Строеж-къде, как колко? Тема за взаимопомощ-20

  • 57 062
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз най-накрая да се прехвърля в новата тема. След малко почивка с децата, поизтървах ви, гледам има раздвижвания по документации, което е много важно, че най-много ги мразя тези бюрокращини. Иначе гледам, че от строителки сте станали градинарки  Grinning Grinning Grinning, да не се прехвърлите към другите теми Wink.

Ние пък не сме бутвали градината, чакаме да махнем по-мизерните работи и чак тогава, а си мисля, че сигурно чак догодина ще я правя. Макар че сега ходихме към Троян и така се изкушавах да си купя разни неща за нея, само едно знам, няма да има салатки, лук и чесън Wink Wink.
А ние още правим ел инсталацията, тези дни ще поръчаме таблото, а другите майстори измазват стените. Аз вече взех да се оглеждам за плочки за баня и разни там неща. Напредваме малко бавно, но важното е, че се работи.

Успех на всички най-вече с борбата с инстанциите, не, че след това е много лесно, но със сигурност е по-приятно.

# 31
  • Мнения: 2 255
Акси, искрено благодаря за напомнянето, ще взема да проверя довечера датата и да си отбележа някъде  Peace че да не правим после "репете"  Mr. Green
Така съм изключила варианта за започване на строеж скоро, че ако не сте вие тук в темата, да ви следя и да ви се радвам  Hug направо ще забравя "що е къща и има ли почва у нас" Sick
Добре, че си имам други приятни емоции и занимавки около децата - единия абитуриент/кандидат-студент, а другия бъдещ първокласник - та има купон  Wink иначе тъгата ми е в кърпа вързана  Mr. Green
сори за отклонениетоГалана, може ли паролка да се порадвам на твойта романтична къщурка  Praynig

# 32
  • Перник
  • Мнения: 4 866
Галана, много благодаря за паролата! Къщата е страхотна! Много добре изглежда, аз си я представях по-жълта  Embarassed

# 33
  • Мнения: 296
Чудесно оформление на новата тема! За мен, моля, последната къщичка ...За тоя живот ми стига - най-много от конструктор да строя вече... Grinning
...и прекрасни новини за много от вас. Поздравления и попътен вятър!
.........само едно знам, няма да има салатки, лук и чесън Wink Wink.
Laughing И аз така казвах...Даже баща ми като дойде да ги сади миналата година го попитах не помни ли как ми е прожектирал Глезеното Мими, като бях малка - " А как ще ходя за кюмур с маникюр???".
Сега току го питам - Тате, кога се засява магданоза.....::Simple Smile)))

# 34
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Чудесно оформление на новата тема! За мен, моля, последната къщичка ...За тоя живот ми стига - най-много от конструктор да строя вече... Grinning
...и прекрасни новини за много от вас. Поздравления и попътен вятър!
.........само едно знам, няма да има салатки, лук и чесън Wink Wink.
Laughing И аз така казвах...Даже баща ми като дойде да ги сади миналата година го попитах не помни ли как ми е прожектирал Глезеното Мими, като бях малка - " А как ще ходя за кюмур с маникюр???".
Сега току го питам - Тате, кога се засява магданоза.....::Simple Smile)))

Аууу, недейте така, не ми се гледат зеленчуци, само тревичка и цветенца. Не, че те искат по-малко грижи де Wink.

Аз да ви кажа за оградите, че коментирахте по-рано. Ние прави веченозелен, а отпред около портата на парцела мисля да сложа някакви туи или нещо подобно. Засега за там обаче не сме купували, че има повече пясък, цимент и ... Другото обаче ги насяхме есента, още не се бяха разлистили миналата седмица, да се надявам скоро да почнат. Взехме това от тук http://www.hrasti.com/single.php?cat=1&id=5, цената е без конкуренция от всички места, на които търсихме. Предлагаха ни включително и по 3 лв. Според сезона има и други растения, а работят и с куриер.

А за паркинга на колите мислим да слагаме от онези плочки с дупките и да посеем трева. Около къщата изляхме бетон, но отгоре ще слагаме павета. Засега това решихме, но това сигурно ще го правим, чак след като се нанесем.

# 35
  • Мнения: 0
За да не ви изпускам.
 newsm03

# 36
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
 Meggysan   това растение Лигуструм за първи път го чувам, но изглежда доста добре зажив плет, а и цената му е добра. Колко големи ги взехте храстчетата и какво ви казаха- бързо ли растат, че като гледам въпросния разсадник е по моя край... То се е видяло ,че няма да се строи тази година,но поне може да се "огради". И последно -какво занчи полувечно зелен? newsm78

# 37
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ами то това е много често срещано растение, виждала си го със сигурност, става големичко, бързо расте, но е хубаво, за да стане гъсто да се подрязва. Най-добре се сее есента, продава се на височина 70-80 см, но с това да не те зарибяват продавачите. Посява се и веднага се отрязва на 20 см от земята. Сега на пролет като порасне малко, към май месец, пак се подрязва, за да се сгъстява отдолу., Иначе няма смисъл само да расте на височина, а отдолу да е рядко. Сее се през 20-ина см на 2 реда шахматно, ние го засяхме на 1 ред. Купихме 500 корена. Част от клечките, които останаха от подрязването пробвахме да завъдим вкъщи в саксии с пясък, махат се листата и се бодат в чист пясък и се поливат. Може би около 50-60 % се хванаха, но още не сме ги посяли, за да сгъстим плета. Освен това мислим сега като ги подрязваме отгоре клечките директно да ги бодем в земята.
Малко дълго стана, дано съм била полезна, ако имаш въпроси може да се обърнеш и към хората от сайта, много са любезни и отзивчиви, ние се разходихме до там, на място си ги взехме, като разбира се бяхме обадили няколко дни по-рано, за да имат готовност. Въобще, ако имаш въпроси можеш да им пишеш или да им звъннеш по телефона.

Айде стига толкова, че го обърнахме на "зелена" тема Simple Smile.

И по същество, утре отиваме да изберем ел таблото, че никак не ни харесват на външен вид, та после ще мислим как да го скрием и до понеделник най-вероятно ще имаме готова ел инсталация Simple Smile.

# 38
  • Мнения: 177
Здравейте и на теб Галана , за това че ме подсети за шампанското smile3521 ,от сега ще го наглася Laughing

# 39
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Meggysan , благодарско за изчерпателния отговор  Hug  bouquet Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 541
Meggysan , благодарско за изчерпателния отговор  Hug  bouquet Hug



И аз така!  Peace
И ние сме го избрали същото за плет... Peace

# 41
  • Мнения: 177
И на мен ми се вижда много красиво:) Мегисан снимай  твоята ограда като е готова:)

# 42
  • Мнения: 169
Ето малко информация за жив плет

Ето и зелен паркинг:

# 43
  • Перник
  • Мнения: 4 866
Меггисан, и аз благодаря за инфото за живия плет. Нищо чудно при нас той да се случи преди къщата  Crazy Есента едва спрях мъжо от покупка на 500 туи  ooooh! А това растение е много разпространено, но не му знаех името. А през зимата падат ли му листенцата?
Паркинг с плочки с дупки или камъчета разни - категорично не  Naughty Ще си съсипя токовете на обувките (аз с равни обувки почти не ходя  Embarassed)

# 44
  • Мнения: 9
Привет на всички!
Ние почнахме/продължихме строителството от 1-ви /почти на шега Grinning/. И мен ме интересува вечно зелената ограда - насадил съм в пясък няколко клонки, които откъснах от Витоша /нямам представа какви са/, но все още нямат признаци на живот. За сметка на това пък плачещата върба се развива перфектно и на есен ще бъде засадена /едната е от Дендрариума на Витоша/, само място още не съм и измислил - във всеки случай мноооого далече от всякакъв канал! 
Meggysan, плочките с дупки - никога повече! Сложихме преди години пред офиса - да, за определен период изглежда супер с тревичката, но после почват проблеми - тревата изчезва, след дъжд стават на локвички, а след време се чупят и заприличват на стандартна софийска улица  Cry
Някой с поражения по строежите от днешния вятър?! На нас едната гаражна врата-едното крило, което беше отворено и подпряно, изкочи от пантите, после се изпотихме докато го вкараме  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт