СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012

  • 28 845
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 735
Мария 73, защо се ядосваш на критериите, а не на неправомерното им използване! Освен това, бъди сигурна, че много действително самотни майки не ползват никакво предимство за децата си, защото децата им са припознати. Страшното е, що за хора сме, щом сме готови да платим всякаква цена, само и само да постигнем целите си...
Късмет на класирането!

# 721
  • Мнения: 52
Marrine, входящият номер остава един и същ. (110429)
Но ако детето е било в гранична група и има изтеглен граничен номер, той ще важи за цялата кампания в дадената градина.
[/quote]

Да, в гранична група влизаме за Първото си желание.
А това с изтегления граничен номер ( ако не се класираме на първо) дава ли ни преднина за Второто класиране в тази градина или напротив - изпраща ни по-назад.
Мерси   bouquet

# 722
  • Мнения: 221
ЧЕТА отоворите и установявам, че червените букви никой не ги чете! Смисълът им не е доловен! Да хубаво е да се изкрещиш, хубаво е да се оплачеш, гледам си местата, но ме е яд, че аз и ВИЕ сме прецакани от разни дето са много "умни" и тези, дето работят в работната група трябва да гледат да премахнат тези дискриминационни критерии или поне да ги ограничат.

Не е все едно баба ти да е директор тук в ДГ в София или някъде извън нея. Това особено важи за район Студентски.  За съжаление нито моите родители, нито на съпругът ми могат да помогнат - или са мъртви, или са инвалиди. Иначе с удоволствие ще се запишат да работят в селска ДГ, а същевременно внучето ще влезе "в елитна ДГ с басейн". Села около софия колкото щеш, даже няма толкова работа в ДГ, защото внуците ходят тук на ДГ. Щяха да бъдат чудни лелки например... Grinning

Колкото до самотните майки Elichka_mama явно не се е сетила как ще и влизат децата в ДГ когато ги е правила, но други са се сетили мила и са го направили нарочно... Сега ти пак се чудиш какво да правиш, а някоя си се киска доволна! Затова ме е яд и заради теб! Както казва
himalomi ядосвам се и на критериите и на неправомерното им ползване.

Циганчетата не искат да ходят на градина - иначе няма да има места дори и на село... Grinning

Колкото до думата "копеле",  Ан Мари както си видяла тя в наши дни не се възприема като обида, а за съжаление звучи като "похвала". Ако някой се е почувствал обиден, моля да ме извини! Просто така си "подчертах" мисълта, както и с главните букви също, но както виждам няма да имат ефект. С главните букви не "крещя" и ако някой се е почувствал обиден, моля да бъда извинена.

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 17:33 от maria_73

# 723
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 520
maria_73 , слез от метлата мноо те молим и вместо да даваш акъл
... и тези, дето работят в работната група трябва да гледат да премахнат тези дискриминационни критерии или поне да ги ограничат.
се пробвай да направиш нещо с/у това, което здраво бунтува душицата ти  Wink  Grinning

# 724
  • Мнения: 221
Мама Сання - Ами правя - сигнализирам ти, а ти като отидеш в работната група го предложи на обсъждане от твое име.

Имам въпрос към теб - Ако не ни приемат чрез системата и случайно № 150 на детето ми го класират в самостоятелната ДЯ има ли значение за кой номер  ясла си кандидатствал при следващото класиране след 6 мес? Ако този критерий важи само за набор 2008 както пише в регистрационната форма, то какво търся в ДЯ тогава?!

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 17:46 от maria_73

# 725
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 520
Ами правя - сигнализирам ти, а ти като отидеш в работната група го предложи на обсъждане от твое име.

Доста нагличко...а ако мнението ти не съвпада с моето и това на мнозинството родители? Ще перефразирам Ели Х "мн е гот няколко човека да се опитват да направят нещо, а половин София да се чувства опровомощена да им нарежда".
Един добронамерен (за последно) съвет - зЕми мирясай!

# 726
  • Мнения: 221
Чакам отговор на конкретен въпрос.

# 727
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 520
Чакам отговор на конкретен въпрос.

Чакай. Поведението ти не взривява в скромната ми персона желание да отговарям на твоите въпроси  Grinning

# 728
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Абе, жена - прочети хуууууууубавичко критериите Simple Smile Крещиш, беснееш, а май си не дочела и недоразбрала "за какво иде реч". Самотните майки не те "прецакват" - колко са тези дето са писали "баща неизвестен" в акта за раждане на детето? - 2-3-5%? А за бабите в ДГ  ooooh! не разбра ли, че става въпрос за такива в София, а не в Русе? Хайде и малко уважение към тук пишещите и отделящите безвъзмездно от личното си време, и от семействата и децата си, за да може поне малко да ни се чува гласа в РГ!!!
Всички сме на това дередже! Дайте поне да запазим нервите и здравето за децата си!
Колко хубаво и спокойно беше тук ... ама май вече край  ooooh!

# 729
  • Мнения: 221
ПРОТОКОЛ № 34
Днес, 24.03.2011 год. в Дирекция „Образование” в изпълнение на Раздел IV.
Контрол, т.4.1 от приетите с Решение № 158 по Протокол №35 от 12.03.2009 год.
„Правила за приемане на деца в общинските обединени детски заведения и целодневни
детски градини на територията на Столична община”, се състоя редовно заседание на
работната група.

..................

Г-жа С.Конакчиева- Ще се прилагат ли К2 и К5 при новото класиране?
Г-жа М.Минчева- Изчакваме решението на ВАС и ще се съобразим с него

Край на цитат

Мама Саня - така и не разбрах какво стана по този въпрос? Класирането е след 2 дни?!

# 730
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 520
ПРОТОКОЛ № 34
Днес, 24.03.2011 год. в Дирекция „Образование” в изпълнение на Раздел IV.
Контрол, т.4.1 от приетите с Решение № 158 по Протокол №35 от 12.03.2009 год.
„Правила за приемане на деца в общинските обединени детски заведения и целодневни
детски градини на територията на Столична община”, се състоя редовно заседание на
работната група.

..................

Г-жа С.Конакчиева- Ще се прилагат ли К2 и К5 при новото класиране?
Г-жа М.Минчева- Изчакваме решението на ВАС и ще се съобразим с него

Край на цитат

Мама Саня - така и не разбрах какво стана по този въпрос? Класирането е след 2 дни?!

Май доста работи не си разбрала...щото не си изчела темата, мила моя. Иф по въпроса ти има и в сайта на ВАС. Отдели малко от времето си и вероятно ще се почувстваш малко по-информирана.

# 731
  • Мнения: 63
Имам въпрос към теб - Ако не ни приемат чрез системата и случайно № 150 на детето ми го класират в самостоятелната ДЯ има ли значение за кой номер  ясла си кандидатствал при следващото класиране след 6 мес? Ако този критерий важи само за набор 2008 както пише в регистрационната форма, то какво търся в ДЯ тогава?!

Детето не получава 1 т. , 6 месеца след посещаването на детска ясла, а ги получава чак на следващата кандидат-градинска кампания, ако е посещавало 6 месеца ясла през изминалата една година. С прости думи казано - получава ги в годината в която кандидатсва за първа градинска група. Тази година Първа градинска група са децата набор 2008, затова важи само за тях този критерии и само тази година.
Твоето детенце ще ходи на ясла (ако го приемат) тази година и другата година - 2012 г. (ако сте набор 2009) ще може да ползва 1 т. (ако не премахнат този критерий другата година) при кандидатстване за 1-ва Градинска група, единствено и само за нея! Ако сте набор 2010, ще може да ползвате 1-та точка от Ясла чак през 2013 година!

Момичетата ти обясниха хиляда пъти: НЯМАШ предимство ако баба/дядо работи в Градина ИЗВЪН Столична община!!!! Или майката която се е хвалела на площадката разбира колкото теб (т.е. почти нищо) или просто не си разбрала какво е имала предвид!  Naughty

# 732
  • Мнения: 690
Часовникът тик-така и нервите се опъват. Признавам си, че се опитах да бъда част от инициатива преди, но не ми издържаха нервите. Изисква се много търпение, че нещата могат да се променят макар и бавно. Искрено благодаря на момичетата, които пишат тук и споделят опит и знания.

# 733
  • Мнения: 357
Да, очакването е изнервящо, но момичетата тук наистина помагат много и проявяват изумително търпение към всичките ни питания и притеснения. Трябва да им благодарим за това. Успех на всички в класирането!

# 734
  • Мнения: 4 266
Вие зададохте подобен върпос преди известно време.
Забелязах за нашто квартално Мечо Пух,че има много деца ,които реално нямат никакви шансове сега да влязат ,а стоят по първо желание.Как се мотивират тези родители?
За нас мога да кажа,че участваме в надпреварата просто заради олимпийския принцип,но няма да ни огрее тази година.

Общи условия

Активация на акаунт