СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012

  • 28 859
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 39 890
MamaMM, да при класиране и незаписване 3т по първо желание не се губят. Но, кандидатурите се трият в зависимост от поредността на класирането (1во, 2ро или 3то желание). При добавяне на нови (изтрити) кандидатури входящите номера са различни.

Какво значи кандидатстване при същите условия? Ако има обявени допълнителни места класирането се извършва по точки и входящи номера.

# 706
  • Мнения: 4 223
Засега шансовете са добри.
Искам да питам във връзка с необходимите документи- от каква дата трябва да бъдат, т.е какъв "срок на годност" имат? Бележките от местоработата - в случая с нашия тате- ползваме 0,1т като работещ във ВУЗ точно каквото трябва на какъвто договор трябва. Бележката от местоработата една ли може да е- че работи на постоянен трудов договор на длъжност еди си каква и по район, или трябва да има две отделни бележки- едната че работи, а втората- на каква длъжност, та да се удостовери допълнителната 0,1т с отделна бележка?
И друго- мога ли отсега да взема от личния лекар имунизационния паспорт и лична амбулаторна карта на детето / имам ходене там, ако мога - с едното чакане/, или датата на издаването им трябва да бъде задължително от след класиранията?
Извинявам се за питанията и благодаря за отговорите предварително.

# 707
  • София
  • Мнения: 39 890
За датата на бележките
Цитат
Необходимо е датата на издаване на служебната бележка да е след датата на класиране
Предполагам с една бележка може да се удостоверят и двата критерия, т.е. "работи във ВУЗ", "на трудов говор номер" и т.н.

Мисля, че имунизационния паспорт и картона могат да се вземат предварително. На някои деца се издават и веднага след поставянето на 1вата ваксина. А и те нямат дата на издаване.

# 708
  • Мнения: 357
Благодаря, Ан Мари. Но какво значение имат входящите номера при класирането?

# 709
  • София
  • Мнения: 101
Благодаря, Ан Мари. Но какво значение имат входящите номера при класирането?

"110429" - това е вх. номер преди 1-во класиране. След датата на 1-во класиране, ако се добавят нови детски градини, вх.номер е датата и часа на добавяне и децата с този вх. номер се нареждат след всички с номер "110429". Не знам дали го обясних добре.

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 15:19 от Petya.

# 710
  • Мнения: 498
Включвам се и аз да кажа че вече нокти не ми останаха от нерви... да минава по-бързо това класиране. От 35 деца за 14 свободни, колко шанс имаме? Praynig  (Риторичен въпрос  Simple Smile

# 711
  • Мнения: 221
Преди няколко страници направих един реален пример макар и донякъде, за което бях оплюта(макар, че списъците са достъпни за всички), но както и да е за сведение НЕ СЕ Заяждам с никой освен с мислителите на системата за електронен прием.

НЕ МОЖЕ В ДГ ДА ВЛИЗАТ САМО ДЕЦА НА РАЗВЕДЕНИ РОДИТЕЛИ И САМОТНИ МАЙКИ!!! ТОВА Е ДИСКРИМИНАЦИЯ!!!


Един път влизат на първо класиране отделно, запълва се квотата и ОТНОВО влизат бройки на второ класиране?! Защо питам аз? ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ РАЗВЕДА С МЪЖА СИ ИЛИ НЕ ТРЯБВАШЕ ДА ПОДПИСВАМ ГР. БРАК?! Така ли Държавата стимулира хората да създават семейства и да ги задържат т.е да не се развеждат?!  #2gunfire

Сега пак ще се намери някои да ме критикува, но май наистина не трябваше да се омъжвам т.е. детето ми не трябваше официално да има баща и шансът ми щеше да е по-голям за ДГ!!!!!! Даже сега е престижно май да ти викат "КОПЕЛЕ"!

И още нещо - НЕ МОЖЕ БАБАТА ДА РАБОТИ В ДЕТСКА ГРАДИНА В РУСЕ, ВАРНА И СЕЛО ДОЛНО НАНАГОРНИЩЕ, А ВНУЧЕТО ДА КАНДИДАТСТВА В СОФИЯ С БАБА СИ!!! ТОВА Е ДИСКРИМИНАЦИЯ!!! ДА ХОДИ ДА КАНДИДАТСТВА ПРИ БАБА СИ В РУСЕ, ЩО ЩЕ ТУК?!!!

КРИТЕРИЯТ ТРЯБВА ДА СЕ ОГРАНИЧИ САМО ДО РАБОТЕЩИТЕ БАБИ, ДЯДОВЦИ И РОДИТЕЛИ В СОФИЯ!!![/co


Моето дете ще кандидатства за Район Студентски и няма никакъв шанс точно защото "свекървата е директор на детска градина в Русе. И ние така влязохме. Ама не мога да разбера, защо в Русе има места в ДГ, а в София няма?!  newsm78 " Така се чудеше една майка на детската площадка с искрено недоумение. Идваше ми да и изкрещя, но си замълчах, защото не тя е виновна, а системата недогледана. Само, че някои се сещат и правят тези номера нарочно, а пък наивниците да се чудят къде и как да си правят сметките....

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 16:48 от maria_73

# 712
  • Мнения: 1 020
Инче успех на малкия джин! Аз не само без нокти останах... Да нацелуваш малкия от мен  Heart Eyes

# 713
  • Мнения: 4 223
Благодаря за отговора. Спрятам вече необходимите неща, та да има време да ме върнат 2-3 пъти и пак да се вместя в сроковете Crazy.
При нас за 14 места кандидатстват с равен и по-висок брой точки 16 деца, едно име се повтаря от списъка по социални критерии, първите 2 деца с най-високия брой точки на общата опашка са с второ желание, намерих ги по първо, имат повече от добри шансове- т. е. пак са най-отгоре в списъка на другото място. Мисля си, че ще стане Praynig,а?
Ходих при личната лекарка, издаде ми бележка с имунизациите. Каза обаче, че картон нов няма нужда да издава, да сме си вземели картона от яслата?! Ами нали ще ходим още 2 мес поне на ясла, нещо не е така?

# 714
  • Мнения: 1 020
Преди няколко страници направих един реален пример макар и донякъде, за което бях оплюта(макар, че списъците са достъпни за всички), но както и да е за сведение НЕ СЕ Заяждам с никой освен с мислителите на системата за електронен прием.

НЕ МОЖЕ В ДГ ДА ВЛИЗАТ САМО ДЕЦА НА РАЗВЕДЕНИ РОДИТЕЛИ И САМОТНИ МАЙКИ!!! ТОВА Е ДИСКРИМИНАЦИЯ!!!


Един път влизат на първо класиране отделно, запълва се квотата и ОТНОВО влизат бройки на второ класиране?! Защо питам аз? ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ РАЗВЕДА С МЪЖА СИ ИЛИ НЕ ТРЯБВАШЕ ДА ПОДПИСВАМ ГР. БРАК?! Така ли Държавата стимулира хората да създават семейства и да ги задържат т.е да не се развеждат?!  #2gunfire

Сега пак ще се намери някои да ме критикува, но май наистина не трябваше да се омъжвам т.е. детето ми не трябваше официално да има баща и шансът ми щеше да е по-голям за ДГ!!!!!! Даже сега е престижно май да ти викат "КОПЕЛЕ"!

Хахаха май наистина ти избиват вече нервите  ooooh!

За справка, моите и двамата са "копелета" според твоите стандарти ама сме си с 8 и няколко точки. Спокойно няма да те минем  ooooh!
А и се замисли и прочети какви реално са социалните критерии и прецени би ли желала детето ти да отговаря на някой от тях (изключвам СК за близнаци и многодетни).

И мнооого извън темата ама един подпис пред отегчената лелка в обредния дом не ви прави семейство или поне не повече от тези, които са си спестили тази "радост"  Peace

# 715
  • София
  • Мнения: 843
Преди няколко страници направих един реален пример макар и донякъде, за което бях оплюта(макар, че списъците са достъпни за всички), но както и да е за сведение НЕ СЕ Заяждам с никой освен с мислителите на системата за електронен прием.

НЕ МОЖЕ В ДГ ДА ВЛИЗАТ САМО ДЕЦА НА РАЗВЕДЕНИ РОДИТЕЛИ И САМОТНИ МАЙКИ!!! ТОВА Е ДИСКРИМИНАЦИЯ!!!


Един път влизат на първо класиране отделно, запълва се квотата и ОТНОВО влизат бройки на второ класиране?! Защо питам аз? ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ РАЗВЕДА С МЪЖА СИ ИЛИ НЕ ТРЯБВАШЕ ДА ПОДПИСВАМ ГР. БРАК?! Така ли Държавата стимулира хората да създават семейства и да ги задържат т.е да не се развеждат?!  #2gunfire

Сега пак ще се намери някои да ме критикува, но май наистина не трябваше да се омъжвам т.е. детето ми не трябваше официално да има баща и шансът ми щеше да е по-голям за ДГ!!!!!! Даже сега е престижно май да ти викат "КОПЕЛЕ"!

И още нещо - НЕ МОЖЕ БАБАТА ДА РАБОТИ В ДЕТСКА ГРАДИНА В РУСЕ, ВАРНА И СЕЛО ДОЛНО НАНАГОРНИЩЕ, А ВНУЧЕТО ДА КАНДИДАТСТВА В СОФИЯ С БАБА СИ!!! ТОВА Е ДИСКРИМИНАЦИЯ!!! ДА ХОДИ ДА КАНДИДАТСТВА ПРИ БАБА СИ В РУСЕ, ЩО ЩЕ ТУК?!!!

КРИТЕРИЯТ ТРЯБВА ДА СЕ ОГРАНИЧИ САМО ДО РАБОТЕЩИТЕ БАБИ, ДЯДОВЦИ И РОДИТЕЛИ В СОФИЯ!!![/co


Моето дете ще кандидатства за Район Студентски и няма никакъв шанс точно защото "свекървата е директор на детска градина в Русе. И ние така влязохме. Ама не мога да разбера, защо в Русе има места в ДГ, а в София няма?!  newsm78 " Така се чудеше една майка на детската площадка с искрено недоумение. Идваше ми да и изкрещя, но си замълчах, защото не тя е виновна, а системата недогледана. Само, че някои се сещат и правят тези номера нарочно, а пък наивниците да се чудят къде и как да си правят сметките....



Мила maria_73, разбирам те чудесно, че си бясна, но определено нещичко не си дочела, според мен поне. Децата на разведените и неомъжените НЯМАТ ПРЕДИМСТВО като деца на самотни майки, такова предимство имат само деца, в чиито акт за раждане пише БАЩА НЕИЗВЕСТЕН.  Разбирам те, че вероятно за твоето дете няма да има място и си меко казано бясна, но това е положението  Confused Пиша ти това съвесем добронамерено - моето дете също е с 8,1 точки, стандартните и определено обикалям частните градини в квартала, средно за едно място от тази точкова група кандидатстват 20:1 - демек 20-ина дечица за едно място. Да, средностатитсическите деца се молят за гранична група и разчитат на късмета си!
Не, не ме е яд на социалните деца, Бога ми, не искам моето дете да е на мястото на което и да е дете от тях, както и на децата със СОП или истински болести! Има причина едно дете с един родител да има предимство пред нашите, многодетните семейства и т.н.
Колкото до критерия Баба в ДГ, то така или иначе важи за баби работещи в столични ДГ! Също и за работещите в Столичното образование... ДА, системата е несъвършена, да местата са ограничени, да най-нуждаещите се, а именно уязвимите групи трябва да са с предимство! Да, критериите са общи, да граничната група е тото, но това е положението!
Желая ти успех, огледай и другите варианти и на изборите иди да гласуваш за преложилия ти програма и критерии, които биха осигурили място за твоето дете!

Желая ти късмет на класирането в събота и по-спокойно и ведро го давай... с едното не приемане в ДГ не свършва света! Все пак имаш живо и здраво дете и съпруг, ще се оправите някак си, нещата винаги се нареджат!  Peace

# 716
  • Мнения: 1 020
Моите деца също си имат баща... не съм Дева Мария, а пък той не е безотговорен и си ги е признал. разлика няма никаква между нас и вас... Проблема е при непризнатите деца... Не знам дали има такива, които съзнателно не признават децата си... Ако има тяхна си работа, не са по-различни от тези, които изкарват децата си болни. Хора всякакви, всеки ден се сблъсквам с все по-невероятни и изумяващи ме случаи  ooooh!

Няма защо обаче да си го изкарваш на нас. Ние също сме със стандартни точки, ние също се блещим като ненормални и следим списъци денонощно. Най-малко искам като влезна в темата някой да крещи и вика и да си мисли за най-ощетен. Всички сме на едно дередже... а ако просто ти трябват слушатели (в случая читатели) май си сбъркала мястото. Разбирам те, изнервящо е... на някои им е не за първа година и въпреки всичко не ръсят обиди по всички, нали?

Една друга потребителка също бушуваше в темата и като стана дума дали би излезнала на протест каза, че не е луда... та така...

Слънчезара, много добре си го написала, съгласна съм с всяка една написана от теб дума!

# 717
  • Мнения: 52
Искам да попитам следното. Ако не сме приети на Първо класиране с първото си желание и разместя кандидатурите за първо и второ желание за Второто класиране запазваме ли си същия входящ номер.
Нов входящ номер се генерира след Първото класиране ако добавя градина, която до момента не е списъка ни, така ли?
Много се обърках вече Embarassed

# 718
  • София
  • Мнения: 39 890
maria_73, пишете с малки букви.
Прочетете критериите, явно не сте ги разбрали.

И последно предупреждение за думата "копеле".

Marrine, входящият номер остава един и същ. (110429)
Но ако детето е било в гранична група и има изтеглен граничен номер, той ще важи за цялата кампания в дадената градина.

# 719
  • Мнения: 498
Инче успех на малкия джин! Аз не само без нокти останах... Да нацелуваш малкия от мен  Heart Eyes

Мерси, миличка и на вас успех. Направо не мога да спя вече(( ужас... а ти имаш и за ясла да мислиш, егати... абе система, ама българска кикиик... дано мине всичко добре!

Общи условия

Активация на акаунт