Сглобяеми къщи 3

  • 358 221
  • 1 080
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 93
И аз така очаквах.
А като квадратура за,колко могат да ни стигнат парите?
Може и едноетажна може и двуетажна(ако има пространство).

Много е трудно да се каже. 70-100м2 в зависимост колко компромиси ще направиш.
какво отопление ще избереш, каква дограма, каква изолация на къщата, терена има ли наклон, ще има ли сутерен, дренаж? итн. Ограда? входни врати?
Ако попаднете на някой гладен изпълнител може и да ви падне цената... но гладен лятото няма, поне при качествените е така...
При мен излезе много много повече, но аз сам съм си виновен че имам такива изисквания и претенции...
Имай предвид че 70.000 лева е доста малка сума.
Ще трябва да се обзаведеш, кухня си струва пари... сядай и почвай да събираш оферти...
Има врати за по 150 лева китайски боклуци, има и за 400 лева добър внос, има и такива дето струват 800 лева....затова много трудно да се каже какво можеш да направиш с тези пари
При мен само нещата които не бях смятал са около 100.000 лева.... прати ми имейла си и ще ти пратя моята сметка от която по-добре да не взимаш самите цени, но ще видиш колко позиции са за които трябва да се предвидят средства... а на какво ценово ниво ще си избереш зависи от теб

# 931
  • Мнения: 3
Въпроса ми беше само за къщата,без огради,двор,обзавеждане и т.н.
Ясно ми е,че в последствие ще се дават още пари..
Гледам на масово на фирмите цените им са ~600лв. средно на квадрат.
Въпроса е реални ли са цените накрая след като ти предадат проекта.

Главното нещо,което ме интересува към момента:
При избора на парцел,кои неща са от значение за зглобяема къща?
Кои са проблемите,които могат да възникнат или ускъпят драстично проекта?
Говорим за стандартна къща,на два етажа без някакви футуристични идеи.

# 932
  • Мнения: 93
Въпроса ми беше само за къщата,без огради,двор,обзавеждане и т.н.
Ясно ми е,че в последствие ще се дават още пари..
Гледам на масово на фирмите цените им са ~600лв. средно на квадрат.
Въпроса е реални ли са цените накрая след като ти предадат проекта.

Главното нещо,което ме интересува към момента:
При избора на парцел,кои неща са от значение за зглобяема къща?
Кои са проблемите,които могат да възникнат или ускъпят драстично проекта?
Говорим за стандартна къща,на два етажа без някакви футуристични идеи.
Венци, 600-700 лева /м2 може и да стигнат може и не. По-важния въпрос който трябва да си зададеш е какво искаш да получиш за тези пари.
Всеки изпълнител си има собствен начин как ще проектира и построи къщата, както и какви материали ще вложи.
Аз съм върл противник да се говори и сравняват цени дадени на м2.
Най добре инвестирай малко парички и остави архитект да ти направи поне архитекурна скица. - може и направо целия проект. това ще ти струва 20-40 лева/м2.
С тази архитектурна идея можеш да утидеш при различни изпълнители да поучиш ориентировъчна оферта. но без подробен проект и количествени сметки, няма как да получиш подробна оферта.
Имаш ли вече подробната количествена сметка можеш реално да сравняваш цените на различни изпълнители.
Но е много важно да си наясно какви материали искаш да вложиш в къщата, какъв тип и размер на изолацията.
Най-добре се върни тук в темата 1-2 години назад и почвай да четеш. Само така ще имаш една идея какво те очаква и изпълнителя няма да се възползва много да те жули..

# 933
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте на всички,
предстои ни изграждането на нов дом и от няколко дни чета за Сглобяемите къщи,защото много ми харесват на вид,но това не  е толкова важно в случая.
Интересуват ме мнения на хора,които живеят вече по няколко години в  подобна постройка,имат ли проблеми с  отоплението,дефекти,конденз,шумоизолация и тн.
А и ме интересува мнението  за място с по-сурова зима,става  въпрос за Драгалевци,защото там е нашия парцел,а там зимата  е по-дълга  и по-студена от София.
 

# 934
  • Мнения: 7
Здравейте. Със съпругата ми обмисляме строеж на подобна къща. Изчетох доста от форума по темата и решихме да тръгнем по фирмите за да съберем малко информация и ориентировъчни цени, дали ще ни стигне бюджета и дали да се захващаме въобще. Та изникнаха няколко въпроса:
1- на няколко места видях, че споменавате фундамента, който трябва да е задължително 80см. От няколко фирми ни казват вече, че основа 10см е напълно достатъчна. Ако се направи такава основа има ли рискове да се начупи, да имаме проблем с узаконяването и т.н.?
2- да приемем, че терена ни е равен, колко  би излязло в съвсем груби цифри разбира се, фундамент 170кв?
3- попаднахме на фирма Топ хаус - те предлагат къщи от метална конструкция (не говоря за контейнерите), като ги изработват на няколко модула и директно ги пренасят и свързват на място. Някой има ли отзиви за подобен тип къщи? Плюсове и минуси пред дървените сглобяеми къщи с OSB и т.н.?
Благодаря  Simple Smile

# 935
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
По точка едно  - предполагам, че става дума за плочата. Обикновено фундамента е ивичен, дълбок 80см и широк 50. Над земята може да бъде колкото желаете, кухината се запълва с пръст (обратен насип), уплътнява се, и се излива подовата плоча, която може да е 10см.
Мисля, че нашите нормативни уредби не позволяват къщата да се построи като при американците - само на стъпките на фундаментите, или поне не знам някой да го е правил.
Българинът се притеснява дори от здравината на дървената къща, какво остава да я построи на няколко стъпки Simple Smile

# 936
  • Мнения: 7
Да, за това става въпрос. Благодаря за бързият отговор. А някаква ориентировъчна цена... дори порядък ще свърши работа, понеже никак не сме запознати - 5-10-30к евро?

# 937
  • София
  • Мнения: 186
Ще си позволя да цитирам wolverine070879 "При мене  фундамента от бетон е 130м2 основи, които заради наклона си станаха цял етаж -сутерен +20м2 Барбекю като цена излезе 40.000 лева."

# 938
  • Мнения: 93
Здравейте. Със съпругата ми обмисляме строеж на подобна къща. Изчетох доста от форума по темата и решихме да тръгнем по фирмите за да съберем малко информация и ориентировъчни цени, дали ще ни стигне бюджета и дали да се захващаме въобще. Та изникнаха няколко въпроса:
1- на няколко места видях, че споменавате фундамента, който трябва да е задължително 80см. От няколко фирми ни казват вече, че основа 10см е напълно достатъчна. Ако се направи такава основа има ли рискове да се начупи, да имаме проблем с узаконяването и т.н.?
2- да приемем, че терена ни е равен, колко  би излязло в съвсем груби цифри разбира се, фундамент 170кв?
3- попаднахме на фирма Топ хаус - те предлагат къщи от метална конструкция (не говоря за контейнерите), като ги изработват на няколко модула и директно ги пренасят и свързват на място. Някой има ли отзиви за подобен тип къщи? Плюсове и минуси пред дървените сглобяеми къщи с OSB и т.н.?
Благодаря  Simple Smile

Здравей Киров,
както бях цитиран при мен излезе 40.000 лева, но това си цял етаж. мисля че за само фундамент би трябвало 20 до 30.000 да са достатъчни. ако имаш количествена сметка лесно мога да заложа цените които бяха при мен и да видим какво ще излезе...
Относно къщи в които се комбинира метална конструкция и ОСБ-та, моето лично мнение е че не са добро техническо решение. Финансово изгодни, да , но ще си имаш проблеми с времето заради различното поведение на двата материала при смяна на околната температура.
Напуквания, измятания итн.

# 939
  • Мнения: 7
@wolverine070879 Все още нямаме количествени сметки, нямаме парцел, нямаме скица - общо взето, само желание Simple Smile
В момента сме се спрели на един парцел, който доста ни хареса, но все още имаме малко колебание, заради големината.

Бихте ли ме насочили от къде се започва? Доколкото разбрах - първо скица на постройката, от там количествени сметки и чак след това цена за постройката от различните фирми и т.н.? Всякакви насоки и помощ относно първите стъпки ще са безценни. Благодаря, поздрави  Simple Smile

Последна редакция: сб, 06 авг 2016, 09:51 от kirofabv

# 940
  • Мнения: 93
така, вече се преместих, или по-точно казано 70% от важните ми неща са вече на новата къща и щастливо спя и живея.
Първите впечатления -
1. Спане - мириз на дърво действа доста успокоително и вече спя с удоволствие по 1 час повече мотайки се в леглото.
реално миризмата не идва точно от дървените панели но от масивните мебели.
Дишащата къща определено добре действа на спането както и на мъхмурлука...
2. Шум- пробвах с телевизора в съседната стая, нищо не се чува но само при затворени врати. Иначе самите стаи дават един лек Ехо-ефект, но това може да е свързано че не съм препълнил стаите с мебели. Вратите явно са много важни. Пуснах пералнята в банята и затворих вратата и докато тя центрифугираше почти нищо не се чуваше от другата страна на вратата. Комбинацията от масив с мбф във вратите прави чудо.
Иначе изолацията е уникална. приятно хладно вътре -22-23 градуса при 31 отвън.
3. Стълбище- трябваше да облечат тези с още един пласт дърво за да са стабилни и сега ще се прави финиша с бук за да е още поздраво.

# 941
  • Перник
  • Мнения: 4 871
wolverine070879, поздравления! Пожелавам ти само приятни моменти в новата къща!  bouquet

# 942
  • Мнения: 676
Да се запиша в тази супер интересна тема.

Интересувам се от контейнерите за живеене. Но не мога да намеря към коя фирма да се ориентирам. Чудесно сте описали доста важни неща. Като колко см и от какъв материал да е изолацията на външните стени, а на контейнерите масово виждам,че е 4-8см и от пол.../някаква/ пяна. Не запомних точно, съжалявам. Та се чудя това достатъчно ли ще е за зимата или като се вземе един такъв контейнер - дали да не направим допълнителна външна изолация? Дали ще е възможно?

Запалих се много , защото преди няколко дни видях такива на излизане от Бургас. После и на околовръстното имаше много такива готови бунгала/контейнери. Знае ли някой дали може да се живее целогодишно в тях? Имаме една поляна със стара къща с партиди за ток и вода. И като нямаме пари за строеж - бихме могли да "стоварим" там един - два контейнера...

Благодаря ви при предварително за отговорите Peace

# 943
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Запис. Дано стигна и до реално участие.

# 944
  • Варна
  • Мнения: 3 278
Здравейте! Някой може ли систематизирано да напише етапите и документите, стъпка по стъпка, че е тотална каша в главата ми и не знам откъде да започнем. Имаме място, но то е на името на мъжа ми, брат му и майка му. Не искаме да прехвърляме земи, искаме да строим с разрешение за строителство . Сега първо, до колкото разбрах, трябва да извадим свидетелство за наследници. Оттам нататък какво следва? Проблемът е, че мъжът ми трябва да си вземе отпуск да ходи по институциите и ни се иска да сме подготвени какви документи къде ще са нужни, за да не стане да си загуби деня и да го върнат за някоя хартийка. Много ще съм благодарна, ако някой може да напише стъпка по стъпка всичко.

Общи условия

Активация на акаунт