Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 6-та тема

  • 132 679
  • 936
  •   1
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 44 229
А гледай, глупост написах(трия), намерих кутията, наистина там пише, да се ползва до 1 мин, толкова често, колкото имаш нужда, а вътре на листчето инструкция пише  4-6 пъти по 3-5 мин. като препоръчителен начин на ползване....До 1 мин пише и при полет.... не знам защо такова разминаване има.

Със зехтин мажа навсякъде, където  ще има допир до кожата.
АД може и да не е обвързан с алергии... реално всяко едно от нашите може и да не е...ама някак мн неща са... аз съм имала като малка към полени алергия, баща му е с АД, алергии към бисептол и аналгин...т.е. и от двама ни има как да наследи предразположеност... въпреки, че сме правили IgE total кръвен тест и си беше в норма....

# 901
  • София
  • Мнения: 714
Аз разговарях с д-р Стоянов от МВР, когато ни оперира за този уред който, чрез вибрация "изчиства" ухото. Тогава ми обясни, че има риск на ресничките в ухото да им "харесват" вибрациите  newsm78
Просто искам да споделя, иначе не мога дам мнение за уреда.
Изглежда е добър и помага.

# 902
  • Мнения: 27
А какво точно  означава това обяснение че има риск на ресничките в ухото да им "харесват" вибрациите?Наистина немога да си го разтълкувам.

# 903
  • София
  • Мнения: 714
... Аз не също не съм специалист, но предполагам, че това може да ги "обърка" по някакъв начин. Ресничките са много важни, за слуха.
http://www.referati.org/kakvo-sa-setivni-organi_/36941/ref
http://news.myvidin.com/about-10708.html

Освен това, когато ухото е пълно с течност ресничките спомагат, чрез движенията си то да се изчиства, по мнение на доктора.

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 22:17 от geryger

# 904
  • София
  • Мнения: 44 229
по-точно сигурно е имал предвид да привикнат и да станат "мързеливи", както с извинение при запек често се ползват клизми и чевата стават лениви....
Но честно казано не ми се вярва....

# 905
  • София
  • Мнения: 714
Не го каза, но може да го е имал пред вид.  newsm78

# 906
  • Мнения: 2 652
Здравейте! Simple Smile
Сина ми е на 2г. и половина.Когато стана на 1г. започнаха чести отити.За около 5 месеца направи 5 отита.От тогава до сега е направил още към 5.Водихме го на УНГ и каза,че отитите ги прави,заради третата сливица,но тя не била в момента увеличена.Доктора иска да я маха.Възможно ли е при неувеличена трета сливица да се правят чести отити.Други симптоми на трета сливица нямаме,нито хърка,нито диша с отворена уста,нищо....
Какво ще ми кажете по въпроса?

A микробиология правили ли сте на носен и фарингеален секрет?

# 907
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте! Simple Smile
Сина ми е на 2г. и половина.Когато стана на 1г. започнаха чести отити.За около 5 месеца направи 5 отита.От тогава до сега е направил още към 5.Водихме го на УНГ и каза,че отитите ги прави,заради третата сливица,но тя не била в момента увеличена.Доктора иска да я маха.Възможно ли е при неувеличена трета сливица да се правят чести отити.Други симптоми на трета сливица нямаме,нито хърка,нито диша с отворена уста,нищо....
Какво ще ми кажете по въпроса?

Възможно е. Ние бяхме по същия начин. Не хърка, не спи с отворена уста. Но имаше заден сопол, почти винаги прегракнала и със системни отити. От две години я водех на УНГ и всички казваха, че третата сливица е малка и не е за махане. Но около 10 Януари загуби слуха за ден-два и аз настоях за махане. Махнахме я на 15.02., оказа се че е била разположена на страни и е запушвала евстахиевите тръби и секретите от сливиците отиват в ушите.
Но съм пускала много пъти гърлени секрети и само веднъж изолираха стрептокок преди година.

# 908
  • София
  • Мнения: 2 437
Кейси, Росина   bouquet Надявам се да не се засичаме дълго в тази тема Simple Smile

Кейси, моето дете има ужасно дълга история...започна с отити на 6м, имаме 2 слагания на макарички+1 махане (първата операция беше на по-малко от 3г), в резултат на което тъпанчетата му вече са отпуснати парцалчета. Чакаме годините за да се извърши тимпанопластика. Сега е на 6г и откакто пие противоалергични пролет и есен- нямаме проблеми. Чува чудесно. Мисълта ми е, че и при нас нямаше признаци на алергии и така, както описваш случаите са индентични. Бивши пациенти на Френгов сме. Ако бяхме останали при него, вероятно сега щяхме да сме поне +2 операции.

Росина, да възможно е евстахиевите тръби да са по-тясни. В този случай секретът се изважда със спринцовка (пункция) и се правят процедури на продухване, всеки ден, поне месец. Вкарва се въздух под налягане в носа. Аз съм такъв случай и за щастие, макар и увредено, чувам с едното ухо, а не съм оперирана пу-пу. Много често този проблем е свързан и с крива носна преграда.

Лошото е, че средностатистическите УНГ лекари изписват лекарства, гледат моментно състояние, не помнят, не пишат (за това го принавам Френгов), нямат поглед отгоре и накрая се стига до операция...за по-сигурно в повечето случаи.

Радолинче, не се засягай. Нямах предвид, че тези неща се знаят, а че докторът действа схематично, стандартно. При който и да отидеш ще издекламира същото, а разликата ще е в симпатията към човека. Много мога да говоря по темата, но няма смисъл.
Капките за нос, които са с АБ се слагат поне 7 дена. За по-сигурно е хубаво да се капят 10 дена.
Но, тези капки до 4г на детето колкото помагат, толкова и вредят. При деца под 4г (нямат изграден имунитет) се образуват едни капсули на бактериите, които после се "разбиват" по-трудно(капките не са достатъчно силни, организмът привиква към тях, защото точно тогава гради имунна с-ма), т.е. зачестяват подобни хреми, необходим е прием на АБ през устата. Този порочен кръг го имам при голямото ми дете, при малкото- естествено не, защото ми казаха написаното по-горе. От една хрема в повечето случаи стигаме до АБ през устата, защото капките не действат, а задълбочават състоянието след спирането им.

Оф, като многознайка съм. Извинете.

# 909
  • Мнения: 7 122
Извинявам се за питането, но търсачката не ми е от полза, а не запомних къде съм чела за правенето на масаж след инхалация с вентолин (малко в страни е от темата, но често се стига и до там благодарене на третата сливица). Ако е било тук и му се занимава на човекът да дава отново обяснения - моля.   bouquet

# 910
  • Мнения: 2 652
рони, за масаж при бронхит ли питаш?

# 911
  • Мнения: 7 122
рони, за масаж при бронхит ли питаш?
Да.  Tired

# 912
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 389
Мръндарина - много ти благодаря за изчерпателния отговор HugИмаш ценен опит, за жалост от препатилите дечица Peace Не, не се засягам, то какво има да се засягам. Това, е че тук четем и такива нови...за които тепърва предстоят много разяснения. За нас, незнаещите по въпроса за 3та сливица беше полезно Peace
Ще слагам капките Гаразон 10 дена. Знаеш ли притесних се сега с тези капки newsm78 Ама, то не върви да му кажа дай ми и АБ през устата.....ааа, педиатърката ни....Не ми се говори, ще я сменям.Тя ни дава непрекъснато хомеопатични дражета, и в 95% от случайте сме ги пили 4-5 дена и после нещо друго или АБ.Не, знам ту си мисля че действат тези хомеопатични, после като видя че - не, и се разочаровам. А, от друга страна, на нея може толкова и да са й уменията по хомеопатия hahaha

# 913
  • София
  • Мнения: 44 229
аз лично в пъти предпочитам локален аб, през пиене през устата.
Аз лично не веднъж съм слагала локален АБ за нос, почти винаги помага, много, много рядко се е стигало до АБ през устата. Така че не съм сигурна за привикването, въпроса е да не се слагат винаги едни и същи, ами да се редуват различни, за да няма привикване, също като при АБ през устата и там гледат да ги редуват по същата причина... Също разбира се е важно да се предпишат правилните капки, което е най-добре да стане сред   антибиограма, а не да се предписват на принципа проба-грешка.

# 914
  • Мнения: 2 652
рони, ей тук съм го пускала масажа http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=576752.msg20974407#msg20974407

Намерих нещо подобно в youtube да видиш каква е идеята http://www.youtube.com/watch?v=ErMTXJLE5es - като биене на барабан. Но при децата е важно главата да е по-надолу и да се стимулират да изкашлят откъртеното с масажа.

Между другото, масажът за уши и хрема също започва с дихателна техника за дробовете - силното пресечено издишане.

П.С. Ще се пуска ли нова тема? Ако някой го прави е добре да се издирят всички клипчета с масажите, уредите, отовент, нети-пот бутилките и т.н.

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 16:23 от I see you

Общи условия

Активация на акаунт