Веганството - да споделим опит (5)

  • 34 076
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 132
Някой може ли да разтълкува това ''    Съгласно европейските регламенти, семената Чиа са били приети за нова храна и могат да бъдат използвани само за печене (като съставка на сладкиши) с максимално количество 5%. Имайте предвид, че ние не сме отговорни за друга употреба на тези семена.''?

# 721
  • Мнения: 1 732
Някой може ли да разтълкува това ''    Съгласно европейските регламенти, семената Чиа са били приети за нова храна и могат да бъдат използвани само за печене (като съставка на сладкиши) с максимално количество 5%. Имайте предвид, че ние не сме отговорни за друга употреба на тези семена.''?
много интересно.
представя нямам защо е такъв регламента. Сигурно трябва да се внимава с количествата на някоя съставка.......

# 722
  • Мнения: 1 849
JeniB, това е от Балев нали?
А и в Зоя също дават, че приема на ден е 1 ч.л. чиа т.е. точно около 5 грама.

А ето намерих и регламента: http://eur-lex.europa.eu/Notice.do?mode=dbl&lang=bg&ihml … 3641:cs&page=

Цитата е от член 1 в карето, прочетете го цялото за изясняване, макар че няма ясна обосновка!?

Иначе ето и малко рецепти с чиа:
http://www.kukuriak.com/chia/ Но тук пък навсякъде състава е над 3-4 СУПЕНИ ЛЪЖИЦИ на порция  Thinking

# 723
  • Мнения: 2 132
Да, там го видях.

# 724
  • Мнения: 1 849
Момичета, ще продължаваме ли с темата или беше до тук? Нещо ентусиазма е спаднал май?
Аз лично съм да има такава тема, много сте ми полезни и не мисля, че разни външни фактори са решаващи!  Hug

# 725
  • Мнения: 1 732
Мдааа, опустя малко темата, но го свързвам с многото почивни дни и с хубавото време. Аз съм тук и чета редовно, за момента май не се сещам да питам или да споделя нещо. Ааа, освен, че чакам цените на черешите да паднат  Simple Smile ...

# 726
  • Мнения: 1 732
момичета, извинявайте ,че ви занимавам с мой проблем.
аз май не съм добре. Снощи в 2 се събудих от гадене и наложително ходене до тоалетната.
Не съм спала, сутринта пак - същото.
Взех да се чудя дали не е това
У дома всеки ден ядем краставици......+всякакви сурови зеленчуци....


Не ми се ходи на лекар. За сега пия само вода. постоянно ми се гади, слабо ми е, имам сухота в устата.
Имате ли идеи какво да правя?
испански краставици и изобщо зеленчуци със сигурност ще оранича за сега....

# 727
  • Мнения: 2 132
Може и някакъв чревен вирус Thinking Пий повече вода.
Но сега като прочетох за бактерията, защо не ходиш на лекар поне да изключат наличието и? Май някаква проба се взимаше за нея. Не вярвам да ти предпишат нещо без да са сигурни, каква точно е причината Thinking Може и на психическа основа да е като си прочела написаното и си се разтревожила Thinking
Преди време бях чела др. Михайлов май с инфо как да се лекува тази бактерия. Някъде из форума на '' Часът на мама''..

# 728
  • Мнения: 1 732
realist, добре е да поддържаш водния баланс, както и правиш, за да се избегне обезводняване. И аз мисля, че консултация с лекар ще е полезна предвид тази статия, а и днес е петък - не знам при вас последен работен ден ли е, но ще си по-спокойна през почивните дни.
Бързо възстановяване  Hug

# 729
  • Мнения: 3 869
Минах през подобно нещо и аз преди месец... Хомеопатът ми каза да взема Арсен или Фосфор (СМ са понетциите при мен, но предполагам и с 200 СН ще стане). Взех Арсен и още на 3-тия прием от серията ми мина всичко! Тези лекарства ми ги е дал за спешни случаи като моя, затова си позволявам да ги споделя.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 423
M_Nik, разбира се, че я има темата, аз лично нямам много време да пиша, пък и няма кой знае колко за споделяне, но се старая да чета редовно

realist, преди да започна с веганството подобни състояния си бяха редовни при мен - пролетно и есенно време; дори според майка ми това е първото нещо, от което съм се разболяла като бебе - съответно бързо се обезводнявам; преди се оправях с деган и имодиум; сега - с пчелно млечице и женшен комбинацията (последно подобна случка имах с прекаляване с пречистването на черния дроб  Mr. Green), та тази комбинация ме оправи; задължително се оводнявай, като течностите на много малки глътки; можеш да си правиш вода с лимон и мъъъничко мед (може и без него) - успокоява перисталтиката и влияе добре на раздразнен стомах

момичета, моля да ми препръчате добър хомеопат в София; не мога да разчитам на личната си лекарка, най-малкото заради калпавото й работно време; питам защото вчера вечерта ме заболя десният бъбрек - не беше криза, по-скоро напомняше за себе си - беше тъпа болка в дълбочина и се задържа дълго; с литри вода, горещи чайове, душове и визуализация успях да я спра, но искам да взема мерки овреме - мислите ли, че хомеопат ще помогне за точна диагностика и ако има нещо- лечение? възможно е да съм го простдила, защото стоя много на течения и точно дясната ми страна н агърба е схваната от 2-3 дни, но за всеки случай.... (дано не звуча като хипохондрик  Laughing)

# 731
  • Мнения: 418
Мдааа, опустя малко темата, но го свързвам с многото почивни дни и с хубавото време. Аз съм тук и чета редовно, за момента май не се сещам да питам или да споделя нещо. Ааа, освен, че чакам цените на черешите да паднат  Simple Smile ...

Споделям напълно! Peace
Особено частта за черешите - едвам ги чакам!
Сега съм на морето, тук има български, при това вкусни, нооо...12 лева килото. Shocked

realistHug
Хем съвсем не съм компетентна да давам каквито и да било съвети по такива въпроси, хем много ми се иска нещо да помогна. Sad
Ще помагам само с положително мислене!
P.S. Някакъв вид гладуване не е ли подходящо за изчистване на организма в такъв момент?
Или може би, най-добре просто да си слушаш тялото дали и какво му се яде, пие и т.н.

М_Ник, и аз съм твърдо ЗА темата и няма да я оставя да "потъне"Simple Smile

# 732
  • Мнения: 3 869
Черешките ще ги дочакаме, има ягодите?! Цените им вече са доста по-ниски, но са все така ужасни на вкус  Sick Аз ли съм се провредила, що ли?! На вид и аромат са хубави, но на вкус са като кисела пластмаса....

# 733
  • Мнения: 2 132
Ами, то като повръща и ходи на тоалетна човек, тялото му си се чисти. Водата помага най-много. То и без това апетитът изчезва за известно време.

Дао като ме заболи бъбрек, най ми помага да влезна в банята и да ги затопля директно с душа. Седя си така известно време, а после ги увивам хубаво с одеало и си слагам дебели чорапи на краката  Peace

Ние ядохме първи череши от двора на село. Не бяха напълно узряли, но бяха вкусни. Вчера купих от Пловдив по 4.50лв/кг.

# 734
  • Мнения: 1 732
Dao, за хомеопат може да попиташ в темата "Въпроси към хомеопати". Сигурна съм, че ще ти отговорят, най-вероятно с лично съобщение. Аз мога да дам линк с Регистър на дипломираните хомеопати в България - да отбележа само, че регистъра не е изчерпателен.

Общи условия

Активация на акаунт