КОЗУНАЦИ - 2 тема

  • 78 862
  • 534
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
Аз правих уикенда кифличките на Angellove, обаче имам въпрос - ако искам да са ми по-сладки, в тестото ли да сложа още захар, или когато слагам плънката да ръся и захар?

Alexandra в плънката, мила - в тестото се опасявам, че ще се сбие... - аз мисля в рецептата съм го споменала: за любителите на Simple Smile по-сладкото - поръсваме със захар при плънката...

Прекрасна седмица на всички!!   bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 240
Аз правих уикенда кифличките на Angellove, обаче имам въпрос - ако искам да са ми по-сладки, в тестото ли да сложа още захар, или когато слагам плънката да ръся и захар?

Alexandra в плънката, мила - в тестото се опасявам, че ще се сбие... - аз мисля в рецептата съм го споменала: за любителите на Simple Smile по-сладкото - поръсваме със захар при плънката...

Прекрасна седмица на всички!!   bouquet
Благодаря за съвета, аз видях в рецептата забележката, но не очаквах че няма да са ми толкова сладки. Понеже децата не обичат сладко и ядки, сложих течен шоколад, и явно от него не станаха сладки.
Бонго, благодаря и на теб  Grinning

# 17
  • Мнения: 11 370
Благодаря за новата тема.

Момичета, за първи път ще правя тази година козунак.
Иска ми се рецепта вкусна, сладка и ставаща 100%. Нямам машина за месене, ще меся с ръце  Whistling. Купих си и формичка за козунак обачеееееееееееее, гледам хиляди рецепти и всичките страхотно изглеждат.
Моля ви сега за изпитана рецепта ставаща на конци и много вкусна  bowuu
Благодаря ви  Hug
Мама Цоцоланка, не успях да отворя сайта. От работа явно имаме забрана за някой и не мога да я видя рецептата.

# 18
  • Мнения: 11 607
Момичета и момчета, искам да  ви помоля ако евентуално не си виждате рецептата за козунак, козуначени кифлички, кранч, панетоне и пр. в 1 пост - да ми пишете на лични за да бъде добавена. Ако не виждате и друга любима рецепта за козунак, която е изпробвана и е сполучлива, но също я няма там - пак ми пишете на лични. Сега се сещам,че на Вени Hug ги няма рецептите, ще ги допълня и тях........


Допълних първия пост с нови рецепти и съвети - има козунак с кисело мляко, с подсладител, рецепти и съвети на признати хлебари като Дядо Хаджи и Ердинч, кифличките на Angellove, които станаха популярни от предната тема.......

Ще ви помоля - при нужда да се чете повече първия пост и да се цени времето на пишещите тук и ако е възможно да не се повтарят едни и същи въпроси през 1-2 стр. Пиша го с най-топли чувства, времето е кът на всички ни, нека темата да е полезна и когато се отваря да има по-малко спам.......Благодаря ви много за разбирането!


Благодаря ви! Аз по всяка вероятност точно на празника няма да бъда с вас, затова желая най-меките, най-пухкавите, най-уханните и най-сладките козенаци да бъдат точно вашите козунаци!!!!!!! Правете козунаците с много, много положителни мисли и чувства и добро настроение!!!! И дори и да не се получат козунаците както вие искате - да знаете,че и най-лошия домашен козунак е по-добър от купешкия! И най-вече - празникът е в душата! Много слънце и дано Възкресението Христово да помогне и за възкресение и на нашите души и сърца към по-добро!!!!!!!!!!


Реа, рецептата на Танита я има написана и в 1 пост.

Значи само аз не мога да изпека достатъчно добре тестени произведения в светли тави.....От тези старите - нямам, но в бялата кексова така и не ми се получава достатъчно опечени........

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 10:46 от Мама Цоцоланка

# 19
  • Мнения: 413
Запис ,Маме  bouquet

# 20
  • Мнения: 179
Благодаря на Alex_a, pina, елексир и всички, които споделиха прекрасната рецепта за козунак в машина. Наистина става невероятно вкусен, мек и на страхотни конци!
Впечатлена съм от всички козунакотворци Heart Eyes

# 21
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ох, обърках се от толкова много рецепти, всичките ви козунаци са страхотни, искам да ги пробвам до един Joy.За съжаление няма да успея, в четвъртък просто ще тегля чоп и ще видим какво ще се получи Joy.Досега съм правила чешкият козунак на Наталина, и козунакът за начинаещи домакини на Лабрекс - харесаха ми и двата, но вярна на себе си искам да изпробвам нещо ново Wink.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 232
  bouquet

# 23
  • Мнения: 112
Да си покажа Козуначеното руло Мина, по рецепта на Еликсир. Със сладко от боровинки и орехи. Вчера го правих и вече го няма Joy


Източник:http://kulinarenelixir.blogspot.com/2011/03/blog-post_27.html

# 24
  • Мнения: 11 607
Ох, обърках се от толкова много рецепти, всичките ви козунаци са страхотни, искам да ги пробвам до един Joy.За съжаление няма да успея, в четвъртък просто ще тегля чоп и ще видим какво ще се получи Joy.Досега съм правила чешкият козунак на Наталина, и козунакът за начинаещи домакини на Лабрекс - харесаха ми и двата, но вярна на себе си искам да изпробвам нещо ново Wink.

Аелис, аз съм правила козунаци по рецепти на дуета Тандоори - Скарлет О Хара, Джемма, Стаси76 - козунак Краси, както и кифлички по рецепта на Габи - всичко се е получило много много добре!  Ако може съвет - изчакайте добре да се забърка тестото в машинката - ако ще се прави там, да поеме добре брашното и др. съставки, не бързайте. Наблягам на 3-те втасвания - на маята, на тестото и на оформения козунак.......Работя с намазнени ръце, тестото трябва да е хубаво еластично и тогава ми се запазва плетката на козунака - това към Чоки.......Може би още мъничко по-твърдо трябва да ти е тестото, с 1 идея повече......

# 25
  • София
  • Мнения: 1 832
Маме, благодаря за темата! Хубаво изкарване на презника!
Илианка, много хубав венец!
Аз правих козуначени мъфини. И понеже имам форма само за 6 останалото тесто го направих в продълговата форма.

# 26
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Маме, скъпият заяви, че не иска да "бия" козунака и съм се ориентирала към рецепти без бой Joy - има доста такива предложения, мисля на Танита да пробвам Wink.Ще използвам машинката, както го е описала, ще спазя съветите ти за трите втасвания и за забъркването на тестото и ще видя какво ще се получи Wink.

# 27
  • Мнения: 782
Благодаря за новата тема   bouquet

# 28
  • Мнения: 11 607
Маме, скъпият заяви, че не иска да "бия" козунака и съм се ориентирала към рецепти без бой Joy - има доста такива предложения, мисля на Танита да пробвам Wink.Ще използвам машинката, както го е описала, ще спазя съветите ти за трите втасвания и за забъркването на тестото и ще видя какво ще се получи Wink.

А той боя е по желание, можеш да го пропуснеш, аз не бия никой.......Машинката достатъчно бие тестото.....

# 29
  • Мнения: 1 883
Моля помагайте,
замесих тесто да кифлички ,но стана доста твърдо, как да го оправя?

Общи условия

Активация на акаунт