Отговори
# 60
  • Мнения: 4 841
Замисли ме  newsm78 newsm78 newsm78 Моя син съм го забелязала кога му се доспива (като стане адски кисел), принципно около 2 часа е буден и играе и после айде в кревата. Първото му спане сутрин е най - дълго (някъде към 2ч). Следобед спи към час и вечерно време (към 18-19ч)  понякога пак го слагам да спи ако е много кисел и отпрашва към 30 мин някъде. Поспаливо си ми е детето също като майка си. От няколко дни обаче не спи спокойно. Беше започнал нощем да спи непробудно и се будеше чак към 6-7ч да яде. Сега обаче е кошмар - буди се, стряска се, проплаква на сън, мрънка. Добре поне че като му дам бибата и заспива. Вчера ме шашна, както спеше и изведнъж изпищя, отивам да видя какво става - той спи. Много странно. Няколко пъти се повтори това през ноща.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 782
Либи, приятно изкарване!
Елинор, браво на малкото човече Hug
Днес сме на консултация, да видим моето слонче колко е качило този път.

# 62
  • Мнения: 68
Моя син излиза, че е най-големия поспалан ли? През деня спи 3 пъти по 1-2 часа и нощем плътно 9 часа. Не че се оплаквам Simple Smile. Но и аз съм забелязала, че на 2 часа будуване и му се приспива. Само вечер го държа поне 3 часа преди да го сложа за нощния сън.

Елинор, браво за бебчето. Тук всички майки пращат много позитивни мисли и енергия за мъничетата. Бебчето на моята приятелка, което се роди преди Коледа 3,5 месеца по-рано и едва 700грама, вече също си е у дома при мама и тати съсвем здраво. Това майките са чудо и на практика те движат света!  Hug

# 63
  • Мнения: 55
Хайде и аз да се запиша Peace
Чета, но все не мога да драсна два реда...
Моето детенце ме побърква тези дни.Постоянно иска да съм с него, а надвечер е много кофти когато и баща си не иска.Не знам... може би е периода на 'само мама', ама да Ви кажа не се издържа....Не знам и дали някога ще има период в който сам ще се занимава.
Иначе откъм способности си е екстра:лази, изправя се, пада, сяда.За кг. не знам че не съм го водила скоро на консултация.
Със захранването изоставам-сега започнах глутен, а какво остава за чушки домати спанак и какво ли още не.Просто усещам как ще хвърлям доста неща от кухнята другия месец.
За спането е ок. Два до три пъти на ден общо за 3 часа.Нощем се буди в 3-4 и после 6-7/ляга в 10/

Я кажете, вашите дечица давят ли се от бисквитите.Снощи дадох за сефте и два пъти ми изкара акъла??????? #Crazy

Браво за мъничето, все така Praynig

Либи, весело изкарване!Как ми се ходи и на мен!

Ми това е.Доскоро и целувки на всички бебчовци!

# 64
  • Мнения: 91
Либи, така добре те разбирам за кошмара !!! ние пътуваме в петък сутринта и днес започнах да стягам багажа и какво се оказа-неговия багаж зае 2/3 от куфара ми !!!!
Лек път ви пожелавам!

# 65
  • Мнения: 24
red shoe, не си въобразяваш, разбират гадчетата малки, че излизаме и почват с номерата. Ако изляза, след като е заспал (не че ми се е случвало често, може би 3 пъти, откакто родих) - няма проблем. Но види ли ме да прекрачвам прага - глей кво става, баща му полудява. Иначе и аз с тази идея започнах да го оставям ненахранен на свеки, да "общува" по-пълноценно с други хора, че после ще видя зор.

цунцурка, мен Бобо ме шашна с една круша. Бисквитите (на Плазмон) ги опита вчера, потресе се дълбоко от вкуса им и днес дори не пожела да ги опита. Предполагам, че се объркват, когато усетят парченце.

# 66
  • София
  • Мнения: 111
tzuntzurka, и ние сме зациклили на "само мама". Преди поне вечер мъжа ми даваше млякото и го приспиваше, сега тцъ Cry Тъпото е, че когато сме сами мога да го оставя да си играе сам и да върша нещо или до тоалетна да ида. Прибере ли се мъжа ми се лепва за мен, но се закача с него и си играят. До преди месец си се гледаха двамката сами по цял ден....
Колкото до чушките и доматите, сега ги садят докато узреят ще дойде и техния ред. Тъкмо ще са пресни и вкусни Simple Smile
Мишо днес се давеше с една ябълка. Ако отхапе нещо по-голямо и не го здъвчи (не че има с какво) се дави. Трябва им малко време докато разберат какво да правят с по-големите парченца.

Иначе и Бонбон е от сънчовците обикновено след 2ч игра спи по 2 часа. Събират ни се 4-5 часа през деня и 9-10 часа през нощта. Чак се чудех дали е добре това мойто дете.

# 67
  • Мнения: 0
Едно съветче от мамите от Пловдив,може ли Simple Smile
Препоръчайте ми,моля ви,някой свестен педиатър...при възможност и алерголог  newsm78 
Казаха ми за д-р Бакалова - споделете някакви отзиви ако знаете....малкия хайван в два поредни месеца развива бронхит и беше на антибиотици и двато пъти,което направо ме ужасява,а нашето педи смята,че може да има нещо общо с това,че е предразположен към алергии,защото от едни сополки и лека настинка,при чисто гърло и гърдички и извенъж - хоп и бронхит....не знам вече...та тя ми препоръча тази Бакалова де
А докторката при която водих Коки за атопичния дерматит забранява изрично въвеждането на глутена до 3 годинки....на мен това ми се вижда мноооооооооого крайно...как едно дете до 3г. без хляб например  newsm78 
Имаше и други мами,които казаха,че децата им са с АД...споделете моля ви как е при вас....не мога да въведа нито попара,нито нищо  Sad

# 68
  • Мнения: 109
Либи лек път!
tzuntzurka Габи ми се дави от бисквити. Аз и не й давам често, но тя се опитва да глътне всичко което й попадне в устата. В последно време започна да премлясква два-три пъти и пак гълта като пате и се дави. Солетите й чупя и претривам парченцето и чак тогава й го давам, а бисквитките които ядем са Житко /без мляко/.
Въпреки, че беба ми е с АБКМ аз съм въвела много неща, без спанак, зеле и варива, мъхестите плодове и цитруси. Повечето храни съм ги дала както и друг път съм писала от недоглеждане по бурканите. От месата сме на  пуйка, пиле и заек. Другата седмица сме на контролен при гастрото да каже как да продължавам с другите меса и храни.
От две седмици Габриела започна да се муси на пюретата. Яде ги, но със зор, а детето ми не е злоядо. Ядеше само пуешкото с броколи на Бебевита. От друго пюре се изяждаха няколко лъжици, започваше да върти глава и да бута лъжицата. Миналата сряда когато правих зеленчукова супа от карфиол и картоф за нас, преди да я застроя отделих, пасирах я, счуках един сухар и госпожицата излапа всичко. На другия ден пак опитах пюре, каза ми се : "БЛЕЕЕЕЕ" и минахме на готвено /само не ме линчувайте виртуално  Praynig/.  Харесва й, не мога да я държа гладна и това което е важно за мен не повръща. Но не смогвам да готвя за нея отделно и взимам диетимното меньо за деца с АБКМ от кухнята Ян Бибиян и то само в дни където храната е с продукти, които съм въвела. Пасирам, яде се с охота и всички са щастливи и доволни. Това което ми прави впечатление, че Габи започна да пие повече вода по 150-200 мл. Сама посяга към шишето, а ако не го вижда а е жадна започва да вика по по-особен начин : " мъъъъ, амъъъъ". Иначе знаем МАМА, АМ-АМ, вдига си ръчичката над главата и показва колко голяма ще порасне ката я попитам
Леле стана много  Embarassed, но ще отговоря и на Keyla3110. Нашия АД и АБКМ са установени от гастроентеролог. Въпреки, че най-често алергията към глутена се проявява с повръщане ние нямаме забрана и аз го въведох без проблем. Да ти кажа с тия алегични диагнози лекарите почват да стават банални и много ме дразнят. Детето кихнало на криво айде алергия, детето получило обрив - оооо това е алергия ... Аз те съветвам да потърсиш и др. мнение. А алергограма за София мисля, че правят самов Александровска и то на дечица навършили 10 месеца,че и по-големи.

# 69
  • Мнения: 676
Кейла, дано след като се консултираш  с други специалисти да се поуспокоиш. Може пък нещата да не са толкова сериозни. За глутена до 3 годинки не знам дали е прекалено (зависи си от случая), но все пак ако се наложи да се въведе толкова късно, междувременно може да се дава безглутенов хляб, който можеш да приготвяш сама. Дано все пак не се налага.

Аз също мисля, че много се преекспонират алергиите, но от друга страна и напоследък има прекалено много деца със сериозни проблеми, което си мисля, че няма как да не е така при начина на живот, който водим и ужасно замърсената околна среда, храна, въздух, всичко.

velma, приятно пътуване и на вас.  Hug

Моята Софи казва мама, само когато е много ядосана. Звучи по-скоро като "твойта мама" Crossing Arms Не е честно пък!   Naughty

За спането - София много спи. Сутрин става към 6, 6:30. След това към 8-9 заспива и днес откара до 11:30. След обяд задължително спи поне час, час и половина. В 18 ч. заспива генерално и аз я събуждам в 21-22. Мием се, ядем, играем и пак си заспива сама до сутринта. Даже се чудя дали е нормално да спи толкова, не че се оплаквам, на мен ми е екстра Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 243

антония пък май иска да спи само по веднъж на ден... досега спеше сутрин и следобяд, но вчера и днес има промяна.. вчера сутринта заспа сравнително късно и спа около 2 часа и половина, после не поиска да заспи навън в количката през целият следобяд, днес пък сутринта не можа да заспи както обикновено, а следобяд спа в количката отново около 2 часа и половина..  дали е нормално за толкова малко бебе да спи само по веднъж през деня? по принцип четох на доста места, че бебето на 9 месеца има нужда от 11 часа нощен сън и около 3 дневен!
 newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 118
Няма по-гадно нещо от това детето ти да е болно..............малчо вдигна 39,3 темп.Свалихме я за 1 час и сега спинка сладко.Няма хрема ,кашлица и др.Ако е от зъби,ще взема да ги намразя вече и аз  Wink Междудругото при нас вали сняг,откачено време.Аз мислех великден да посрещнем по къси гащи на двора в барбекюто,а то май шапки и шалове ще слагаме......

# 72
  • София
  • Мнения: 5 743
Поредния ден в къщи  #Cussing out .Поне отвратителния вятър да спре,ниските температури ще ги оправя с обличане.

# 73
  • Мнения: 99
И аз се побърквам с този вятър вече  #Cussing out уж даваха , че през април ще има температури до 34 градуса, а къде ги видяха не знам.
Аз не смея да напиша как сме - с ядене, спане, спокойни , кисели - ми то ден с ден нямаме еднакъв.
Вече втори ден ставаме в 6.30 сутринта, а спяхме до 8. Вечер ни се буди както описвате с рев. Единия ден успеем да изпием около 150мл АМ , на другия и 15мл нещем. Два дни беше прекрасен и ухилен, от вчера пак е мрънкащ и изнервящ. Само мен иска, баща си не го базари  Crossing Arms Както казват децата "не ми се играе вече"  Crossing Arms
Иначе сме нон стоп гладни - само да види,че някой яде и почва да иска и да мрънка - и дъвка не смея да дъвча. Започнахме и по едри неща да ядем - бисквитката на Плазмон я чупя, на по-големи парчета и си я примлясква докато омекне. Голямо старание полага да дъвчи със зъбки и е много смешен  Laughing
Иначе при нас са само мераци да ходим - след два дни на проходилката и сега като го хвана за ръчички и крачи доста умело, стъпва с цяло краче и се кефи безкрайно. Нашата докторка каза да не стоим прави - ние аха и ще проходим Joy

# 74
  • София
  • Мнения: 1 782
floral dream браво на вас, Мишанка също се опитва да стои права, ама много й тежи дупето. Ама ще тежи, като е пухкавелка, незнам вече кога ще забави темповете това дете.
Ние сме в групата на неспящите - спи денем по 2 часа - сутрин около час-час и половина и следобед половин-един час - в количката. Нощем заспива в 22ч., после се буди в 12-1, 3-4, и около 5. Между 6 и 7 се ококорва окончателно. Незнам как расте това дете с толкова малко сън. Вече направо нямам сили, вървя и спя

Общи условия

Активация на акаунт