СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012

  • 28 862
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 39 894
MamaMM, където работи.

# 691
  • Мнения: 989
Момичета, моля за помощ относно един въпрос!

Искам да отпиша дъщеря си от градината, която посещава сега и да я запиша в друга, която е съвсем близо до дома ни. Ако я отпиша днес, кога ще мога да се наредя на опашката в списъка? Това може ли да се случи веднага или ще отнеме време информацията, че е отписана от въпросната градина да влезе в системата за обслужване на градините?

Благодаря предварително!

# 692
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета, моля за помощ относно един въпрос!

Искам да отпиша дъщеря си от градината, която посещава сега и да я запиша в друга, която е съвсем близо до дома ни. Ако я отпиша днес, кога ще мога да се наредя на опашката в списъка? Това може ли да се случи веднага или ще отнеме време информацията, че е отписана от въпросната градина да влезе в системата за обслужване на градините?

Благодаря предварително!
Няма нужда да я отписваш предварително. Можеш да кандидатстваш в ИСОДГ и в момента - дъщеря ти си има пълния брой точки и кандидатства наравно с другите деца. Когато я приемат на новото място, тогава се отписва детето, не предварително.  Peace

# 693
  • Мнения: 258
страстите са налице още 4 дена и да се свършва дано ни приемат всички  Hug моля не злобейте последните дни  Praynig

pipka, защо си изтри поста от неделя?

защото съм вече позитивно настроен  Laughing

# 694
  • Мнения: 1 020
Момичета, моля за помощ относно един въпрос!

Искам да отпиша дъщеря си от градината, която посещава сега и да я запиша в друга, която е съвсем близо до дома ни. Ако я отпиша днес, кога ще мога да се наредя на опашката в списъка? Това може ли да се случи веднага или ще отнеме време информацията, че е отписана от въпросната градина да влезе в системата за обслужване на градините?

Благодаря предварително!
Няма нужда да я отписваш предварително. Можеш да кандидатстваш в ИСОДГ и в момента - дъщеря ти си има пълния брой точки и кандидатства наравно с другите деца. Когато я приемат на новото място, тогава се отписва детето, не предварително.  Peace
Да Поли и аз така кандидатствам в момента. Просто добави желаната градина в профила на детето  Peace

# 695
  • Мнения: 53
bsj, а колко са ясленските групи?
Всъщност не става дума за ясленски групи, а за градинските.

За ясленските (2009 и 2010) има прием само за 2009ти набор, с капацитет 18 деца.
2008ми набор е 1ва градинска група. Капацитетът е 47. И най-вероятно става дума за 2 групи.

Миналата година капацитетът на 1ва градинска (2007ми набор) е бил 38.
Да става въпрос за две групи, но казвам че ако капацититът е 47 деца, и при две групи едната ще бъде по 23,а другата 24,което няма как да стане.Септември ще докладвам колко 30 и деца е всяка от групите.

В градината има една яслена група и тя е втора яслена - за първа няма прием (поне не през системата).В нея има около 40 деца - 22 по ИСОДГ.

Две първи групи набор 2007 по 30-тина и... деца,в които има поне 10 деца 2008 год - както писах се съмнявам да са януари родени всички.
  Ако е капацитетът от миналата год за 2007 1ва група е бил 38 по исодг значи групите трябва да са по 19 деца  нали така ?

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 11:24 от bsj

# 696
  • София
  • Мнения: 39 894
bsj, и аз писах и затрих Simple Smile
При 2007ми набор не може да има 2003, може би 2008 ако са родени януари.
Нямам представа как се разпределят децата по групите.

А 38 е бил капацитетът към 1вото класиране. Може след това да е бил увелиен.

# 697
  • Мнения: 53
bsj, и аз писах и затрих Simple Smile
При 2007ми набор не може да има 2003, може би 2008 ако са родени януари.
Нямам представа как се разпределят децата по групите.

А 38 е бил капацитетът към 1вото класиране. Може след това да е бил увелиен.
Извинявам се 2008 разбира се,но не ми се вярва и 10-те да са януари.При въпрос защо има толкова ясленчета в първа група  отговора е ,че в яслената са към 40 деца и нямало как.

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 11:49 от bsj

# 698
  • Мнения: 198
Да малък мук говорили сме за това несъвършенство на системата. Доколкото обясни Ели (която май също не е толкова навътре с кодовете на системата, т.е. не е програмист та да може съвсем точно да каже) системата извъртява градините няколко пъти, но е възможно да останат незаети места заради класиране на едно дете в последваща градина.  newsm78 Доколкото знам въпроса е повдигнат в работната група, но от фирмата поддържаща програмата не знам дали са казали нещо конктерно  newsm78 Дано Ели или Мама Саня се включат.

Аха, значи поне ги въртят по няколко пъти.. Е, пак е нещо  Confused Въпреки, че като се замисля и това не е достатъчно, защото на места има доста дечица в един списък, които са в по - задно от първо желание и така може първо да се образува една гранична група и някои деца от нея да не бъдат приети заради по - задния си номер, после на следващото завъртане да е необходимо образуване  на друга такава заради вече освободените места от вторите желания.. И какво става с децата с по - заден номер от първата гранична група? Или пък може би първо ги завъртат няколко пъти, уж за да се понаместят и чак тогава започват със случайните номера? Абееее, май става една голяма манджа с грозде, но най - вероятно това е възможно най - доброто за момента.  Sad Аз все си мисля, че някак е по - правилно да ги карат по общини, а не по номера на градините, защото обикновенно едни и същи деца кандидатстват във всички градини в една община, въпреки че и от това има не малко изключения разбира се.. То така излиза, че може ние в момента да си правим някакви сметки, ама те да се окажат без кръчмар  Sick

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 11:40 от Malak Muk

# 699
  • София
  • Мнения: 6 198
Трябва хубаво да се прегледат списъците, за да може да се каже остават толкова и толкова места.
В градината, в която кандидатствам с децата има 2 близначета, на които това им е 2-ро желание. Е да ама на първо място са сложили градина с нулев прием. Т.е. те ще бъдат приети в нашата градина.

Така че най-сигурно е сериозно преглеждане на списъците...


Абсплютно права е Elichka_mama. Peace И моите са по 1во желание в градина с нулев прием.

# 700
  • Мнения: 1 020
Малък мук ако граничната група е една, то децата са с вече генериран номер и ако се освободят места по време на "джурканията" би трябвало следващите деца с най-малък номер да бъдат приети...

Като цяло на мен ми се вижда много сложна системата и според мен трябва да е направена така, че да "джурка до дупка", т.е. докато не остане нито едно празно място  newsm78

# 701
  • Мнения: 37
О да разбира се ,колкото и да преглеждаме списъците няма как да се каже колко от тези тези, които са по второ и трето желание ще се класират ,но все пак е някакъв ориентир .А каква е идеята да пишеш градината с нулев прием ,на първо място и да се класираш с второто си желание?Пазиш трите точки ,защото и две ти стигат и си оставяш резервен вариант за после ?

# 702
  • София
  • Мнения: 4 590
А каква е идеята да пишеш градината с нулев прием ,на първо място и да се класираш с второто си желание?Пазиш трите точки ,защото и две ти стигат и си оставяш резервен вариант за после ?
Може това да е най-исканата градина, да държат да я точно тя и да се надяват да пуснат места след спетември, когато обикновено има уплътнение на групите.
Има мами, които не искат да пускат децата от септвмври, но искат да си запазаят началната дата. Една мама беше писала, че засега не иска, но не се знае по-нататък какво може да се случи и да се наложи да пуска детето. 
А като се сложат градини с нулев прием, няма да бъдат приети и ранните им кандидатури ще стоят. Ако после добават градини след 1-во класиране, кандидатурите ще са с реална дата и това автоматично ги праща след децата с ранните кандидатури от 1-во класиране.

# 703
  • софия
  • Мнения: 118
добре в градина с нулев прием  детето при първо желание няма как да влезе. Но се класира в другата градина с второто желание - тогава трябва в двуседмичен срок да ги запишат то каква е логиката не ги записват ли в втората градина.Ние ако сме приети на второ желание аз няма да чакам септември а ще го запиша сега  Peace.

# 704
  • Мнения: 357
След като мине първото класиране и бъде обявен допълнителен прием, не могат ли да кандидатстват всички на общо основание? Класирането не е ли на същия принцип? Нещо май съм пропуснала...Т.е. ако не искат да да там, където ги приемат, не се записват и после отново биха имали три точки, ако кандидатстват? Ние теоретично нямаме никакъв шанс никъде. Аз търся градина, макар и далече, където поне има шанс за гранична група. Ако отидем там на първо желание и не ни приемат, а после в близката, в която нямаме шанс обявят допълнително прием, не можем ли да кандидатстваме при същите условия? Какво е предимството при следващо класиране, ако си стоим с три точки на 159-то място и с второ желание на 200-то, където също няма шанс?

Общи условия

Активация на акаунт