Отговори
# 60
  • Мнения: X
Хахах, остава да си помислят, че съм си правила разкрасителни операции. Laughing
Не, никак не съм голям оптимист, да ти кажа, но на мен вече от притеснения кое как ще се приеме на работа, не ми остава време да мисля за същественото в случая и на моменти ставам абсолютно неадекватна, което пък едва ли ми помага.
Те може да не се сетят по името на клиниката, но като видят "лапароскопия" ще им светне веднага лампичката.

# 61
  • София
  • Мнения: 16 211
 Joy Имам съученичка, която си прави лапароскопия, защото имаше проблем с пъпки по кожата на лицето на стари години (няма да ти кажа как се смя като го разправяше АГ докторката, дето й прави лапароскопията)...Лапароскопия се прави по множество други показания, извън репродуктивната система - черва, лапароскопски се вадят апендисити и т.н.. Мдааа newsm78

# 62
  • Мнения: X
Добре тогава, значи апендицит. Нищо, че вече ми го оперираха веднъж. Пораснал ми е втори и толкоз. Благодаря за успокоението все пак Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 16 211
В твоя случай няма защо да бързаш, така или иначе след лапароскопията имаш задължително месеци на възстановяване преди следващ опит. А като влезеш пак в процедура, може и нашите заспали депутати или МЗ да са пооправили законите или за какво да се издават болнични ...

# 64
  • Мнения: 382
От както я има темата, я следя с интерес и досега за себе си не мога да преценя кое е правилното и най-удачното поведение спрямо работодателите при проблем като нашия.
Когато започнах да си правя изследвания казах на шефа ми,че ще се налага да отсъствам понякога за малко. Разбира се и 1 час да ме няма, аз си взимам отпуска, която ползвам на части.Така не го ощетявам пък и съм спокойна,че не му дължа нищо. Тогава още той ме попита да не би да съм решила да забременявам,защото ако е така трябвало да му кажа, да си правел сметката #Crazy каква сметка така и не разбрах като ако забременея има 8 месеца да намери заместник, който да обуча и да поеме работата ми. Такава намеса в личния живот направо ме потресе и естествено му отговорих,че това са лични неща и намерения, които не съм му длъжна да коментирам. Както и да е аз си отсъствам, когато се наложи, но понеже съм вече в някак по-уязвима позиция, защото все пак може да ми откаже и платен отпуск,когато ми трябва, сега се налага да се съглася за поредна година да бъда 1,5 месеца в неплатен отпуск уж. Т.е аз си работя, получавам си реалната заплата, която няма нищо общо с тази, на която ме осигурява, но няма да ми плати осигуровките , за да спести някой лев #2gunfire
И сега както се гледа вече последните 18 месеца осигурителен доход, аз с - 2 месеца, сещате се какво майчинство ще взимам някой светъл ден newsm78.
Обаче като съм зависима от благоволението му, за да мога да излизам от работа, нямам особен избор.

Лично аз съм на мнение,че не трябва да се казва на работодателя каква точно е причината за отсъствията. Смятам,че това е много личен въпрос , за да седнеш да се изповядаш на някой, който не ти е никакъв и после да не знаеш как ще борави с подадената му информация. Ако кажа, че ще забременявам, автоматично ставам вече не така благонадеждна.Това не ме притеснява особено,ама да седи някой и да ме гледа като потенциално неблагонадеждна с месеци и недай Боже с години докато забременея, няма да позволя. Затова за сега не смятам да казвам защо отсъствам. Все си мисля,че това кога ще забременея си е личен въпрос и избор и не си представям,че шефът ми е този доверен човек, който да трябва да е удостоен с тази информация.

# 65
  • София
  • Мнения: 16 211
Може да ви изглежда като over-reaction от моя страна, но докато си натискате парцалите и се оставяте да ви осигуряват на Минимална РЗ, вместо на реална заплата, ще си ги имате гадните работодатели - и няма какво да се оплаквате от тях, точно вие, защото не информирате Инспекцията по труда, им позволявате да бъдат такива. И като няма пари за ФАР и/или ви е ниско майчинство, пак на себе си се сърдете -  тези пари няма откъде да дойдат, след като не искате да ви осигуряват реално...

# 66
  • Мнения: X
Sharky43, за мен това би било равносилно на това да стоя без работа. 98% от фирмите в провинцията не осигуряват на реални заплати.

# 67
  • София
  • Мнения: 16 211
Sharky43, за мен това би било равносилно на това да стоя без работа. 98% от фирмите в провинцията не осигуряват на реални заплати.

Ако Инспекцията по труда ги "нажули" с по 15 000 лева глоба на човек заради укриване на данъци/осигуровки, ще си направят сметка дали да крият или не. 10 души фирма (малка фирма) х 15 000 = 150 000 лева, това си е един апартамент в София  на всяка проверка...Ще си помисли дали да го прави ...Вие сте не по-малко виновни за ситуацията.

По-добре без работа и на борсата, отколкото работа по подобен непочтен начин.

# 68
  • Мнения: 382
Аз съм от София, но досега само държавна работа като съм работила са ме осигурявали върху реалната ми заплата.
Sharky43, не се оплаквам от това какви са ми осигуровките, мой си е бил изборът дали да почвам при такива условия работа на съответното място.
 По-скоро въпросът е в това,че заради отсъствията от работа за изследвания и процедури, се налага да се съгласявам на една такава сделка "аз за теб, ти за мен". Шефът е "добър" и аз си отсъствам, когато ми трябва, ама да бъда и аз така добра да го пощадя с месец, два осигурвки. Rolling Eyes Това е въпросът,не осигуровките, те са друга тема Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 16 211
Не, въпросът е в общата почтенност един към друг. Когато и двете страни се лъжат, най-пре...на е държавата и ние всички като част от нея.

# 70
  • Мнения: 382
Sharky43, не ми се иска да превръщаме темата в полемика за почтенност и принципи , най-малкото като се има предвид в кой раздел се намира на форума Simple Smile
Аз съм си направила моя избор и не смятам, че съм по някакъв начин некоректна към работодателя си. Естествено за предпочитане  за мен е той да беше мил и емпатийно настроен към моите потребности, ако е и с нашия проблем, още по-добре, всичко ще му е ясно даже без обяснения. Но there is no perfect world, затова нещата ще са такива каквито са.
Вероятно когато си коректен работодател, нещата изглеждат по друг начин, което е чудесно, в другия случай -принципът на съответното като отговор Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 16 211
Влизам в темичката само за да се похваля, че другата жена с АРТ от фирмата ни  в момента е бременна, в 4тия и искам да ви помоля заедно да й стискаме палци за лека бременност до термин. Тя се бори вече 5 години...

# 72
  • Мнения: X
Стискаме newsm10

# 73
  • София
  • Мнения: 4 493
Гледахте ли по новините тия дни за масовите незаконни уволнения на бременни жени?
Какво остава за случаите когато по-нов служител се опитва да забременее и няма близка илиприятелска връзка с шефовете?

# 74
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Гледахте ли по новините тия дни за масовите незаконни уволнения на бременни жени?
Какво остава за случаите когато по-нов служител се опитва да забременее и няма близка илиприятелска връзка с шефовете?

Еми, явно ще трябва да изчака със забременяването докато стана на постоянен договор(ако мисли, че работодателите могат да я уволнят заради бременността)..в този случай майката не е защитена от закона.

Общи условия

Активация на акаунт