Новородено и котка

  • 14 958
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 128
Точно за това исках да питам и аз, за кучето - домашен любимец. Имам си куче от 13 год. и за мен то е част от семейството ми. Не знам как бих се разделила с него, а и най-вероятно то ще умре от тъга за нас, ако го занесем някъде. Не  мисля, че е чак такъв проблем да съжителстват домашен любимец, било то куче, котка, рибки, хамстер или маймунка ако щете и бебе, стига да се поддържа нужната хигиена.   

# 16
  • Мнения: 1 555
НИКАКВА КОТКА !!!! Ако искаш да направи някаква алергия и после да си скубеш косите я остави! Детето е най- важнооооо !  Naughty

    bouquet

# 17
  • Мнения: 2 237
 Аз пък съм твърдо ЗА !Обожавам котките и не мисля,че когато животното е чисто и обезпаразитено е проблем.Незнам до кога котките ще бъдат набеждавани за какви ли не отрицателни неща...
Лично аз ужасно съжалявам,че дадох котката си на село като се роди Калина.Голяма грешка от моя страна,допусната под натиска на родителите ми.Редовно ходим обаче с бебка да я виждаме и те двете са големи приятелки !
Това е личното ми мнение,което не мисля да променям въпреки всички аргументи "против" ,изброени тук.
Но наистина всеки сам си решава.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 802
Това е болната ми тема. Преди седмица дадохме моята котка на приятелка да я гледа и то по настояване на бъдещият татко. Ако не беше той нямаше да я дам. Единствено лошо в гледането на животинче и бебе е в отделянето на двойно повече време за хигиенизиране.

# 19
  • Мнения: 2 171
Ние живеем в гарсониера и малко преди да се роди бебо забранихме на котето да влиза в стаята, където щяхме да го гледаме. Всички ме съветваха да я подаря, но аз не можах да се разделя с нея, защото я гледам от 13 години. Сега обаче си давам сметка, че е било по-добре да го дам, защото котето страда от липса на внимание, аз не мога да се разкъсвам между бебето и него и да му осигурявам нужните грижи. Освен това, дори и кастрирано и обезпаразитено, няма гаранция дали бебчо няма да прояви алергия или, не дай си Боже, астма. Все пак космите полепват навсякъде, колкото и добра хигиена да поддържаш. Това ти го казвам от опит.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
От както се помня винаги сме имали и куче и котка, от съвсем малка съм спала с животинки, винаги съм имала и имам животни покрай себе си, да ви кажа нямам алергия и никога не съм имала към каквото и да било !

# 21
  • Мнения: 790
Твърдо съм против. Може би ако имах куче или котка щях да пея друга песен, но сега съм категорична.

# 22
# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз мисля,че не е желателно. Алекс докато беше по-малка съм я държала далеч от всякакви животни.Имаме две кучета и два от скоро й давам да им се радва. Всеки преценява за себе си.

# 24
  • Мнения: 574
Няма нищо страшно да се гледат заедно животно и дете.Аз лично имам 3 кучета/от време на време са с малки/ и по времето когато моето момиченце беше малка-2котки.Е,и аз изпадах в ужас от залепнал косъм в ръчичката и, но се оказа,че потдържането на хигиената не е толкова трудно.Сега чакам второ дете и животните са същите,само дето едната котка я няма.Забравих,че имаме и риби и морски свинчета.Звучи ви за линчуване ,нали?Но аз знам как да потдържам животните в добро здраве и да се предпазвам от паразити.Това никак не е сложно.
Какво ще кажат всички привърженици на СТЕРИЛНИЯТ живот за пясъчниците,в които всяка твар си върши работата,а техните деца си хапват от пясъка?Дори и да го пазиш току-виж жрупа нещо.Освен това алергиите обикновенно се унаследяват или придобиват от прекалено стерилно гледане.
Детето се държи с животните както го научите.Ако знае да внимава и да не пипа в тоалетната на животните изобщо няма проблеми.Важното е да знаете,че котката или кучето са абсолютно спокойни и покорни.
Успех!   bouquet

# 25
  • Мнения: 773
    Моя котак го  пратих на село още когато бях в шестия месец. даже чистенето на тоалетната по време на бременоста стана задължение на мъжа ми. Не мисля че бих успяла да поддържам нужната хигиена всеки ден. А пък и моя котарак си беше малко див, така че не съм имала никакви колебания дали да го оставям вкъщи.

# 26
  • Мнения: 3 146
Интересно е да се пусне анкета "Колко от гледаните с котки деца имат алергии?"

# 27
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз лично съм против съвместното съжителство на малки бебета с кучета или котки.
Винаги съм имала котка (докато живеех с наште), но като забременях и родих контактите ми с нея намаляха.Чисто си е животното, ама нещо ме възпира. Не бих гледала едновременно бебе и животинка.То са косми, то е чудо, нехигиенично ми се вижда,да не говорим за опасността от алергии. Crossing Arms

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Понеже Ъроуз пита за отглеждане на бебе (новородено) и котка само и единствено в една стая, ще кажа НЕ!
Ако има още стаи - не виждам проблем, макар да съм привърженик на животинче + дете на 5-6+ години. Не по-рано  Naughty

# 29
Обичам животните , но смятам, че съжителството на новородено с домашно животно, независимо дали е коте или куче не е добра идея. Thinking Но когато детето поотрасне и самото то желае да си има домашен любимец трябва да уважим желанието му. Peace

Общи условия

Активация на акаунт