всеки ден ли сирене?

  • 3 228
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 623
Откакто съм захранила дъщеря ми със сирене и го давам всеки ден с попарата (понякога в някоя манджичка или десерт). по-принцип знам,че е хубаво да се дава всеки ден и за това го правя,но в последно време детето отказва попара.Предполагам,че и омръзна,защото от 6-7 месеца това закусва (само да вметна,че кус-кус не яде и има само 2 зъба  Mr. Green)
И така кажете моля колко често е добре да се дава сиренето и нещо с която да заместя попарата така,че да включвам  сиренето

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, разбира се  Simple Smile Всеки ден трябва млечно хранене, но не е задължително да бъде сирене. Попара аз изобщо не съм давала, а вариантите за закуска са много - грис, овес, елда, каша, плодове...

# 2
  • Мнения: 623
ами тогава колко често да и давам сирене?

# 3
  • Мнения: 15 379
Със сиренето не се изчерпват млечните.
Извара, мляко - кисело, прясно, формула, млечна каша, кашкавал, йогурт, дуети и пр.
Сирене може и всеки ден, ако приемът на другите млечни е минимален.
Но аз не бих разчитала единствено на сиренето, като единствен източник на мляко.

Варианти за закуска със съдържание на млечен продукт - безброй.
Попара и аз не съм давала.

# 4
  • Мнения: 914
Попара и аз не давам-не я харесва Лори.Сутрин и предлагам зърнени каши с масло и сирене-елда,овес,грис,7зърна.

# 5
  • Мнения: 3 241
Не е нужно всеки ден сирене. (аз често давам, но сменям видовете).
Редувай с други млечни. Sourcherry ги е изброила.  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Сирене може през ден/аз и по-рядко съм давала,но моята дъщеря закусваше само АМ/.Макаронени вместо кус-кус може да купиш във формата на звездички.Много се харесват.

# 7
  • Мнения: 3 715
Аз засрамено си признавам, че сирене почти не давам. Не му харесва и тайно скривам в яденето понякога, кус-кус, попари и подобни не яде, та ако готвя нещо постно, слагам. Но не винаги. Но пък кашкавал мете като невидял.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 426
Не ще да яде попара и въобще всякаква закуска освен плодове моето дете,голяма е претенция,но сирене вкарвам от време на време в манджичките,харесва го ,мляко и млечни яде много иначе така,че поне това ме радва Simple Smile.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Всеки ден давам сирене- козе, ако е свършило може и краве. Сутрин присъства във всяка закуска просто - елда, грис, юфка, просо, кус кус, овесени ядки.

# 10
  • Мнения: 3 066
Не, разбира се  Simple Smile Всеки ден трябва млечно хранене, но не е задължително да бъде сирене. Попара аз изобщо не съм давала, а вариантите за закуска са много - грис, овес, елда, каша, плодове...
И аз мисля така. Не съм давала попара повече от 5 пъти общо,не ми се нрави идеята за накиснат хляб с масло и сирене  Sick
Има много вариации на въвеждането на млечни: зеленчуци на пара с бял Бешамел сос с пълнозърнесто брашно с настърган кашкавал вътре, кисело мляко с намачкани плодове на крем,  извара с бъркано яйце,котидж сирене с домат и зеленчуци на пара и много други комбинации със зърнени .

# 11
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моя синковец яде всеки ден сирене,по простата причина,че много обича.
Като в никакъв случай не отсъстват в менюто му и други млечни продукти.

# 12
  • Мнения: 623
ооо ама те и при нас не отсъстват млечните продукти,даже напротив,следобедната и закуста винаги съдържа мляко а и през другото време яде кисело мляко и вечер заспива с АМ задължително.Въпросът ми е специално за сиренето,защото нашето педи каза ВСЕКИ ДЕН да и давам сирене

# 13
  • Мнения: 15 379
Казала е да се дава всеки ден сирене, за да набавя калций.
При добър прием на млечни за деня, може да не се дава сирене всеки ден.

И един съвет - не давай попара за закуска всеки ден. Нормално е да му писне на детето месеци на ред да закусва едно и също. Има безброй варианти за закуска с млечно съдържание, предвид възрастта.

# 14
  • Мнения: 623
ооо аз не страдам от липса на идеи с млечно съдържание,просто до сега мислех,че трябва да има сирене всеки ден.тази сутрин и пасирах един банан с АМ и бисквита

Общи условия

Активация на акаунт