Захранване на изкл.кърмено бебе, хранено на поискване!

  • 5 967
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 134
здравейте, и аз имам 2 въпроса:1. при захранването, предвид малките количества в началото, понеже за 1 картофче няма смисъл да се включва пасатора, може ли през някаква цедка да се претрива зеленчука (май имаше нещо да не е метална, че се убиват витамините)? а с какво да го натисна на цедката? 2. ако ползвам купено пюренце- днес като дам 2-3 лъжички, за утрешните 3-4 лъжички става ли пак това пюре? колко може да стои отворено в хладилника?
dunaika, и аз умувам да започна захранване на 8 м. навършени, ще споделиш ли ти в каква последователност и срокове го направи, ако може Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 500
Отвореното пюре може да се съхранява 24 часа в хладилник, а на някои дори пише до 48 часа, така, че може да използваш същото пюре, но не да храниш направо от него, а отсипи колкото ще ползваш и другото го прибери.  Wink

# 17
  • Мнения: 372
Здравейте и от мен!
Моята дъщеря е на 4,5месеца и досега е само на кърма.Вода не пие, сокове никакви не съм давала.Като стане на 5 месеца мисля да я захраня, но все още се колебая с какво.Дали със зеленчуково пюре  или  плодово пюре.Зеленчуковото замества харанене та се притеснявам да не ми намалее кърмата.А ако започна с плодово кога трябваа го давам-между сутрешните хранения?По един път на ден?Какво трябва да е пюрето от един вид плод?А като ще бъдем на 5 месеца и не сме се захранили например на 3мес  като купувам пюренце трябва да бъде обозначено за деца над 3мес или за над 4?После след месец ли трябва да включа зеленчуково?Трябвя ли преди започването на пюретатазадължително да съм дала сок от ябълка или морков?Дано въпросите ми да не ви се сторят глупави,но и аз съм доста объркана.С педиатърката не съм коментирала много много тази тема защото според нея още на 40ден трябва да съм дала сок.Предпочитам да получа съвети от вас-майки с повече опит.Благодаря предварително.  bouquet

Този сайт ще отговори на повечето ти въпроси:
http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66

# 18
  • Мнения: 3 500
kate_to, може да започнеш със зеленчуково на обяд. 1-2 л. после дохранваш с кърма и така до цяло бурканче. Няма да ти намалее кърмата като заместиш хранене. Просто се регулира според нуждите на бебето. Трябва да започнеш с еднокомпонентно пюре - морков, тиква, картоф, пащърнак, и постепенно въвеждаш нови зеленчуци през 2-3 дни. След около 10-тина дни може да въведеш плодово между храненията като пак трябва да започнеш с еднокомпонентно напр. ябълка, банан и т.н. Не е нужно да даваш сок. Сок може и по-късно. Гледаш пюретата да са за над 4 м. То май само на Ганчев са за над 3 м.

# 19
  • Мнения: 13
Благодаря ви момичета за бързите отговори!Бъдете здрави!  bouquet

# 20
  • Мнения: 72
Здравейте момичета!

Имам няколко въпроси свтрзани не толкова със захранването, колкото до режима на бебето.

Синът ми е на 6 месеца. Досега изцяло сме се кърмили, без вода, сокове и т.н. На поискване. Вода категорично ми отказва. От 1 седмица давам плодово пюре между храненията, главно защото акаше 1 на седмица, сега нещата се нормализираха. Зеленчуково още не е опитвал.
От известно време му разредих кърменията на  4 часа, като нощем се буди веднъж. Общо на денонощие имаме 6 хранения. Чувства се добре и изяжда достатъчно мляко, при 3 часовия режим хапваше по малко и по-начесто.

Така достатъчно ли му е млякото? Трябва ли да давам допълнително вода. Имам чувството, че напишканите памперси не са толкова пълни, както при 3 чавосия режим.

Благодаря предварително.

# 21
  • Мнения: 44

записвам се, щото отиваме към 3 месеца, времето бързо минава , а после не ми се търси

и ние сме така

# 22
  • Мнения: 3 500
Звезден прах, предлагай вода, ако откаже - откаже. Води се по детето. Моята бебка също още е на кърма, но вече има включени и други хранения. Предлагам постоянно вода, но в повечето случаи ми отказва. Рядко се случва да пие, но аз предлагам. На тоя етап при вас не може да се получи оБезводняване, защото сина ти е кажи-речи само на кърма. Плодовото пюре не замества хранене, но в по-късен етап като започнете зеленчукови пюрета и каши кърмата може и да не му е достатъчна като течност. Не съм специалист, нека и другите момичета да кажат! Нашата педиатърка ми каза на предишна консултация, че в никакъв случай не бива да спирам кърменето през лятото.

# 23
  • Мнения: 17
и аз да се запиша, че вече сме на 4 месеца и на нас ще ни предстои захранване, мисля да захраня при навършени 6 месеца, но ми се иска да поизчакам докато беба е напълно готова, само дето сме под нормата с килцата, та може педито да ни изтормози и по-рано да й дам твърда храна Sad
Приятно запознаване с новата храна на всички бебоци Simple Smile

# 24
  • Мнения: 13
Здравейте отново дами! newsm03
Като станахме на 5 месеца започнах захранване с плодово пюре по препоръка на педиатърката-имахме и все още имаме запек.Първото ни пюре беше от круши, после сини сливи,ябълка,ябълка и круши,ябълка и морков,тиква и морков,ябълка морков и грозде.Тези съм давала до момента.След като захраних с плодово пюре някъде след 10дни.ходихме на консултация и педиатърката ми каза да започвам и със зеленчуковите пюрета.Доста се учудих, но като видях че за 1 месец е наддала само 160гр. се притесних много.Педиатърката каза да не се притеснявам защото пък на дължина беше пораснала с 5 см.Както и да е... Започнах със домашно приготвено пюре от картоф.Вече 1 седмица се захранваме с него и стигнахме около 100гр.След всичко казано до тук -имам няколко питания към вас.
1.Като вид зелунчуково пюре какво е подходящо да дам-картоф с морков?Друго?Картоф и тиква?Грах да прибавя ли?Видях че на Хип има спанак, морков,сметана и картоф,но незнам дали сметаната е подходяща да се дава толкова рано?В приготвеното пюре освен кърма да слагам ли масло?
2.След като яде зеленчуково /без значение от грамажа/пюре неиска да суче.Пробвах преди пюрето да и дам, но хапва съвсем малко и сама се пуска от гърдата, а като предложа пюрето си го хапва.
Когато давам между храненията плодово пюре-следващото кърмене също е доста малко.
3.Ако продължаваме по този начин да се храним има ли опасност да ми спре кърмата.
4.Вода неиска и да види.Пробвах да и дам с биберон, но вместо да пие от шишето тя  гризи биберона.С лъжичка и давам по малко, но си прави гъргара.Как да я прилъжа да започне да пие вода.Страхувам се, да не би да и е малко водата.Още повече в това горещо време..
5.От кога трябва да въвеждам каши?
Доста дълъг стана поста за което се извинявам.Желая ви много здраве, късмет и послушни дечица...   bouquet

# 25
  • Мнения: 44
вдигам темата, щото уж вече трябва да захранвам

чух, че плодови НЕ трябва да се дават, щото са сладки, и след това зеленчукови не щат.

аз пробвах директно няколко вкусни плода, и след това картоф с кърма ми беше категорично отказан.

освен това да поканим и тези, които са успешно захранили по Рипли, или захранване водено от бебето и моля не ме препращайте към огромната тема.... от тежки теми настръхвам Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 38 961
Не е вярно това за плодовите.
Аз също отначало пробвах с картоф с кърма и отказа.
После давах ябълка.  после ябълка с морков, който е зеленчук, но е сладък.
И наскоро прояде и по-несладките зеленчуци.
Аз не добавям кърма.
Само слагам каша в плодовите, че са много редки.
Детето си яде два пъти пюре и вече от тази седмица 1 път каша.
Кърмата ми си е ок - колкото иска - толкова.

# 27
  • Мнения: 44
Не е вярно това за плодовите.
Аз също отначало пробвах с картоф с кърма и отказа.
После давах ябълка.  после ябълка с морков, който е зеленчук, но е сладък.
И наскоро прояде и по-несладките зеленчуци.
Аз не добавям кърма.
Само слагам каша в плодовите, че са много редки.
Детето си яде два пъти пюре и вече от тази седмица 1 път каша.
Кърмата ми си е ок - колкото иска - толкова.

два пъти на ден пюре искаш да кажеш, нали?
а ти кашата така ли я захрани - в плодовото?
моето бебе не иска да яде пюрета, иска само да смуче някой вкусен плод направо - като праскова или пъпеш .....
чудя се да упорствам ли, или да мина на Рипли...

# 28
  • Мнения: 6 444
Не е вярно това за плодовите.
Аз също отначало пробвах с картоф с кърма и отказа.
После давах ябълка.  после ябълка с морков, който е зеленчук, но е сладък.
И наскоро прояде и по-несладките зеленчуци.
Аз не добавям кърма.
Само слагам каша в плодовите, че са много редки.
Детето си яде два пъти пюре и вече от тази седмица 1 път каша.
Кърмата ми си е ок - колкото иска - толкова.

два пъти на ден пюре искаш да кажеш, нали?
а ти кашата така ли я захрани - в плодовото?
моето бебе не иска да яде пюрета, иска само да смуче някой вкусен плод направо - като праскова или пъпеш .....
чудя се да упорствам ли, или да мина на Рипли...
Мини на Рипли  Peace
  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт