За малките подаръчета от чужбина

  • 12 535
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119
Аз не мисля , че бабите биха оценили кулинарен специалитет .
Най-много да стигнат до извода , че  "не е лошо ама нашето си е по-добро"

Флоренция е известна с кожените си изделия и ще го видите сами.

# 16
  • Мнения: 151
Аз не мисля , че бабите биха оценили кулинарен специалитет .
Най-много да стигнат до извода , че  "не е лошо ама нашето си е по-добро"


Това доста крайно прозвуча  Wink
Идеята ми е базирана от собствения ми опит - моята баба например с радост приема пакет италианско кафе и после кани приятелките си да ги черпи с него и да се хвали с мен   Mr. Green
Така че не слагай всички баби под общ знаменател, не се знае кой до какъв извод стига по принцип. Ако си плосък и надменен - и най-скъпия подарък може да не те впечатли, ако си добър приятел - и най-малкият жест ще приемеш с радост.

# 17
  • Мнения: 119
А  , мисълта ми не е да обидя някоя баба.
Още повече както се казва днешните 60 -годишни са вчерашните 40 -годишни  Heart Eyes
Просто често съм срещала "снизхождение" към подобни подаръци  от по-възрастните.
Младите обаче много им се радват.
Все пак всеки си познава хората и си права , че не може да се обобщава.
Иначе моята баба виждам още си пази едно сувенирно парфюмче , което и бях купила от Париж и се фука с него като не смее да се напръска  за да не го хаби без "важен повод" Laughing

Лично за мен важен е жеста без значение какъв е подаръкът !

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Единствено като сувенири купувам магнитчета за хладилник. Преди купувах и разни други неща но с времето установих, че най добрия сувенир са магнитчетата. Peace

И аз съм така.

# 19
  • Мнения: 4 784
Магнитче за мен, събирам си от местата, които сме посещавали. Преди купувах и други сувенири, но сега вече не или изключително рядко, ако нещо му впечатли. Нямам и без това къде да ги нареждам...
А иначе от известно време подаръците се свеждат до нещо типично за хапване или пийване от посетеното място, напр. кафе, бисквити, бонбони, шоколади, алкохол и др.ако ми харесат. Може и по някоя малка фигурка, напр. шотландец с гайда и поличка Simple Smile като за майка ми, а също и магнит или ключодържател.

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Сувенири никога не сме купували. Но пък за нас сме си донасяли някакъв предмет, който ще ни напомня за конкретното място и който няма просто да стои да събира някъде прах, а ще се използва често. Например - от първото ни ходене в Прага си донесохме един ръчно плетен панер за хляб от малко магазинче до Карловия мост. Преди време от Анталия бяхме нарамили пет огромни саксии с екзотични цветя плюс един сак (в буквалния смисъл на думата) с интересни камъни, които си събрахме от пуст (нетуристически) плаж в една изключително красива местност. Единият камък тежи поне 10 кила. Луда работа. Crazy
Но нещото, което абсюлотно задължително винаги носим от чужбина е както каза някой преди мен "вкуса на страната". И аз, и мъжът ми обичаме да пазаруваме типични за съответната страна храни (не от туристическите места, а да речем от пазари). Достатъчно е човек да поразпита предварително какво е типичното, да се поогледа и ще открие интересни неща. Турция не е само локум например, Турция е и невероятно изобилие от подправки. Давам го само като пример.
Що се отнася до Италия, аз лично си имам една голяма слабост - това са бонбоните Baci Perugini и прекрасните тоскански вина.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
Аз от Италия подарявах кафе

# 22
  • Мнения: 12 039
Аз от Италия подарявах кафе

  А какво ще ми препоръчаш като марка?Искам и за себе си да взема.

направих си забележителен списък:
-кафе
-дантелени пособия
-покривка за маса с изглед от Флоренция- това много ще впечатли нашите баби, ще има да се фууукат Simple Smile

-календари-също за бабите, а и за нас/Някога, много отдавна имах един руски с преснети картини от      Ермитажа, голяма скъпоценност ми беше/
-бонбоните Baci Perugini
-Е, някой и др. магнит също
-ако се осмеля да наруша правилата и да не се притеснявам за счупена и разлята бутилка- може и вино.

Ако някой се сети още нещо, ще бъда благодарна!Няма да отделям много време за магазини и без това не обичам да ходя, затова всеки предварителен съвет и набелязана покупка ще са ми от изключителна полза!Много искам да занеса нещо на учителката по  пиано на сина ми-много мила жена е.
Ако се сетите нещо- италианско-музикално, помагайте!Ако не- вероятно бонбони ще занеса.

Допълвам си списъка с вино, ликьор лимончело и ракийка "грапа", редактирам- от магазин на летището.

-Готварска престилка.
-Торби от плат за пазар,вкл. и за  мен, крайно време е и аз да се дисциплинирам!
-шал,  /кашмир + коприна/ копия на известни марки като Диор и Армани и понеже бяха местно производство и цената им беше ниска, 5 Е бройката на пазарчето до параклиса на Медичите. Това и за бабите ще е добър подарък, практичен и красив, а и made in Italy./този съвет директно го копирах/


Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 09:46 от Светкавица

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
Не си спомням марка, но имат голямо разнообразие от спагети и ликьори в сувенирни бутилки мисля, че имаше и във форма на музикален инструмент.

# 24
  • Мнения: 11 277
От Италия каквато и храна да купиш, няма да сбъркаш Simple Smile Аз всеки път почти нося и паста - винаги има някоя марка или форма, която не се продава в България. Бонбоните от Перуджа са много хубави, наистина, има и сирена, които си заслужават. Тосканско вино. Лимончело Simple Smile То не е да ги няма всичките тези артикули представени в България по един или друг начин, но някои са си типични за местния пазар.

Изобщо пазарувам храна отвсякъде, може би защото предпочитам да ходя на вкусни места - ръчен шоколад от Белгия и Швейцария, локуми и баклави и подправки от Турция и Близкия изток, за Италия вече стана ясно от разговора...

Светкавица, какви ограничения за шоколади в багажа? Алкохол също имаш право в някакви умерени количества, дори да приемем хипотетично, че ще проверят баш твоя багаж Simple Smile

За Флоренция, календарите ще са на диви цени. Търси ги в книжарница за по-нормална сума, не на туристическите сергии. Във всеки случай аз от такова място сувенири не бих пазарувала. Китайска стока с висока добавена стойност Grinning

Има разни места, с които съм сантиментално свързана, и оттам имам по нещо, но са рядкост. Една пражка чаша (но тя не беше от сувенирниците на Вацлавске намньести) примерно я купувах 2-3 пъти, че много бързо се чупеше... Simple Smile

# 25
  • Мнения: 12 039

Светкавица, какви ограничения за шоколади в багажа? Алкохол също имаш право в някакви умерени количества, дори да приемем хипотетично, че ще проверят баш твоя багаж Simple Smile



За алкохола ставаше въпрос, че има ограничения за регистрирания багаж, а се притеснявам да не се счупи.Ще пътуваме само с един регистриран.
А за вкусните неща, ох, само като чета ми се приядоха.

# 26
  • Мнения: 597
От Южна Италия донесох малки бутилчета с характерен за региона лимонов ликьор - лимончело. Подобни на тези -

# 27
  • Мнения: 581
 Не нося нищо за колеги и познати. Купувам дрехи, обувки, козметика и някаква специфична храна само за най-близките ми хора. Последният път от Италия донесох на нашите зехтин и те останаха много доволни.

# 28
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
...
Що се отнася до Италия, аз лично си имам една голяма слабост - това са бонбоните Baci Perugini и прекрасните тоскански вина.

Разбрах за един магазин , в който ги продават... Wink

Някъде по "Аксаков" бил, доколкото разбрах около "Шишман" /София/

А за тосканско вино - големия магазин за вино срещу "Пикадили" в мола на "Ситняково"

# 29
  • София
  • Мнения: 6 302
От Италия и аз винаги купувам кафе, примерно Illy, но и други марки съм купувала, все е хубаво. Също лимончело, има в много интересни бутилки, майка ми например много му се зарадва. На баща ми бях донесла страхотна броеница, просто красота! Сестра ми хареса престилката (от тези готварските, дето се слагат през врата) - има невероятно красиви, с най-различни мотиви. Зехтин също е добра идея, въпреки че в България вече има много видове, повечето баби не са свикнали да го ползват и ще им хареса. Купувала съм и каперси, тогава още тук не бях виждала..... Но наистина важен е жеста! За себе си напоследък купувам парфюми и козметика, със сигурност същите неща в България са с коренно различно качество......

Общи условия

Активация на акаунт