Великденско меню за гости, неядящи яйца, агнешко и козунаци

  • 2 809
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Това занимава мислите ми тези дни Simple Smile, има много време още, но нямам никакви идеи .
Чакам предложения-вие сте Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 мар 2018, 17:23 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 3
  Много трудни гости ... Не ти блазоствам.Идей нямам никакви newsm78 , но все пак успех  Heart Eyes.

# 2
  • хасково
  • Мнения: 3
Защо не им предложиш заек вместо агне, няколко салатки, питка сплетена като козунак -ей тъй за уважение на празника. За яйцата може да желираш във формички като яйца разни накълцани зеленчучета - пилешко или колбаси

# 3
  • Мнения: 22 867
Ето още две рецепти, просто за разнообразие, не разбрах изобщо месо не ядат гостите или просто само агнешко? newsm78

Пълнено пиле в гювеч, вкусно става и добре изглежда. Peace

Печено пиле със сирене, според мен е страхотна вкусотия!   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 065
Благодаря ви за идеите.
И аз си мисля за пиле с плънка и гарнитура някаква, по точно 2 пилета Simple Smile, защото ще сме 6 човека, но гостите ще са в къщи няколко дни, та трябва да имам готовност поне за 3-4 яденета.
Заек никога не съм готвила( а и не съм яла), не знам дали ще се справя.
Много си мисля поне единият ден да им организирам някъде пикник на полянка с пържолки на  ,, полеви условия, ''но още не се знае какво ще е времето до тогава. Ако не е подходящо, ще си приготвим пържолките в къщи.
Иначе за салати и десерти е лесно, нямам проблеми с избора- ядат и снежанка, и руска, и зелена.
За десерт ако има сладолед и шоколад в голямо количество всичко е ОК. Тестени неща не се предпочитат.
Ще ми се тези дни да не съм по много време в кухнята, като Пепеляшка, и ако може приготвянето на храната да не ни отнема много време за да можем да се видим и поговорим без да бързаме

# 5
# 6
  • Мнения: 112
И аз се включвам с няколко предложения, бързи и много вкусни
Руло със сирене крема, пробвано и мнооого харесано
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534088.msg16751534#msg16751534

Мини-пици от точени кори на Цецето, също изпитани, вкусни и лесни:
5 точени кори /от готовите, които се продават - парени или  на сач / се намазват с разтопено краве масло и се слепват една върху друга. Нарязват се квадрати, намазват се с по 1 суп.л. заквасена сметана, отгоре се нарежда пушена риба и върху нея се посипва нарязан на ситно лук. Посолява се и се подправя с млян кориандър или черен пипер. Пече се 10-15 мин на 200 градуса. Накрая по желание се поръсва настърган кашкавал или пармезан. Хубаво е да се сервират поръсени с много копър и гарнирани със салата от настъргано варено цвекло.Може да импровизираш с плънката.

Винен кебап
Пълнени чушки
Таратор
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт