Отговори
# 45
  • Мнения: 4 202
Някой беше похвалил едно хомеопатичо мехлемче за нос, може ли да ми припомните кое беше?  Praynig


Ние днес имахме голям провал с попарата, нещо му е едра и я плюе.

Либи, приятно изкарване и от мен! Хубаво да си починете  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 118
Ние сме с температура от снощи,дадох Панадол сега спи,ще го видя като стане как ще е.Не можах да спя цяла нощ,само го пипам и се въртя,а той си спи милия.Незнам от зъбите ли е,нищо друго му няма.За рибата-аз давам от началото на 7 мес.и малчо много я харесва,предимно детски пюрета.Ако се дават позволените риби,няма проблем

# 47
  • Мнения: 676
Благодаря, момичета.  Hug За почиването ще си починем, но докато тръгнем ще е кошмар.. Трябва да изнеса цялата къща.  ooooh! Но пък вече нямам търпение.

За рибата, както и за захранването като цяло информацията е супер противоречива.  Crossing Arms Някои казват след 8-10 месеца, други след годинка, други след две. Е, след две ми се вижда прекалено, честно казано. Но нашата педиатърка и неонатоложката не ми препоръчват да давам преди годинка и аз ще се съобразя с тях, тъй като и без това аз не съм лишена от алергии, не искам да рискувам. То реално и ни остават още 2 месеца до годинка, така че не е кой знае какво. Майка ми пък казва, че по испанската телевизия давали някакво бебешко предаване и там казали, че риба преди 2 години е абсурд да се дава. Ха сега де?!  newsm78
Иначе съм купила пюрета със сьомга. На пюрето на хип пише 4 +  Crazy

Хрисинда, оправяйте се бързо.  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 5 727
Либи- Пожелавам лек път и хубаво изкарване.Да се включиш да разкажеш за самолета,че в края на месеца ,нали и нас ни чака. Ние ще сме само за 3 дни извън БГ,но специално за малката ще мъкнем цял куфар,добре ,че са увеличили кг,че иначе не знам как щях да се справя.


Ние днес имахме голям провал с попарата, нещо му е едра и я плюе.

След днешния опит и аз това заподозрях.Но не ми се струва добре да я пасирам  newsm78.

# 49
  • Мнения: 24
Slavy, мерси за разяснението - аз вече веднъж го писах това, ама някъде съм го затрила Simple Smile Със сигурност го бях чела това за двете години, кой знае по коя от прегледаните схеми е. Междувременно намерих една таблица на СЗО, според която рибата може да се въведе след 9-ти месец.   bouquet

Бързо да редактирам, че гледам и други са се включили. Либи, значи, правилно си спомням аз, не съм с толкова грешна информация. Самата аз не съм голям фен на рибата, а и не ми пречи да изчакам годинката - без да се втелясвам излишно, гледам да не бързам със захранването, смятам, че нямаме какво да гоним Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 12
Здравейте момичета Simple Smile,
искам да ви си похваля че вчера извадиха малкия ми племенник от ковиоза и вече е по-добре Simple Smile Simple Smile Simple Smile.
Искам да попитам Бела от 2 дена се буди през нощта с писъци и рев , не мога да я успокоя по-цяла нощ , ако я успокоя и заспи  след 30 минути пак се буди с рев .Дали има някои с такива симптоми, през деня си е весела и си играе, водихме я при доктор Масларски и е здрава.Имаме два зъба  няма изгледи да я мъчи третия.Направо не знам какво и става.
Либи приятно прекарване на почивката.

# 51
  • Мнения: 4 202

След днешния опит и аз това заподозрях.Но не ми се струва добре да я пасирам  newsm78.


Утре мисля да пробвам с каша вместо сухар. Калоян въобще не обича едро пасираните манджи. ЗНам, че е добре да го приучвам да яде не само гладки храни, но в противен случай не иска въобще да ги яде.
Аз също съм била такава, майка ми и до ден днешен ми се подиграва, че съм с тясно гърло  Crazy


Elinor87, чудесни новини!

# 52
  • Мнения: 8
Привет и от мен!
Новата тема е страхотна! Благодаря, Жени!

Либи, да си прекарате много хубаво в Испания! После ще разказваш, а и снимки ще чакаме Simple Smile

И аз не съм въвела риба, мисля след като навърши годинка. Аз дори не съм заместила изцяло хранене, на обяд хапва повечко, иначе не одобрява повечето от твърдите храни. Засега вървим бавно със захранването и може би 70-80% от храната е кърма. Не иска и да помирише АМ... Cambozzola е права, няма какво да гоним все пак. А и нали всяко дете е индивидуално, някои свикват по-бързо с твърдите храни от други.

# 53
  • Мнения: 55
Здравейте момичета Simple Smile,
искам да ви си похваля че вчера извадиха малкия ми племенник от ковиоза и вече е по-добре Simple Smile Simple Smile Simple Smile.
Искам да попитам Бела от 2 дена се буди през нощта с писъци и рев , не мога да я успокоя по-цяла нощ , ако я успокоя и заспи  след 30 минути пак се буди с рев .Дали има някои с такива симптоми, през деня си е весела и си играе, водихме я при доктор Масларски и е здрава.Имаме два зъба  няма изгледи да я мъчи третия.Направо не знам какво и става.
Либи приятно прекарване на почивката.
Нашата госпожица от доста време е така. Не точно с писъци, ама с рев и мрънкане. Заспива с гушкане и кърмене и най-много след час е пак така. Вече от няколко дни спи при нас, по-спокойна е и се буди 2-3 пъти за цялата нощ. Ние обаче нямаме зъбки и тях подозираме за това неспокойство. През деня е весела, играе, свежарка от всякъде
Иначе на мен така ми се иска само 1 нощ да се наспя, ама засега няма такива изгледи.
Браво на малкото бебче, дано всичко вече да е ок

# 54
  • Мнения: 24
То и аз не искам да го мириша това АМ (както вече се обсъди  Laughing). Макар че и кърмата смърди ужасно, според мен.

Бобо е много странен с млякото - понякога яде, успявала съм да му дам цялата порция за вечеря без никакъв проблем. Но понякога категорично отказва шише - не знам защо. Миналата вечер ми се наложи да изляза за малко (1 час) и понеже се падаше точно по време на вечерята му, оставих баща му да го нахрани с АМ, за да не ме чака и да прегладнява. Пълен провал! Не само че не беше успял да го нахрани и детето заспало гладно, ами и като го събудих (за да не се храним по нощите) и на мен ми отказа шишето, буташе го с такава погнуса, все едно отрова му давам! Не миряса, докато не си получи цицата... Днес пак смятам да пробвам с шише - имам силни подозрения, че приема течната храна само от мен. Иначе за хранене с пюре и каша съм го оставяла на леля му и на баба му, там няма никакъв проблем.

# 55
  • Мнения: 473
Привет и в новата темичка..нещо не ми остава никакво време напоследък...
Либи,приятно и страхотно изкарване,да си починете добре и да се разнообразите  bouquet
Ние пък имаме нов метод на спане - в количката на балкона-така спи по 2 часа.Ако е вутре - дремва 30 мин. и става неверпятно кисела...

# 56
  • София
  • Мнения: 63
Моето момче си спи по 30мин през деня, на няколко пъти, чудя се кога ще почне да спи по повече?
По повод на късното захранване с някой храни, искам да вметна, че обратната страна на медала е появата на дефицити. Така че трябва да се намери златната среда по възможност-нито много рано, нито много късно, но това не винаги е лесно.

# 57
  • Мнения: 4 202
Cambozzola, даваш и добра идея, да започне майка ми да го храни поне с пюретата, че толкова е залепен за мен, че започна да ми прави проблеми чак.
Снощи, не знам дали разбра, че излизам, далеч съм от мисълта, че е някакво супер разбиращо дете, нооо в такава истерия изпадна, а специално за нощното заспиване нямам никакъв проблем. Предната вечер заради ваксината пак беше кисел и не искаше да заспива, но не истерясваше, а снощи ме побърка и накрая го оставих да се дере и майка ми де са спасява  Embarassed

# 58
  • Мнения: 1 243
Ние пък имаме нов метод на спане - в количката на балкона-така спи по 2 часа.Ако е вутре - дремва 30 мин. и става неверпятно кисела...

да, миналото лято и ние правехме така почти цял месец - нали навън беше прекалено горещо за обедни разходки, слагахме количката на терасата и там си спеше по 2-3 часа бебето! много приятно!

Elinor87, много хубави новини! дано повече да няма проблеми!

shanika, веднъж ли спи 30 минути, или няколко пъти по толкова? мисля че принципно бяха нужни около 2, 5 часа дневен сън на тази възраст, но и аз се чудя на какви интервали би трябвало да спи..

# 59
  • София
  • Мнения: 63
Джени, на 3 пъти обикновено,  по 30 мин-е може и единия път да откара и малко повече. Не е ли малко, това ме притеснява, но пък нощно време си спи, освен мрънкането на няколко пъти през ноща, откакто вади зъби.

Общи условия

Активация на акаунт