Мартенчета сладки с песен на уста правят ежедневно беля след беля!

  • 28 956
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 57
Шу,   bouquet  да си ни жива и здрава, да се отървеш от всички тревоги и да получаваш само хубави изненади от близките си! Честит празник, мила!
СЗА, захванала съм се Simple Smile АГ-то ми даде Биозин мама, което е имуностимулант, даже в двойна доза заради честите инфекции. Последния път витамините си ги взех с Омега 3, ям цитруси, пия си желязото, слушкам и папкам  Mr. Green За синузита аз АБ отказах да пия в самото начало. Евентуално след като родя ще отида да си направя една снимка на главата, да се види има ли нещо вътре (току виж някоя гънка е останала  Joy ), но не искам да пия АБ. Всъщност след желязото съм малко по-добре, само това ме мъчи, но поне вече не се пъне да слиза надолу, а и малко живнах. Шшшшшшт, нищо не съм казала обаче.
Декупажът е за великденската украса, нищо особено. Като го приключа ще наснимам и покажа, ако Поразяващата ръка остави нещо Simple Smile А ти с тортите напредваш сериозно, впечатлена съм.
А да, за косата в банята - първо я сапунисваме нея, после останалото, тя сама се мие и търка и чак тогава е плакненето. Опитвам се и за косата да я подмамя някак "тя сама", но не ми се получава.

Никита, на мен ми стана много жал за това дете. Ми то детство няма! Какви са тия за момичетата ..... то нека я стимулират да е по-елегантна и изискана и т.н., но си е още дете все пак. Много жалко. И е дори тревожно едно дете на тия години да не може да реши само дали да остане по клин или да отиде в кухнята при майка си  Rolling Eyes.А за Никол - ми то ти си се усетила, просто трябва да се опиташ да го правиш преди, а не след. Кофти е наистина да я сравняваш, но понякога така отвътре ти идва.... А иначе, аз си спомням баща ми как ми разказваше, че му призлявало, когато като малка висях постоянно с главата надолу от едни лостове за простиране между блоковете. Обаче се обръщал и се прибирал от терасата да не гледа, не ме е спирал никога. Възхитих му се тогава и сега се опитвам и аз така с Ния - да си преглътна страховете и да я оставя да палува, да тупне, да се поудари ако трябва, стига да не се пребие, естествено. После цял живот ще следват норми, хубаво е сега да се учат чрез игра, а и да си позволяват по малко да излизат от нормите, да усетят докъде може, а не после като скъсали каишката .... И аз като Таня познавам едно момиче, дето чак в САЩ замина да се отърве......

# 16
  • Мнения: 35
Мерси за новата темичка Rolling Eyes
Шу ЧРД и от мен, бъди все така естествена, истинска. Пожелавам ти на теб и на семейството ти да сте много здрави, зло да ви забрави и късметът да е винаги с вас!
Весело изкарване  bouquet

С Алек бяхме цяла седмица в къщи. Макар и да не ходи от дълго на ясла тези дни малко носталгично ми подействаха - ех, беше хубаво време. Той много бързо се възстанови, слава богу. Изглежда ми един такъв пораснал, вече така хубаво се заиграва. Е, истериите пак си ги има, нооо се надявам с течение на времето и това да отмине. Ужасно много бърбори, ноо само на бебешки, не повтаря след нас и само от време на време ни застрелва с някоя дума или направо цяло просто изречение. Абе мъж с характер ще е и туй то Whistling

Ние с къпането нямаме проблем, мръщи се на мокренето на главата, може и леко да писне, но не е страшно. За пълните памперси - ежедневно, че и понякога по 2-3 пъти.

Ели супер за колажа, ще ти пратя снимка Hug

Никита и на мен като на Бухта ми стана жал за това момиченце, определено ми звучи като стресирано. Разбирам разбрано и послушно дете, но това вече е прекалено. Те ако сега не правят бели и не слушат кога. Алек нали ми е много див, прави доста неща, които неговите тукашни наборчета не могат, но и аз не го ограничавам (говоря за катерене, каране на колелета, камиончета, обикновено гледам само да не се пребие, че дажи  и като падне (добре че скоро нямаме сериозни наранявания) се опитвам да не реагирам, казвам му че няма нищо, да стане и да си изтупа ръцете. а за коментара относно "момичетата така не правят" ooooh! просто нямам думи.

Ние отново се захванахме с новото жилище, че го бяхме поизоставили. Сега обзавеждаме и сме си поставили срокове най-късно до лятото да сме готови и да се нанасяме. Чудо е - обикаляме магазини по цял ден Rolling Eyes Че тук положението със свекърите започна да става малко нетърпимо - нали сме им в къщата, та явно на хората малко в повече им идваме Tired

# 17
  • София
  • Мнения: 263
Шу, честит рожден ден!

Много здраве и късмет!
Пожелавам ти много весели и спокойни дни, усмивки и щастие!

Аз тези дни също съм в голяма радост за близко бебе. Исках да му взема някаква парА, виждала съм по банките, че има разни интересни емисии, ама те от 70 лв. нагоре! Много ми е. Та се чудя сега какво нещо символчно да измисля... То има цяла тема за това, де, ама аз да си споделя тук.

Последна редакция: нд, 10 апр 2011, 16:46 от oki4

# 18
  • Мнения: 288
Шу,Честит Рожден Ден!Пожелавам ти много любов,много щастливи моменти и сила за преминаването на лошите,които се случват понякога!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 734
Шу, мила Честит Рожден Ден!!!  bouquet Hug Всички грижи да останат зад гърба ти и да се радваш само на хубаво и безпроблемно бъдеще. Весел празник и много подаръци!

# 20
  • София
  • Мнения: 787
 Шу, честит рожден ден и от мен   bouquet
 Пожелавам ти много хубави моменти и положителни емоции, както днес, така и през цялата година!
 При нас - нищо ново, освен че отново тръгнах на народни танци, а от фирмата ,която щях да напускам, ме съкращават - кеф:) Освен това станах леля на красиво момиченце.
 С Влади всичко е нормално, малко се тревожа сега заради обострянето на алергиите през пролетта, но тъй като не знаем неговата/ите точно от какво са, може да не се очаква такова, за което искрено вярвам и ви моля за стиснати палци! Иначе говори страшно много и е много интересен..за съжаление започна да се тръшка и да реве, когато не става неговото..но като цяло е добро и игриво дете Simple Smile
 Ооо, да се похваля, че успешно се отби, не съм вярвала, че ще стане толкова, толкова лесно..с бибата ще е борба.
 Подготвяме се за Великден, заредих се с бои, великденски форми за кекс и много идеи:) Бухта, ще чакам снимките с декупажа, мисля и аз да се пробвам да направя като за лепило ще използвам белтък Peace
 Никита, не ги сравнявай двете. Мисля, че нямаш повод за притеснение относно поведението на Никол, най-вече във връзка с това, че се катери и т.н Те са с различен темперамент, характер и от там разликата. Но съм съгласна, че не трябва да я давате за пример. Peace
 Вили, успех с подготовката на новия дом:)

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Шу честит рожден ден и от мен. Бъди винаги все така усмихната и борбена жена.   bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 659
 Шу, честит рожден ден  Hug Желая ти много здраве, късмет и винаги да си обградена с добри хора, на които да можеш да разчиташ за всичко. Вярвям, че нещата ще се случат по най-добрия възможен начин и всичко ще си дойде на мястото Peace Радвам се,
че имам честта да познавам толкова борбена и силна жена, но дано не ти се налага често да доказваш тези си качества. Хубав и незабравим празник  Hug

 SZА, на Черковна е апартамента  Peace.

 ~Еlg~, ще гледам и аз да пратя снимка тези дни

 *Elle*, честита племенница. Да е здрава, весела и кротичка, и много радост да ви носи.

 oki4, честита радост и на вас! Аз също много се чудих на братовчедка ми какво да подаря. Бях решила да е фотосесия, но не знаех колко време ще са си тук и дали ще и остане време за нещо подобноq и отново спретнах торта от памперси. Е, подаръкcj не остава за спомен, защото го употребяваш в по-голямата му част, но е оригинално и повечето мами го харесват.

 *Nikita*, и на мен ми се струва прекалено чак такова послушание  Thinking Трудно ми е да повярвам, че някое дете би искало разрешение за абсолютно всичко, без да има реална причина за това. Дано да греша, но повечето деца се държат така само пред реална заплаха от нещо.
 Що се отнася до разделянето на момичешки и момчешки тип поведение или играчки - никога не съм го разбирала.

 Нашият татко ни донесе гаден вирус с повръщане и разстройство  Crossing Arms. В петък срещу събота не спа цяла нощ зает от неприятните дейности  Mr. Green, а днес вече няма никакви оплаквания. Ники, горкичкият явно прихвана, защото по-рано тази вечер и и той започна да повръща  Sad. Надявам се и при него да отшуми бързо и дано нас с Тео ни подмине  Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 5 270
Шу, честито на патеричка   bouquet

Никита, аз като чуя за кротки и послушни деца, веднага пък почвам да се притеснявам дали са добре и как е постигнато това. За тази възраст поведението на Никол ми се струва далеч по-естествено - разбира се, характери два еднакви няма никъде, но все пак... Стереотипите се променят адски бързо и рамката "за момченца" и "за момиченца" вече не е много валидна май... Катеренето на Никол, точно описаното от теб, го помня още от срещите в Западен парк, и ако някой го намира за неестествено поведение за момиче, по-скоро проблемите са в неговия телевизор - деца са това, буйна експлозия от енергия!

Елвинг, от мнооого, мнооого отдавна, при нас тази "емоция" е веднъж на няколко дни.

Ел
Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 5 718
Привет!  Simple Smile
Никита, и на мен ми се струва странно детето да пита за всичко  Rolling Eyes , пък съм била мноого изпълнително и послушно дете, но не мисля, че съм го правила от страх да не ми се карат  Thinking Иначе имам спомени за доста своеволия, но като цяло бях предпазлива. Може и да си е до хакартер. Дано да е така и да не тормозят детенцето... Rolling Eyes
Зеленко, а изобщо ли не се сеща да върши работата Калин или се напъва, пък не може? Защото при Алекс е различно, хем не яде само сухи храни.  Rolling Eyes Не искам да влизам пак в ада "запек", който изживяхме с баткото  ooooh! , добре че ни спаси хомеопатката...
Честито на всички, които имат бебенца наоколо!  Simple Smile Хубаво е, че се раждат толкова деца.  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 361
Здравейте,
Аз да си похваля детето- много ми е добричка и послушна. Вече сутрин с кеф ходи на градината. А като се вземем е като мушичка. ( е не като детето от постовете на Никита).

Да дам и аз мнение- за мен реплика като - ти си момиче, а те не правят така- не съществува. Нали в днешно време жените работят и т.н мъжки професии. Елия има колички, инструменти и др. момчешки играчки. Като е момиче, не може да се катери ли, да беснн.  newsm78 Аз съм била тихо дете и там ми е проблема. Не са ми се карали, но не съм дивяла. Като тинейджър не съм правила щуротти, но не мога да кажа, че имах хубаво детство.
Елия е осатавям да се катери, да диввие колкото си иска. И на мен ми е жал за това дете.
Пък и аз мисля, че на Никол поведението е много по- нормално отколкото на това дете.  Hug

Хайде пак да подсетя- колаж с нови снимки, изпращайте ми ги на  e.georgieva@abv.bg, кото моля за Името на детето и Ника на майката.

# 26
  • Мнения: 3 379
Шу, мила, честит рожден ден с малко зъкаснение, бъди все така жизнена, увлекателна, красива, борбена и ти пожелавам да постигаш винаги нещата, които си пожелаваш, и много здраве за всички ви, разбира се!

Никита, сега като чета и се сетих, че и аз щях да коментирам поста ти, ама нещо съм се отнесла... Аз все пак съм майка на момчета, де, но ще ти дам пример с приятелче на Гого. Момчето пита за всичко майка си и е едно такова като муха, ще кажеш. То вярно и майката е доста строга и само го навиква, но не мисля че той го прави от страх, макар че като е без нея е по-жизнен и палав. Според мен детето е просто от този вид хора, които предпочитат да питат и слушат, за да не влизат в препирни и спорове с родителското тяло и околните Simple Smile Момиченцето, за което говориш, може просто да си е кротко е да прудпочета да спазва правилата - има си такива хора. Що се отнася до Никол и катеренЕто - знам за кои пейки говориш, Гого също се катери по тях Wink, мисля че си е до дете, няма момичешко и момчешко, но знаеш, че има момичета, които са много по-крехки и женствени ако могя така да се изразя, познавам такива и на моята възраст и съм сигурна, че никога в живота си не са се катерили по катерушки, а за някои можа да се закълна, че нямат панталон в гардероба си Simple Smile Това не ги прави по-малко еманципирани Simple Smile Просто са по-изящни един вид. Масово жените и момичетата вече не са такива, но си има всякакви хора и характери. Наистина, не я давай за пример - не защото е чак толкова лошо да посочваш пример за желаното поведение, колкото защото те са явно много различни и нямаш база за сравнение.

# 27
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Никита, странно звучи такова послушание Rolling Eyes. Ти остави за катеренето, да го наречем предпазливост, но е проблем когато детето не може да вземе само елементарно решение. Познавам възрастен човек, израснал твърде послушен, и смея да твърдя, че последствията в по-късна възраст са трагични. Казали са ти го, не давай на Никол детето за пример. Първо, ако съдя по себе си- бабите ми редовно го правеха-е много обидно и безрезултатно, и второ, не виждам нищо похвално в поведението на момиченцето. Спестени разправии за родителите, но само за момента, в бъдеще не съм сигурна, че няма да има сериозни последствия.
Някой беше питал дали акат всеки ден-Теодора беше по часовник доскоро, но започна да пропуска ден от известно време. Но с нашето /не/ядене изобщо не съм изненадана.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 270
Зеленко, а изобщо ли не се сеща да върши работата Калин или се напъва, пък не може? Защото при Алекс е различно, хем не яде само сухи храни.  Rolling Eyes Не искам да влизам пак в ада "запек", който изживяхме с баткото  ooooh! , добре че ни спаси хомеопатката...

Със запек никога не съм се сблъсквала и дано не ни се случва. Буболец ползва гърнето, казва си: "Ака, ака, ака!"  (защото "Ака?" значи "Какво е това?") и го донася, почва да се мъчи сам да си събува панталона и т.н. Ако сме навън, много се натъжава и, ако е ясно, че няма да можем да се приберем достатъчно бързо, след уговорки действа в памперса, но се вижда, че не му харесва. Но е факт, че се случва да минат дори и 3-4-5 дни между две акания. Понякога, когато се застоя на компютъра повечко  Embarassed , съм го хващала, че ме лъже, за да му обърна внимание, но определено не става въпрос за безрезултатно напъване. Да вметна за протокола, че още го кърмя, може да има значение.

# 29
  • Мнения: 361
Ох, забрвавила съм половината неща.
Вили успех с пренасянето.
Ел- стискам палци да не е това, което мислиш и вече да се успокойш и ти.

Зеленкото и аз като Елвинг не съм се сблъсквала със запек. Но пък Елия ака по 3-4 пъти на ден. Дали е нормално newsm78

Общи условия

Активация на акаунт