лечение на хемороиди

  • 168 300
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
svetli33, хемоклин гел. След като ходиш по голяма нужда се измивай с топличка вода (а не да ползваш хартия) и после слагай от гела. В първата седмица слагай по няколко пъти на ден. После дълго време (месеци) по 2 пъти на ден. Това ще успокои и подсили възпалената тъкан. Взимай всеки ден вит. С. И не допусках запек и напъване, защото едно напъване може да ти причини нови хемороиди. Ако не си в съвсем тежка фаза на хемороидите това ще ти помогне. Но ако си в 3-4 степен си направи лигиране поне на най-големите възли.

# 16
  • Мнения: 440
svetli33, хемоклин гел. След като ходиш по голяма нужда се измивай с топличка вода (а не да ползваш хартия) и после слагай от гела. В първата седмица слагай по няколко пъти на ден. После дълго време (месеци) по 2 пъти на ден. Това ще успокои и подсили възпалената тъкан. Взимай всеки ден вит. С. И не допусках запек и напъване, защото едно напъване може да ти причини нови хемороиди. Ако не си в съвсем тежка фаза на хемороидите това ще ти помогне. Но ако си в 3-4 степен си направи лигиране поне на най-големите възли.
Благодаря!Ще потърся този гел в аптеките.
Прочечетох че е добре да се яде ананас в големи количества  - и с това започнах - ако има ефект ще пиша,защото предполагам че има и други страдащи като мен

# 17
  • Мнения: 3 641
 Cry днес ми излезе външен хемороид, аз от преди си имах дразнене и понякога кървене, но много рядко само при запек и си минаваше
тия дни нямах запек, но тая сутрин се събудих с голям хемороид от вън  Cry
бременна съм едва в 4 месец и се чудя сега какво да правя
утре ще мина през личната, но искам тук да питам някой ходил ли е в он клиник или друга подобна, където предлагат безкръвно и безболезнено премахване на хемороиди?

# 18
  • Мнения: 42
anbibian 6tom si bremenna triabva da lekuva6 konservativno kolkoto i da e bezkravna operaziata vse pak se pravi epiduralna upoika i sled operaziata pone 10 dni antibiotizi i obezboliava6ti taka 4e v tvoeto sastoianie triabva da iz4aka6 sled ragdaneto.Ne se pritesniavai po4ti na vsi4ki bremenni se poiaviavat hemoroidi(na men vklu4itelno),no za sega mislia triabva da iz4aka6.Pozdravi   bouquet

# 19
  • Мнения: 0
anbibian,  какво стана с хемороида ти? Оправи ли се?

# 20
  • Мнения: 3 641
anbibian,  какво стана с хемороида ти? Оправи ли се?
не, ходих на преглед и ми казаха, че докато съм бременна не трябва нищо да правя, дори не можаха да ме прегледад с камерката за вътрешни
аз си носех мазилото, което ми дадоха в аптеката, докторката потвърди, че е добро и каза да се мажа като имам проблем и сега си се мажа кво да се прави  Sad
поне не ме боли вече

# 21
  • Мнения: 0
svetli 33, как си с хемороидите?

# 22
  • Мнения: 440
svetli 33, как си с хемороидите?
Мъча се и това е Mr. Green
Гледам дя ям повече супи,сега таратори,плодове.Не ям мазно,люто,пикантно,пържено.Когато прокървят си слагам свещички Цикатридина - 5-6 дена.Те се успокояват,аз също и така до следващото кървене.
Искренно се надявам ,че ще намеря лечение,което няма да е оперативно.

# 23
  • Мнения: 2
svetli 333, защо не пробваш с хемоклин гел? 

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте.

И ние семейно имаме проблем с хемороидите. Бихте ли ни препоръчали лекар, по възможност от Пловдив? При нас е може би или 3-ти, или 4-ти стадий.

Между другото попаднах на този сайт, където се твърди / а и съм склонен да вярвам/ , че само със смяна на позата в клекнало положение нещата се подобряват тотално

http://squat.beinsa.info/index.htm

за съжаление много ''удобства'' на цивилизацията ни вредят  ...

# 25
  • Мнения: 408
Аз имам хемороиди, даже в определен етап бяха и кървящи  Sick Установих, че е най-зле когато се запека, затова взех да търся начин за по-редовно изхождане. За малко да привикна към зеления чай  Embarassed добре, че открих лененото семе - всяка сутрин почти пия чаша вода и хапвам половин кафяна чашка смляно ленено семе с мъничко мед и кисело мляко. Мисля, че е и полезно/не съм се ровила за качествата/. Единствено по време на цикъл усещам лек дискомфорт/не всеки път/, но като знам какво е било на моменти  ooooh! Даже на лекар ходих, който ми каза, че моите са само за оперативно лечение. Това беше преди 3 год.май. С лененото семе и в мнооооооого редки случаи - зелен чай, реших проблема на този етап. Надявам се и за в бъдеще. Хигиената също е много важна и когато се обострят хемороидите - след изхождане е хубаво да се поляга.

# 26
  • Мнения: 10
Здравейте на всички с хемороидни ауспуси. Искам да споделя с вас един лек от народната медицина, който е изпитан и с доказан резултат при моя роднина. Един път на ден изчистена скилидка чесън потопена в зехтин се поставя в дупето. Както и вие, така и аз си мисля, че това нещо ще ти подпали ауспуха, но не било така. Моята роднина е намерила спасение в този метод. Прави процедурите известно време (не знам колко, може би при всеки е различно) докато са възбудени онези гадове и след това няколко години не се проявяват и няма грижи.
Може би много от вас ще подходят скептично, още повече, че използвам думата ауспух, но говоря съвсем сериозно.
Ако все пак помогна дори на един човек, ще бъда щастлива.
Тези, които имат смелостта да опитат написаното по-горе се надявам да споделят от първо лице за да бъдат в помощ на другите.
Успех на всички!

# 27
  • Мнения: 10
ето какво намерих за чесъна
http://lechitel.net/%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B8%D … 1%81%D1%8A%D0%BD/
така, че действате смело

# 28
  • Мнения: 0
за моя близка знам, че  си слага скилидка чесън, само обелена , без зехтин, и пак добре и влияе .

а и скоро направи хидроколон терапия и от тогава не се е оплакала

# 29
  • Мнения: 440
Здравейте! Честита Нова Година!
За чесъна чух от една жена пред лекарския кабинет.Тя водеше внучето си за нещо,а аз бях на поредния преглед за хемороиди. Заговорихме се и тя ми каза точно тази рецепта,но без зехтин.Зехтина явно в случая  има смазващо действие Laughing.Но ми каза че и паренето е ужасно,но тя търпяла,защото била за спешна операция.И вече 10 години нямала проблеми.Но лично мен ме  е страх и не зная дали бих пробвала.
Засега продължавам със свещичките Цикатридина,но основно гледам да ходя редовно до тоалетна. Почти всяка сутрин ям ленено семе с малко овесени трици,стафиди и мляко - не че ми харесва,но..............

Общи условия

Активация на акаунт