Насилието

  • 1 682
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 873

- Незабавно уволнение на директора и охраната на училището, в което има регистриран наркозависим. Жалкото е, че един наркозависим се разбира, че е такъв едва, когато стигне до наложително лечение  Cry


Ей това ако можеш да го доразвиеш, защото за мен е странно.

По темата не мога да коментирам, мнението ми се покрива с вашите, изхода не знам къде е. За съжаление, защото се сблъсквам с това насилие реално и душата ми умира от безсилие, буквално.

# 16
  • на терасата
  • Мнения: 663
За Flash:
А според теб? Дай идея.

В повечето училища охраната си "блее", знаят кои са дилърите, обаче предпочитат да се правят на ни чул ни видял. Понеже живееем в Абсурдистан значи ни трябват нетрадиционни решения, пък дано стане нещо. Защо има училища с лоша слава и такива с добра? В повечето случаи това се определя от реда и дисциплината в тях и в по-малка степен от натовареността с учебен материал. Мисля, че с това доразвих предложението.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
За Flash:
А според теб? Дай идея.

В повечето училища охраната си "блее", знаят кои са дилърите, обаче предпочитат да се правят на ни чул ни видял. Понеже живееем в Абсурдистан значи ни трябват нетрадиционни решения, пък дано стане нещо. Защо има училища с лоша слава и такива с добра? В повечето случаи това се определя от реда и дисциплината в тях и в по-малка степен от натовареността с учебен материал. Мисля, че с това доразвих предложението.




Мисля, че Флаш реагира защото ти беше написала тези правила да се прилагат при наличието на наркозависими.
Предполагам, че си имала предвид наркодилъри ?

# 18
  • Мнения: 4 414
права си разбира се, че на много места охраната си свирка и се прави на ударена. но наркозависим не се става само в училище. за съжаление, наркотиците са навсякъде - в дискотеките, в кината, в кафетата, пред блока, на 2 преки от училището. затова не смятам, че наличието на наркозависими в едно училище, непременно означава, че се толерират диларите около училището. виж наличието на дилъри в/около училището е друго нещо.
в крайна сметка пак опираме до това, което каза Додо: трябва усилията да са общи - на семейството, на училището, на медиите. и всеки да поеме своята отговорност и да не я прехвърля на другия.

# 19
  • Мнения: 3 371
Цитат
Извинявай,но не разбрах какво точно подкрепяш и от опит ли смяташ,че единствената грижа за учителите са частните уроци?А учителите от ДГ,които не дават частни уроци?И замисляла ли си се защо учителите са принудени да дават допълнителни уроци,вместо да си починат или да отидат на театър,кино или просто да се откъснат от ежедневието си ,чрез други някакви дейности?
Цитат
А ти запитвала ли си се какви заплати получават учителите, колко време работят и за условията им на работа.
Не мислиш ли, че има други прослойки, които са още по-онеправдани, но не протестират.
Защо дават частни уроци ли - ами защото така им е изгодно. А не трябва ли да подготвят децата в училище достатъчно добре питам аз
Не се питам-аз знам!Но изглежда ти не си съвсем наясно.Учителите са на 8часов работен ден-това,чи имат определен брой часове не означава,че си тръгват веднага.А у3словията им на труд са просто чудесни-запрашени и зле осветени класни стаи,работа часове наред на крак,за шума да не говорим.Може би тези условия ти се виждат привлекателни!?Колкото до подготовката на децата в у-ще-дори да е перфектна,а аз не казвам,че е такава ,тя е просто недостатъчна.

# 20
  • Мнения: 1 220
За Flash:
А според теб? Дай идея.

В повечето училища охраната си "блее", знаят кои са дилърите, обаче предпочитат да се правят на ни чул ни видял.



Мамо Мари, ченгетата знаят кои са наркодиларите и си кротат, а ти искаш охраната да реагира!

# 21
  • на терасата
  • Мнения: 663
Естествено, че зная, нали държавните ни мъже "правят гушки" точно от наркотиците сред нашите деца.... И какво от това, ще си стоим така и ще се тюхкаме във форума....

Нали затова си говорим тук, за да се случи все пак нещо в Абсурдистан.  (може би  Praynig)

Темите нещо се смесиха, когато пуснах тази тема идеята ми беше да си поговорим какво трябва да се прави във връзка с детската престъпност и престъпленията срещу деца.

# 22
  • Мнения: 1 220
  Да, Трябва да се направи нещо, но не вярвам да стане по инициатива на обществото!  Много ми се иска да не съм права! Вижте това:
 http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2012&sectio … =5&id=0001101

# 23
  • Мнения: 1 220
  Мами, темата е още топла  и ми се иска да продължим.. Днес научих за таткото с придружителите, които наказали две момчета за това, че закачали дъщеря му!!!! Shocked
Защо се случи това?! Как е възможна такава саморазправа?!  И как охраната е пуснала тези хора в училището?!
Цяла сутрин не мога да се оттърся от тези мисли! Ами ако моето дете според нечия преценка не се държи добре?! Това че "Егида" не си върши работата е ясно, но така ли трябва да се оставят нещата?!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Надя, за какво говориш, къде  чете за този случай, пропуснала съм.

# 25
  • Мнения: 1 355
Надя, за какво говориш, къде  чете за този случай, пропуснала съм.
www.monitor.bg

# 26
# 27
  • на терасата
  • Мнения: 663
А темата наистина остава гореща. Всеки ден все има нещо, което я прави такава. Вчера четох в "Труд" коментар за престъпниците от музикалното училище във Варна. Там имаше една идея да се направят в училище специални часове посветени на превенция на насилието, т.е. как да не станеш насилник и жертва на такива.

Понеже виждам, че има преподаватели във форума, се надявам да кажат нещо по въпроса.

# 28
  • Мнения: 3 371
Имаше идея и то не само във Варна!В Пазарджик и Пловдив имаше програма,инициирана от МВР и по-специално от колеги психолози от детска педагогическа стая,която се занимаваше точно с превенция на насилието,наркоманиите и други зависимости в у-ще.Програмата е английска и всички колеги от ДПС,както и крими полицаи бяха минали на обучение във Великобритания и бяха супер добре подготвени.Идеята се базира на принципа на беседи ,онагледени с документален филмов материал.Ефектът беше поразителен-знаете,че в тази възраст,а ине само в тази,децата учат 90%от личния пример или от видяно-споделено от техни връстници.Във филми т е   беше показано как се зарибяват деца,как се дрогират,как стават зависими и в каква агония умират.Много агресивно,но ефекта беше изключително значим.Те виждаха наистина ,в реално време как се случват нещата,ужасени бяха от смъртната агония на деца,също като тях и това бяха много по-силни уроци от всекидневното "опяване"на родителите или други "вкаменелости"-разбирай учители,психолози,социални работници.Децата непрекъснато решаваха и различни казуси и проблемни ситуации,играеха много ролеви игри и използването на всички тези интерактивни методи,доведе до множество реални ползи.Това беше една изключително добра и работеща идея,която се опитахме да прокараме и в София и да направим национална,но за съжаление не се осъществи.Оправдаха се с липсата на финансиране на дългосрочен проект,на за всички е ясно,че причината не е само в това.Че то ,ако няма пари за превенция,какво остава за корекция #Cussing out

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Това беше една изключително добра и работеща идея,която се опитахме да прокараме и в София и да направим национална,но за съжаление не се осъществи.Оправдаха се с липсата на финансиране на дългосрочен проект,на за всички е ясно,че причината не е само в това.Че то ,ако няма пари за превенция,какво остава за корекция #Cussing out

Пиши ми на лични повече за тази идея. Имате ли готов проект и къде сте търсили съдействие за реализация ?

Общи условия

Активация на акаунт