В помощ на фризьора/малко обмяна на опит/-2

  • 13 288
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Здравейте,искам да попитам кое е първото- да се боядисам и после да се подстрижа или обратно?
Боядисване,после подстригване Simple Smile
Много благодаря Peace

# 61
  • Мнения: 0
здравейте на всички........не знам дали тук е мястото но бих искала да ви попитам за тел. на дистрибутор на лореал

# 62
  • Мнения: 74
 Simple Smileпобутвам малко темичката

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 440
И аз с въпрос...рових от одеве по целия подфорум, но не откривам друга подходяща тема, затова тук:

Има разни сайтове (и програми), на които като сложиш снимката си и има възможност да сменяш прически и цветове виртуално...може ли да ме насочите към някой...и с търсачката в Гугъл търсих, но и там не намерих, вероятно не търся правилно.   bouquet
annу_,  тук. Много е забавно, а и гримове можеш да пробваш   bouquet

# 64
  • Мнения: 685
 Hug Русалка, благодаря, това преди съм го виждала, но го бях забравила, сега ще се позабавлявам с него, мерси  Hug

# 65
  • Мнения: 0
въпрос към всички фризьори!!!
може ли някой да ми обясни техниките за нанасяне на боите "majirel" при различен цвят на косата.
например : имаме естествена коса номер 4 искаме да добием шоколадов цвят нанасянето става как?? от корена към дължините?или първо от корена и се изчаква нужно време ?и след това се нанася върху дължините???
2.при боядисана коса със светли дължини (7,8) , но тъмен корен и искаме да потъмним на 4
3.при боядисана коса със тъмни дължини (4,5,6)  и тъмен корен и искаме изсветлим
ако може да опишете по подробно.. ще съм ви много благодарна.живея в чужбина и имам чувството че тук,нещата не ги правят както останалите фризьори
моля ви ще ми помогнете наистина страшно много !!!

# 66
  • София
  • Мнения: 1 311
въпрос към всички фризьори!!!
може ли някой да ми обясни техниките за нанасяне на боите "majirel" при различен цвят на косата.
например : имаме естествена коса номер 4 искаме да добием шоколадов цвят нанасянето става как?? от корена към дължините?или първо от корена и се изчаква нужно време ?и след това се нанася върху дължините???
2.при боядисана коса със светли дължини (7,8) , но тъмен корен и искаме да потъмним на 4
3.при боядисана коса със тъмни дължини (4,5,6)  и тъмен корен и искаме изсветлим
ако може да опишете по подробно.. ще съм ви много благодарна.живея в чужбина и имам чувството че тук,нещата не ги правят както останалите фризьори
моля ви ще ми помогнете наистина страшно много !!!
1.Цялата коса ли е 4 естествена или само корена ,а дължините боядисани?
2.Необходимо е да се направи предбоядисване или се нанася определ цвят с малко вода по дължините и връхчетата и без да се отмива се нанася в корена 4-ка и после по дължините.
3.За тази процедура е нужно да се обецветяват дължините,а за корена колко е тъмен и колко тона по-светъл трябва да стане?

# 67
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте! Не съм фризьор... Имам следния въпрос,предполагам че е необходима предистория за да получа адекватен отговор. Последните 10 год съм с тъмно кестеняв цвят(не черен,не се боядисвам с черно),преди 3 месеца реших че искам по-светло кестенява коса. Изтърпях едно изпиране на косата,боядисване със светло медено русо(не исках такъв цвят,но....),резултата беше поне 5 цвята на косата. От оранжево до тъмно кестеняво с червени отенъци,след един месец отново фризьор и отново тъмно кестеняво с червен отенък,каквото не исках.След месец пак и краен резултат тъмно в корените с червен отенък,според фризьорката съм 5-ца(не разбирам), а надолу косата ми е ужасно червено,по светло. След над 300 лв хвърлени и безброй опити да ми убият косата,вече си казах стига. Сега въпроса ми е как да убия това червено и да стана малко по-светло кафява. Не искам русо,но не искам и тъмно кестеняво...някакво светло кестеняво или средно кестеняво. Естествения цвят на косата ми е кестеняв. Благодаря ви предварително!

# 68
  • Мнения: X
Здравейте! Обръщам се към тези от вас, които са работили къдрави коси. Препоръчайте ми подходяща прическа. Косата ми е силно къдрава отгоре, долният пласт е на по-едри къдрици, а точно на врата е пак силно къдрава, там винаги е даже по-къса от останалата и все се заплита и цъфти. Като цяло косата ми е със сухи краища, често цъфти, а краищата се връзват на възли даже. Въпреки, че полагам много грижи за косата си и избягвам да я третирам със сешоари, преси и бои не мога да се справя с този проблем. Налага се често подстригване, а това е проблем защото все едно не расте изобщо, а ми се ще да я пусна по-дълга. В момента е с дължина до раменете, почти равно подстригана. Мислите ли че ще е по-добре на пластове. Примерно нещо такова:
http://www.novini.bg/news/9543-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D … %D0%BA%D0%B8.html
Едрината на къдриците ми е горе долу същата, може на места малко по ситни. Но дължината е по-къса по-скоро нещо такова:
http://www.slava.bg/profiles/19.html
затова се и чудя дали не е прекалено къса за пластове и дали като се скъси горния пласт няма да се накъдри още повече и да бухна като пудел.
Косата ми не е гъста, даже ако не беше къдрава щеше да се води по-скоро рядка. косъмът е тънък. Имам блясък, нямам никакви други проблеми само тези гадни сухи вечно цъфтящи и късащи се или връзващи се на възел краища, които вече не знам с какво да третирам и които само ножицата оправя, но ако се подстригвам всеки месец-не се вижда никаква промяна в дължината, ако престана да подстригвам цъфти като за световно, един косъм съм виждала цъфнал на 4  Crazy
   

# 69
  • Мнения: 2
здравейте!видях подобен въпрос на този,който сега ще задам,но нямаше конкретен отговор.моят случай е такъв:естествената ми коса е 4,върху нея има боя може би 5.корените са ми израстнали около 4-5 сантиметра.искам да я изсветля,но без блондори,а само с боя.пробвах по дължините само да сложа боя номер 7 с 9% оксидант-има леко изсветляване,но е почти незабележимо.та въпроса ми е-как да си направя лешникови кичури(да станат с цвят,като 7)?корените с 6%,а дължините пак с 9% ли?или?само да не е блондор,защото съм бивша платинено руса блондинка и под боята  е мазало от блондорите... Peace

# 70
  • Мнения: 7
Здравейте, не съм точно на място но ще ви питам. Embarassed
Търся си читав, млад, детски фризьор. Crazy
Моля за идеи и въпроси на лични. Praynig
Благодаря за вниманието и извинявайте за натрапването  bouquet

# 71
  • Мнения: 3
Здравейте, дали ще ви отегча с моя въпрос или все пак ще се намери някой да даде отговор.. да се надяваме. : ) В момента съм с меден цвят на косата, боядисвам се сама с боя номер 6.4 / Искам да направя нещо като омбре, червеното да изсветлява в краищата постепенно и плавно. ТА, въпросът ми е, ако при смесването на крема и оксиданта от кутията в три различни купички смесвам еднакво количество от крема-боя с намаляващо количество от оксиданта, дали ще се получи различен нюанс на червеното? ЕЕЕЕЕ дано сте ме разбрали и ми отговори някой!!!!!! МЕРСИИИ

# 72
  • Мнения: 1
Мили дами, с боя няма как да изсветлите вече боядисана коса, можете само да е потъмните.
Във вашите случаи се изисква подготовка на косата (обезцветяване).


 


# 73
  • София
  • Мнения: 1 311
Здрвейте  Grinning , какви обезцветяващи продукти ползвате ,как и за какво(кичури,обезцветяване)?  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 6
Никой добър фризьор няма да си позволи да обезцветява и да унищожи косата на клиента.Търпение трябва .С кичури и плавно изсветляване с по-светли тонове боя се постига всичко за два три месеца.

Общи условия

Активация на акаунт