игра в училищния двор в петък след учебните занятия

  • 2 411
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Искам да помоля за мнение майките на учениците.
Редно ли е учениците да трябва да напускат училището 10-15 минути след приключване на учебните занятия ? ПРИ нас всички ученици трябва да напуснат двора и децата не могат да си играят. Особено пък и в петък вечер. Децата от 4 клас, з акоито декларация, че се прибират сами им се казва да се прибират. Дежурните учители казват, че не може.
Благодаря ! Уточнвам, че до училището има голям парк и те казват, че двора не е парк  

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 13:14 от bush baby

# 1
  • Мнения: 1 589
След като до училището има голям парк,какъв е проблема там да ходят да играят след училище?На мен дори ми свучи по добре като идея.

# 2
  • Мнения: 80
Родители се чувстват по-спокойни децата им да се обгрижват от охраната и дежурният учител. Те пък от своя страна не са длъжни да бавят децата до 21 часа, докато се наиграят,.Затояа реших да питам вас - койо е крив и кой е прав ? Как се практива във вашите училища ?

# 3
  • Мнения: 2 154
За мен,всяко едно свободно,незастроено и безопасно място трябва да се използва за игра.
В нашето училище няма този проблем,има от бебета до татковци под кошовете и на вратичките
за футбол.Родителите използват пейките ,а децата се занимават.
Не виждам проблем,освен вечерните разходки на домашните любимци.
След като училищата се ползват за избори,защо да не се използват от деца след часовете ?
Те са за децата !

# 4
  • Мнения: 341
Не искат да поемат отговорност, ако нещо стане, докато те самите си събират багажа да си тръгват? Не виждам друго обяснение. За първи път чувам деца да се гонят от територията на училището след занятия. По бих разбрала да не ги допускат в сградата, ама чак и в двора ми се вижда глупаво  newsm78

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 543
В 2-те училища до нас няма никакъв проблем с достъпа. Пълно е със спортуващи деца, ползват баскетболните кошове , зелената площ и футболните игрища.

# 6
  • Мнения: 2 898
Не е редно да им се забранява да играят в двора. Но тези / до 4 клас /, които имат декларация да се прибират сами, е редно първо да се приберат, а после ако им е разрешено да излизат да играят. Но никой не е длъжен да ги наблюдава и пази. Този ангажимент на учителите е до края на последния учебен час.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 817
Дъщеря ми не ги гоня от двора. Играли са там когато са били първа смяна.
В момента в втора и се прибира след у-ще. Играли са в двора, но за около 1/2 час.

# 8
  • Мнения: 80
Оказва се, че при нас дежурните учители отговарят за децата в двора и дежурният учител не може да напусне училището, докато има деца там.
те издават децата от 1-4 клаас на родителите им и пазят и отговарят за тези,които пътуват с бусовете от училището. да обаче когато има играещи деца от тези, чиито родители са подписали декларация, че техните деца се прибират сами тези деца които чакат родителите си не си тръгват , а им се обаждат да дойдат когато се наиграят с децата, които се прибират сами и така учителките твърдят че пазят децата да си играят до 20 часа  и дежурният учител не може да си тръгне, а часовете са свършили още в 17и40. Затова има правило всички деца да си тръгват 10-15 минути след свършване на занятията. Аз лично мисля, че е правилно, защото учителките не могат да отговарят за всички деца в двора. Тези които са дошли да си играят влизат в контакт с другите, бият се , бутат се катерят се по масата за тенис, ходят необлечени без якета и учителките отговарят за тях. До самото училище има голям парк, казаха на родителите да си пуснат големите четвъртокласници да си играят там, за да си тръгнат всички деца и да заключат училището. Има недоволни родители, но преди седмици едно дете не се прибрало до 18-30 часа и родителите звъняли в училището и притеснявали класните и дежурните учители, въпреки че детето има декларация затова, че трябва да се прибира само!  newsm78 и сега кой е крив и кой е прав ? Някои родители твърдят, че в училището се чувстват по сигурни. Учителките казват, че това е така, защото те са там и охраната .Те питат до колко часа да стоят в петък, за да се наиграят децата . Питат също нямат ли си и те деца, които чакат да ги изведат навън.  newsm78Аз се обърках вече и затова реших да пусна темата за още мнения по въпроса.

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 13:10 от bush baby

# 9
  • Разград
  • Мнения: 377
Ако, наистина, дежурните учители отговарят за децата и на площадката, то наистина не могат да си тръгнат. Вие бихте ли стояли до 20 часа, когато вашето дете Ви чака някъде или както моето е на детска градина и няма кой да я вземе?
Учителка съм, но преподавам в средно училище и не мога да повярвам, че ръководството така задължава учителите. И ние имаме семейства и деца. Съгласете се, че и ние трябва да си видим децата и да си свършим домашните задължения като Вас.

# 10
  • Мнения: 1 849
Никой не е длъжен да се грижи за децата ни. Родителите се научихме, че все училището трябва да ни е длъжно... И при нас има такава заповед, децата да си тръгват след часовете. Но от нашия клас има бабки които предпочитат да си седнат на седянка и децата да играят в двора. Децата им отиват зад училището и правят дивотии, чупят стъкла, гърмят бомбички (кибрит),  през зимата се замерят с парчета лед, на бабките не им пука, но ако нещо стане на детето в училищния двор, училището ще е виновно...
Родителите при нас са толкова безотговорни, на предишното математическо състезание си зарязаха децата и изчезнаха на някъде, децата им свършиха и нямаше учители които да се грижат за тях и трябваше да остават в стаята с работещите деца, съответно се вдигаше шум, звъняха телефони, но учителите не смеят да пуснат без контрол никой на вън... на родителите не им пука какво става с децата им, нали училището им е длъжно... на много деца им беше провалено състезанието, но това не е толкова важно...
Проблема е в начина ни на мислене, че все някой ни е длъжен и не искаме да носим отговорност.

# 11
  • Мнения: 80
Аз също смятам, че училището не е място за хаотична и безбнадзорна игра от страна на децата. Във всяко училище има строго регламентирани правила, които трябва да се спазват - правилник за Вътрешния ред. Освен това, училището не е място за игра, а за учене. Игрите, които се играят там са дидактични игри - те имат конкретна цел, приучват децата към самодисциплина, уважение, изграждат навици, осъществяват се от педагози. Физическото възпитание не е просто игра, а е игра, която развива определени навици и възпитава децата ни.
Когато ние родителите обаче даваме право на децата си да играят там ние им показваме, че те могат да си правят каквото искат. Така децата започват да възприемат училището несериозно, като обикновено място за игра. А това не е така.  Иска ни се да уважават учителите, но така не става. Бях свидетел как една четвъртокласничка говореше на "ти" на дежурната учителка. Казваше й , че майка й е разрешила да си играе в двора на училището. Аз лично се възмутих от тази постъпка. Детето беше само 4 клас.   Shocked Още от сега си позволяваше да говори така - а до 12 клас?! Мисля, че ние родителите наистина понякога постъпваме безотговорно и не се замисляме за последствията.
И наистина е така, ако нещо се случи с дадено дете в двора на училището дежурният учител ще бъде виновен при всички положения. Учителките казаха, че пишат писмени обяснения и биват наказвани, ако не си вършат работата.  От тук следва, че искат не искат трябва да контролират и другите деца.

# 12
  • Мнения: 2 898
Никой не е длъжен да се грижи за децата ни. Родителите се научихме, че все училището трябва да ни е длъжно... И при нас има такава заповед, децата да си тръгват след часовете. Но от нашия клас има бабки които предпочитат да си седнат на седянка и децата да играят в двора. Децата им отиват зад училището и правят дивотии, чупят стъкла, гърмят бомбички (кибрит),  през зимата се замерят с парчета лед, на бабките не им пука, но ако нещо стане на детето в училищния двор, училището ще е виновно...
Родителите при нас са толкова безотговорни, на предишното математическо състезание си зарязаха децата и изчезнаха на някъде, децата им свършиха и нямаше учители които да се грижат за тях и трябваше да остават в стаята с работещите деца, съответно се вдигаше шум, звъняха телефони, но учителите не смеят да пуснат без контрол никой на вън... на родителите не им пука какво става с децата им, нали училището им е длъжно... на много деца им беше провалено състезанието, но това не е толкова важно...
Проблема е в начина ни на мислене, че все някой ни е длъжен и не искаме да носим отговорност.

 Много добре си го описала. Това е реалната картина в нашите училища. Да, по-добре е детето да играе в близкия училищен двор, но след като първо се прибере. Родителите да знаят, че се е прибрало от училище и да знаят, че там, в двора, пазачи няма.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
migito и аз мисля така. Peace
Безотговорни родители има навсякъде, но точно те понякога са с най- големи претенции. От класа на дъщеря ми също има деца, които остават след часовете да играят. Чак такива щуротии не зная дали вършат, защото са момичета... Но лично мое мнение е, че спортните площадки извън учебно време би трябвало да могат да се ползват от децата.

# 14
  • Мнения: 2 154
При липсата на достатъчно спортни площадки и градинки ,училищният двор
поема игри на открито.Вчера синът ми беше там с татко си да играе футбол.
Той е 3 клас,но сам не излиза.Родителите носят отговорност за децата ,
след учебните занятия.
Детегледачките са друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт