Веганството - да споделим опит (5)

  • 32 124
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 732
ползвала съм сребърна вода на аркол,но сега имам  на EuroStar 2004,В.Търново
пише състав-дестилирана вода,колоидни сребърни частици.Всяка партида се подлага на анализ с атомно емисионен спектрометър с индуктивно свързана разделиотелна способност/те,това животно не го разбрах  ooooh!/,но накрая,пак пише да се раклати преди употреба  Rolling Eyes


добра ти е водата. Добре щеше да бъде  е ако е пояснена концентрацията и размера на частичките Peace
Разбира се, че ще пише да се разклаща, след като е колоиден р-р Peace

# 706
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
realist ,  Heart Eyes
за да не е офф-днес си схотвих нахут със спанак,ммм много обичам-с чесънче пак  Blush,леко задушен,с много зелени подправки, малко черен пипер и сол -простичко,но много засищащо

# 707
  • Мнения: 1 732
 съвпадение ! Laughing Wink
и аз готвих спанак Laughing
на запеканка, с настърган морков, наситнен  лук, малко овесени ядки...

# 708
  • Мнения: 1 849
Реалист, страхотно че се появи да ме успокоиш за тази сребърна вода.  Peace

За момента сложих от тиквените семки на овесени ядки за закуска, а сега ще пробвам (тъкмо киснаха нощес) и пастета на Вери: http://www.recipemagician.com/recepti/dipove-i-pasteti/aromaten- … tet-tikveno-seme/  Simple Smile

Да ми препоръчате някои готови ръжени/пълнозърнести сухари, алтернатива на домашните, взех едни на Finn Crisp, но нещо не ми допада вкуса:

# 709
  • Мнения: 1 709
nirolin, realist, благодаря за разясненията за сребърната вода   bouquet

M_Nik, аз купувам от тези, има ги в Кауфланд. Доколкото си спомням обаче почти всички съдържаха "минимални количества обезмаслено мляко на прах", т.е. не са вегански. Но ако не е проблем за теб, може да ги пробваш.

Сутринта правих този млечен крем. Стана доста сполучлив на вкус.

# 710
  • Мнения: 902
Всъщност, аз ползвам една сребърна монета (възможна най-чиста проба) като я оставям в съд с вода. Не знам дали има някакв ефект и колко трябва да я държа във водата.  Rolling Eyes Но и това е вариант.

# 711
  • Мнения: 2 132
Мерси за разясненията Simple Smile Аз още не съм отворила Аркола. realist, значи може да се пие от него, ако е разреден както пише на опаковката?

търся си ник, ако говориш за магазина на Гимел, там имат с тонове краставици и домати така, че спокойно можеш да си заявиш килограмите Simple Smile

# 712
  • Мнения: 1 732
realist, значи може да се пие от него, ако е разреден както пише на опаковката?

да, може . при нужда, в съответните количества.
лично аз не виждам риск.

# 713
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
Finn Crisp   имат 6 разновидности май  newsm78 ,но не знам дали всички ги има в Бг
ние сме фенове на сусамените,и на оризовите Peace

# 714
  • Мнения: 1 849
Mamagemelar, тук има наистина към 5-6 вида, но оризови (търся за малкия) не съм виждала. Да не се бъркаш с тези първите: http://www.finncrisp.com/crispbreads/round-crispbreads
те са ръжени, от rye - ръж, ако има оризови, би ли ми ги показала, че много се интересувам   bouquet Иначе сусамените малко са ми силни на вкус също.

Palia, ще потърся и Burger, благодаря!   bouquet

Правих Пастета от сайта на Вери - сложих 1 ч.ч. накиснати тиквени семки, малко вода, пресен чесън и босилек, малко сол и 1 розов сладък домат, съответно блендирах - стана разкошно!

# 715
  • София
  • Мнения: 5 205
Бих искала да дискутираме този филм "Маркъс" (с Хю Грант)
http://www.cinefish.bg/Markas-About-a-Boy-id1484.html  Преекспонирано ли е според вас?  Или напротив? Чувствате ли се в подобно положение? Финалната сцена няма да я описвам, за да не отнема магията , но ми е много горчиво ....

Искам да споделя за неочакваното натъкване на нещо като вегетарианска детска книжка - Запознай се с Хвъркатко http://www.hermesbooks.com/detail.php?pID=1096
Със свито сърце я четях на детето и се изумих че не е кръвожадна, а напротив. Като текст е под всякаква критика, цяла шепа с грешки, от най-отвратителните. Преводът като че ли не е редактиран. Но все пак на фона на други безумия, които срещаме, това си е положителна изненада.

Какво става с Норчи? Имаше проблеми с детето, че не пие вода, но аз ли пропуснах по каква причина?

Реалист, много успокояващ обощаващ пост за среъбрната вода! Благодаря!


Хайде да се организираме за среща, краят на учебната година за нас дойде и ще хукнем в разход Simple Smile

# 716
  • Мнения: 961
Момичета, наскоро гледах, че някой беше правил орехов пастет, но не мога да открия рецептата, може ли да ми помогнете?
Ако заместя тиквените семки с орехи, дали ще е ок?
  bouquet

# 717
  • Мнения: 1 849
Абсолютно!  Simple Smile Само накиснати да са орехите поне за 1-2 часа, стават по-меки и сочни +чесън+сол+малко водичка+зехтинче+зелени подправки (на вкус)... Експериментирай!  Peace Можеш и чушка, и домат, и морков, и спанак... да добавиш, но и чисто си е добре. Децата (поне малките) не си падат много по чесъна обаче  Mr. Green

Ей тази гимнастика на Норбеков действа възхитително  Peace Леле как пуках  Mr. Green
http://oggin.net/video/norbekov-video/

Може среща, но в парка, че децата (поне мойто) да щурее навън  Simple Smile А и времето е хубаво вече...

Търся си ник, какво имаш предвид за Маркъс, а и Хю Грант ми е любимец (гледала съм го, но отдавна)? На мен ми хареса, доколкото помня.

Коментар към http://ecovege.org/bg/practica/36-practice/303-vegetarianski-kit?start=12
Вие колко пъти давате на децата хляб и тестени? А плодове?
Аз не смогвам да дам толкова неща, като описаните... Яде плодове 1 път на ден, салати 2 пъти, сутрин нещо по-енергийно и по-сладко (понеже изяжда 6-8 хапки за детската).

Последна редакция: нд, 22 май 2011, 22:45 от M_Nik

# 718
  • Мнения: 961
Направих един орехов пастет с много чесън, стана лютичък, но е мммммня. Също и един с тиквени семки и розов домат. Той стана леко сладък и също така много вкусен!  Grinning
Другото творение днес беше многозърнести блокчета с петмез от фурми и пуканки от амарант, една част поръсих и с кокосови стърготини.
Утре трябва само да направя едни хубави крекери или хляб с нахутено брашно и овес.   chef

# 719
  • Мнения: 3 869
Eх, чудесни мнения сте разменили за ядковите пастети!! Аз имам накиснати бадеми, но не ги виждам на пастет, защото са сладникави. От вчера се каня да заложа орехи и тиквени семки, ама само с каненето си останах... Тая вечер вече ще сложа   chef
Метнах сега малко ориз с много зеленж (съвсем накрая последния, да не се мъчи много при високи Т), но какво се оказа - пак повече ми е ориза от зеленото... Нищо де, и така е вкусно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт