САМО за фенове на Стивън Кинг! - 6 част

  • 38 346
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 157
Според мен "Момичето, което обичаше Том Гордън" е доста средняшка книга.
Няма никакво значение за мен каква е,само тя ми е останала и ако я намеря на изгодна цена ще си я взема.В тази връзка, като се ровите по сайтовете ако видите някоя изгодна оферта за нея да пишете ( щом звездите не говорят за преиздаване, какво да се прави ,трябва да се купи на старо hahaha)
O, макар да не е на кой знае какво ниво, книгата - особено за феновете на автора - си е съвсем ОК, макар и незапомнящо се ОК. Simple Smile

Книгата я има в електронен вариант,ако ти върши работа.На мен също ми беше прекалено обстоятелствена и подробна,на моменти се чудех до къде всъщност съм стигнала....
http://mobireaders.org/httpl/author/5/9/stivyn_king.html

# 736
  • Мнения: 87
Аз минавам само да ви кажа, че ще издават тази много симпатична книжка, която не вярвах да видим у нас (и която почти със сигурност ще ви допадне, особено ако харесвате Карлос Руис Сафон и Хърбърт Уелс):


"Картата на времето" от Феликс Палма
http://iztok-zapad.eu/books/book/815

Лондон, 1896 г. Пред прага на XX век поредица изобретения вдъхват вяра, че науката може да постигне всичко, за което хората някога само са мечтали. Сред новите чудеса като електричеството и велосипеда се появява и фирмата „Мъри - Пътешествия във времето“, сбъдваща копнежа, пробуден година по-рано от писателя Х. Дж. Уелс и неговия роман „Машината на времето“.
Срещу немалко заплащане всеки има възможността да пътува до фаталната 2000 г., когато английската столица е в руини, и с очите си да види решаващата битка между хората и разбунтувалите се автомати. Един от пътниците във времето е Клеър Хагърти, копнееща за истинската любов, която не намира в своето време. Но не всички биха искали да се озоват в бъдещето; Андрю Харингтън трябва да се върне в миналото, в 1888 г., за да спаси любимата си от безмилостното острие на Джак Изкормвача.
Пътищата на Клеър и Андрю ще се пресекат с този на Хърбърт Уелс, който единствен може да им помогне. На него пък му предстои нещо още по-чудато – появата на тайнствен пътник във времето, който иска да похити ръкописите на „Невидимия“ на Уелс, „Дракула“ на Брам Стокър и „Примката на призрака“ на Хенри Джеймс. Животът на тримата големи писатели виси на косъм...
Изходът сякаш е само един – бягство във времето... Но дали това е решението?

Феликс Х. Палма, единодушно признат от критиката за един от най-оригиналните разказвачи на нашето време, е носител на повече от сто литературни отличия. В „Картата на времето“ той умело смесва различни жанрове, за да създаде мащабна история, в която шестват измислени и реални персонажи, за която времето и пространството нямат ограничения...

Откъс от романа

*

А тези дни, като имам повече време, ще ви разкажа за три невероятни книги, които прочетох наскоро, но дълго няма да забравя. Едната беше толкова забележителна, че направо ми скри шапката (и както виждате, в момента съм принуден да ходя с качулка  Laughing ).

# 737
  • Мнения: 2 312
Книгата я има в електронен вариант,ако ти върши работа.На мен също ми беше прекалено обстоятелствена и подробна,на моменти се чудех до къде всъщност съм стигнала....
http://mobireaders.org/httpl/author/5/9/stivyn_king.html
Ако реша да я чета ще го имам впредвид  bouquet , но предпочитам да си взема книгата.

deadface ,мерси за инфото,чакам да прочета кои са тези 3 книги

# 738
  • Мнения: 24
Хора, още ли е в сила намалението на "Вдъхновен от Стивън Кинг" на Петър Станимиров при покупка от booktrading?
Не съм сигурен за Бууктрейдинг, но със сигурност от самото издателство албумът може да се купи с 30% отстъпка.

Simple Smile

# 739
  • София
  • Мнения: 10 858


deadface ,мерси за инфото,чакам да прочета кои са тези 3 книги

О, и аз  Flutter
Щом на теб са ти направили толкова силно впечатление, та чак да ходиш по качулка  Laughing значи предизвикват моментално моят интерес  Mr. Green

# 740
  • Мнения: 2 805
Според мен "Момичето, което обичаше Том Гордън" е доста средняшка книга.
Няма никакво значение за мен каква е,само тя ми е останала и ако я намеря на изгодна цена ще си я взема.В тази връзка, като се ровите по сайтовете ако видите някоя изгодна оферта за нея да пишете ( щом звездите не говорят за преиздаване, какво да се прави ,трябва да се купи на старо hahaha)

И на мен тази ми липсва + "Долорес" и колкото й да е невероятно "Бягащият човек".

Днес ще се сдобия с новото издание на "Цикъл на върколака".

Аз приключвам" На изток от Рая" и мисля да започна "Пазители" на Кунц...Виви  Hug




# 741
  • София
  • Мнения: 10 858
Ммм, хайде после ще кажеш как е  Hug На мен ми беше много приятна.
Кажи и за На изток от рая какво мислиш  Wink

Малко отклонение, зачела съм "Добри съпруги", продължението на "Малки жени" на Луиза Мей Олкът.
Много ми е хубаво да чета книгите й  Heart Eyes Създават ми оптимизъм и спокойствие!

# 742
  • Мнения: 2 312
http://life.dir.bg/news.php?id=9977962 Чудят се какво да измислят Rolling Eyes

Кали,стягай нова тема Wink

# 743
  • Мнения: 2 805

 hahaha ...аз обаче съм донякъде съгласна с това твърдение.
Понякога е много анатомичен и същевременно роматичен.

# 744
  • София
  • Мнения: 4 899

Това да му е кусурът на Стиви  Laughing !

За Новата тема, искам да попитам deadface - да я пускам ли в сегашния й вариант, че имам някакъв смътен спомен, че искаше да внесеш някои промени по първия пост?
И благодаря за инфото - безценен си   bouquet Hug !

# 745
  • Мнения: 87
Благодаря  Blush
Ами, няма да е лошо да обновиш библиографията, защото съм добавил във форума на ТК много нови неща и в момента между двете има доста разлики. Няма как да побереш всичко ново на една страница, но можеш да актуализираш списъка с публикуваните книги.

Колкото до номинацията на Кинг за най-лошо описана секс сцена - става дума за сцената:

Цитат
"She was wearing jeans. The fabric whispered under my palm. She leaned back and her head bonked on the door. 'Ouch!' I said. 'Are you all right?'"

А вижте другите номинации  Laughing

      
Цитат

        * 1Q84 by Haruki Murakami ("A freshly made ear and a freshly made vagina look very much alike.")
        * On Canaan’s Side by Sebastian Barry ("We got rid of our damned clothes, and clung, and he was in me then.")
        * The Final Testament of the Holy Bible by James Frey ("Every part of my body sang some song I had never heard.")
        * Parallel Stories by Péter Nádas ("They hit gracefully on this exceedingly advantageous position.")
        * Ed King by David Guterson ("At the moment of their mutual climax, Ed made sure Diane was on top.")
        * The Land of Painted Caves by Jean M Auel ("It surged up, unti, with volcanic release, it engulfed them.")
        * The Affair by Lee Child ("Then faster and harder. Then we were panting. faster, harder, faster, harder.")
        * Dead Europe by Christos Tsiolkas ("My tongue furiously worked the craters.")
        * Outside the Ordinary World by Dori Ostermiller ("We're part of the same organism: some outrageous sea creature.")
        * Everything Beautiful Began After by Simon Van Booy ("Henry reached up her thighs ... as though quietly imploring.)
        * The Great Night by Chris Adrian ("His lady lifted to the stars on his impossibly stiff, impossibly elegant cock.")

Нещо ми подсказва, че наградата няма да отиде при Кинг  Simple Smile

Впрочем, 90% от всички ревюта и рецензии на "11/22/63", на които съм попадал до момента, са много положителни. Така например в Амазон книгата има оценка 4.5/5 с 228 гласа, а в goodreads.com - 4.4/5 с 954 гласа.

# 746
  • София
  • Мнения: 10 858
Интересно наистина  Laughing

Я какви хубави оценки за 11/22/63! Не съм се ровила да ги разглеждам, Дедфейс, благодаря за това инфо.

Много ме радва това, че ще запазят оригиналната корица в БГ изданието. Жестока е просто!

# 747
  • Мнения: 21 469
Едната беше толкова забележителна, че направо ми скри шапката (и както виждате, в момента съм принуден да ходя с качулка  Laughing ).



   Я виж ти, какво е това чудо? непременно кажи коя е.
 
   Аз започвам  "Момичетата на Ананси" на Нийл Геймън.

# 748
  • Мнения: 2 312
Едната беше толкова забележителна, че направо ми скри шапката (и както виждате, в момента съм принуден да ходя с качулка  Laughing ).
   Я виж ти, какво е това чудо? непременно кажи коя е.
Не казва ...да не би и ние да тръгнем с качулки hahaha

# 749
  • Мнения: 29 390
здравейте, аз съм доста запалена по книгите на Стивън Кинг, но досега не съм се включвала при вас. Нямам много време за четене, че имам малък сладур  Simple Smile, но когато открадна малко време, чета с удоволствие. Прочела съм доста книги на Стивън Кинг, сега съм на Романът на Лизи. Честно да си кажа, малко тегаво ми върви, а съм вече до 150-та стр.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт