Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Ще направя арабския сладкиш, за който писахме в предишната тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193235.msg13313950#msg13313950. Чудя се за сметаната, с която се залива - дали да е подсладена разквасена сметана или да го направя с разбита течна сладка сметана. Какво ще ме посъветвате?
Да си подбутна питането. Всичко съм приготвила и чакам да ме посъветвате за сметаната само Praynig

# 16
  • Дива Индия
  • Мнения: 623
Снощи за пореден път в главата ми се появи желание да пусна тук нова тема, която да се казва "Поправете ми рецептата".
От няколко години вкъщи правим една манджа, наша измислица, която искам някой да ми даде идеи как да я поправя, пооправя, до изкусуря, разнообразя...както щете го кажете. Обичаме го това ядене, но има нещо, което не ми е таман, но не знам какво.
Ето я:
Запържвам лук, гъби, брашно, разреждам с вода и правя рядък бял сос. Пускам в него кюфтенца от кайма и малко ориз, оваляни в брашно. Соса се сгъстява, кюфтенцата се сварят. Правя си отделно ориз със зеленчуци. Сервира се в чинията лъжица-две ориза, а от страни сос с кюфте(та).
 Peace

# 17
  • Мнения: 7 420
    Здравейте!
    Някой да ми каже,колко време се пекат арменските сладки на Берина?
    Погледнах ги на няколко места.Има температура(180 г),няма време.....

     Изпекох ги.Повечето ми се разпаднаха.....
     Вътре бях сложила по парченце лимонови резанки с орех....
     Нямах хартия за печене и намазних тавата,дали това не е било причината за разпадането им?

    Моля ви за идеи!  Praynig
    От кога се каня да ги направя,гледам колко сполучливо излизат при всички,а при мен нещо..... Embarassed Embarassed Embarassed

# 18
  • Мнения: 2 126
Мисля че трябва дасе пекат съвсем леко до порозовяване,че иначе са твърди.Хартията е важен момент при печенето.Аз ги правих веднъж през Коледните пости,а сега за тези ми казаха едни подобни но ми харесаха много повече - Горещо препоръчвам Grinning

# 19
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Be Light , пека блата във форма с диаметър 22 см. и разрязвам на две, след като хубаво изстине.Ето примери :

http://aelisaelis.blogspot.com/2011/03/blog-post_16.html

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/11/blog-post_26.html

Ако искаш по- височка торта - може да се изпече и допълнителен блат Wink.

# 20
  • София
  • Мнения: 360
Върти ми се в главата нещо като запеканка на основата на картофи, беконче, сиренце, кашкавал... и във фурната, но с какво да я залея? Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Върти ми се в главата нещо като запеканка на основата на картофи, беконче, сиренце, кашкавал... и във фурната, но с какво да я залея? Thinking
яйца, прясно мляко, готварска сметана.... или комбинация от някои от тях Simple Smile

# 22
  • Мнения: 9 132
Снощи за пореден път в главата ми се появи желание да пусна тук нова тема, която да се казва "Поправете ми рецептата".
От няколко години вкъщи правим една манджа, наша измислица, която искам някой да ми даде идеи как да я поправя, пооправя, до изкусуря, разнообразя...както щете го кажете. Обичаме го това ядене, но има нещо, което не ми е таман, но не знам какво.
Ето я:
Запържвам лук, гъби, брашно, разреждам с вода и правя рядък бял сос. Пускам в него кюфтенца от кайма и малко ориз, оваляни в брашно. Соса се сгъстява, кюфтенцата се сварят. Правя си отделно ориз със зеленчуци. Сервира се в чинията лъжица-две ориза, а от страни сос с кюфте(та).
 Peace

вместо вода да сложиш прясно мляко? А у нас се харесват такива бели сосове, подправени с малко лимонов сок накрая.

# 23
  • Мнения: 1 461
Чарита  прегледах темата но и на мен не ми стана ясно ,на едното място пише сладка заквасена сметана ,малко по надоло пише заквасена сметана.Мисля че ще е най добре да попиташ в темата или да попиташ на лични някои от момичетата които са го приготвяли

Инди аз също не консумирам бял сос без да си сложа пресен лимонов сок  Grinning

# 24
  • Мнения: 247
Здравейте момичета,

Може ли някоя мама от Варна да ми каже от къде мога да си купя мечи лук ? /левурда или див чесъм май му казват/.
Чувала бях за това растение, но за първи път го опитах миналата година по Великден в Трявна и страшно много ми хареса. Всеки ден ходя до Колхозния, но никъде не съм видяла.
Ако някой може да помогне ще съм много благодарна   bouquet

В Пикадили

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
Направих арабския сладкиш с помощта на неволята Wink
Новото ми питане се отнася за телешкия език - трябва ли да го кисна преди да го варя и колко време се трябва да го варя? Много го харесвам запечен с масло Heart Eyes, но никога не съм правила, все навън си поръчвам

# 26
  • Мнения: 5 001
Снощи за пореден път в главата ми се появи желание да пусна тук нова тема, която да се казва "Поправете ми рецептата".
От няколко години вкъщи правим една манджа, наша измислица, която искам някой да ми даде идеи как да я поправя, пооправя, до изкусуря, разнообразя...както щете го кажете. Обичаме го това ядене, но има нещо, което не ми е таман, но не знам какво.
Ето я:
Запържвам лук, гъби, брашно, разреждам с вода и правя рядък бял сос. Пускам в него кюфтенца от кайма и малко ориз, оваляни в брашно. Соса се сгъстява, кюфтенцата се сварят. Правя си отделно ориз със зеленчуци. Сервира се в чинията лъжица-две ориза, а от страни сос с кюфте(та).
 Peace
Моето предложение е...
След като всичко е готово даразбъркаш добре в отделна купичка 1 жълтък,1/2 кофичка кисело мляко и 1 ч.л. брашно....Да сипеш малко от соса за да се стопли и да не се пресечеяйцето.....После добавяш към готовото ястие.....Един вид застройка и ще получиш вкус на фрикасе.....

# 27
  • София
  • Мнения: 1 181
Направих арабския сладкиш с помощта на неволята Wink
Новото ми питане се отнася за телешкия език - трябва ли да го кисна преди да го варя и колко време се трябва да го варя? Много го харесвам запечен с масло Heart Eyes, но никога не съм правила, все навън си поръчвам

Аз не го кусна а направо варя в тенджерата под налягане.Така трябва да се свари,че лесно да се бели.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 825

Аз не го кусна а направо варя в тенджерата под налягане.Така трябва да се свари,че лесно да се бели.

Приблизително колко време се вари - час, два или повече? И как става беленето? Сам ли ще се обели като се свари или аз трябва да го обеля?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 181

Аз не го кисна а направо варя в тенджерата под налягане.Така трябва да се свари,че лесно да се бели.

Приблизително колко време се вари - час, два или повече? И как става беленето? Сам ли ще се обели като се свари или аз трябва да го обеля?

Зависи колко е голям езика,но често варя по час,отварям и ако не се е надула бялата ципа и не е мек на пипане варя още 30 мин.Последния път езика дето взех бе доста голям и варих 1.40 мин.,но го бели докато е топъл,че после е много по трудно иначе се бели лесно

Общи условия

Активация на акаунт