Първи ден на градина

  • 14 925
  • 197
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 132
Днес Мартин пак е болен  Confused За три седмици на градина боледува втори път, просто ужасно. А досега за 2 години и половина е имал сополи 2-3 пъти и толкова.
И съответно пак е у баба си, после 3 дена почивка и понеделник, ако се е оправил, пак на градина и пак ще има ревове  Tired
Според мен причината за боледуванията е това, че не ги извеждат навън. Цял ден са в затворени помещения, достатъчно е едно болно детенце да има и всичките са заразени. Дано скоро се стопли, поне вирусите да намалеят  Tired
Това за заразяването - да, но дали не се разболява защото е под стрес и знае, че ще отиде при баба, а не в градината, ако е болен?  Thinking Помня преди време как исках  да не ходя на училище, за да седя в къщи на 1-ви Юни и да гледам ''Минута и едно желание'' и действително вдигнах температура. И за още един случай се сещам. Даваха зимна олимпиада и ми беше много интересно, но трябваше да ходя  на училище. Отново се разболях и си останах вкъщи. В смисъл, съзнателно се разболява детето, защото не му харесва нещо градината и знае, че ще отиде при баба.
 Дано скоро свикне с новата обстановка или започне да разказва как е в градината Peace

# 76
  • Мнения: 80
Искам да ви посъветвам всички, които се притеснявате за постъпването на детето си в детско заведение да не го правите. По този начин предавате вашето състояние и стрес върху детето и се озовавате в един затворен кръг. Отпуснете се и гледайте по-леко на нещата от живота. Не предавайте негативните си мисли върху чистата душа на детето си. Когато майката е разтревожена и детето е.

# 77
  • Мнения: 1 174
ДжениБи напълно е възможно и така да е, но е факт, че се разболява.
Вчера от градината казали на мъжа ми, че госпожите на първа група, с които Мартин е свикнал от юни ще излизат отпуска и започват да се редуват други възпитателки най - различни и непознати и препоръчвали да не се води детето по възможност, защото ще му е още по - трудно. Това през юни, юли ще се върнат госпожите, но пък от август до началото на септември градината няма да работи  Rolling Eyes
Директорката пък казала направо, че според нея Мартин е малък за градина и най - добре да изчакаме и да го пуснем пак наесен или поне лятото да го водим възможно най - малко.
Можеше това да ми го каже когато пред 2 месеца отидох да питам дали да пускам детето, да беше казала - през лятото много почиваме, детето е малко и т.н. ама нали им трябваха деца тогава, приеха го с отворени обятия даже  #Cussing out

# 78
  • Мнения: 80
rosy_bosy, то си е много индивидуално.До дете си е. Защо не пробваш да го пускаш и лятото, може на детето да му харесат и другите госпожи. Така ще стане по-контактно и общително.Не го затваряй вкъщи.

# 79
  • Мнения: 857
Роси, едва ли ще те успокоя, ако ти кажа, че моето дете ходи от миналия август на ясла, с прекъсвания през зимата, и продължава да реве с пълно гърло  Tired ..... всеки ден, в който става за яслата.
Познава всички, говори много добре и през цялото време казва как не иска да ходи, защото там не му харесва, как децата го дразнят и как иска да стои в къщи. Аз лично, ако имах възможност, бих го държала в къщи. Нямам такава възможност, единствено ако го изпратя на 500 км при майка ми  Tired.
Не знам какво да ти кажа, нито как да процедираш. Просто аз също не харесвам тази система, но няма друг вариант при нас.....

# 80
  • Мнения: 1 174
Ако имах възможност бих си го гледала сама вкъщи, майка ми и баща ми са вариант, те са наблизо, но не ми се искаше да продължавам да ги ангажирам, когато той е у тях, те се занимават само и единствено с него, майка ми дори не успява да сготви, готви и домакинства рано сутрин преди да го доведем, и вечер след като го вземем, но се уморява, все пак й се ще и на нея малко спокойствие, обича си внучето, но й е пряко силите да го гледа оттук нататък  Tired
Затова си мислех, че би могло да ходи на градина, а примерно един ден в седмицата да е при баба си, или някой от почивните дни, по време на почивките на градината, но изобщо не предполагах, че тая почивка е 3 месеца  Shocked
И още не разбирам защо отпуските не са тогава, когато градината не работи - да излизат едновременно през август и толкова  Thinking
А и май щяло да има смесване на групи, да събират деца от 2 групи заедно, значи моят ще е с по - големи деца, притеснявам се как ще се оправят по - малките с по - големите, изобщо  Confused
Елена, съмнява ме, че и моят Мартин ще е като твоето, опитва се да ми обясни защо не иска да ходи, от това, което му разбирам не е проблема в госпожите, а с децата не се разбира, може би има по - буйнички и ако му вземат играчки или го дразнят, нищо чудно, че не иска да ходи там  Confused

# 81
  • Мнения: 80
ризи, трабва да го пуснеш да пробва и с по-големите деца, само така ще разбереш дали му е добре с тах. може с тах да се заиграе и даа се разбира по-добре, децата подражават на големите. пробвай - нищо не губиш  Peace

# 82
  • Мнения: 1 785
rosy_bosy, чудя се защо подлагаш детето си на този стрес? Може да съм малко старомодна, но щом има любяща баба, която има възможност да го гледа, какво пречи детето ти да навърши поне 3 години и тогава да го пращаш. За какво общуване с деца се притесняваш, това е е едва ли не бебешка възраст. Спокойно, няма да изостане в социалните умения ако остане още няколко месеца с баба си. А и тъкмо ще се научи по-добре да говори.  И баба му ще има повод да излиза по-често на разходка. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 174
Morphea знам че отстрани изглежда странно настояването ми да ходи на градина при условие, че разполагам с баба гледачка. Копирам си мнението от друга тема, за да покажа основната причина, поради която не исках да изчакам да направи 3 години детето:

" Отглеждането от баба, ами моя син от 1 г. и 3 месеца го пое майка ми - сутрин го водехме у тях, вечер го вземахме, събота и неделя вкъщи се гледахме. Детето е доволно, тя дава всичко от себе си, но го гледа по нейни си правила, начини и т.н.
Тя е на принципа на най - малкото съпротивление, ако детето иска навън, обаче е време за сън и на него видимо му се спи, излизат навън, само да не плаче и той заспива някъде по двора, да не говорим, че е вече късен следобед, спи до 5ч. и после в 10 ч. вечер няма заспиване, сутрин става с 300 зора, изобщо режима отива на кино, и това защото майка ми не може да каже: "Време е за сън, ела да легнем малко и да поспиш" и да се пребори с мрънканиците.
Същата тактика за ядене, за игра, за преобличане, за гърне, изобщо той си прави каквото иска, когато иска, което до някаква степен е добре, но е и зле същевременно.
Аз съм наясно, че майка ми просто така може, така го прави, тя и нас така е гледала, но на мен не ми харесва да ми расте детето като мрънкащо за това, че примерно иска да яде захар с лъжица от захарницата, пък аз не му давам /майка ми му разрешава т.е. не му забранява/.
Ако беше друг подходът й, вероятно за градина/ясла щях да помисля след 3г. и 6м. или 4 г. но това е моята майка, тя си е такава и няма да се промени.
Затова изчаках Мартин да направи 2г. да мине и зимата, и напролет го пуснах на градина, съответно рев и нежелание да ходи, но там определено говори повече, започна да се храни и облича сам, грандиозен прогрес с ходенето на гърне. Сега ще го спирам за 2 месеца, но наесен продължава в градината. "

Отделно майка ми вече й е трудно, ама за това тя си е виновна, Мартин изобщо не я слуша, а и как ще слуша като никога нищо почти не му е забранявано от майка ми, сега съжалява, че не е била малко по - строга, но вече и да му забранява, той просто не й обръща внимание, пък и баща ми редовно отменя забрани, дори майка ми да забрани нещо, дядо му се меси и казва: "Абе остави детето на мира, голяма работа, че рисува по стените  #Crazy ще изчистиш после" Такива ми ти работи. А Мартин расте, вече може да си отваря вратите, нашите така и не се научиха да заключвет, някой ден ще го изтърват навън, ще стане чудо, затова предпочитам да го дам в градината, където поне ще яде каквото е подходящо за него, ще спи по обед, ще играе с подходящите играчки.

# 84
  • Мнения: 55
поне ще яде каквото е подходящо за него, ще спи по обед, ще играе с подходящите играчки.

и ще общува със себеподобни и едноакълни!

# 85
  • София
  • Мнения: 9 517
поне ще яде каквото е подходящо за него, ще спи по обед, ще играе с подходящите играчки.

и ще общува със себеподобни и едноакълни!
освен това ще бъде нахапано нееднократно или то ще нахапе няколко деца, ще се разболява постоянно, ще се научи да скубе, да се бие, да .... изобщо ще се социализира  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 1 174
А, хапането, скубането и биенето си ги знае отпреди, няма да се наложи да ги учи тепърва в градината.
Не е получавал дори драскотина в градината, ако трябва да съм честна. Как ги вардят, кво правят госпожите, не знам, но видими следи няма  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 55
поне ще яде каквото е подходящо за него, ще спи по обед, ще играе с подходящите играчки.

и ще общува със себеподобни и едноакълни!
освен това ще бъде нахапано нееднократно или то ще нахапе няколко деца, ще се разболява постоянно, ще се научи да скубе, да се бие, да .... изобщо ще се социализира  Mr. Green

това е идеята, да излезе от стерилната саксия!

# 88
  • София
  • Мнения: 9 517
и какъв е смисълът на 2 години да излиза от стервилната саксия? Брат ми на 9 месеца са го дали на седмична ясла, сигурно щото е трябвало да го социализират newsm78.
Мен, слава Богу, не са ме дали

# 89
  • Мнения: 1 174
Дзвер, все някога това става, нали ?
На позната детето отиде от баба си направо в първи клас, как се влачи дете, което на 6 години и пищи насред пътя и не иска да влезе в училището, а влезе ли се опитва да бяга, да се прибира сам, просто ужас  Confused Видяла се е в чудо, никой не е длъжен да пази детето да не избяга от училище, а тя не може да му обясни защо е хубаво да ходи на училище, нали си има баба, що му е училище  Crazy
И сега вижда грешката си, че поне предучилищна в градината трябваше да го пусне.

Общи условия

Активация на акаунт