Веганството - да споделим опит (5)

  • 32 126
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 732
Много благодаря за отклика и споделения личен опит. Все още ми е неразположено, но мисля, че закрепвам.
Пия само вода, няколко пъти добавих капки лимон.

Благодаря ви още веднъж  bouquet

# 736
  • Мнения: 1 849
Радвам се на раздвижването  Hug

За стомаха бих препоръчала също и чай от джоджен - на глътки, а за повръщането - спира с 1 ч.ч. вода с лимонов сок+1/3 ч.л. сол+1/3 ч.л. захар - разтворено - пие се на глътки по 1 ч.л.. Разбира се - много вода, без храна - 24 часа (то и не ти се иска). После захранваш с малко варен ориз с щипка сол и варени картофи. Като при децата  Mr. Green Избягвай 3-4 дни всякакви сурови зеленчуци.

Ягоди - на пазара има български и не толкова сладки като гръцките, но някак по-вкусни въпреки това. Черешите са от 5-8 лв. (8 - кюстендилските) вече на пазара, но някак не са много сладки сякаш  Thinking

За бъбреци  - плюс казаното - изяждаш 1 диня или топла (не ледена) бира  Party Също Цистон - много ми помага (Аюрведа).

# 737
  • София
  • Мнения: 5 205
Влетявам с рецепта и то приготвена от невегани и не за нас Simple Smile

Сварен пълнозърнест ориз
Сварен императорски ориз (около 1/4 от количеството на обикновения ориз)
1 авокадо накълцано
шепа накълцани сушени фурми

няма подправки, няма мазнина, няма семена... Simple Smile Чудесен пълноценен вкус !

Черешите - хора, бяхме в Кюстендил преди 3 дни нямаше все още узрели череши, освен единици... Ние едва намерихме да си купим 2 кг по 4 лв (дребни, оранжави, не знам какъв сорт са, сладки, но не много)

Говорихме с много производители. Някои ги пръскали за  бързо узряване...

Изтрих част от поста, черешите евентуално  ще ви предложа за другия уикенд, сега са много малко.

Последна редакция: сб, 28 май 2011, 11:25 от търся си ник

# 738
  • Мнения: 1 849
Искам да споделя това, провокирана от описаното от Вери (макар, че повечето ги знаете):

Връзка между дните на седмицата и планетите, цветовете, музикалните тонове и металите
Ден Планета    Цвят    Том    Метал    Число
Понеделник    Луна    Зелен    Фа    Сребро    2
Вторник    Марс    Червен    До    Желязо    9
Сряда    Меркурий    Жълт    Ми    Живак    5
Четвъртък    Юпитер    Тъмносин    Ла    Калай    3
Петък    Венера    Ясносин(розов)    Сол    Мед    6
Събота    Сатурн    Виолетов    Си    Олово    7, 8
Неделя    Слънце    Оранжев(аметистов)    ре    злато    1

Връзка между дните на седмицата (планетите) и храните
ПОНЕДЕЛНИК – ЛУНА: зеле, лапад, лобода, зелен фасул, маруля, краставица, зелена царевица, бакла, печурки гъби.
ВТОРНИК – МАРС: коприва, червени чушки, лук, чесън, хрян, бяла ряпа, репички, спанак - храни, които съдържат лютивина и желязо.
СРЯДА – МЕРКУРИЙ: моркови, леща, зряла царевица, магданоз, чубрица, круши и други жълто обагрени плодове.
ЧЕТВЪРТЪК – ЮПИТЕР: праскови, картофи, тикви, бамя, фъстъци, орехи, бадеми, маслини, жито, праскови, растително масло, мляко.
ПЕТЪК – ВЕНЕРА: череши, вишни, ябълки, сини сливи, смокини, ягоди, малини, дини, грах, сусам, мащерка.
СЪБОТА – САТУРН: орехи, бадеми, лешници, кестени, сини патладжани, зрял боб, черна ряпа, маслини, боровинки, шипки, кафе, какао и други черупкови плодове и зеленчуци.
НЕДЕЛЯ – СЛЪНЦЕ: грозде, стафиди, портокали, мандарини, ориз, леща, слънчоглед, овес, ръж, ечемик.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 402
Дао като ме заболи бъбрек, най ми помага да влезна в банята и да ги затопля директно с душа. Седя си така известно време, а после ги увивам хубаво с одеало и си слагам дебели чорапи на краката  Peace

точно това бях направила, благодаря JeniB

Palia, M_Nik, благодаря ви! Издирването на добър хомеопат си го поставям като една от основните ми задачи - крайно време е

ягоди сме си похапвали - 5 и нещо килото затова не много, и диня малко също, черешите са над 7 лв и не купувам все още

момичета в нашия квартален магазин са пуснали БИО пърлнозърнесто брашно на Техра - 3 лв, добро е, има номер и логото на био сертификат; дано да не му се вдига цената и да го зареждат редовно! радвам се, че и български производител се е ориентирал към био брашна

# 740
  • Мнения: 1 709
M_Nik, точно вчера четох и аз дните и планетите  Grinning! Аз обичам да разсъждавам върху такива неща, за произход и връзка между различни обекти, думи и т.н. На един курс по англ. ез. преподавателя каза, че всеки ден от седмицата е свързан с планета и тогава ми стана интeресно. Думите за дните от седмицата на испански и френски също подсказват това.

англ. език                     исп. език
Monday    moon            Lunes         luna
Tuesday                        Martes        mars
Wednesday                  Miercoles
Thursday                      Jueves
Friday                           Viernes
Saturday    saturn        Sabado
Sunday      sun             Domingo

# 741
  • Мнения: 3 869
Реалист, радвам се, че си по-добре!! Такива ужасни новини идват от Германия, че влязох да видя как си...

Днес можах да направя повечко неща - супичка, печени тиквички на лентички, кьополу, и едно кремче за детето - вариация на мляко с ориз - киноа с оризово мляко и черешки, но не се радва на особен успех...

# 742
  • Мнения: 1 849
Уф, Реалист, аз не ти бях прочела линка  Blush, а като гръмнаха за краставиците по ТВ и се уплаших за тебе  Hug Радвам се, че си по-добре.

Palia, точно и аз това си припомних, от сайта на Дънов. А останалите планети, са както следва:
Miercoles - Меркурий, Jueves - Юпитер,  Viernes - Венера

# 743
  • София
  • Мнения: 1 402
и аз като M_Nik - не бях прочела линка, телевизия не съм гледала от не знам колко време, но днес новинарските сайтове гръмнаха с подобни новини и аз бавно успях да включа на интелект  Blush realist, чудесно е, че кризата отминава, пожелавам ти да се възстановиш бързо и каквото и да е било - да те забрави завинаги   bouquet

# 744
  • Мнения: 268
Здравейте,
прочетох,че в София има жена която прави домашно тофу.Моля,ако някой знае адреса  или телефона и да го напише.

# 745
  • Мнения: 189
Момичета, ще продължаваме ли с темата или беше до тук? Нещо ентусиазма е спаднал май?
Аз лично съм да има такава тема, много сте ми полезни и не мисля, че разни външни фактори са решаващи!  Hug
...сакън! Кви са тез приказки?!
Неща и да чувам за такива неща. Компанията тук си ми е супер. Тук ми е пристан и утеха. Толкова полезни сте ми били и за толкова неща съм била провокирана да си размърдам мозъка Hug
Мисля, че не е от спаднал ентусиазъм ами от липса на време Hug
Отмина ми там огорчението...всеки да си мисли квото ще. На няколко пъти съм приемала неща по-навътре, но с времето съм разбирала, че не са баш така. По принцип е трудно в няколко изречения да напъхаш цялата си съшност и да си по-ясен за останалите, но и тогава няма гаранция Laughing


Оф, аз за седмица някъде бях делайрирала. ПМС страшно ме беше обхванало, такова не помня от как се помня Laughing. Все си живеех с мисълта, че аз нещо си внушавам и всъшност няма такова нещо като ПМС, да, ама не... Сега от еднообразно ежедневие от що ли нито ден, нито дата знам, та даже и месеци май ми се губят понякога, т.е. не следя календара и не съм в очакване кога ще се случи. И като ме обземе, та чак като отмине си правя извода, че всъшност има таквоз животно.
А този път направо страшна работа...Имах чувството, че в мен циркулира някакава определена енергия и не може да излезе и колкото повече се завърта, толкова повече се побърквах. Ужасна бях и за себе си и за околните. Пълна непоносимост към детето, към всякакви хленчения, претенции...Не ми се говореше...А у нас сме като скачени съдове - аз като съм зле и мъжа ми и детето също, щот съм много лоша и щот мъжа ми хич не може да овладява емоционалната част от обстановката, т.е. да и възвърне светлата част Laughing...
Както и да е отмина. Та исках да кажа, че направо е невъзможно да се контролира това нещо, поне аз не знам как?! newsm78 Като ми дойде веднага усетих лекота. Премина задушаващата тежест върху гърдите, "стягащата" ме глава. И по обратен ред се сетих какво става...



realist, надявам се и се моля вече да си добре Hug И всичко това да е било само своего рода изчистване...

Dao, от известно време все ще те питам за чернодробното пречистване, което прави преди време и ето ти ме подсети. Какво точно прави?



atyty , имам координати, търся си ник ми ги беше дала, но преди три месеца някъде тази жена не отговори нито на обажданията ми, нито на мейла ми... Thinking

 



Момичета, искам да ви питам - как усещатате хармонията? В смисъл, че аз за мен си я обобщавам на две нива - едното дълбоко, душевно и другото по-повърхностно и по-рацио...
Първото много дълбоко, стабилно и като, че ли нищо не може да я разруши. Там са исконните усещания за живот - вярата, надеждата, любовта, доброто и всички светли неща...Там са си скрити и защитени дълбоко в душата и ни водят по-пътя, който сме избрали.
А за второто, преобладава рациото. То все иска да е "нахранено", все иска да види, да чуе, за да не изгуби мира и хармонията, които постоянно се клатят ту в едната посока, ту в другата...

# 746
  • Мнения: 189
...и две манджички...

Бакла с булгур

Млада крехка бакла, лук, морков, булгур,зелени сливи, копър, джоджен, сол, зехтин.
Във вряща вода слагам почистената и нарязана бакла и лука и моркова. Като са вече почти сварени прибавям и булгура. Изключвам котлона и слагам зелените сливи. С тях става много хубаво, леко киселеещо и много добре се допълва с вкуса на баклата.
От баба знам за тях, тя много обича бакла, но вместо булгур с брашанце загъства манджата, та аз видоизмених май доста неща... Laughing
Като  поизстине прибавям останалите неща.


Тиквички с елда и просо

Тиквички, лук, морков, елда/кафява/, просо, копър, кукума, сол, зехтин
Приготовление - същото.

# 747
  • Мнения: 1 732
изключително ви благодаря за загриженността Hug  bouquet

все още не съм в тонус, не знам какво ми е. Неразположено , слабо, безапетитие ме гони.
Миризма на ястие провокира гадене....вярвам, че не е страшната бактерия, защото симптомите не се засилиха.
Извинявайте за спама.
С рецепта не мога да се включа поради състоянието ми.
до скоро!
пожелавам ви здраве и любов Hug

# 748
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Фотина, тази манджа става ли със суха бакла? Под зелени сливи имаш предвид джанки?

# 749
  • Мнения: 189
realist Hug Heart Eyes Hug

Нали казахме, че вече си говорим свободно за всичко и думата спам няма място тук Peace


Mooimeiske, да джанки, аз на всичко викам сливи  Laughing
Суха бакла е вече бобово и се действа като при обикновен боб - накисване, изхвърляне на първата вода и добавяне на зеленчуци само /поне аз така правя, боб и нахут готвя самостоятелно, т.е. без зърнени иначе ми стават много тежки/.

Общи условия

Активация на акаунт