякога и 4 пъти седмично.Но всичко зависи от самото меню за деня и с какво го комбинирам.

# 23
  • Троян
  • Мнения: 85
Моят син от млечните яде само сирене,така че му давах всеки ден попара.Зависи от тедето!!

Общи условия

Активация на акаунт