Рак на белия дроб

  • 223 999
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 181
Момичета, да ви помоля да ми кажете някакви болкоуспокояващи, които помагат. В момента мама пие наклофен дуо 75мг., но явно привикна към него и не помага както преди. Не искам да минаваме на много силни, тя и болката не е толкова голяма, вечер се усилва. Нещо една идея по силно от наклофена, ако можете да ми препоръчате ,ще съм ви благодарна. Попитах докторите, те казаха да пие каквото й помага... 

# 736
  • Варна
  • Мнения: 2 080
Паратрамал. Но трябва да се предпише от лекар на рецепта.

# 737
  • Мнения: 883
Момичета, да ви помоля да ми кажете някакви болкоуспокояващи, които помагат. В момента мама пие наклофен дуо 75мг., но явно привикна към него и не помага както преди. Не искам да минаваме на много силни, тя и болката не е толкова голяма, вечер се усилва. Нещо една идея по силно от наклофена, ако можете да ми препоръчате ,ще съм ви благодарна. Попитах докторите, те казаха да пие каквото й помага... 
момичета ,извинявам се за тъпия въпрос , но къде точно ги боли вашите близки ? Моят мъж няма никакви болки (слава Богу !) , но да очаквам ли нещо неприятно по-нататък ?

# 738
  • Мнения: 2 199
Таня, и моят мъж няма болки.

# 739
  • София
  • Мнения: 202
Здравейте, на майка ми се подуха палците на краката от лечението и сега се маже с йод, риванол. Но за сега няма облекчение, болят я. Казали са, че ако не помогне, ще трябва операция. На някой случвало ли му се е и какво друго може да се направи, да не се стига до операция?

# 740
  • Мнения: 10 671
Попитайте дали е задържане на вода. Ако е - може би масаж би помогнал.

# 741
  • София
  • Мнения: 181
Майка ми я болят  отляво гръдните мускули и отзад плешката.

# 742
  • София
  • Мнения: 202
Попитайте дали е задържане на вода. Ако е - може би масаж би помогнал.
Ще попитам, но нея я болят доста и не мисля, че масажа би било добре.

# 743
  • Мнения: 883
И моят мъж се подува ,когато го вливат ,но после отоците на краката спадат . И не се оплаква от болки . Явно лекарите трябва да се произнесат.

# 744
  • София
  • Мнения: 202
И моят мъж се подува ,когато го вливат ,но после отоците на краката спадат . И не се оплаква от болки . Явно лекарите трябва да се произнесат.

Да, ще видим те какво ще кажат. Иначе майка ми е на таргетна терапия, хапчета са, няма вливания, но от тях така стана. Явно е нормално, дано не се стигне до операция.

# 745
  • Мнения: 5
Здравейте всички,който сте принудени да извървите по този тежък път!!!Искам и аз да се включа в тази трудна тема за да споделя своя опит или по-скоро за да намеря утеха,защото аз вече загубих своя баща,който почина от рак на белия дроб!!!Много е тежко мъката ми е огромна немога да свикна с мисълта,че повече никога няма да го видя!!!Баща ми беше дианостициран с плоскоклетъчен рак на белия дроб,засъжаление твърде късно открит последен стадий с метастази в костите.Близо година и два месеца продължи нашата битка беше му назначена химиотерапия лъчетерапия,но за съжеление ефекта беше временен.Все още немога да осъзная какво точно се случи всичко стана толкова бързо.Въприки ужасната диагноза беше в задоволително общо състояние и в един момент край!!Пожелавам успех на всички вас и много сили и вяра!!!

# 746
  • Мнения: 2 199
Мила, Станислава, моите съболезнования. Каквото и да напиша няма да намали мъката ти, нито времето, нито думите лекуват. Силна прегръдка от мен.

# 747
  • Мнения: 61
Здравейте отново.Положението при майка хич не е на добре В неделя следобяд влезе по спешност в болницата.Не може да диша,свистят и гърдите,звука е ввлудяващ.Лекарката днес каза,че хич не и харесва това свистене и след като я помолих нещо  да и дадът да я облекчат,понеже изобщо не може да диша,каза-за жалост няма какво,каквото и да и дадът ще е минимален ефекта 😢.Казах си,че повече няма да го мисля и каквото такова ( вече го приех)но мисля ,че вече наближава края 😢.

# 748
  • Мнения: 2 199
Таня, 😢😢😢 единственото което мога да напиша сега е дано не се мъчи много жената, ужасно много ми е мъчно. Миличка, дръж се, прегръщам те.

# 749
  • София
  • Мнения: 181
Много съжалявам, момичета. Бъдете силни, знам, че това са думи, които сте чували стотици пъти и не помагат, но просто няма какво друго да се каже, за съжаление. Всички сме на ясно, че за да пишем тук нещата не са добре. Кураж!  Пращам ви много прегръдки и да знаете, че макар виртуална, подкрепата тук е истинска!

Общи условия

Активация на акаунт