Великден идва с шарени яйца, за ЮЛСКИ мами и деца!

  • 26 523
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 794
Епона, много добре те разбирам  Hug Голям стрес ми е на мен, ако трябва да пътувам с градски транспорт. Затова го чакам това хубаво време да ходя пеша да работа, че съм на 15мин, но в студа не искам да рискувам.
Възрастните хора и особено мъже са адски груби и некултурни.
А подобни 'хали' като г-на от персонала аз си имам на работа...честно казано ходя 'нащрек' в близост до вратите  Peace

Аз пък сутринта недоумявах как един господин в автобус 72 (на видима възраст около 45-50г) 3-4 пъти ме погледна, погледна ми корема (аз даже леко си го галех, че малката риташе отвътре), но най-невъзмутимо си седеше. Изобщо не предложи да ми отстъпи място и така си пътувах права  Blush

Да се похваля, че си записах час за 3та ФМ при Марков...Успях да се вредя в леко извънреден час (но тъкмо и таткото ще дойде) в оптималните седмици. Марков не ни е викал за тази ФМ, но на мен прегледите там ми действат много успокояващо, а и срещата с малката в толкова напреднал стадий ще е несравнима  Heart Eyes Ще се заредя с търпение и положителни мисли  Heart Eyes
И така Май месец се очертава с доста срещи...ЖК, преглед в Майчин Дом и ФМ  Heart Eyes
Само да не изперкам до тогава, че като минат 2 седмици от последния преглед и почвам да ставам нетърпелива  Blush

# 706
  • София
  • Мнения: 1 123
И аз съм се записала за лекцията в сряда в Бейбитория  Wink Не е зле да се преброим, та да знаем колко места да пазим.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 55
На кой му изтръпваха пръстите през нощта?
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3771
На мен благодаря ти !
Прочетох я и почти всичко ми съвпада с изключение на задържането на течности, даже обратното постоянно съм в тоалетната  Rolling Eyes
Изглежда има и значение че на работа и пред компютъа предимно с тия пръсти работя и затова при тях се получава.
Благодаря ти още веднъж!
Сега се връщам да ви доизчета, че вчера милото беше именник и като гледам сте изписали бая Simple Smile
Честито със закъснение на всички именници!

# 708
  • София
  • Мнения: 1 609
Това с градския транспорт е ужасно... Аз не го ползвам отдавна, но докато ползвах съм чувала коментари по адрес на бременните жени "Ами къде е тръгнала с тоя корем, да си седи вкъщи"  #Cussing out #2gunfire

И аз ще ходя на лекцията в Бейбитория, ще се радвам много да се видим и наживо с колкото може повече от вас  Hug А във връзка с градския транспорт - аз съм с кола, мога да взема някого отнякъде, че да не се блъскате по автобусите.

А за преброяването - дотук май сме трички Simple Smile

# 709
  • Мнения: 164
Изчетох ви, поработих малко та така.
Джен, стискам палци при теб антибиотика да помогне, ама наистина не те подминава нищо ей, но ти силна личност и ти се възхищавам, че поемаш така ударите на съдбата с гордо вдигната глава.
Танче, няма ли да водиш Коско да се види от какво е този обрив, дали е от някакво растение, или нещо друго? Надявам се да е по-добре детето.
Сисата, добре че се завърна умислихте ме те, как може да не се обадиш толкова време  Joy.
Епона,echolalia, има такива хора за съжаление, не и обръщайте внимание и мен понякога ме гледат странно и явно се чудят дали съм напълняла или бременна.
Честито и от мен със закъснение на всички именници!
А по въпроса колко е далеко ЮЛИ, ами лично на мен ми се вижда страшно далеко, вече нямам търпение да си гушна новата девойка, а времето толкова бавно минава и плюс това всеки ден отговарям на въпроса няма ли да се роди бебето. Ох, смях се с една мама, на която принцесата я питала докторката как видяла, че ще е момиче по дългите коси ли. Ама са такива скици тия дечури, че са големи сладури. О, и аз правих кифличките станаха супер. Да ви кажа и аз мой то тесто за пица, става супер тънък и хрупкав блата и не се меси.
1 яйце, щипка сол, половин мая разтворена в чаша вода /за безалкохолно/ и почваш да прибавяш брашно и бъркаш с лъжицата, докато започне да се отлепя от стените на съда, много гъста каша да стане и оставяш да втаса. После с на мазнени ръце го разделян на 2 и го разстилам в две тавички, отгоре нареждаш всичко, което харесваш и готово, става супер, ако някой иска да пробва.

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 15:29 от polq31

# 710
  • Мнения: 303
Ох момичета, много прост и злобен народ е станал българският, но има и добри хора... историята по-долу е нагледен пример за двете!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Онзи ден с мъжа ми отиваме в едно магазинче до нас, месарница, всичко си правят на място... и на мен ми се хапват шницелчета... и с мъжа ми се чудим какво още да вземем и си оглеждаме. Бабката пред нас искаше два шницела също. Бяха 6 - обърна се, щом видя че с мъжа ми коментираме да си вземем два за вечеря и както мрънкаше, че са скъпи - по 80 ст. единия, каза дай ми ги всичките. И ме погледна едно победоносно и доволно. Хич не се трогнах. Само попитах момчето дали ще ми направи 2 шницелчета, а той с усмивка "на бременна жена не се отказва!" Ей това бабе позеленя. Умрях от кеф, аз си знаех, че ще ми направи момчето, винаги ми приготвя ако искам нещо и дори и да го няма на витрина. Ама бабата просто място не си намери от яд... и се замислих, що за прост човек трябва да си, да искаш да навредиш на бременна жена (то е ясно тя е сигурно изтъкана от суеверия)...

За поповете не ми се коментира, една голяма част от тях не мога да нарека Божи служители, точно обратното, но няма да ги съдя аз, а онзи горе...

Момичета да Ви помоля за идея за подарък, за мъж, който си има всичко - приятел ни е и довечера сме на рожден ден, а ни се иска да е хубав подарък и да става за самолетен превоз - ръчен багаж...

# 711
  • Мнения: 3 248
Приготвям хапванка, класика: телешки кюфтенца и гарнитурка картофено пюре. И реших да ви понагледам пак, докато се правят...

Да, наистина масово е такова поведението на хората. Ами тия дето се будат да влязат в превозното средство още преди да са слезли хората от него??? Ей това вече не мога да го разбера... Просто, та просто... То и аз хич не обичам с градския транспорт, но до центъра с метрото ми е по-удобно, отколкото с колата. То не че на пътя няма простаци и там е пълно. Да не ти се случва да се срещаш с такива.

За лекцията дотук май 3-чки. Но още Юлианка, Иринка, Фейтчето и Франсето бяха споменали, че ще идват, но нека да си кажат дали няма някакви промени.

Кратунка, ей, тая баба, направо....  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Но супер, че така се е развила ситуацията, евала на месаря!!!

# 712
  • Мнения: 283
Танче, дано е преминал обрива, на каквото и да се дължи  Hug

Таничка дано на Коско вече нищо му няма Hug

Танче, дано Коско да му мине скоро.

Танче, няма ли да водиш Коско да се види от какво е този обрив, дали е от някакво растение, или нещо друго? Надявам се да е подобри детето.

Тъкмо бях решила, че му е минало на Коско, защото сутринта нямаше никакви следи от обрив и като се прибрахме след разходка... пак беше "нацъфтял" по ръцете и краката, но този път доста по малко и по-бледи бяха петната, та не се ошашках много, но звъннах на доки, (да я видя дали ще си е на работното място до края на работния ден или пак по-рано ще се изнесе), каза да отидем, погледна го, каза, че не е притеснително, изписа едни мазила и илачи, които аз вече бях дала и бях мазала, само за крема за мазане не се разбрахме, но както и да е, та се поуспокоих малко, дано вече да мине Hug

Иначе хора, завистливи, злобни и прости има много, имало е и преди и за съжаление ще има и за напред!
В превозните средства винаги си искам място, че изведнъж всички започват да гледат "прекрасния" пейзаж през прозорците и вместо да се ядосвам учтиво казвам: "може ли едно място, ако обичате!" и така им става още по-кофти на някои персони Laughing

За лекцията в сряда, и аз съм се записала и с или без Коско мисля да съм на линия, ако не ми мине котка път, че се чудя дали да отидем от утре при наще или след лекцията в сряда, или пък да оставя мъжете да се гледат, докато мен ме няма newsm78 ще го измисля! За утрешната лекция в ЦУМ, ще пропусна.

Сервирам по едно следобедно кафенце  и/или чайче


За сега това от нас Hug

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 14:48 от ˙·٠Bulechka™٠·˙

# 713
  • Мнения: 356
Танче, мерси за кафенцето  Hug
Педиатъра не ти ли каза на какво предполага че се дължат обривите? Явно е някаква алергична реакция, ама все пак е добре горе долу да знаеш за какво иде реч.

Аз днес съм се настроила пица да правя и сигурно ще пробвам твойто тесто, polq31, въпреки,че и това което аз си правя от години е супер сполучливо за тънко и хрупкава пица.Но пък кой бяга от по-лесното - има няма 5 минутки сигурно отнема да смеся яйце, сол, мая и брашно  Laughing

# 714
  • Мнения: 3 794
Хайде да си поплача и тук, че вече сърцето ми се е свило като грахово зърно  Tired

Писна ми от тия гъбички  Cry Каква е тая напаст, какво е това чудо  Cry Много ми е тежко момичета, всичко съм изчела в нета...Знам, че бебчо е на сигурно място и че чак в процеса на раждане има вероятност да се зарази  (ако не ги изтрепем до тогава), но не мога да се отпусна...Непрекъснато се чувствам виновна и отговорна...Не искам да плача да не разстройвам и мъничето...Просто ми е много мъчно  Cry

# 715
  • Мнения: 356
echolalia, извинявай, миличка, ти сигурно си споменавала, но за кандида ли става въпрос или имаш други гъби? Незнам дали ще ти помогне, но съм чела, че пробиотиците помагат много при подобни проблеми.Знам, че ги има и на глобули, но и тези приемани през устата вършат работа.Може да се пият по време на бременност, така че нищо не ти струва да опиташ.

# 716
  • Мнения: 3 794
echolalia, извинявай, миличка, ти сигурно си споменавала, но за кандида ли става въпрос или имаш други гъби? Незнам дали ще ти помогне, но съм чела, че пробиотиците помагат много при подобни проблеми.Знам, че ги има и на глобули, но и тези приемани през устата вършат работа.Може да се пият по време на бременност, така че нищо не ти струва да опиташ.

Да, кандида  #Cussing out Пия пробиотици от 10 дена вече...а дано да има ефект...ама просто ми е едно...не мога да си намеря място  Tired Много виновна се чувствам и се тревожа...

# 717
  • Варна/Сливен
  • Мнения: 26
Здравейте коремчета  Hug
Желая на всички ви една хубава седмица изпълнена само с положителни емоций  Heart Eyes
Няма да ви цитирам поотделно само мога да кажа че простотията ходи по хората,а не по гората  smile3505
И нашите кифлички станаха страхотни майка даже двойна доза направи та да мога хубо да си отям  Mr. Green Калоянис благодаря ти мила за рецептата  Peace
Танче дано на Коско скоро да му мине тоя обрив  Hug
За гладенето по принцип гладя повечето неща така че и на бебчо смятам да гладя
Аз съм бясна лаптопа ми издава багажа   comp03 толкова ме е яд че наистина ми иде да го изхвърля   Rage И сега като знам ще го занеса на поправка и ще отиде 1 седмица че може и повече,а на другия комп не мога че трябва да седя седнала а не ми е удобно ConfusedДано като го занеса да ми го поправят по бързичко че и без това вече умирам от скука без компа съвсем ще
лудна  #Crazy
Така че ако се изгубя да знаете че лаптопа е на поправка Sad
echolalia  Hug не се тревожи мила за такива неща няма за какво да се чувстваш виновна.То май момичета без тази напаст почти не останаха във форума не си единствена горе главата няма се даваш на едни гъби я  Naughty
Почна някакво предаване по Хистори бягам да го гледам.После пак ще намина   love001

# 718
  • Мнения: 3 794
semruna, благодаря мила  Hug
Аз се разревах...ужасна съм...сега и бебка ще се разстрои заради мен  Tired
Мен не ме сърби, не ме боли...просто си имам течение...едно гадно и противно  Tired
Док. каза едно кремче да си сложа (по-предния петък ми пусна МБ и излезе кандида...) ... и дано този път с пробиотиците да ги изтрепем  Praynig

# 719
  • Мнения: 356
И на мен ми изолираха кандида в началото на бременността,но и двамата гинеколози, при които ходя казаха да не правя нищо по въпроса.Доверих им се напълно, въпреки че доста техни колеги лекуват кандида по време на бременност, но при мен липсват и симптоми, така че просто оставих нещата така.
Не се чувствай виновна - най-малко пък от това имаш нужда в момента.Често срещано явление е кандидозата при бременни.Има време до юли да ги излекуваш гадините.

Общи условия

Активация на акаунт