Сглобяеми къщи 3

  • 358 134
  • 1 080
  •   3
Отговори
# 945
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Рискът да те върнат за някоя хартийка винаги съществува  Peace Внимателната подготовка обаче помага той да се минимизира.
...Имаме място, но то е на името на мъжа ми, брат му и майка му. Не искаме да прехвърляме земи, искаме да строим с разрешение за строителство . Сега първо, до колкото разбрах, трябва да извадим свидетелство за наследници....
Щом ще вадите удостоверение за наследници, явно някой от собствениците на имота е починал, так ли?
Нотариален акт за имота имате ли? Ток, вода, съответно документи за партидите? Ще ви трябва виза за проектиране - някои общини я издават, други те пращат в частна фирма да ти направи комбинирана скица и те само съгласуват. След това започва проектирането.

# 946
  • Пловдив
  • Мнения: 273
Това което искате си е много работа за начало трябва да имате Документи за собственост, скица после скица виза, становище от Вик , предварителен договор с ЕВН, писмо от РИОСВ и отивате при архитект ............ това отнема месец и нагоре навсякъде се чака, аз съм запозната и пак ме връщат за всевъзможни неща /който работи с държавни институции за каква бюрокрация става въпрос. Моя съвет е има консултантски фирми които се занимават с това строителен надзор потърсете, някой да ви препоръча познат който се занимава с това.

# 947
  • Мнения: 15
Здравейте, моля за помощ който е на ясно да ме светне Имам проблем с конструктора. Опитва се да ме цака. Явно работи с една от фирмите и умишлено завишава сметките за материалите за да ми дадат най-добра оферта от конкретната фирма, а другите фирми да ми дадат завишени оферти. Имал ли е някой подобен проблем и какво да го правя тоя?

# 948
  • Мнения: 93
Здравейте, моля за помощ който е на ясно да ме светне Имам проблем с конструктора. Опитва се да ме цака. Явно работи с една от фирмите и умишлено завишава сметките за материалите за да ми дадат най-добра оферта от конкретната фирма, а другите фирми да ми дадат завишени оферти. Имал ли е някой подобен проблем и какво да го правя тоя?
Здравей Саса,
по принцип трябва да сравняваш единичните цени на м2 или количество в офертата, тъй като 90% от фирмите ще подпишат договор само върху тях. А количеството колкото излезне.
Това е така, защото фирмите много добре знаят че количествените сметки на конструкторите и неговите партньори не са подробни, винаги липсват неща, или количеството е много през пръст.

По принцип специално конструктора за дървенията не би трябвало да може да те прецаква с количеството тъй като ако вече е направил проекта, има си чертежи на дървената конструкция от която дори вие можете да си извадите количествата и да сметнете кубиците дървен материал.
Блак и фира се калкулират в единичните цени, а не в количествата. Всяка фирма си смята сама собствените проценти брак и фира

Ако пък някоя фирма ти предложи да подпишете на твърда крайна цена,или ще ти дадат много висока цена за да се застраховат или  ще те прецакат с качеството на материалите за да си увеличат печалбата....

Аз мога да ти препоръчам само да си вземеш инвеститорски контрол още сега който да гони твоя интерес още в този етап на проекта... За София и Софийска област имам правилния човек. Аз за съжаление го намерих малко късно, вече бях се договорил единичните цени

# 949
  • Мнения: 93
Здравейте! Някой може ли систематизирано да напише етапите и документите, стъпка по стъпка, че е тотална каша в главата ми и не знам откъде да започнем. Имаме място, но то е на името на мъжа ми, брат му и майка му. Не искаме да прехвърляме земи, искаме да строим с разрешение за строителство . Сега първо, до колкото разбрах, трябва да извадим свидетелство за наследници. Оттам нататък какво следва? Проблемът е, че мъжът ми трябва да си вземе отпуск да ходи по институциите и ни се иска да сме подготвени какви документи къде ще са нужни, за да не стане да си загуби деня и да го върнат за някоя хартийка. Много ще съм благодарна, ако някой може да напише стъпка по стъпка всичко.
и радвайте се още от сега на ходенето ви във кадастера.
-Ще ви трябват актуални скици на ваше име за проектирането и строителното разрешение.
-Изходни данни от Софийска Вода/ВИК,
-предварителен договор с Чез
-Виза за проектиране /с нанесени точки върху скиците.
Друго не се сещам в момента. Но всеки архитект може да ви даде точния списък с нужните документи.

# 950
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 957
От опит коя фирма бихте ми препоръчали в района на Пазарджик, Пещера и Брацигово за строеж на сглобяема къща(вила)?!

# 951
  • Мнения: 52
 В интернет пространството има твърде много фирми, които предлагат сглобяеми къщи...Има ли някой конкретни впечатления от Нато Пропъртис и Комфорт Стара Загора? Разполагаме със собствен равен парцел, обмисляме строителство на сглобяема къща - макс 100 квадрата застроени - нещо класическо-всекидневна,три спални,две бани,малка веранда.Едноетажна конструкция. Може ли някой, който вече е строил и е минал практически през процедурата, да каже една ориентировъчна сума - документация+фундамент+къща = ?

# 952
  • гр. София
  • Мнения: 566
В интернет пространството има твърде много фирми, които предлагат сглобяеми къщи...Има ли някой конкретни впечатления от Нато Пропъртис и Комфорт Стара Загора? Разполагаме със собствен равен парцел, обмисляме строителство на сглобяема къща - макс 100 квадрата застроени - нещо класическо-всекидневна,три спални,две бани,малка веранда.Едноетажна конструкция. Може ли някой, който вече е строил и е минал практически през процедурата, да каже една ориентировъчна сума - документация+фундамент+къща = ?

И аз съм в същата питанка, даже съм си харесала проект на Комфорт Стара Загора, та...мнения, моля?

# 953
  • Мнения: 93
В интернет пространството има твърде много фирми, които предлагат сглобяеми къщи...Има ли някой конкретни впечатления от Нато Пропъртис и Комфорт Стара Загора? Разполагаме със собствен равен парцел, обмисляме строителство на сглобяема къща - макс 100 квадрата застроени - нещо класическо-всекидневна,три спални,две бани,малка веранда.Едноетажна конструкция. Може ли някой, който вече е строил и е минал практически през процедурата, да каже една ориентировъчна сума - документация+фундамент+къща = ?

Здравейте,
погледнах сайта на Комфорт Стара Загора и забелязах че строят с комбинация дървен материал с фибран като изолация! Писал съм го много пъти но това голяма грешка.
Отделно видях че основните им греди на едната снимка бяха некалиброван, необработен материал, което също не ми вдъхва  доверие.

Препоръчвам ви да се върнете тука 150 страници назад, да почнете да четете и да се учите от опита на писалите тука, преди да взимате решение за която и да е фирма....
90% от фирмите в България които строят, го правят по остаряла, доказала се фатална американска технология.
Моята къща я построи ТЕРАБИЛД Инженеринг заедно с подизпълнител за дървените панели.
4-ти месец живея вече вътре и съм много доволен.
Най ми харесва сметката за парно. Миналия месец където температурите падаха през нощта и вече отоплявах сметката ми набъбна само с 80 лева при 200 м2 утоплена част. Да видим колко ще бъде през най-студените месеци.
Който иска повече информация да ми пише на лично, че тука само се повтарям....

# 954
  • Мнения: 84
.... 90% от фирмите в България които строят, го правят по остаряла, доказала се фатална американска технология....

Или както на тях им е удобно и най-евтино, прибират парите, а после клиентите да си скубят косите от некачествено или неправилно строителство.

# 955
  • Мнения: 676
На Нато Пропъртис съм виждала само сайдинг на къщи и на апартаменти /между другото добре стои на апартаменти - на мен ми харесва/. Нямам представа кък е вътре. Моя колежка преди време беше споделяла, че къщата `и е със сайдинг и са `и дали 50 години гаранция. 

# 956
  • Мнения: 93
На Нато Пропъртис съм виждала само сайдинг на къщи и на апартаменти /между другото добре стои на апартаменти - на мен ми харесва/. Нямам представа кък е вътре. Моя колежка преди време беше споделяла, че къщата `и е със сайдинг и са `и дали 50 години гаранция. 
няма такава фирма която да дава 50 години гаранция, отделно тези фирми имат навика на няколко години да си сменят собственика/имената за да избегнат отговорност.. и след това си търси правата...

Значи имайте предвид че фирми които правят редова гредова конструкция най-често нямат фабрика, нямат много техническо оборудване, реално се състои от самата бригада. Днес я има, утре я няма...

Когато говорим за фирми които произвеждат панели, тогава ги има горе споменатите неща. Тоест има какво да съдиш и да им вземеш...не че и тука не се прехвърлят фирмите лесно на някой циганин.
При панелите е много важно да си при правилната фирма с правилната технология, защото трудно се вижда с какво качество пръвят и пълнят панелите. А ако дойдат след това на монтаж на панелите и отпред и отзад размерите не са точни, има изкривения итн,  нищо добро не очаквайте.
Аз моите ходих да ги следя 1-2 на седмица да гледам прогреса и технологията... Те използваха едни специални винтове който не бях виждал в никой магазин на пазара. следях дали правилно слагат ватата без да я мачкат, итн.
Същото време съм бил на оглед на една къща в начален стадии - редова гредова конструкция където настръхнах от изпълнението. Бай Лазер с лазерна точност ковеше пироните каде сполучливо каде не. Ако бях се подпрял от едната страна щях да съборя цялата конструкция тъй като планките бяха фиксирани с по един винт/пирон и ги държеше само надеждата....

# 957
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Мхм, бай Лазер от хилядоосемстотин и незнамкояси година само с калиброван материал  е работил и със специални винтове. И всичко право, по конец. Затова са му оцеляли къщите, в Копривщица да речем, иначе да са паднали.
 Много хубави работи говориш, но и глупости.
Гледах видеото как гние ОСБ под стиропора, както е масово прилаганата технология. Само не ми стана ясно, защо е изгнило и при външна колона, обветряна от 4 страни, при която конденз не виждам как се получава. И започвам да се вкарвам във филми, например като този за кацането на американците на Луната. newsm78 Признавам, не разбирам английски, моля някой да поясни защо се е случило при колоната. (петата минута)
https://www.youtube.com/watch?v=tf1QReGwJoA

Последна редакция: чт, 17 ное 2016, 10:05 от Ljuboznatelna

# 958
  • Мнения: 7
Мхм, бай Лазер от хилядоосемстотин и незнамкояси година само с калиброван материал  е работил и със специални винтове. И всичко право, по конец. Затова са му оцеляли къщите, в Копривщица да речем, иначе да са паднали.
 Много хубави работи говориш, но и глупости.
Гледах видеото как гние ОСБ под стиропора, както е масово прилаганата технология. Само не ми стана ясно, защо е изгнило и при външна колона, обветряна от 4 страни, при която конденз не виждам как се получава. И започвам да се вкарвам във филми, например като този за кацането на американците на Луната. newsm78 Признавам, не разбирам английски, моля някой да поясни защо се е случило при колоната. (петата минута)
https://www.youtube.com/watch?v=tf1QReGwJoA


Първо за клипчето - там се обяснява ,най-основно, какви са негативните ефекти от лошата хидроизолация около прозорците. С течение на времето водата прониква между EPS-а и OSB-то, стича се по стената разпространява се по капилярен път и се задържа там, най-често в най-ниската точка - резулата е този на клипчето. С две думи, хората препоръчват добра изолация при монтажа на прозорците съчетана с пароконтрол, чрез полагане на пародифузионно фолио между твърдата обшивка и термоизолацията.
В конкретния случай с колоната, се подчертава, че дирекно залепения EPS не е позволил транспорт на влагата попаднала под него поради липсата на пародифузионно фолио. Не става въпрос за конденз а за директно попадане на вода (5:30 - се казва - "water has gotten behind it undetected" - "зад топлоизолационната система незабелязано е проникнала вода"). Честно казано не разбрах откъде е проникнала водата, но може да е пробив в покривната хидроизолация или по-вероятно за конкретния случай - лоша (или както ми се струва на мен - никаква) хидроизолация към терена/основата на въпросния навес.
Какво се случва обаче, при естествената кондензация в рамките на стената не е много ясно. Като цяло строителите на дървени къщи с предварително изготвени панели на дават никакво решение на този проблем - по скоро се разчита, че относителната влага във въздуха е недостатъчна за да образува серизен кондензат. Въпреки това, някои европейски фирми /включително и нашата/ имат внедрено решение на проблема, защото при умерено-континенталния климат и характерните за него температурни амплитуди оросяването в стената хич не е за подценяване. По този въпрос спирам дотук, първо защото съм в "конфликт на интереси", като човек, който си изкарва хляба основно със строителството на сглобяеми къщи и второ защото нямам намерение да уча когото и да било на "занаят".
Второ, по отношение на българската възрожденска къща, примерно тази в Копривщица - Дълбоко грешно е да се смята, че сегашната дървена къща и старата възрожденска такава имат каквото и да било общо. Разликите са огромни, като започнем от вида на материала - до начина по който се изпълняват както носещата, така и ограждащата конструкции. И друг път съм писал по този въпрос, но общо взето е много дълга тема. Споменавам го основно защото много от строителите на дървени къщи се опитват да правят аналог между старата възрожденска къща и това, което произвеждат сега, единствено на базата, че и двете къщи са дървени. За човек, като мен, който познава и двете технологии, подобна аналогия си е чиста проба подвеждане и ми се струва важно това да се знае.
И последно - изключително интересно ми е дейното участие на колегата wolverine070879 и неугасващия му ентусиазъм да просвещава четящото тук множество. По този въпрос искам да кажа само, че когато си открил нещо полезно, като примерно нов подход при строителството на къща и смяташ, че опита ти би бил полезен за всички и е редно да му се даде гласност - добре е да намериш начин да го популяризираш заставайки с името си зад него, така както правим всички на свободния пазар. Другото ми се струва жестоко подценяване на аудиторията тук.

# 959
  • Мнения: 93
....................
И последно - изключително интересно ми е дейното участие на колегата wolverine070879 и неугасващия му ентусиазъм да просвещава четящото тук множество. По този въпрос искам да кажа само, че когато си открил нещо полезно, като примерно нов подход при строителството на къща и смяташ, че опита ти би бил полезен за всички и е редно да му се даде гласност - добре е да намериш начин да го популяризираш заставайки с името си зад него, така както правим всички на свободния пазар. Другото ми се струва жестоко подценяване на аудиторията тук.
Здравей Милс,
неугасващия ентусиазъм идва от това че и аз преди година и половина се захванах с темата да си имам дървена къща и след като се лутах и четох много тук във форума имах щастието да стигна до правилния човек който ме информира достатъчно за да предотвратя някои грешки които всички новаци бихме направили. На мен ми помогнаха и аз връщам на вселената като правя същото.
Името ми е Румен Бенчев, къщата ми е в село Желява до София, и който ми е писал на лично е получавал препратено моята дълга история и всички заключения които съм направил повреме на последните 2 години заедно с мобилния ми и покана да видят къщата . около 15 човека са идвали сега и се надявам да съм им бил полезен. Аз правя открито реклама за моя изпълнител но и давам съвети как да се избегнат нещата които все пак при мене не се получиха както трябва....
Мобилния тук във форума така открито няма да си напиша заради причини за които можеш да се досетиш.
Не всеки тук в форума ми се радва че образовам новаците и част от хитрините на изпълнителите спират да действат....

Общи условия

Активация на акаунт