Глава на бебето 10 см и месец до термина - рискове

  • 9 405
  • 71
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Здравейте, моля да помогнат със съвет майчетата, родили по естествен път едри бебета, имам нужда да чуя мнения ! Искам да родя естествено, но днес докторът ми каза, че диаметърът на главичката е 10 см, а терминът ми е 4 май, тоест дотогава ще нарасне още. И над 90 % ми препоръчва раждане с операция, а аз не искам това Sad Попитах го какви са рисковете при раждане на едро бебче, отговорът беше: " Не ти трябва да ги знаеш". Каза също, че ехографът според англо-саксонската си програма за тези размери ми "давал" термин ей сега след 2 дни, на големината на бебчо съответства да се роди около месец по-рано. И сега разбирате как зле се чувствам, дали да оставя бебето да тръгне самичко, или да планирам операция. И ако не дай, Боже, лошо се случи, не бих си го простила  Rolling Eyes

Та всъщност: какви са рисковете при голяма глава, може ли да се скъса шийката на матката (разкритие 10 см, а главата ако е повече) ?

# 1
  • Мнения: 722
Аз не съм раждала, но ако бях на твое място бих се доверила на лекаря, стига да му имам доверие.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Аз не съм раждала, но ако бях на твое място бих се доверила на лекаря, стига да му имам доверие.

Ами всъщност той не е следящия ме гинеколог, отидох просто на преглед другаде. А моето АГ засега казва "едро бебче, но имаш широк ханш, може пък да излезе, ще те следим".

# 3
  • Мнения: 722
Щом следящият те лекар казва, че ще опитате естествено, значи естествено. В процеса на раждане ще се види докъде ще стигнат нещата и как /по-точо с какво раждане/ ще завършат. Във всеки един момент, ако нещата не се развиват благоприятно за естествено раждане, могат да направят секциото.
 Аз лично също предпочитам да родя естествено, но няма да прява драма, ако се наложи и секцио. Предпочитам естесвеното заради по-бързото възстановяване, по-малкия престой в болницата и това, че бебка ще си е при мен почти веднага след раждането. Избягвам да се замислям как точно ще протече раждането, защото после по цяла нощ сънувам кошмари. Мисля си, че всичко ще мине бързо, безболезнено и толкова. Подробностите ги изключвам.
 

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Моето бебе също имаше голяма глава - 9,86 см един месец преди термин. Докторът ми ме посъветва да е секцио. Другият ми доктор пък каза, че може и нормално. Избрах секциото.

# 5
  • Мнения: 2 132
Не се притеснявай. Лекарите ще преценят преди раждането как е положението.
На мен малко преди термин ме гледа моята лекарка и каза, че главата може да стане голяма и евентуално да се подготвя и за секцио, но като се роди бебка (нормално) се оказа, че ехографът е бил в грешка  Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Много ме е страх, ако се закучи при раждането, като използват форцепс или вакуум, такива бели стават  Sad Щом главичката му е вече с диаметър 10 см, защо не тръгва да е излиза бебо ?

# 7
  • София
  • Мнения: 39 758
Защото... организма не е узрял за раждане Simple Smile
Моите и двете деца се родиха по-рано, но нямат здравословни проблеми.

Слушайте лекаря си.

# 8
  • Мнения: 2 132
Много ме е страх, ако се закучи при раждането, като използват форцепс или вакуум, такива бели стават  Sad Щом главичката му е вече с диаметър 10 см, защо не тръгва да е излиза бебо ?
Я мисли малко положително Hug Най-важното е да си спокойна!
А и ехографите дават грешки. Не разчитай много на тях.  Peace Може изобщо да не е 10см. Нали прочете, че при мен не отчетоха точно.
Когато е готово детето, ще излезе. Докторите, които те следят редовно ще преценят, какво да правят когато това стане Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 44 088
аз бих отишла при още 2-3 лекаря да премерят и те...
а те бебетата не са по калъп, едно едро бебе, нищоче е едро може и да не е готово да се роди...
обаче ако всички лекари са единодушни...бех им се доверила...все пак най-важното е и бебето и майката да са живи и здрави.

# 10
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ами всъщност той не е следящия ме гинеколог, отидох просто на преглед другаде. А моето АГ засега казва "едро бебче, но имаш широк ханш, може пък да излезе, ще те следим".

Ако този лекар не е запознат с бременността, и още повече няма да те изражда, не му се впечатлявай.
Живот и здраве, когато те приемат ще те гледат на видеозон, и таза ще измерват и тогава ще преценят.
И моето беше едро, пък излезе  Mr. Green
Важното е да не се притесняваш, а дори и да се наложи секцио - не е болка за умиране.
Важното е бебето да е добре  Peace

# 11
  • Мнения: 74
ох мила аз вече незнам на кои да вярвам едни ми казват секцио ще раждам други ще ти предизвикаме раждане със системи вече преносвам 4 дена едни ми казват бебето е едро около 3.800 другите 2.900 навсякъде различно по добре потърси и друг лекар Hug Hugи аз съм против секциото.....не се притесняваи всичко ще е наред и аз съм се притеснила много но само една мисъл ме крепи че скоро ще гушкам бебка...
така че те съветвам върви при друг лекар ако има възможност на 4д или 3д там е наи сигурно и си мисли само за хубави неща  Hug Hug Hug Hugи успех и леко раждане

# 12
  • Мнения: 90
Щом има възможност и имаш желание пробвай нормално раждане.... що се отнася до размерите на бебето - все пак те се определят с апаратура, а тя прави грешки....

Тъй като родих на скоро и лежах доста време в болница мога да споделя моя опит по този въпрос... Ние имахме обратния проблем - момъка беше много малък...в рамките на една седмица ме преглеждаха четирима лекари, всеки от които даде различно мнение за размерите на бебо - от 1800 гр до 2500 гр., при това всички ме гледаха на един и същ видеозон.....

# 13
  • Мнения: 3 861
Ако нямаш доверие на лекаря си не знам на кой би могла да имаш!
Изчакай да видиш как ще се развият нещата, да тръгне раждането. Винаги могат да те срежат ако не върви добре.
Има жени(между които и аз самата) с добри показатели, при които секциото става наложително в процеса на раждане и обратното. Докато не се сблъскаш с това няма как да знаеш от кои си ти.
Важното е да си спокойна, че всичко ще е ок.

# 14
  • Мнения: 3
Най-добре слушай доктора който ти следи бременността! Но за лично успокоение можеш да потърсиш поне още едно мнение!

Общи условия

Активация на акаунт