Отговори
# 60
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Rois и аз имам книжката, слънчевите знаци на зодиака на Л. Гудман, но не съм се заглеждала за тези подробности. Сега ще си прегледам книжката за разнообразие на ежедневието, че и на мен ми стана интересно Peace

Моята книжка е "Звездни знаци", а Линда Гудман има книги и "Слънчеви знаци" и "Любовни знаци" , не знам дал ив другите го има това за нумерологията. Ако обаче книжката е като моята, това е в глава 5 "Докато душата спи..." Ей от тук май може да се изтегли книжката http://www.4shared.com/document/WXrxRa_g/%D0%9B%D0%B8%D0%BD%D0%B … %D1%86%D0%B8.html

# 61
  • Мнения: 77
Честито на мама Нерина бебче Виктория!Дано винаги малката бъде победителка!

# 62
  • Мнения: 3 718
Пете, Ванче и Шаманката благодаря за успокоението. Така съм се шашнала, че направо ме избиваше на рев. Сега съм малко по-спокойна, дано нещата се нормализират. Чудя се да пробвам ли след всяко кърмене да се цедя или не?!? Гърдите си ги чувствам меки, а не като преди твърди и болезнени.

Поздравления за страхотно оформената тема (както винаги Диди е перфектна  Wink)

Натали, нормално е да се шашкаш, всички сме минали по този път  Hug Гърдите ги чувстваш точно така, както би трябвало да се усещат след първите седмици на кърмене. Постепенно производството на кърмата се регулира, така че да отговаря на нуждите на точно това бебе или бебета, които кърми майката. Търсенето определя предлагането. Майките усещат гърдите си комфортно меки, без това да е задължително признак за недостатъчно кърма.

А ще споделиш ли как е бебето ти с наддаването до сега? Колко беше при раждането, при изписването, в кабинета на педиатъра? Кога претеглихте за последно и вариант ли е да засечеш едно седмично наддаване или за период от две седмици, за да установиш дали има база за притеснение?


madlene, би ли си прочистила личните съобщения, не успявам да ти пратя  Peace

Имам въпрос към Шаманката (ами и на многодетните се полага да не знаят нещо Simple Smile
Мойта Убавица в 11 часа цока 5 мин- ама наистина 5 мин. После спа 4 часа. Излязох със свито сърце, защото отидох да ми махат шевовете и се чудех дали по някое време няма да нададе вой за манджа. Не, като се върнах още спеше.
Сега, в 3 часа яде 20 мин и изплю зърното. Държах я да се уригне и почти заспа. Да  ама не. Разбуди се и върти устата, иска още - дадох й малко да си цокне. Подържах я, даже малко върна, но продължава да си тика ръцете в устата...
Това се случва редовно - т.е. един път яде малко, друг път сякаш не й стига, да не говорим, че снощи като е започнала от 8.00 вечерта ме "викаше" на всеки час да яде.
НОРМАЛНО ЛИ Е ТОВА? С другите деца не ми се е случвало... Ядяха си регулярно и като време и като продължителност на едно хранене (момчета - казармен ред  Laughing ).


mishelaa, определено децата могат да са много различни. Както разказваше един татко, демо версията (първото им дете) беше като по учебник, но второто ни изненада  Simple Smile Често новородените бебета в първите седмици са малко хаотични, неспокойни в някои периоди от денонощието, непредвидими. Обичайно с израстването и ритъмът им на хранене и сън и будуване става доста по-равен. Въпреки това, не е нетипично бебетата да са по-активни и дори нервни привечер, да искат да сучат почти постоянно. Възможно е да има и периоди на скок в растежа, когато бебетата за няколко дни са като залепени за майките си. А и за бебето кърменето не е само хранене, то е много повече. Така то се успокоява, общува, чувства се защитена и на топло и т.н.

Ако показателите, че бебето си хапва добре са налице, няма причина да се притесняваш. Ето за какво можеш да следиш:
- суче 8-12 пъти на денонощие
- има на ден 6-8 мокри пелени
- прави впечатление на доволно и бодро бебе, не е отпуснато и апатично
- има хубава, еластична кожа с добър цвят
- плавно и постепенно наддава


Съжалявам за малкия Борис, съболезнования на семейството.

# 63
  • Мнения: 1 488
Разбира се  Simple Smile, ние и с Щък не сме се виждали...  Wink
И това ще стане,като тръгнем с количките.
Rois и аз имам книжката, слънчевите знаци на зодиака на Л. Гудман, но не съм се заглеждала за тези подробности. Сега ще си прегледам книжката за разнообразие на ежедневието, че и на мен ми стана интересно Peace
Моята книжка е "Звездни знаци", а Линда Гудман има книги и "Слънчеви знаци" и "Любовни знаци" , не знам дал ив другите го има това за нумерологията. Ако обаче книжката е като моята, това е в глава 5 "Докато душата спи..."
Момичета и аз се занимавам любителски като вас,но от професионалист знам,че до 7 години на дете не му се прави хороскоп и не се гледат разни неща за в бъдещето.Пък и да не забравяме,че душата сама си избира родителите.Ние касателство нямаме,все по рядко се получават планираните секциота.Примерно дата и час,а детето тръгва по рано да излиза и спешно кръц кръц.
И не на последно място,честито на новообебилите се  Grinning

# 64
  • Мнения: 2
Диди, благодаря ти мила за страхотната тема. Малките дупета и зайчета. Страхотна е!
Много сдухах като прочетох за Бо. Моите съболезнования на Мони и цялото й семейство! Повече не мога да кажа по въпроса, защото всички думи са излишни и не помагат, не връщат и не лекуват! Мога само да се надявам, че с нейната сила ще успее да намери сили да продължи, най-вече заради принцесите й!

Ани, ще ти пратя два линка, единият е на англ....
http://www.temura.net/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-%D0%B8-%D1%85%D0% … 1%82%D0%B5%D1%80/
http://www.temura.net/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-%D0%B8-%D1%85%D0% … 1%82%D0%B5%D1%80/
http://www.temura.net/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87-%D0%B8-%D0%BF%D1% … 1%81%D0%B8%D1%8F/
http://www.astrology-numerology.com/num-expression.html

Честито на новите мами и н техните бебнца! Да растат здрави и весели деца, да папкат много и да радват щастливите си родители!
Чета, че гледате Гала и ви действа зле...момичета, моля ви не си докарвайте излишно негативни емоции. Една мама ви беше посъветвала за приятна разходка навън....поне времето ви е много по-хубаво. Имам чувството, че при нас пролет няма да дойде...дори и сега е едва +2 С. А го дават за днес и утре леко и снежно......нямам думи вече.
Нямам и признаци...утре съм на консултация, да видим какво ще каже доктора. Няма да се оплаквам, щотото ако започна няма да има споране. Отивамда полегна, че даже не мога и да седя!
Прегръщам ви и до скоро!

# 65
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Щък , това което аз коментирам, няма нищо общо със предсказания за бъдещето и хороскопи, аз говоря просто за вибррацията на дадено цифра и какво в характера на човека може да произлезе от това. И разбира се, нумерологията и астрологията не са основното, което ще образува нечий характер, основни са все пак семейството и средата. Вярвам, че никой не би избрал името за детето или датата за секциото си само оповавайки се на нумерология и астрология.

# 66
  • Мнения: 10
Rois, мерси за линка, може и да го изтегля, но нещо напоследък се усещам, че трудно се концентрирам за четене - опитвам се да почна "Азбука на кърменето" от седмици вече  Whistling

Morning, glory, аз бях започнала да записвам изцепките, голям смях пада наистина на моменти  Joy

blv, кураж, мила! Не се предай, нещата все повече ще влизат в ритъм и ще ти става по-лесно да се грижиш за нашата манекенка на групата  newsm56

Big_mamma, къде се губиш? Да не раждаш в момента?  Hug

# 67
  • Мнения: 1 488
Щък , това което аз коментирам, няма нищо общо със предсказания за бъдещето и хороскопи, аз говоря просто за вибррацията на дадено цифра и какво в характера на човека може да произлезе от това. И разбира се, нумерологията и астрологията не са основното, което ще образува нечий характер, основни са все пак семейството и средата. Вярвам, че никой не би избрал името за детето или датата за секциото си само оповавайки се на нумерология и астрология.
Wink Аз напълно те разбирам, но познавам такива хора които искат всичко да нагласят  Simple Smile и зачеването и бебето каква зодия да бъде и датата на раждане и вибрацията на името.Има и издухани.
Big_mamma, къде се губиш? Да не раждаш в момента?  Hug
На терасата е! Wink

# 68
  • Мнения: 10
Видях я аз, че се спотайва там  bye

Да ви похваля ММ днес какво  е свършил - направил застраховка на имуществото! Нещо, което никога не сме коментирали  Laughing Защото сме под наем и не ни се е виждало необходимо. Но тънкостта е в това, че не се прави опис на нещата! После можеш да клеймваш каквото ти душа иска  Joy Ех, че хубавоооо  Mr. Green Поне бебешкото легло и матрак са ни сигурни, докато ни няма един месец в Англия  hahaha

# 69
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Rois, мерси за линка, може и да го изтегля, но нещо напоследък се усещам, че трудно се концентрирам за четене - опитвам се да почна "Азбука на кърменето" от седмици вече  Whistling

Ох, аз съм така с телевизия и филми, от одеве 100 пъти се мъча да се концентрирам в "Стани богат" и докато се съсредоточа, то свърши  Grinning .

Щък, права си, като цяло много хора и не разбират какво точно е астрология и нумерология. А аз самата и не мисля, че с тях могат да се правят предсказания, могат да ти кажат как влияят вибрациите на характера ти и какво е благоприятно за даден човек в даден период, но не и да ти кажат утре ще срешнеш такъв човек, другия месец ще се влюбиш или на 25 години ще забогатееш внезапно. Надявам се наистина това че подхванах темата, да не доведе до това някой да си решава името и раждането на детето по нумерологията.

# 70
  • Мнения: 11
аз набързо да се разпиша,чеще свърши и тая тема.Диди  Hug просто нямам думи,много свежо.   bouquet

# 71
  • Мнения: 7
Видях я аз, че се спотайва там  bye

Да ви похваля ММ днес какво  е свършил - направил застраховка на имуществото! Нещо, което никога не сме коментирали  Laughing Защото сме под наем и не ни се е виждало необходимо. Но тънкостта е в това, че не се прави опис на нещата! После можеш да клеймваш каквото ти душа иска  Joy Ех, че хубавоооо  Mr. Green Поне бебешкото легло и матрак са ни сигурни, докато ни няма един месец в Англия  hahaha

 Laughing Laughing Laughing Това беше уникално! Относно термометрите, мъжът ми купи от някаква аптека един съвсем обикновен бял термометър за 60ст  Simple Smile Да ви кажа, съвсем вярно си показва, сравнявах го с други 2, така че, ако не искате и не ви е нужно, не се мятайте на скъпи термометри и то китайски Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 790
Диди темичката е страхотна,и точно за празника,абе много красиви тези яйца-бебоци.
Аз днес бях на лекцията в The Mall,много ми хареса,имаше доста неща които не знаех за кърменето. После ходих и на отворени врати в окръжна и останах много приятно изненадана,неочаквах такива добри условия в държавна клиника.Вече реших че там ще раждам.

# 73
  • Мнения: 2 271
Честити бебчета на Дени,Зори и Нарина!Да са ви живи и здрави!

brawn eyes аз съм мила с обикновен препарат за съдове(ползвам Пур),но има и специални за бебета ако се притесняваш) и четка за шишета и биби.Изплаквам обилно с вода и тогава стерилизирам.
За стайния термометър взела съм На Babynova(немски някакъв)-за вода и стая.беше на цена 5,30 във вис виталс,но съм ги виждала и на други места.С вида на рибката Немо е  Laughing
А Биг мама не е родила,просто се е смръзнала  Mr. Green.Бяхме с децата на вън на студа!

# 74
  • Мнения: 1 089
LadyDidi,
чудесно си оформила новата тема!

Аз обаче съм направо попарена от новината за Борис. Сърцето ми направо спря. Чак ММ ми се скара защо чета, ама няма как...Ужасяващо е да си гушкал детето си със седмици у дома и изведнъж да си отиде ...
Най-искрени съболезнования на Мони...

Общи условия

Активация на акаунт