Великденски яйца червени, за ЯНУАРСКИТЕ деца засмени! /9/

  • 27 125
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 205
Бубе, добре, че сподели за твойта Влади, че и моя Мартин е доста дрислив и понякога чак се чудя нормално ли е Laughing
Марти тази вечер каза нещо като сричка, нещо от сорта на Кайй, но интересното е, че К-то беше много ясно

Искам да ви питам как слагате бебоците си да спят - настрани или по гръб? Аз се опитвам да слагам Марти настрани, но не му е удобно, а и вече е силен и се обръща сам по гръб и така спи с вдигнати около главата ръце. Според вас опасно ли е, мен все ме е страх да не тръгне да повръща и да се задави, въпреки, че при него повръщането почти изчезна
Някоя от вас ползва ли ограничител за сън, има ли някаква полза от него?
Нощем като ги кърмите опитвате ли се да ги оригвате? Марти обикновенно заспива още на гърдата и аз го слагам да спи без да се е уригнал и много ме е страх да не се задави, но ако
тръгна да го уригвам това означава да го събудя и да не мога да го приспя след това

Някой ползва ли чувал за сън, вече имам 4, а въобще не знам каква е ползата от тях

# 31
  • Мнения: 488
От самото начало спят по гръб  Peace Вяра(дето  драйфа като за световно) само си обръща главата, залива половината кошарка и продължава да си кърти  Crazy Жана е по-стисната и не връща много, ама при ня пък всичкото в пазвата и -до пъпа, че и надолу  ooooh! На ден сменям бельото по 4-5 пъти и кошарата все мирише на мляко и млечни изделия  Laughing Laughing

# 32
# 33
  • София
  • Мнения: 128
Бубе, добре, че сподели за твойта Влади, че и моя Мартин е доста дрислив и понякога чак се чудя нормално ли е Laughing
Марти тази вечер каза нещо като сричка, нещо от сорта на Кайй, но интересното е, че К-то беше много ясно

Искам да ви питам как слагате бебоците си да спят - настрани или по гръб? Аз се опитвам да слагам Марти настрани, но не му е удобно, а и вече е силен и се обръща сам по гръб и така спи с вдигнати около главата ръце. Според вас опасно ли е, мен все ме е страх да не тръгне да повръща и да се задави, въпреки, че при него повръщането почти изчезна
Някоя от вас ползва ли ограничител за сън, има ли някаква полза от него?
Нощем като ги кърмите опитвате ли се да ги оригвате? Марти обикновенно заспива още на гърдата и аз го слагам да спи без да се е уригнал и много ме е страх да не се задави, но ако
тръгна да го уригвам това означава да го събудя и да не мога да го приспя след това

Някой ползва ли чувал за сън, вече имам 4, а въобще не знам каква е ползата от тях



look_at_me и ние сме от дрисливите - по 1 път на ден, но качествено. Днес беше омазан до врата.

За спането - слагам го настрани, но той си се обръща по гръб, въпреки че съм го подпряла с възглавница. Не го оригвам

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Исках да ви попитам нещо , вчера се заговорих с една приятелка която има също е по майчинство, и тя ме пита колко ще и е майчинството при положение че е била болничен 8месеца от бременността , като преди това е осигурявана на 500 лв.Аз имам някакви спомени , че като си болничен през цялата бременност взимаш 240лв независимо от осигуровката.Така ли е , че ми стана интересно.
Аз си ходих на работа през цялото време , но ха мен ми липсват месеци и аз също не знам как ще ми го смятат, ако може  и по моя въпрос някой да ми отговори или къде мога да прочета.
........
Да аз имам ПИК и си виждам колко ми е средното възнаграждение но мисля ,че майчинството няма да ми е такова защото ми липсват месеци имам осигуровка от март миналата година преди това ми липсват май 3 месеца.А за въпроса за моята приятелка нищо ли никой не знае?
Както Пепита ти е писала - за времето в болничен се взима за база доходът върху който е изчислен болничния - това за приятелката. По принцип е по -"изгодно" да си в болнични, преди майчинството - така се вдига базата Wink
"Липсват месеци"- т.е не  си осигурявана ли? Тогава се взема мин.работна заплата за тези месеци. И дневната база която ти е изчислена за болничния преди раждане - 45дни ще си я получаваш до 410-тия ден-т.е. до едната година на детето (това в отговор на "майчинството няма да ми е такова")  Peace.

Четах, писах  и чак накрая видях заглавието на темата- аз за първи път да измисля някаква рима  и тя да се хареса  Crazy   bouquet

ВИ Фреш честит рожден ден  Hug

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 03:52 от vall_t

# 35
  • София
  • Мнения: 1 946
Запис. Днес смятам да оставя яна при баба и в младост и после можем да си направим среща из младост с някоя мама. Има ли такива?

Впрочем съм навита и за срещи по други места при липса на младостки Simple Smile))

# 36
  • Мнения: 81
Добро утро. И ие спим по гръб. Главичката и винаги е на една страна. Око почне да връща то се стича. Относно чувалите ние спим в чувал . Спокойна съм че не се развива да и е студено. Вики много ритка и завивките изчезват в краката и иначе. Просто като се събуди и се почва едно мятане на крака а така поне за сега в чувалите има място. Момичета имате ли още колики? Кога ще свършат? Вики тази седмица беше ужас вечерта. Милото так се дереше нищо не и помага.

# 37
  • Мнения: 1 687
look at me, и дара спи по същия начин. слагам я настрани и докато й заредя стерилизатора вече е по гръб. не виждам как могат да се задавят, все пак имат инстинкти, а и главичката почти винаги е настрани.

аз вчера взех чувалче за спане, че дара с нейното ритане все е отвита. днес ще го изпера и ще я тествам...

а аз да ви се "похваля" вчера клъцнах на дара пръстчето с нокторезачката. нададе адския вой, а майка й почти припадна Simple Smile

# 38
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Добро утро и от нас!
Ние пак сме с пъпки по лицето Cryиска ми се да почна да вия вече.Ще я водя на кожен след малко,щото ми писана с тва контактен дерматит-сменям вече трети път праха за пране.Никъде по тялото няма пъпки.Надявам се да е нещо безобидно.После ще пиша пак.

# 39
  • Мнения: 1 413
Ей, Тути много кофти, дано де е нещо безобидно  Hug

Моята щерка винаги е спала по гръб, в началото се опитвах да я слагам на страни и пищеше все е но я колиш и я оставих да си спи както й е на сърце  Simple Smile

Да питам има ли мами, които ще ходят на Копривщица за Великден? Ние сме там та може да се видим  Party

# 40
  • Мнения: 142
И аз да се разпиша в новата тема.
Годното време пак успя да се развали.
Тути дано е нещо дребно и бързо да мине.
За спането по гръб и Никол много обича. Нощем я барикадирам именно от страх да не повърне, но през деня я оставям и по гръб. Я кажете да кога се сменят страните. Моята спи предимно на едната, по спокойна е и така почнахме да я слагаме само на нея. Дали е проблем.

look at me от Вр. съм, но не знам дали се познаваме  Laughing, една бъдеща среща ще го покаже иначе незнам как .
Като казах среща - благородно  завиждам на молстването, дано някой път се включим и ние.

И аз съм за нов колаж, този вече не е актуален. Ако има можещ и желаещ да го напрови  Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 28
Добро утро  Hug
Заглавието на темата е супер, това ми е най-любимия от всички празници  Party
И Тия от много време само по гръб спи, даже вчера се опитах да я оставя настрани, погледна ме учудено и моментално си легна по гръбче, и тя повръща  Peace
Елч, аз пък преди време като я обличах, и бръкнах в оченцето на малката, ей изпаднах в шок просто, много гадно  Confused
Сега покрай празниците и ние ще пътуваме, и искам да ви попитам в какво ще транспортирате отрочетата, ние мислим да купуваме стол за кола, че кошницата ми се струва много " афифна ", и сме се спрели на Chicco, има ли някой подобно?
 tuty1  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 311
Елч, аз като беше малка каката я порязах гадно с нокторезачката и от тогава такъв страх ме гони...повече детски нокти не режа, само мрънкам на баща им.

Боян спи както му е кеф, оставям го както ми е удобно, той се намества. Не го чакам да се уригва, но той не е от повръщащите.

Погачата мина екстра, малкият беше очарователен - усмихнат и приказлив през цялото време, но сега е сополив Sad. Ей затова мразя такива сбирки.

# 43
  • Мнения: 471
Добър ден!
За колажчето-и ние искаме този път да се включим.
Заспива настрани ВИНАГИ,но после много често се обръща по гръб.
Вечер спи в чувалче от самото начало.
След среднощно хранене не я оригвам.

# 44
  • Мнения: 1 687
mrm, аз още не ога да се престраша да продължа да й режа ноктите. сега на едната ръка са й изрязани, а на другата - не Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт