Миризма от гърда!!! СПЕШНО!!

  • 1 518
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 590
Здравейте, много се надявам да получа някакво обяснение на случващото се.
Бебето ми е на 2 месеца и половина, мисля, че до сега се кърмим успешно с изключение на първата седмица в болницата и една седмица след това, докато успее да ми се регулира и тръгне като хората млякото (раждах секцио по спешност).
В болницата им даваха на мъниците добавката от едни шишета с много широки дупки, при това по 3-4-5 и в началото го мързеше да засуква, но после успяхме да премахнем този проблем.

В момента е само на кърма, наддава добре. Първия месец 1100 гр и 9 см, втория месец пак около 1100 гр. и 4 см.  Има достатъчно пишкани и акани памперси, по-често се храни и от двете гърди, като всяко следващо хранене, започваме от гърдата от която е яла последно.

От снощи обаче забелязах или по точно надуших от дясната гърда неприятна миризма.
Това е само от дясната гърда, при лявата нямам такъв проблем.
Нямам температура, нямам зачервено по гърдата, не ме боли мишницата, нито ръката, за да е мастит да речем. Само тази миризма и когато малката се задържи по дълго на нея почва от слюнката и да ми щипе на зърното.
Не забелязах да има кръв или раничка  Rolling Eyes
Мъжа ми казва, че му мирише на рана, лимфа  Rolling Eyes

Предстои ни пътуване и не знам какво да правя. Да давам ли от тази гърда да суче?
Всъщност давах и тя не показа някакво нежелание да суче от нея, суче си без проблем.
На какъв лекар да отида? Някакво изследване може ли да се направи?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 850
Миризмата остава ли след измиване на гърдата - с топла вода и евентуално еднократно с много мек (може би бебешки) сапун? Ако изцедиш няколко капки кърма - има ли тя мирис?
Може би е просто миризма, без други проблеми - телата ни отделят различни миризми, включително според храната, която ядем - въпреки че, разбира се, обичайно това е двустранно, а не само в едната половина.
Опитай внимателно да опипаш гърдата - дали се усеща някъде бучка, напрежение, огледай зърното дали няма разранявания...

# 2
  • Мнения: 2 590
Бу, много благодаря за предложенията.
Вечерта когато усетих миризмата, измих гърдата, на следващото кърмене миризмата пак се усещаше. Опипвах и сякаш не усетих бучки или поне толкова голяма, че да ми направи впечатление.
След вашето предложение, изцедих малко и опитахме млякото, но то не миришеше.
Като огледах сякаш зърното е малко по зачервено от нормалното.
Възможно ли е да е имало някаква незабележима раничка, която сълзи и от нея да се е получило така.
Днес миризмата я няма, изчезна така както се появи.  Rolling Eyes

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 850
Напълно възможно е да е имало някоя малка раничка и от заздравяването й да се е излъчила известна миризма. Щом всичко е минало, вероятно няма проблем и е било нещо временно Simple Smile Няколко капки кърма, намазани по зърната, обичайно омекотяват и помагат да заздравеят по-бързо и лесно, казват много майки, които се сблъскват с разранени зърна Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 590
Напълно възможно е да е имало някоя малка раничка и от заздравяването й да се е излъчила известна миризма. Щом всичко е минало, вероятно няма проблем и е било нещо временно Simple Smile Няколко капки кърма, намазани по зърната, обичайно омекотяват и помагат да заздравеят по-бързо и лесно, казват много майки, които се сблъскват с разранени зърна Simple Smile
Hug

# 5
  • Мнения: 186
Според мен отиди на лекар. Питай личния си лекар.
Надявам се всичко да е о.к. и да е нещо временно.

Общи условия

Активация на акаунт