Отговори
# 60
  • Мнения: 9 154
ако ще те успокои, и при нас я няма, Еми  Wink Затова пък ние си имаме прясна самардала  Laughing

# 61
  • Мнения: 901
Мишле_   Simple Smile Стъпка по стъпка

Руло Алисия

# 62
  • Мнения: 572
Някой знае ли как се готви нахут и най-вече какво му е приготовлението преди готвенето. Четох нещо на опаковката, че се кисне, може би както боба, и че се слага сода, за да се махнели люспите?
 newsm78 Дайте повече разяснения?

# 63
  • Мнения: 901
точно така кисне се като боба и след това се вари. Аз махам люспите, защото не ги обичам

# 64
  • Мнения: 125
Момичета, имам нужда от рецепта за кекс, но да е без кисело мляко. Нямам време да търся сега  Sick Embarassed Embarassed   Имам прясно мляко и мнооого яйца .

# 65
  • Мнения: 22 867
Момичета, имам нужда от рецепта за кекс, но да е без кисело мляко. Нямам време да търся сега  Sick Embarassed Embarassed   Имам прясно мляко и мнооого яйца .

Alyona, погледни този  ефектен кекс  дали те устройва?

# 66
# 67
  • Варна
  • Мнения: 29
Момичета, благодаря ви. Никъде из пазара не открих, но ще проверя в Пикадили. Не знам защо тук я няма  newsm78
Днес ходих до "Пикадили" което е до "Практикер" и там видях че има левурда и струваше около 1.60 пакетчето.

# 68
  • Мнения: 572
точно така кисне се като боба и след това се вари. Аз махам люспите, защото не ги обичам

а люспите как се махат?

# 69
  • Мнения: 1 111
  Maстърче,прочете ми мислите за меденките.... Laughing

 tuly, ето още една идеяHug

перфектна идея ми даде,получи се страхотно Grinning

# 70
  • Мнения: 125
ммммммммм Лабрекс, Гелева идиално ! Благодаря ви, спестихте ми време, което нямам сега, а срочно ми трябваше   bouquet

# 71
  • Мнения: 234
точно така кисне се като боба и след това се вари. Аз махам люспите, защото не ги обичам

а люспите как се махат?


Първо ги накисваш във вода, като се надуят и люспите ще се отделят като ги потъркаш между ръцете си, ако премахнеш люспите нахута ще омакне много по-бързо и след това лесно ще се свари.

Най-добре си го накисни от вечерта и на сутринта до вариш
аз обикновено го оставям да покълне  Blush и след това си го правя на каквото и да е  Peace

# 72
  • Мнения: 901
подкрепям напълно lux  Simple Smile за махането на люспите.

и кекс без мляко

Портокалов кекс

# 73
  • Мнения: 4 434
Здрасти!

За кифличките какво слагате - мас или олио?  Confused

Стават ми с олиото много корави после.  Sad

# 74
  • Мнения: 1 111
ако имаш мас-сложи нея,гарантира ти мекота и пухкавост Peace Напоследък ползвам само мас при правене на домашен хляб в хлебопекарната и хлябът си е мек до последно /разбирай до изяждане, поне 3-4 дни/ Дори на местата,където правят закуски,мажат отгоре с мас,за да са меки закуските

Общи условия

Активация на акаунт