ПРЕДСТОИ МИ ИНСЕМИНАЦИЯ 7

  • 35 360
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 089
Ех, че бойна група се събрахме, супер сте  Hug !!!
a_leks, ти откриваш сезона. Да не ни посрамиш. Разкошни фукита и дано да доведат до желания резултат  Praynig.
kriki, трябва да има доминантен, има доста време. Много почиват в тая Швейцария, тука не правят процедури само два дни в годината - на Коледа и Деня на благодарността.
Мариа, дано това е твоя месец.
Apr, @viktoriqna@ добре дошли на старта  Hug
Йоанка, от тебе чакаме хубави новини.
Къде се изгуби Кафенцето?

Аз каквато съм отнесена тези дни забравих да си направя тест за овулация сутринта. Ще го направя следобяд. Ама никога не съм имала + на 10-ти ден, а след Кломид едва ли. Само трябва да спра да забравям  Laughing.

И още едно мерси на purplethorn и pouh за прашеца   bouquet, много хубаво я наръсихте тази тема.

Целувки и Hug на всички!

# 46
  • Мнения: 2 153
Момичета, след като взимаме антибиотик редно ли е да пропуснем инсето този месец?!!!

# 47
  • Мнения: 1 988
нединка, чак сега виждам, че сте вече двама  Embarassed тихичко честито  Simple Smile
алекс, много добре се развиват нещата при теб. дано е твоя месец.
крики, може да си с по-късно овулация и фукитата да нарастват по-бавно. още не се знае. следвай си стимулацията пък ще видим  Hug

при мен процедурата започва от днес. доки реши да се стимулирам едновременно с клоестилбегит и мерионал. схемата е от 3 до 7 ден клостил и на 5 и 7 ден мерионал. после следва преглед, за да видим как ще продължим нататък.
само цикъла нещо ме притеснява. с този марвелон, където го пих миналия месец, започна да ми зацапва още от 15-и ден. спрях го тази седмица в понеделник, което означава, че трябваше да ми дойде обилно някъде към четвъртък, петък. но продължава да е оскъдно. та се чудя това аджаба цикъл ли е или какво newsm78 . принципно хапченцата ми свършиха на 22-и ден. та си мисля, дали тепърва няма да кръвна обилно и да съм започнала стимулацията по-рано Confused защото цикъла ми е около 30-33 дни. но пък отдруга страна се случва да ми идва и през две седмици, та сега съм в неведение. страх ме е да не ги започна, че ако наистина това си е цикъл ще пропусна дните за стимулация. затова реших да си пия хапченцата, пък каквото стане.

# 48
  • Мнения: 2 483
Ее, hut, надявам се, че си в ръцете на сигурен лекар и той знае какво прави. Разбирам, че е странно оскъдното кървене, но все пак преди да ти изпише стимулацията, навярно те е видял и на УЗ - видял е лигавицата как е, липса/наличие на жълто тяло и т.н. Убедена съм, че е взел правилното решение. Дано се отчетеш с добър урожай от стимулацията  Flowers Four Leaf Clover

Много съм щастлива, че и аз отново съм в играта  Grinning
Нямаше противопоказания и док реши, че можем да започнем. Предстоящите празници също не са пречка, клиниката ще си работи  Simple Smile
От вчера съм на Меногон 150, сама ги слагам в корема. Използваме същото лекарство и в същата доза, вероятно ще бъде и със същата продължителност. Док използва известната закономерност - щом една схема е дала добър резултат един път, използваме я отново. Мечтая си пак за 3 чудни фоликула  Praynig
Вчера, днес и утре слагам инжекциите, в понеделник съм на УЗ и хормони и така ще е през 2-3 дни. Заради повишените НК клетки, ще правим вливания на Имуновенин или Интралипид след 5-6 дни веднъж и после още няколко пъти след положителния тест.

Както повечето знаете, по наредба 28 за дейностите по асистирана репродукция се правят набор от задължителни изследвания на двамата партньори, които, разбира се, имат и определена давност. Е, при нас всички изследвания са изтекли и сега ще ги правим на ново - вирусология и за двамата, МБ и за двамата, цитонамазка за мен, за милото нова спермограма с Крюгер  Rolling Eyes Само кръвногруповата ни принадлежност не е изтекла  Joy
Вече съм забравила колко пари бяха тези изследвания, но като добавим и вливанията, надявам се 2 хиляди лв. да ни оправят  Praynig

# 49
  • София
  • Мнения: 1 423
Кафе, защо и е тая спермограма с каква идея, щом ще изследват материала така или иначе при инсето. И микробиологията ли я правт всеки път преди инсе? Разрови за вирусологията, има някъде изфорума за по-евтини варианти-ХЕИ, разни центрове, но сега не се сещам за темата, където го обсъждаха.
Hut, радвам се, че си започнала. Ами така или иначе си ги започнала хапчета няма връщане назад, кървяла си малко, нямаш задържани фоликули, така че всичко е наред. Успешна стимулация..

# 50
  • Мнения: 1 089
Kафенце, супер, че всичко е по план!!! А това с изследванията  и защо касата не покрива нищо  Close #2gunfire. Добре, че има все пак някакви варианти с евтини и безплатни тестове.
Vanesa, да мила. Ако взимате антибиотик трябва да се изчака. Ако има инфекция резултатите пак ще са лоши. Консултирайте се с лекаря за това кога е възможно да подновите опитите.   Hug
hut, никога не съм била в твоята ситуация и не мога да помогна, но доки трябва да знае.

Лек ден на всички Simple Smile.

# 51
  • Мнения: 1 988
кафенце, май твоята стимулация е по-силна от мойта - 3 дни подред с меногон 150 си е сериозно. аз с моите ПКЯ не смеят такава агресивна стимулация. трябвало да бъде "slow & low". и така инжекциите принципно са ми по мерионал 75 през ден.
а колкото до спермограмата и аз се чудя защо ви я искат пак newsm78

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Браво Кафенце радвам се за теб. Давай смело и да ръсиме и ние пашеца Hug Hug  bouquet

# 53
  • Мнения: 2 483
hut, 3 дни Меногон 150 е само началото! Миналия път бях 9 дни на тази доза и този път също ще е така, навярно. Аз съм обратно на твоето ПКЯ - леко влошен яйчников резерв. На миналата стимулация десният яйчник не отговори изобщо, левият направи 3 фоликула и постигнахме бременност, макар и за кратко. Надявам се този път да е за 9 месеца  Praynig И на теб пожелавам последното  Flowers Four Leaf Clover

Шмати, Darlena, както написах по-рано, спермограма с морфология е част от задължителните изследвания по наредба 28 за дейностите по асистирана репродукция. А в моята клиника тези изследвания се правят без пропуск и компромис. Последната ни СГ е от септември 2010 г. При даването на материал за 3-е инсета, се гледат само концентрация и подвижност,  не и морфология. СГ отпреди цели 6 месеца крие рискове... Ето я тук м темата Ванеса, на която канселираха процедурата заради силно влошена спермограма.

МБ не помня с каква валидност беше, но аз преди последната инсеминация през декември не бях чиста, та затова сега няма да ме пропуснат.

По отношение на вирусологията, времето, което ще отделя да търся къде да я правим и да ходим двамата до там, ще ми спести навярно 50-100 лв. максимум, които са нищожна част от това, което предстои да дадем  Blush

mierin, чакаме те и теб скоро в активния отбор  fingerscrossed

# 54
  • Мнения: 428
Както повечето знаете, по наредба 28 за дейностите по асистирана репродукция се правят набор от задължителни изследвания на двамата партньори, които, разбира се, имат и определена давност. Е, при нас всички изследвания са изтекли и сега ще ги правим на ново - вирусология и за двамата, МБ и за двамата, цитонамазка за мен, за милото нова спермограма с Крюгер  Rolling Eyes Само кръвногруповата ни принадлежност не е изтекла  Joy
Вече съм забравила колко пари бяха тези изследвания, но като добавим и вливанията, надявам се 2 хиляди лв. да ни оправят  Praynig

Кафенце, вирусология за двамата и МБ само за мъжа ти са 172,40 лв.
МБ за теб и цитонамаска - ще разбера в понеделник сутринта!

# 55
  • Мнения: 1 625
Момичета сега от вас разбирам, че преди инсе се правят толкова много изследвания.На мен не ми казаха да ги правя. За микробиологията предполагам, защото те почистват с нещо преди инсеминацията, спермограма -за инсето я дават с всички параметри(пък и ние правихме преди това), но микробиология на мъжа и други изследвания не са ни искали.Много страно.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 423
Преди инсе правя само вирусологията,ако е изтекла. Никакви спермограми и микробиологии. Ако имам оплаквания ще си искам, но така не пускат нищо.

# 57
  • Мнения: 232
Привет и от мен!
Минавам само за отчет,днес правих тест,два дни преди датата-отрицателен е,така че,сега ми предстои да си чакам цикъла и следващата седмица отново ще пробваме инсе на ест.цикъл.  Praynig Учудващото за мен беше,че съвсем спокойно приех факта,че не съм бременна.Даже почувствах едно облекчение,защото тая неизвестност ме побъркваше.

# 58
  • Мнения: 1 089
Йоанка  Hug. И браво за отношението, все някога ще стане.
Кафенце, явно не съм се изразила правилно, но нямам нищо против изследванията, нито медицински протоколи, нито наредби са ми в компетенцията  Laughing. Но се бунтувам срещу факта, че касата нищо не покрива, защото сумите са си солени и това само за изследвания. Ама защо ли  коментирам факти, които са ни до болка познати на всички българи, независимо къде живеем.

# 59
  • Мнения: 428
Преди инсе правя само вирусологията,ако е изтекла. Никакви спермограми и микробиологии. Ако имам оплаквания ще си искам, но така не пускат нищо.
Шмати, незнам в коя клиника си, но Микробиология е задължително да се направи. Ако партньорите имат някакви проблеми / гъбична инфекция например /, тогава инсеминация не се прави. Вижда ми се съвсем логично, защото няма смисъл да се хвърлят пари на вятъра. Peace
Мисля, че спермограмата важи 6 месеца, но не съм сигурна newsm78. За нашата казаха, че е във срока.

Общи условия

Активация на акаунт