Ноемврийски бебчета 2010 - тема 11

  • 27 100
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 38
Записче и от мен  Hug

Днеска цял ден бавно, но славно ви изчетох малко по малко  bowuu  При нашите е пълна лудница, че и племеникът ми, който е на 2,5 год им е на гости, и просто няма спирачки, и уж дойдох, малко да си почина, но маи се очертава да се поизморя  Crazy  Племеникът само пее, крещи и говори разбира се на висок глас, а Виктор заспива само на тихо, и общо взето е голям купон  Crazy

Честити месечинки на всичките сладурковци!  Heart Eyes

мише, да ти е жив и здрав малкия мъж, голям да расте и да се радва той на щастливо детство, а вие от него  Hug

Мравчунко, и на вас честита годишнина, да се радвате на още мнооого такива, винаги влюбени и безумно щастливи, че сте заедно!  Hug

Кьолши, честита придобивка, остава още да дойде моментът и да почнеш с бебешките манджи  Mr. Green

Десинка, честито ви столче и на вас, дано и харесва на Габито и сладко, без много мазаници и цапаници да си похапва в него  feeding

# 47
  • Мнения: 1 878
Ха, здравейте! Изи, мерси за темичката!  bouquet
Бобито, аз съм от шофьоркитеи си го карам отзадзе, на задната седалка!  Crazy Засега се държи прилично, пък когато помрънква, просто се концентрирам върху шофирането и не му обръщам внимание!
Джесика, не си заслужава да носиш чак от Испания памперси! В куфара ти само памперси трябва да носиш!  Twisted Evil
Нели, много гадно, дано да се излекува бързо детето, пък за изриването... Rolling Eyes
Дидке, Попи, браво за захранването!
Хаха, Малвинке, ми екстра си си! А как ли ще реагира бебка, ако удариш едно уиски!? Mr. Green
Мама Мими, супер е офертата!  Peace Кажи на мъжа ти, че кат' няма време, съседът има и ще видиш, как бързо ще намери време!  Mr. Green
Бебославче, олее, само мога да си представя, какво ти е! Ужас, как ли спи Вико, милият! Прибирайте се бързо да се наспи!  Mr. Green
Сега освен кексове за големите гости, мога да предложа бърканици и за малките гости!  Wink

# 48
  • Мнения: 146
Оххх откакто я видЕх тая оферта все ми е в главата.  Crazy
Като споменахте съседа утре ще са ни на гости.Трябва да внимавам с виното да не взема да изцепя нещо  Laughing
Аз в Габрово няма да си ходя.Между другото там ми е станало много чуждо.  Embarassed За Великден сме си вкъщи.

# 49
  • Мнения: 75
 Здравейте, аз с едно много голямо закъснение да се включа в темата. Ние бяхме с термин 27.11.2010, но се родихме на 07.12.2010. Още докато бях бременна четях форума, но не съм писала. След раждането нещата не се развиха много благоприятно, нямах възможност да влизам нито да чета, нито да пиша. Сега бавно се възстановаваме и реших да се отбележа тук при вас и да следя темата, да научавам полезни неща и споделям, ако мога да съм полезна и аз с нещо. Сега ще се върна назад да почета написаното от преди.

# 50
  • Мнения: 0
Привет и от мен!
Отдавна не съм писала, но ви чета когато мога.Вече и аз мога да се похваля с моята бебка че се обръща  newsm44.Захранването почнах с каша,понеже ми беше дала реакция от пюрето,и гастрото ме посъветва да почна с кашата.Но все още имаме проблем с повръщането,и в този ред на писане коралче на вас какво ви казаха за повръщането,май съм изпуснала това ако си писала,за което се извинявам предварително ако се повтарям Heart Eyes
Честито на всички празнуващи smile3525
А шапките на всички мами са невероятни.За съжаление аз не мога да плета на една кука,но видях къде се продават шапките на мама на Малена  newsm47
Колкото до килограмите-не ми се говори #Crazy че сме канени и на сватба през май,и трябва да взема сериозни мерки ooooh!нооо все се ослушвам и изкушавам Whistling

# 51
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Добре дошла Timide!
Моето момче най-сетне заспа Simple Smile търка си очичките спи му се, но не ги затваря Simple Smile
Мравче, да не казвам голяма дума, но откакто давам Лефакса не се е будил с викове има един период в който си припъшква  и се върти но е възможно и да са зъбите че няколко дни започнаха по сериозно да го сърбят.
И аз в петък отивам в дълбоката провинция дано не е много студено че ще пътуваме с влака - като не сме шофьори.

# 52
  • Мнения: 0
Хора, аз да се оплача, от вчера пробвам малкия със сок от ябълка, резултата е, че днес детето получи леко разтройство ... Май няма да давам вече сок, аз малко на своя глава го дадох и то съвсем мъничко, дали има 2-3 пълни кафени лъжички.  Thinking
Днес 3 пъти се цедих, за да яде малкия, много хапе ... има лека цепка на мястото, където трябва да излезне зъбче, но зъбчето го мъчи, мъчи, а не излиза!
Колкото до почивките, тази година таткото с каката ще ходят май, ние с малкия - не!

# 53
  • Мнения: 0
Честито на всички празнуващи с пожелание за още много хубави поводи   bouquet

За килограмите-качих 20 докато бях бременна,остават ми да сваля още 9,но много зор не си давам,не ям сладко,хляб и мазнотии и лека полека си се свалят, с подходящо време за разходки се надявам да е по-лесно.

За карането,аз взех книжка докато бях бременна и не съм кой знае каква шофьорка,но като се налага карам сама с бебка, тя много обича да се вози, почти винаги заспива.

# 54
  • Мнения: 291
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на всчики ви за страхотните пожелания към нас и към Боби  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Тъпкано да ви се връщат и само усмивки да има по личицата на децата ни

Партито мина много добре, децата се забавляваха искрено, умориха се доста. Прибрахме и Боби, и Сашко превъзбудени, но докато бебето заспа сравнително бързо, то батко му искаше да разопакова, да играе, да беснее

Аз нещо съвсем го закъсах (сигур' някой ми завидя за пътуването и ме прокълна): освен, че нещата със спирането на кърмата хич не вървят и най-вероятно ще трябва да нося помпата със себе си, сега пък се и разболявам  Sick От 2-3 дена кашлям гадничко, мислех си, че е начало на пролетните ми алергии... Да, ама днес като тръгвахме към клуба за ден-ден, изведнъж ми падна гласа и сега (за радост на половинката  Mr. Green )не мога ГРАМ да говоря. Най ме притеснява, че в сряда док няма да иска да ваксинират Сашун за пореден път....Милият е само с един прием на ваксините, а е на пет навършени месеца

Мравунче, оше поне 100 години да те гледа в очите и да те носи на ръце  Hug

Мама МиМи, кога е ден-ден на Даниел?

Капризна ми госпожо, как успя да намериш толкова подходяща картинка  Heart Eyes

*Beboslava*, при вас е весело, а  Mr. Green

timide , разкажи ни нещо повече за вас



# 55
  • София
  • Мнения: 22
Добър вечер!
Благодаря за честитките! Heart Eyes
Честито на всички празнуващи!!!  bouquet

Първо обещаните снимки на Габи в новото й столче : https://picasaweb.google.com/113366831755793280653/11042011?auth … 94431906387411634
https://picasaweb.google.com/113366831755793280653/11042011?auth … 94431903861029746. Много съм доволна от него (Габито също  Wink).Голяма е шарения, ама важното е, че му се движи само облегалката ( сега я слагам на 45 градуса), регулира се височината му ( за да е на нашето ниво когато сме на дивана) и е с 4 колела (супер лесно я местя из апартамента). А цената е просто върхът!!! Party
Мише ама как сега ще се разболяваш?!? Я се стегни!!! До утре да си като нова!!! Hug
За шофирането - аз редовно си я возя малката, но я слагам на предната седалка (нямам аербег) - по-спокойно ми е! Peace
Ох, Бебославче, егати почивката - нито вие ще си починете, нито Вико!!!Поне сменихте обстановката...Ама аз си мисля, че може пък в тази лудница Вико да се научи да спи на шум  Wink
Сега освен кексове за големите гости, мога да предложа бърканици и за малките гости!  Wink
Е със сигурност ще се възползваме!!! Mr. Green
А тая работа с килограмите вече много ме изнервя - маам гащи като изоглавена с количката, потя се на степера и накрая пак каквото и да облека съм като барбарон  Sad.
Ysabell , пиключение ще да е пътуването с влака!Стискам палци за хубаво време и на Венко много да му хареса!!!
jdesika,Pampers premium care 62 бр купувам за 22лв.
Мама МиМи , тамън тази вечер мрънках на милото за същата оферта... Hug Дано поне теб да те огрее!!!  fingerscrossed

# 56
  • Мнения: 75
   Благодаря за посрещането
нещо повече за нас...
 Бременността ми мина толкова леко, че освен качените килограми/за които сама съм си виновна, тъй като съм малко лакома  Embarassed / и малко пониженият хемоглобин/ ама аз принципно съм с нисък/ не сме имали проблеми никакви. До момента, в който бебчо реши , че не му се излиза на термина - 27.11, който както се оказа по-късно явно не е бил точен. На 02.12 влезнах в болницата с "преносване", без никакви признаци за скорошно раждане. Водите започнаха да текат на 06 вечерта, а на 07.12 родих. Въпреки огромното ми желание и уж добрите изгледи да родя нормално, се наложи форцепс и бях под пълна упойка. Оказа се , че бебчо е по-голям и пъпната връв е била около врата. Роди се 3,850 кг., 51 см, с 40 см глава. Аз с много шевове и доста загуба на кръв. Първата нощ не бе при мен, не бях излязла от упойка, а и трябваше да го наблюдават. На другия ден ми го донесоха, поставих го на гърда, засука веднага. Първите дни ми бяха ад...шевове, отпадналост, която както се оказа по-късно е била съвсем обяснима, защото съм карала хепатит А. Пет дни след изписването ме вкараха в инфекциозно за 11 дни. Кошмарни дни, в които ми идеше да се гръмна ...но мина. Бебчо беше на грижите на бабите, да са живи и здрави и на АМ.
    Като излязох не знаех мога или не мога да кърмя, защото никой не ми каза конкретно. След 15-20 дни дадох на свой риск. Така известно време изкарахме на смесено хранене. Жалкото е, че нямах много време и възможности тогава да чета тук как да възстановим кърменето напълно. На 58 дни бебчо дигна 38,5. Изследванията в болницата показаха наличие на инфекция и ни приеха в детско на антибиотик. След 10-15 дни почнахме една кашлица, пихме антибиотик вкъщи , но се влошихме и пак болница за 10 дни - бронхиолит. Забравих да спомена, че при първият престой на мен ми откриха Shigella. След втория престой и три изпити антибиотика, въпреки приема на Ентерол получихме диария като се прибрахме вкъщи. При направени изследвания откриха и на малкия Shigella .Минахмe на лечебна Humana HN и Биогая.Лекувахме го на два пъти с антибиотик отново, но все положителни проби показваше след лечение. Междувременно моята кърма съвсем се изгуби и отчаяните ми опити за възстановяване не дадоха резултат Confused При опит да се върнем на Frisolac повърхаме с кървави жилки и пак се върнахме на хумана...и така до сега се борим да минем на по-нормално мляко, защото все пак тази хумана се води лечебна храна, е съпроводен с повръщане на кървави жилки.
Сега въпреки наличието на Шигела в червата, тъй като няма симптоми на шигелоза и тъй като сме изпили вече 5 антибиотика, личният лекар прецени , че можем да останем за малко без лечение да закрепим червата и стомаха и тогава евентуално пак да лекуваме пустия микроб.
  Май много се отплеснах. Извинявам се за дългия пост. Надявам се не съм досадила.
   Ще следя темичката Simple Smile

# 57
  • Мнения: 105
Запис и аз в хубавата темичка. Дано всички мами и бебета спят спокойно по това време. Simple Smile
Честит рожденик , Мише! Да ви е жив и здрав!
Тимиде, добре дошла! Дано лошото е зад гърба ви вече!
Канех се да пиша и друго, но съм много уморена. Максим се буди на 2 часа нощем. Не знам какво го мъчи, подозирам зъби. Хапне по 30-40 мл мляко и заспива. И така 3-4 пъти с окончателно ставане в 6 = Shocked Направо откачам.
Да го похваля разбойника - от 3 дни не е стационарен и сам се премества от точка А до точка Б, пълзейки, НАЗАД. Grinning Придвижва се със страшна скорост. Голям смях е.
Намерих си страхотен сайт за захранване, американски мисля, който напълно отговаря на моите представи и действам по него. Следва авокадо Wink Ако някой иска, да погледне  http://www.wholesomebabyfood.com/solidfood4to6montholdbaby.htm.
Лека нощ!

# 58
  • Мнения: 943
мише, взимай бързо мерки! Друсай се там с вит. Ц, прополки-цополки!  Praynig Аз така и не разбрах кога ще пътувате.  Blush Ти само с намаляване на кърменията ли действаш? Пита ли за това хомеопатичното?

Хайде чакам си кафето  #Puppy dog

Деси, честита придобивка! Много сладко да си папка Габи в него.  Flutter

timide, адски неприятно е това, през което сте минали. Надявам се в най-скоро бебенцето ви да е напълно здраво!  Praynig

Това мойто се събуди в 6 часа и избеснях, добре че беше баща й да си я придърпа към него, че иначе аз щях да й издърпам ушите. То не е викане, крякане, скубане, бъркане в носа като се събуди. А на мен тая сутрин така ми се спеше. Сега се надявам да повтори вчерашното си дневно спане от 2 часа  Shocked, което не й се е случвало от както беше новородено, та и аз малко да положа телеса и да покъртя.

Хубав ден!

# 59
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
добро утро и от мен

запис в новата темичка - Изабел - мерси както винаги!
за шофирането - при нас е разрешено само на задната седалка по закон и аз си го карам така откакто се е родил без проблеми!
На всички мини рожденници - честита месечинка
мравче - честита ви годишнина със закъснение - много много дълги и щастливи години заедно!
Мама Мими - Честит Рожден Ден на адаша - весело изкарване на празника
при нас беше невероятен летен ден днес - 25 градуса - как му се израдвахме само
лек ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт