"По книга" ли отглеждате детето си?

  • 1 301
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 110

И аз така, по Интернет. Пресявам информацията и я нагаждам според децата.

Но основното количество информация черпя от тук.  newsm51

# 16
  • Мнения: 8 769
По инстинкт, по интернет и лекарски препоръки. Съчетавам информацията и ползвам това, което смятам, че е най-добро за детето ми. Вслушвам се и се вглеждам в знаците, които детето ми дава. Те са най-добрият ми радар!

# 17
  • Мнения: 122
здравейте
Първото си дете го гледах по книги /незнаех за този форум/. Тогава се оказа, че в книгите пишат противоречиви неща. Лекарите също даваха противоречиви мнения. В крайна сметка събирах много инфо, правех си изводи за мен и се доверявах на интуицията си. Педито все казваше, че детето ми расте като по учебник /сякаш знаеше, че чета много книги/ Grinning.
Сега обаче се гледаме по спомени, по интуиция и с помоща на мамите от форума. Много е готино, като имаш проблем да не се ровиш в хиляди книги, а да получаваш отговор наготово тук, при това от съвсем реален опит. Да ви кажа, тук намерих най ценните съвети относно кърменето. В мойте книги не пише почти нищо и вероятно това беше причината с големия да минем на АМл

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Отглеждам го "по форум",а не по книга  Mr. Green  Mr. Green Mr. Green
Да кажа ,че не ,ще излъжа,защото книгите помагат МНОГО,но повечето неща идват от вътре ,а и опита на другите мами!

Последна редакция: чт, 01 дек 2005, 10:00 от Дамаянти

# 19
  • Мнения: 2 467
"По книга" ли отглеждате детето си? - Не. "По форум"  Mr. Green и още инстинкт, нагаждане според бебче... такива неща.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
НЕ. В повечето случаи по усет, никога не съм го гледала по книга. Ето един пример от книгите, там пише, че на определена възраст не трябва да  се увеличава дажбата на сок, максимум 40мл. дневно, да ама сина ми ревеше всеки път като му свършеше сока и аз му увеличих двойно и тройно дажбата, и той щастлив, че има достатъчно сок и аз щастлива, че не е тъжен и не плаче. Децата са различни не можеш да ги сложиш в калъп и да се съобразяваш със всичко което пише в определена книга, там са описани принципно нещата, а не са закон Божий. Съобразявам се с детето, то само си подсказва от какво има нужда. Ако нещо не знам и се интересувам от мнение питам мамите във форума и мои приятелки с малки деца.

# 21
  • Мнения: 730
Никога не съм си гледала детето по книга. Чета форума, и каквото ме интерисува питам има много мами които се спускат на помощ. Инстинкт! Grinning
newsm10
 Това е и моят отговор.

И моят Peace

# 22
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Никога не съм си гледала детето по книга. Чета форума, и каквото ме интерисува питам има много мами които се спускат на помощ. Инстинкт! Grinning
newsm10
 Това е и моят отговор.

и аз се присъединявам Laughing

# 23
  • Мнения: 2 700
Когато правих първите си стъпки в майчинството, този форум не съществуваше. Четях Спок и "Моето дете от 1 до 3 години". Интернетствах, говорих с различни лекари и формирах собственото си мнение.  Наречете го инстинкт.

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Първо четох много (преди да се роди), а после по интуиция и по спомени от това, което съм чела Simple Smile
Плюс интернет Grinning

# 25
  • Мнения: 4 068
"По книга" ли отглеждате детето си? - Не. "По форум"  Mr. Green и още инстинкт, нагаждане според бебче... такива неща.

Същото.
Но най-вече по инстникт и по това, което бебче ми показва.

# 26
  • Мнения: 2 000
Не. Чела съм само информативно, но никога не съм се стряскала, че примерно детето ми не се развива точно така, както пише в книгата.

# 27
  • Мнения: 505
каква ти книга, то да не е робот та да му програмираш реакциите,..по майцин усет и инстинкт,..а отскоро и по форум... newsm78

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Майчин инстинкт го наречете  Heart Eyes
Имам книги, ползвам и интернет.
На теория е едно - на практика е друго  Wink.

# 29
  • Мнения: 8 505
Най-вече по интуиция,имам голямо доверие и на педиатъра и.

Общи условия

Активация на акаунт