Идват празници за нашите цветя - СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ деца

  • 24 841
  • 764
  •   1
Отговори
# 690
  • на североизток
  • Мнения: 460
Ех, момичета Simple Smile много интересна дискусия!
Само дето не разбрах с какво ви провокирах, но нищо "В спора се ражда истината"!
В случая просто исках да покажа каква информация достигна в нашия град за това масово имунизиране с/у полиомиелит, след което си позволих да изкажа своя коментар по статията.
Яничка, не разбирам защо ме атакуваш, всички тук наистина запазват добрия тон, и се получава истинска дискусия, докато ти си позволяваш(не запърви път) да бъдеш по-агресивна. И за твоя информация СПИН е възникнал именно благодарение на ваксините, които съдържат маймунски клетки и то именно във Африка, където всички големи фармацефтични компании си правят експериментите в/у живи хора.
Машонка, защо приемаш коренно различното мнение за агитация? Нали целта на форума е да си споделяме информация и да си бъдем полезни! Аз споделям информация, до която съм достигнала, пък всеки има глава на раменете си и си преценява. Да не говорим, че съм казала една много малка част от това, което знам и може би затова не са ви ясни мотивите ми. На никого не съм казала недей да ваксинираш детето си! Аз и моят мъж сме направили своя избор и не си мислете, че не съм притеснена какво ме очаква оттук нататък, както и Елито. Но засега това е решението ни!

Цитат
За едно си права - във фармацевтичния бизнес има страшни пари /Гери, нищо лично  Wink/. За съжаление като потребители сме винаги от прецаканата страна. Ако се ваксинираш евентуално ще се натровиш от вредните съставки във ваксината. Ако не го направиш - може да се разболееш от болест със сериозни последствия. Всеки сам си решава кой риск ще поеме. Аз лично предпочитам по-малкото за мен зло ваксините.

Позволете ми да поразсъждавам в/у тези думи.
- за парите и печалбите на фармацефтичните компании, то е ясно, че печелят мноооого от нашия гръб, то си личи и от рекламите( всяка втора реклама е на някакво лекарство) и е ясно, че където има толкова печалби няма скрупули. Затова и самите те разработват нови щамове вируси и нови болести, за да си продават лекарствата.
-  ако се ваксинираш е сигурно, че ще се натровиш и че ще ти отслабне имунната система(това го потвърждават много лекари, не е само мое мнение) от тежките метали(живак, алуминий, формалдехид, неомицин и натриев глутамат). Освен това, може би доста от вас забравят или просто пропускат факта, че чрез ваксината се вкарва болестта директно в кръвта на човека и този човек вече става носител на тази болест.
А каква е в действителност опасността някога да се заразиш от тази болест? Когато детето порастне и тръгне да пътува в държави с риск от дадено заболяване, вече то само може да си прецени дали да се ваксинира. Съвсем друго е да се ваксинира възрастен човек, и друго е да ваксинираш невръстно дете, при което всички системи на организма се развиват бързо(преди всичко имунната и нервната)
Затова за мен по-малкото зло е да пропуснеш ваксините.

Освен това, сравнете колко ваксини сте получили вие и колко вашите деца! Повечето от нас не са ваксинирани с/у хепатит Б, рубеола, а тези, които са по-големи и с/у морбили.
Още нещо за размисъл:
Много от производителите на ваксини не проследяват ефекта от тях достатъчно дълго време. Нали целта на ваксините е да ни предпазват цял живот, но след две-три години компаниите заявяват, че всичко е наред, техните ваксини са супер чисти и без никакви отрицателни реакции. Но дали наистина е така, никой не може да го докаже?
А знаете ли колко много случаи има на деца, които се разболяват от болестта с/у която са ваксинирани? Не знаем, и никой няма интерес да ни каже! А още по-малко държавата, която ни задължава, поема някаква отговорност(морална или финансова) да се погрижи за болните деца!

И за край да кажа, че написах всичко това само защото ме провокирахте, не с цел да ви агитирам!
Към никого от вас не тая лоши чувства и уважавам мнението ви и правото ви на избор! Затова ви моля и вие да бъдете по-толерантни към мен, моя избор и хората като мен. Не мисля, че неваксинираните деца са с нещо по-различни или пък дори опасни, спрямо ваксинираните! Това твърдение просто е смешно. Едно здраво, нормално развиващо се дете с какво може да застраши друго такова newsm78

За последен път си позволявам толкова дълъг пост!

# 691
  • Мнения: 95
Ивчи, ти и Галя малко преиначавате думата, която използвах - агитация. Идеята ми беше, че откакто започна да пишеш в темата (за което нямам нищо против, разбира се), ти много настоятелно ни разказваше за вредите от ваксините, пускаше ни статии, линкове и т.н И пак казвам, не че е лошо, на някого са били полезни, но става досадно вече 8-9 месеца все за това да слушаме, колко са вредни ваксините, още повече, че повечето са ги сложили вече на децата се. А и както казваш всеки има глава на раменете си и преценява за себе си и за децата си. Надали някоя майка се е сетила колко са вредни ваксините чак когато ти ни публикува въпросните материали, а до тогава, видиш ли, е живяла в неведение.

# 692
  • Мнения: 102
добре де,  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
аз ли нещо не съм в час или цялата тази ситуация е малко смешна
-когато не пишем -защо не пишем ,темата не върви.
-когато започваме да пишем - ама сега това сме го били дискутирали вече;ама то било късно да се говори за това; било вече досадно;  newsm78 newsm78

еми ,дайте да я затваряме тази тема и кой от къде е

колко пъти се обсъжда едно и също за каши,пюрета,въртене,ходене, пълзене и всевъзможни теми - по 1000 пъти повдигани на въпрос,за които също е било вече късно. ама не е имало проблем

защо така поставяте нещата- в крайна сметка всеки може да си пише( стига да желае) каквото си иска . както и по-рано Яничка написа - на който не му харесва подминава и това е. за пореден път се получава някой казва ,а останалите го нападат. остана една много малка група тук и изобщо не се учудвам от това. такава атака е срещу всеки,че в най-скоро време виждам обсолютния край на септемврийчетата.

казвам го с добри чувства към всички, никой не упреквам или не искам да се засяга,не визирам имена и нямам никой конкретно предвид. ако някой се припознае си е за негова сметка.

но така не отиваме на добре

# 693
  • Мнения: 15
Не разбрах точно къде намери агресивността в поста ми, защото определено няма такава. Да те атакувам пък още по-малко съм целяла. Съжалявам, че си ме разбрала погрешно. Няма как да атакувам човек, който не познавам и който има тотално различни възгледи за живота от мен. Не искам да променям мнението на никой, много добре ми е ясно, че не бих могла дори и да искам. Просто изказах и аз най-накрая моето мнение. А кога преди това моля те ми кажи съм била агресивна, защото аз наистина не си спомням. Напротив, когато съм била на различно мнение съм си замълчавала. Но наистина смятам, че да се говори път след път колко са вредни ваксините при положение, че почти всички дечица са с такива не е приятно. Явно не съм само аз тази, която го мисли. Може би те е подразнило, че днес аз го казах първа. Знам ли... Твоя избор си е лично твой, нито ми пречи на мен нито ще се чувствам по-добре ако ваксинираш детето си.
А за СПИН-а недей да ми даваш информация при положение, че все пак видяла съм някои неща със собствените си очи. Живях в държава в която 70% от новините бяха на тази тема. Доста съм видяла и прочела по въпроса. Не мисля обаче, че трябва да говорим за това. Явно отново не си ми разбрала примера.
Принципно наистина съм на път да се откажа да пиша. Не виждам смисъл вече. То човек веднъж да си изкаже мнението и какво се оказа, че е агресивен.

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 23:40 от Jani4ka

# 694
  • Мнения: 102
А за СПИН-а недей да ми даваш информация при положение, че все пак видяла съм някои неща със собствените си очи. Живях в държава в която 70% от новините бяха на тази тема. Доста съм видяла и прочела по въпроса. Не мисля обаче, че трябва да говорим за това. Явно отново не си ми разбрала примера.

и защо не

ето нещо различно ,необсъждано и на мен би ми било интересна такава дискусия,защото не съм чела много,много в детайли, само знам основното.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
Мммм да...И аз затова вече рядко се разписвам...

# 696
  • Мнения: 148
Хайде стига момичета  Peace Големи и разумни хора сме и не трябва така да реагираме! Всяка информация ЗА и ПРОТИВ е полезна! Бъдете толерантни едни към други! Че ако продължите така, наистина няма да има септемврийска групичка 2010!!!
И тогава какво ще правя без вас   bouquet   bouquet   bouquet

# 697
  • Мнения: 15
Еми, Гале, не е много готина тема и повярвай ми ужасни неща съм видяла и чела там и наистина ще се натоварят някои хора твърде много. Все пак за хубаво се бяхме събрали тук. Ето ако се съберем някой път тогава може да разкажа, все пак тогава човек има избора да слуша или не. Някак не ми е тема за форума.  Confused

Деси, ами лошото е, че аз съм абсолютно толерантна и наистина, когато съм на различно мнение си мълча, за да не се получава това, което се получи днес. И в един момент изказваш мнение и си обвиняван в някакви неща...е кажи, защо да пиша...

# 698
  • София
  • Мнения: 308
Ивчи, надявам се че последните постове няма да те откажат да споделяш с нас интересната информация, до която си достигнала. На мен лично много от нещата, които пишеш са ми били от полза и са ме карали да се размисля. Да, темите, които повдигаш не са от най-приятните. Но това не означава, че не трябва да се говори за тях. Наистина е много по-лесно човек да си зарови главата в пясъка и да се носи по течението, вместо да си отвори очите и да се бори срещу системата.

# 699
  • Мнения: 15
Мирка, не мисля, че примерно що се отнася до ваксините някой си е заровил главата в пясъка и се носи по течението. Маша го каза много добре в горния си пост.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 193
Ивчи ,не мисля ,че не ваксинираните деца са по-лоши от останалите.Както казах самата аз мога да се числя към тях.

Мирка, не мисля, че примерно що се отнася до ваксините някой си е заровил главата в пясъка и се носи по течението. Маша го каза много добре в горния си пост.
Peace

Вики ,Антония ,утре ще разкажа за Париж ,че сега съм на лаптопа и ми е неудобно писането .

# 701
  • Мнения: 3 292
Честно, не видях никой да е агресивен  Peace И винаги досега след обясненията на iv4i за ваксините е следвало мълчание в общи линии. Ако не се лъжа, май за първи път се изказват мнения по въпроса изобщо.

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 23:23 от brawn

# 702
  • Мнения: 2 677
Леле, какво завихряне се е получило! Мииирррр  Peace
Никой не може да ме разубеди, че АД на дъщеря ми няма нищо общо  с ваксините. Не ми се обяснява на дълго и на широко, но вече трети месец се борим и повярвайте ми, пожелавам ви никога да не разбирате за какво става въпрос.
Живеем в малък, сравнително чист град и се храним доста здравословно, че и хляба сами си правим. Също така съм на специална диета заради малката.
Първото, което ме попита дерматоложката беше -"Дала ли е реакция на някоя от ваксините" като специално ставаше въпрос за Пентаксим и Синфлорикс. Е, ами даде ми реакции и двата пъти  Rolling Eyes Трети прием още нямаме и не знам дали ще имаме. И педи вече спря да настоява. Днес на консултацията сестрата пита как се е ударила малката толкова лошо, да не е паднала. И много хора питат същото... Ми не е ударена, а сме с дерматит и лицето й е издрано, защото я сърби.
Та разбираемо ваксините са ми болна тема  Hug

# 703
  • Мнения: 3 292
fata_morgana, аз вярвам, че може да е реакция от някоя от ваксините. И също съм се притеснявала преди всяка ваксина.

# 704
  • Мнения: 25
Леле какъв спор се е заформил  Shocked

Аз също съм от хората които рядко се изказват по подобни теми именно поради различните виждания на майките за отглеждането на техните деца и явно не всички сме толкова толерантни колкото се представяме - ама както и да е
Лично аз съм далеч от мисълта че ваксините не са бъкани с какво ли не, но все пак и аз като повечето майки тук предпочитам по-малкото зло. Дано не греша  Confused
Но затова пък стриктно спазвам факта да не поставяме на Дани две ваксини едновременно, а ги разсрочваме във времето.Досега не е давал реакция слава Богу  Praynig

И да се похваля докато не съм забравила - Дани си има зъбчееееееее  newsm44 tooth  Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт