Идват празници за нашите цветя - СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ деца

  • 24 865
  • 764
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 677
че кожните проблеми на много от бебетата са свързани именно с тези гадости във ваксините.

 Peace

# 676
  • София
  • Мнения: 4 595
И на мен ми хареса вицът на Вани Simple Smile

Сега се включвам.
Записах малчо за ясла, добре че е кака вътре, за да влезе Simple Smile


# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 1 584
Мислех да не се включвам по темата, защото тя е ясна, ама ме "изнудихте"  Joy
Аз съм "ЗА" ваксините, поради причините изтъкнати вече от Яничка, Гери, brawn и Машонка. А който не си е ваксинирал децата е поради отлагане, а не някакви други причини.
че кожните проблеми на много от бебетата са свързани именно с тези гадости във ваксините.

 Peace
Въобще не е ясно кожните проблеми от какво са...  Wink Защо пък да не са от замърсения и неприродосъобразен живот, който живеем...  newsm78

# 678
  • Варна
  • Мнения: 2 143

Въобще не е ясно кожните проблеми от какво са...  Wink Защо пък да не са от замърсения и неприродосъобразен живот, който живеем...  newsm78
Мдаа, аз например получих слънчева алергия когато бях на 26 год. Едва ли кожните ми проблеми имат връзка с някогашните ми имунизации. Thinking

Аз пък от доста време си мисля, че лекарите малко прекаляват с поставянето на диагнозата АД. Не съм се сблъскавала лично, но от написаното от вас оставам с впечатлението, че всеки 2-ри обрив се води АД. А и как така хем е болест, хем се лекува с козметичен крем, newsm78?

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 6 674
И аз мислех да подмина, но ще се включа като потърпевша...
Не знам дали помните, но откриха, че съм носител на Австралийски антиген (хепатит В) с първите кръвни изследвания по време на бременността... През какъв ад минах, докато разбера какво и как трябва да направя, за да не се получи вертикално заразяване при раждането, само аз и мъжа ми знаем... Не искам изобщо да си спомням...
Няма и да задълбочавам, за това какви "компетентни" съвети получавах от "лекари" (последното е в кавички, защото за мен човек, изучавал медицина, не може да се нарече така, след като на въпроса ми какво мога да направя. за да предпазя бъдещото си дете, ми отговаря: "Е, какво толкова, ти като си носител страдаш ли?" Shocked)
За щастие в седмия, попаднах на неонатолог, който ми обясни какво, как и защо така се процедира, за да не се случи заразяването и това наклони окончателно везната, за това къде ще раждам, в полза на частната клиника, където практикуваше.

Успях да предпазя детето си, въпреки че "компетентните лекари" ме съветваха да не кърмя, за да избегна заразяване... Е, вече 8 месеца кърмя и малкия не е заразен...
Затова и слагам ваксините - ако навремето хепатитната ваксина е била задължителна, нямало е да ме заразят...
Станало е в във военна болница... Сигурно се питате откъде съм толкова сигурна - ами Жоро е кръводарител и не е носител... Аз преди 3 години съм правила това изследване (HBsAg) и не съм била носител... В периода от тогава, до момента, в който откриха, че съм носител, са ми взимали кръв единствено и само във военна болница...
Знам в какви условия се работи по държавните лаборатории и не искам да излагам детето си на риск!
Затова, ще сложа и ваксината за хепатит А, когато малкия стане на годинка.

Напълно съм съгласна с antonia. И аз съм със слънчева алергия, но едва ли се дължи на някогашните ваксини... И сеннна хрема имам - и за нея ли да обвиним ваксините Peace

Уважавам избора на всеки един - майката най-добре знае какво е най-добре за детето и, но не съм съгласна с недоказани изказвания

# 680
  • Мнения: 102
нашето уж не е атопичен дерматит,и от нищо не се повлиява.
вече повече от 5 месеца си го влачим и понеже се започна да се появява непосредствено след първия прием на ваксините,за мен на моето бебе е от това.
относно епидемиите - просто можем да сме благодарни,че сега ги няма.

а и не мисля,че когато някой си изказва мнението,напълно различно от това на другите,и го отстоява яростно , е агитация.  Peace

Гери, не съм специалист,незнам коя ваксина колко е прочистена,но не мисля и че има някой ,който да ми каже и да му повярвам. не говоря за теб- става въпрос принципно. просто аз съм на мнение,че където са намесени ужасно много пари - няма скруполи. в тези случаи съм безкрайно недоверчива. просто гледам да съм малко като кон с капаци , да не чета, да не се интересувам и така , по свой си начин приемам нещата.

Ивчи, дали си права или не никой не може да каже, само времето ( дано никога не съжаляваш за слагането или не на тези ваксини), но това което искам да ти кажа е ,че ти правя евала за това ,че заставаш твърдо зад решението си и не се притесняваш от последствията( нямам предвид форума разбира се)

п.п. забравих - ама аз говоря за кожни проблеми ,а не за алергии  newsm78. не виждам връзката

# 681
  • Мнения: 2 282
Интересна дискусия се завихри пак. Радвам се, че този път тонът е малко по-умерен. Аз лично слагам ваксините на детето, но само задължителните. Не съм убедена, че са достатъчно пречистени, та и аз избягвам да чета умишлено.

Да си пробутам пак въпроса за злоядството!!! Момичета, давайте съвет. Моята мома си ядеше на обяд досега, е, не 180 грама, а около 100, но ядеше. От няколко дни ми 'стачкува', затваря устата или твърдо заявява НЕ - т.е. надува се като балон, зачервява се и почва да ръмжи  Mr. Green. Че и в легена не иска да пишка, абе отвсякъде ме бойкотира! Виж, следобед си папка кашичка със сладко плодово пюре или коричка хляб, там притеснения нямам. Ама не може все това да яде, нали? Вече почвам да изнемогвам, усещам как кърменето ме изтощава! Помагайте!

Колкото до АД, то това диагноза ли е? Тя Рали ще се изкаже по-компетентно, но за мен нищо не значи. Аз също съм с т.нар АД, но слава богу, отшумя засега. Никой лекар не можа да ми обясни, какво аджеба значи това.

# 682
  • Мнения: 214

Ивчи, дали си права или не никой не може да каже, само времето ( дано никога не съжаляваш за слагането или не на тези ваксини), но това което искам да ти кажа е ,че ти правя евала за това ,че заставаш твърдо зад решението си и не се притесняваш от последствията( нямам предвид форума разбира се)

аз пък направо се чудя
(без лоши чувства   Hug )

# 683
  • Варна
  • Мнения: 2 143
Гале, при мен алергията се изразява в появата на малки пъпчици-мехурчета пълни с прозрачна течност по откритите части на тялото, най-много по китките. Казаха ми, че било дисхидроза незнамкаквоси и причинено от слънцето/вредните му лъчи/. Трябваше да се мажа с кортикостероиди, които след няколко дни не дадоха резултат и аз престанах. Така вече години си карам всяко лято се опъпчвам и на есен се оправям  Mr. Green.
За едно си права - във фармацевтичния бизнес има страшни пари /Гери, нищо лично  Wink/. За съжаление като потребители сме винаги от прецаканата страна. Ако се ваксинираш евентуално ще се натровиш от вредните съставки във ваксината. Ако не го направиш - може да се разболееш от болест със сериозни последствия. Всеки сам си решава кой риск ще поеме. Аз лично предпочитам по-малкото за мен зло ваксините.

# 684
  • Мнения: 102
Гале, при мен алергията се изразява в появата на малки пъпчици-мехурчета пълни с прозрачна течност по откритите части на тялото, най-много по китките. Казаха ми, че било дисхидроза незнамкаквоси и причинено от слънцето/вредните му лъчи/. Трябваше да се мажа с кортикостероиди, които след няколко дни не дадоха резултат и аз престанах. Така вече години си карам всяко лято се опъпчвам и на есен се оправям  Mr. Green.


аха,разбрах ти мисълта. е, аз имах предвид обрива на Дария,когато го написах и споделих с хомеопата и той не отрече. но ми каза,че когато се маже кожата с кортикостероиден крем  водило до асма  newsm78  Thinking

За едно си права - във фармацевтичния бизнес има страшни пари /Гери, нищо лично  Wink/. За съжаление като потребители сме винаги от прецаканата страна. Ако се ваксинираш евентуално ще се натровиш от вредните съставки във ваксината. Ако не го направиш - може да се разболееш от болест със сериозни последствия. Всеки сам си решава кой риск ще поеме. Аз лично предпочитам по-малкото за мен зло ваксините.

именно, точно това исках и аз да кажа. поради тази причина се правя на сляпа,глуха и няма и се старая да чета каквото и да било свързано с тях. че са вредни-вредни са, но и че благодарение на тях сме се оттървали от много епидемии и болести( всъщност има ли напълно изчезнали болести ???) и това си е факт. Та за това съм съгласна хем с Яничка, хем с Ивчи.

# 685
  • Варна
  • Мнения: 2 143
Да, според СЗО изчезнали са чумата и вариолата.

# 686
  • Мнения: 15
Дана, далече съм от мисълта, че трябва да се слагат всички ваксини, които са на пазара. За тази за която ти пишеш нищо не е доказано още, така че и аз не бих я сложила.

brawn, ilik123, antonia, sweet_maniche, Машонка,  Peace  Peace  Peace

А за парите и бизнеса...ми то къде ли не играят големите пари...Храним се с боклуци, а си мислим, че ядем био. Кой знае с какви отрови се тъпчем, за да може някой да печели от нашето здраве. Определено мисля, че некачествените храните и мръсния въздух са най-големия ни проблем, а не ваксините.


Ивчи, дали си права или не никой не може да каже, само времето ( дано никога не съжаляваш за слагането или не на тези ваксини), но това което искам да ти кажа е ,че ти правя евала за това ,че заставаш твърдо зад решението си и не се притесняваш от последствията( нямам предвид форума разбира се)

аз пък направо се чудя
(без лоши чувства   Hug )

 Joy  Joy  Joy

# 687
  • Мнения: 148
Радвам се, че дискутирате и същевременно запазвате добрия тон  Peace
Velizarka, сподели, моля те, има ли ефект след втората "дресировка"  Laughing. В случай че има ще започна и аз да "дресирам" моето момче  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 688
  • Мнения: 26
Здравейте, дами!  Hug

Как "живна" темата  Simple Smile
Предполагам, че е заради дъжда навън,
защото темата с ваксините сме я обсъждали няколко пъти.
Наистина не намирам смисъл да го правим отново, особено при положение,
че децата ни са вече доста големи и повечето са ваксинирани.
Всеки родител е преценил кое е най-добро за детето му.

Само ще кажа, че при целия постигнат прогрес и всичките почти изчезнали болести благодарение на ваксините, е лесно да се отказват. Става дума за болести, които са смъртоносни или променят живота на хората. Ако имаше сега епидемии от такива зарази, дали щяха майките да отказват ваксини?

Напълно съм съгласна!

Гери, я по-добре разкажи за Париж  Hug


# 689
  • Варна
  • Мнения: 2 143
... Кой знае с какви отрови се тъпчем, за да може някой да печели от нашето здраве. Определено мисля, че некачествените храните и мръсния въздух са най-големия ни проблем, а не ваксините...
И аз точно това си мислих.  Peace Онази вечер дъщеря ми направи страхотен алергичен обрив по цялото тяло. От какво не е ясно. През деня е яла палачинки, пилешка супа, зрял фасул, все неща които и преди е яла.А и не само тя хапна от готвеното. Времето беше лошо и си бяхме цял ден у дома. Не съм купувала нова козметика или прах за пране. Готвя всеки ден с пресни продукти. Не ползвам вегети, фиксове и подобни. Не купувам сок в кутия и газирани напитки. Така и не разбрах от какво се получи.  newsm78 А все има някаква причина  Rolling Eyes. Лошото е, че ако не разбера и повтори контакта, реакцията.
Като прибавиш в ситуацията, че бях сама с децата, а случката стана в 22,30, мисля, че ваксините и евентуалните отрови в тях са ми най-малкия проблем.
Гери, страхотни снимки. Много ми се ходи и на мен, я разжи пък аз ще си представям. Hug

Общи условия

Активация на акаунт