Бебешкият сън. Как да научим бебето да спи?

  • 81 491
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 927
Хем е така, хем не съвсем.  Laughing Децата се променят, слава богу.
При дъщеря ми нещата се промениха коренно, когато навърши три години. Горе-долу тогава я и отбих, та не знам дали имаше връзка с кърменето или просто порасна. След няма и месец започна да спи по цяла нощ, по 8-9 часа без прекъсване. Преди това бяхме стигали до 23 будения на нощ, но обикновено - по 7-8. Сега е на четири и половина и спи спокойно, но съм съгласна, че типа нервна система и поведение няма как да се промени. Въпреки че спи спокойно, все още трябва да я приспивам.

# 91
  • Мнения: 4
ние сме на почти 4 месеца през деня спим само  ако сме навън доскоро вечер заспиваше сам след банята и хапването в 20 часа буди се към 1 и после към 5 да яде спи до 7 от седмица обаче неиска да заспива буди се през 2 часа и мога да го преспя само със сешуар успокоява го звука ама нали се сещате че аз немога да спя на това бръмчене дано да е само период че немога вече без сън вечер не спя а после цял ден маратон с количката навън ужас  newsm78 но явно има и по зле от мен че малко се поуспокоих  Laughing

# 92
  • Мнения: 79
Привет на всички!
Отностно бебешкият ето нещо което ще ви помогне за да нормализирате съня на детето си: http://www.youtube.com/watch?v=kqJbJHS2Rf4   Това е музика с делта вълни създадена от Доктор Джефри Томсън с делта вълни. Delta Sleep System е сътворена от Доктор Джефри Томсън за неговият син който често и неспокойно се е будил през ноща. И има невероятен положителен и безопасен ефект!!!

Доказано е че човешкият мозък когато спи дълбок (възтановяващ) сън излъчва делта вълни. Музиката с делта честота стимулира естественото производство на хормона мелатонин и съдейства за нормален за по-дълбок и спокоен сън.  Музиката не само е абсолютно безвредна тя и много полезна за всички възрасти!!!! В интерес на всички ще е да прочетете за делта и тета мозъчните честоти.

# 93
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 789
Моят калпазанин като новороден спеше след всяко хранеен по 20мин., а вечр най дългия му сън от 21 до 23-24ч. Сучеше на всеки два часа денонощно и много се будеше през нощта. Едва на 8м си оправи дневния сън и сега спи два пъти по 1,5-2,5ч, но през нощта все още е кошмар. Не суче през нощта(само сутрин и вечер и то не за да се нахрани а за приспиване), но пак се буди често, а към 6 вече окончателно се събужда. Незнам до кога ще е така, но вече почти година съм без сън и не издържам.

Хем е така, хем не съвсем.  Laughing Децата се променят, слава богу.
При дъщеря ми нещата се промениха коренно, когато навърши три години. Горе-долу тогава я и отбих, та не знам дали имаше връзка с кърменето или просто порасна. След няма и месец започна да спи по цяла нощ, по 8-9 часа без прекъсване. Преди това бяхме стигали до 23 будения на нощ, но обикновено - по 7-8. Сега е на четири и половина и спи спокойно, но съм съгласна, че типа нервна система и поведение няма как да се промени. Въпреки че спи спокойно, все още трябва да я приспивам.
Ако трябва да чакам още 2г за да започне да спи като хората сигурно ще изкукам  Grinning

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ха Mr. Green Каква полезна темичка  Mr. Green
Записвам се с едно неспящо момиченце на 2 месеца... най-дългият ѝ сън е около 3-4 часа и то не всяка вечер ... Tired Направо на парцал ме е направила ... второ дете ми е, имам известен опит, какво ли не пробвах, при нея нищо не помага  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 5
Супер е темата и изключително полезна. Всяко бебе може да се вкара в режим и кърмено и не, без значение и колко е голямо. Всичко е въпрос на търпение от страна на майката, последователност и може би малко безкомпромисност. Но това си е въпрос на личен избор. Поздравления на авторката, вижда се, че с упорство е постигнала каквото иска.

# 96
  • Мнения: 13 302
Много интересна и полезна тема.  Peace

Отностно бебешкият ето нещо което ще ви помогне за да нормализирате съня на детето си: http://www.youtube.com/watch?v=kqJbJHS2Rf4   Това е музика с делта вълни създадена от Доктор Джефри Томсън с делта вълни. Delta Sleep System е сътворена от Доктор Джефри Томсън за неговият син който често и неспокойно се е будил през ноща. И има невероятен положителен и безопасен ефект!!!

Това си го пуснах на мен. Обикновено така правя. Първо тествам върху себе си. Peace  Ами...  Thinking Аз се изнервих.  Mr. Green Това мен не би ме приспало.  ooooh!

# 97
  • Мнения: 204
Цитат
Моят калпазанин като новороден спеше след всяко хранеен по 20мин., а вечр най дългия му сън от 21 до 23-24ч. Сучеше на всеки два часа денонощно и много се будеше през нощта. Едва на 8м си оправи дневния сън и сега спи два пъти по 1,5-2,5ч, но през нощта все още е кошмар. Не суче през нощта(само сутрин и вечер и то не за да се нахрани а за приспиване), но пак се буди често, а към 6 вече окончателно се събужда. Незнам до кога ще е така, но вече почти година съм без сън и не издържам.

Това все едно аз съм го писала, кога ще се научи да спи това дете незнам ... Пък аз кога ще се наспя  Rolling Eyes

# 98
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Всяко бебе може да се вкара в режим и кърмено и не, без значение и колко е голямо. Всичко е въпрос на търпение от страна на майката, последователност и може би малко безкомпромисност. Но това си е въпрос на личен избор. Поздравления на авторката, вижда се, че с упорство е постигнала каквото иска.
Съгласна съм.Може би не толкова с безкомромисноста.
Бих го нарекла просто нагласа на майката и детето един към режим,което би довело до спокойствие и от двете страни.Разбира се това не става с вълшебна пръчица от раз.

# 99
  • Мнения: 6
Здравейте,моето беб4е е на 7 месеца и нейска да спи през деня и немога да си го обясна защо за цял ден и се сьбира половин 4ас сьн според мен не е нормално педиатьрката ми каза 4е било жизнено дете но незнам какво да си мисля......

# 100
  • Мнения: 1 092
Здравейте,моето беб4е е на 7 месеца и нейска да спи през деня и немога да си го обясна защо за цял ден и се сьбира половин 4ас сьн според мен не е нормално педиатьрката ми каза 4е било жизнено дете но незнам какво да си мисля......
И ние сме горе-долу така.Ние скоро правим 7,но определено не сме от поспаливите деца.Какво ли не пробвах,как ли не съм я приспивала и нищо.В началото спяхме 30 мин за целия ден.Причината бяха коликите,сега зъбите са проблем.Навън пък абсурд да спи повече от 30мин.Но скоро и хванах цаката.Чакам я да се измори и я слагам да спи.След много борба и упорство от моя страна,се предава и заспива.Спи 40мин непробудно и после започва да реве,а видимо и се спи още.Давам вода,потупване,галене,пеене и пак заспива и може да спи 2-3 часа.Не знам кога ще спим непробудно по-дълго време.
Вечер заспива към 10 пак с много борба.По някое време се пробужда или проплаква,но после пак заспива.Всяка нощ става различно да яде- 4:30,5,5:30.опитах се да давам вода,нища не се получи.Тя си е гладна и пресушава шишето.Като гледам скоро няма да се откажем от нощното хранене

# 101
  • Мнения: 306
Моето детенце на тази възраст спеше точно по 30 мин - 3 пъти дневно. Нощно време се хранехме  в 3 и в 6ч.. Събуждаше се като по часовник. В 8 месец  храненето в 3ч. с много борба го преодоляхме,но сега е на 13 месеца и все още се буди към 5-6ч. за мляко. Докато не изпие шишето не заспива.
Да не говорим че отделно се събужда още няколко пъти за вода или бибка...
Надявам всичко скоро да отмине

# 102
  • Мнения: 4 709
С такъв интерес реших да изчета съветите на авторката, и с такова разочарование приключих  Laughing всичко съм опитала, полза няма. Зъби ли са, какво е вече и аз не знам, но на 1г и 3м все още се буди през нощта. Но поне се научи да си намира водата, бибата и половината пъти ги проспивам. Ако нещо не ги намери ставам. Все още яде в 6-7ч сутринта изпива си млякото и пак заспива. Преди ми спеше 2 пъти по 40мин, но след годинката махна сутрешният сън, та спи на обяд по 1,5ч. Добре че поне отмина периода за нощни игри, че това вече е кошмар, ставаше един час след като си легне и рев до скъсване, докато не я вдигнем от кревата. Почва да си играе и така до 1-2часА през нощта, което ме съсипваше. Сега 3-4 ставания през нощта ми се виждат песен.

# 103
  • София
  • Мнения: 933
Аз лично също съм изпробвала всичко с моето дете ,но от както го взех да спи между мен и баща му ,спинкаше спокойно по цели нощи ,беше на 8 месеца. Вече е на 3 години и сам изяви желание да се отдели от общото легло и да си спи самичък. Много съм щастлива ,че постъпих така въпреки всички изказвания ,че така не било редно детето да спи при родителите си . Гушках го по цели нощи и създадохме много специална връзка тримата. Сега с мъжа ми си се радваме повече един на друг и сме като гаджета! Grinning

# 104
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При моето дете спането през цялата нощ дойде след 2 години и половина. На 2 тръгна на ясла и като се посвикна, махнах нощното ядене и започна да спи по цяла нощ. Преди това, някъде след година и 8-9 месеца започна да спи и по 2-3 часа следобед без да се събужда с рев. Това събуждане с рев след 30-40 минути е нормално при малките, тогава преминават от една фаза към друга фаза на сън. Понеже още не им е узряла нервната система се получава събуждане или рев. Ако има някой до тях да ги успокои с вода/гушкане/храна, то те продължават да спят.
Помня още времето как вечерях и се приготвях за около 30 минути, че да съм при детето като започне да мрънчосва на сън. Изтървях ли това време, то детето се събуждаше.
Доста време спа следобед в количката вкъщи, завит и на отворена врата на балкона, все едно е навън.  Mr. Green
Моят съвет е - при всяка възможност детето да се извежда навън, по-бързо и по-качествено се изморяват.

mysti, не се притеснявай, нормално си се държи детето ти. Шест-седем сутринта е непълно нормално събуждане. Моето, което е на 3, все още го прави, особено ако не е градина. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт