Отговори
# 15
  • Казанлък
  • Мнения: 29
Запис и от мен. Заглавието е много хубаво.
И мен ме интересува въпросът за отбиването, така че благодаря за споделения опит и информация!

# 16
  • Мнения: 676
Благодаря за темичката.   bouquet
И заглавието е супер!

Не знам защо пък да се изсипят негативни коментари по въпроса с отбиването. Все пак бебетата ни вече са големи и това си е естествения ход на нещата. София от няколко дни не суче. Стана си съвсем естествено. Все още като стисна има малко мляко, но като цяло почти нямам кърма. Софи в последно време страшно се въртеше, докато суче, всичко й е интересно, хапе ме, бие ме, дере ме и честно казано ми писна. А и кърма имам малко. Просто спрях да й давам и това е. Нямам препълване, проверявам си гърдите редовно да не стане някоя беля и това е.
За спиране на кърмата знам, че действа Рицинус във висока потенция, както и зелево листо. Сигурно има и други методи, но все пак замяната на хранения си е част от естественото отбиване и намаляване на кърмата. Със сигурност и консултантите ще са полезни - все пак те са консултанти по всичко, свързано с кърменето и отбиването е част от всичко това. Мисля, че всички, дори и най-заклетите привърженици на кърменето и на дългото кърмене, все пак сме на едно мнение, че когато това стане неприятно за майката (или за бебето), вече е време да се спре.

Деси, ти пък къде се буташ при тия дето ще ядат пасти? Като ти гледам последната торта, повече пасти не ти трябват.  Joy

Ние стягаме багажа за Испания и в четвъртък отлитаме. Иначе нищо ново при нас, освен че София се научи да слиза от спалнята и после се подпира права. Поседи така малко и тупва по дупе.  hahaha

# 17
  • Мнения: 776
  Запис и от нас!

# 18
  • Мнения: 55
Запис и от мен.
Заглавието е много хубаво, дано само с добри новини се пълни темата Laughing
Честито на всички празнуващи през изминалите дни newsm51
На Ивет излязоха контролните изследвания на кръвта, хемоглобина вече е супер и най-накрая спираме малтофера.
Либи благородно ти завиждам за Испания. Да си прекарате много добре там.
Иначе да се оплача на края при нас втора седмица няма нормална нощ. Буди се през 30 мин, гушим,сучем и после пак. Някой път спинка при нас на спалнята, абе луда работа.
Но няма да се оплаквам повече.
Хубава вечер  Hug

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 1 635
Либи, направо неблагородно ти завиждам за Испания. И на мен ми се ходи някъде, ама мъжът ми много трудно се навива...
Добре че спомена за хомеопатията, сетих се, че приятелка беше казала че пие нещо хомеопатично за спиране на кърмата - ставаше въпрос за Рицинус 30 CH, ето и тема от форума на "Денят е прекрасен", където д-р Михайлов пише за спирането на кърмата
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=15780

# 20
  • Мнения: 143
Благодаря Деси Simple Smile бихме могли да обменяме опит с подготовката Simple Smile Стискам палци всичко с подготовката да е наред и крайния резултат да е точно това което си си предтавяла Simple Smile Страхотен избор на чанта и обувки само да спомена   bouquet
И за да не е писанието ми съвсе извън темата моля ви помагайте как да отуча малката от заспиване на гърда.Пробвах всичко и няма и няма едва гледа ,съдира се от рев но докато не захапе "дйната си крава" няма и няма заспиване и лошото е ,че вече и през деня се питва да ме мародери така

# 21
  • Мнения: 221
Да се запиша и аз в новата темичка.Веси вече има 5 зъба- два отдолу и три отгоре.Нощите са ад- рев, гушене, мятане.Днес за първи път се изправи в леглото, а аз си мислех, че там е безопасно.От миналата седмица е в проходилка и започва разчистване.
АМ на Бейбилав въбоще не мирише гадно и е евтино.Може да опитате.

# 22
  • Мнения: 56
Както винаги прекрасна тема и заглавие!
И моето дете някой го смени - докато заспиваше сама в креватчето, сега иска приспиване на ръце. Преди заспиваше към 8 и с едно хапване към 2-4 часа се събуждаше към 6-7, сега яде вечерта и два пъти през  нощта, а спането от 8 до 12 вечерта е събуждане през половин час, плач, пиене на вода  и търсене на бибата. Сигурно зъбките я мъчат, ама като не казва нищо.....  Wink

# 23
  • Мнения: 4 841
Аз много отдавна спрях АМ. Преди давах, когато не ми достига кърмата, после слагах в пюрето. Последно му давах АМ когато се разболя и целта беше да приема повече течности и някаква храна, понеже пюрето го ядеше без никакъв апетит. Имам още малко останало АМ, но не смятам да купувам друго, Малко по малко ще изтикам това и край. Кърменето при мен е сутрин и вечер. Не искам да го отбивам, макар че не се знае... всичко се случва.

А да попитам защо трябва да се отбие детето пролет или есен????

# 24
  • Мнения: 2

Запис и от мен.
Заглавието е много хубаво, дано само с добри новини се пълни темата Laughing
Честито на всички празнуващи през изминалите дни newsm51


 Peace

Прекрасно заглавие! При нас тези дни беше страхотно времето и по цял ден скитосвахме, че и таткото си беше вкъщи та бая разходки навакса  Mr. Green
 Чета с интерес за отбиването, макар да не бързам искам да съм наясно  newsm78 аз все още си имам кърма, макар че съвсем логично покрай захранването се поизместиха някои кърмения, но 3-4 пъти се кърмим и разбира се нощем  Mr. Green Вики и дадох вече извара и козе сирене, което аз мразя  Sick но на нея доста и се услади  Grinning но това е защото не е опитала кравето сиренце  Laughing какво следва  newsm78 от месата съм дала , пуешко, пилешко и риба, заек няма от къде да открия тук, следва свинското ,агнешкото и телешкото  newsm78 плодове, предпочита натурални, като не е фен на банана, плюе го ..
 открих едни оризовки тук със всички чешита зърна вътре  Mr. Green - царевица, елда, ръж просо абе много са, миришат на пуканки, естествено като детски на нищо не обръщат  hahaha , но вече покрай другите неща май и глутена въведохме  newsm78 .. ами горе долу напреднахме, добре че нямахме към нищо нежелани реакции разбира се  Praynig
Ами туй като запис, рапорт даден  Laughing
много  Heart Eyes и  Hug на всички!
п.п agnesana тук хиляда пъти се е коментирало вече ми се е набило в главата, че се избират тези два сезона за отбиването защото зимата върлуват болести, и е хубаво да си го кърмиш детенце, а лятото за да на се обезводни от жегите  Peace но разбира се всичко си е до личен избор и преценка  Wink

# 25
  • Мнения: 4 841
п.п agnesana тук хиляда пъти се е коментирало вече ми се е набило в главата, че се избират тези два сезона за отбиването защото зимата върлуват болести, и е хубаво да си го кърмиш детенце, а лятото за да на се обезводни от жегите  Peace но разбира се всичко си е до личен избор и преценка  Wink

 Embarassed Embarassed Embarassed явно съм пропуснала  Embarassed Embarassed Embarassed мерси за инфото все пак  Hug

# 26
  • Мнения: 397
Цоп и аз тук.Да се запишем-вчера бяхме на мерки и теглилки и сме7350 и 70см.Имаме си и две зъбчета.
Оф, сега четох, четох от миналата тема, много пишете, аааа.Взех да отговарям на въпроси, дето после видях, че доста хора са отговорили вече.Както и да е.
Ние също се отбиваме-вече имаме само едно хранене вечер, после се дохранваме.Аз съм за по-продължително, естествено отбиване, а и тя моята госпожица сама си се отбива-дали е кърмаческа стачка или нещо друго, както и да е-резултата е един и същ.
По въпроса за злоядото дете:
Ние попара мразим, кускус също, домашно сварен грис само опитваме по няколко лъжички, без значение дали е с Ам, с плодово, кисела също не го долюбваме , домашна тиква с Ам също не иска.Горски плодове пюре не яде.Рибата я хвърля в потрес-поне хека.Общо взето яде всички месни пюрета на Ганчев-без пилешкото,яде домати  с картофи и капия с масло, градински зеленчуци и зеленчуци микс.Тиквички с царевица на бейбивита.Всички млечни каши на Ганчев+на бейбивита.На Мандев кашите Бебчо не се харесват кой знае колко.На Сънвал пюретата също не са от любимите.Пюре с овесени ядки не ще да види.Още не съм давала кисело мляко и разните йогурти, нито извара.
Та...не ядем кой знае колко неща, но лично моето мнение е ,че това е защото пюретата не са направени както трябва.Малката яде горе-долу това, което и на мен ми харесва, възможно е да съм и изградила вкуса още в коремчето, не знам.Но пък тези, които ги яде си ги хапва с кеф.За мен злояди бебета няма-има бебета с вкусови предпочитания.Някои са привързани към млякото, към гърдата на мама или биберона, други ядат само плодови и то сладки пюрета, трети ядат каши, четвърти супи.Моята беба и количствата храна са и далеч от тези за възрастта, но пък явно толкова има нужда детето-щом наддава, жизнена е и т.н Хайде стига, че пак ферман...

# 27
  • София
  • Мнения: 174
Жени мерси за темата,

За отбиването при мен се получи доста бързо но аз и нямах много кърма. Започнах да го кърмя през хранене. Тогава Ники беше на 6 хранения така че аз кърмих по 3 пъти на ден и така една седмица. После още седмица по 2 пъти и накрая 3 дена само сутрин.Наложи ми се 2 пъти да изцедя гърдите през 48 часа или повече защото бяха напрегнати. Аз си слагах и зелеви листа в сутиена.

# 28
  • Мнения: 4 841
Zolka добре, че ме подсети. Каква риба давате на бебетата? В смисъл домашно приготвена, понеже аз много рядко давам купено пюре. Възможно ли е да започна със сьомга   newsm78 или пък сом  newsm78 амур  newsm78 по принцип ми се иска да е прясно уловена риба пък това е лесно понеже Дунава е на една педя  Embarassed и мога да се уредя със сом, амур, за скумрия не съм много сигурна (незнам дали и е сезона) ... другия вариант е при моите приятели в Метро на рибния щанд. Голям съм им почитател (обожавам риба) и се познаваме. Поне ще съм сигурна че е прясна риба и най - вече хубава.

# 29
  • Мнения: 2
Възможно ли е да започна със сьомга   newsm78

Пак аз  Crazy казвали са ми че сьомгата е много добър вариант за захранване на дете  Peace аз лично съм давала пюрета с риба, хек и още не помня каква, а натурална риба и дадох печена скумрийка  Mr. Green решила съм също да и взема сьомга, но на мен лично тя не ми харесва, аз не съм голям рибоман  Rolling Eyes ям скумрия и цаца  Mr. Green другото не ми харесва  hahaha
Аз също смятам че няма злояди бебета, Вики аде всичко но не обича да повтаря, всеки ден ново яде, всмисъл повтарям разбира се но през няколко яденета, а картофи не обича  newsm78 , трудно ми е да и пробутвам пюретата в които има картофи, а те са доооста  Joy
Сетих се че също щях да коментирам, че и Вики скърца със зъби  Shocked ужасно е, като почне и имам кувството че ще си счупи зъбЕтата  Laughing в Дидковата рода са скърцозъбещи  hahaha явно и е от тях  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт