КОЗУНАЦИ - 2 тема

  • 78 878
  • 534
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 607
Моля помагайте,
замесих тесто да кифлички ,но стана доста твърдо, как да го оправя?

Ако месиш с машинка, добавяй прясно мляко и олио докато поомекне.....Но..изчаквай добре да се поеме течността.......За да не стане пък рядко в един момент......Пускай първоначалното месене няколко пъти.......

# 31
  • Мнения: 1 883
Моля помагайте,
замесих тесто да кифлички ,но стана доста твърдо, как да го оправя?

Ако месиш с машинка, добавяй прясно мляко и олио докато поомекне.....Но..изчаквай добре да се поеме течността.......За да не стане пък рядко в един момент......Пускай първоначалното месене няколко пъти.......
На ръка меся

# 32
  • у дома
  • Мнения: 1 581
записвам се  Peace

тази година мисля да се пробвам с машината за хляб, която ще взема от нашите назаем  Mr. Green

та сега съм в избиране на рецепта на козунак за машина за хляб newsm78 мисля да направя и малки козуначета, та се чудя трябва ли нещо по-различно да има в рецептата или основната ще е добре за малките козуначета
  newsm78

# 33
  • Мнения: 638
Ще следя темата,Аелис посмях се с твоят мъж и аз бия козунаците!

# 34
  • Мнения: 2 241
  tiptoe

За да не ми е гол записът, да питам. С каква мая мислите, че е по-удачно да замеся козунаците- със суха или обикновена жива мая? И как е по-добре да я разтворя- в мляко или във вода?

# 35
  • Мнения: 594
И аз се включвам в темата. Правих на Бриоши-те на Руми които се оказаха сполучливи в мое изпълнение, но не свариха да бъдат увековечени със снимка  hahaha .
За момента май това ще е моята рецепта за Великденски козунак, но пък нищо не пречи да си пробвам и други рецепти  Blush

# 36
  • sofia
  • Мнения: 176
Много красиви и вкусни козунаци сте направили, поздравления за всички.

Тази седмица ще правя отново кифлите и поне 4 козунака, за раздаване.

Във връзка с казаното от Мама Цоцоланка, исках да споделя колко успокояващо ми действа месенето и правенето на козунака. Преди да започна бях изключително изнервена, дори бях  и в цикъл, треперех от нерви...     Само като пипнах брашното, яйцата и.... пулса ми се успокои, избягаха всички изнервящи мисли и ме налегна едно блаженно спокойствие. Месих си и бях доволна и щастлива, това е и тайната на успешния козунак (а и каквото и да е), да вложиш в него нещо от себе си.

Хубава седмица на всички.

# 37
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте . И аз да се запиша в темата, понеже ви следя. Тази година за втори път ще правя козунци. Миналата година ми се получиха доста добре, но разчитам, че тази ще са още по-добре  Praynig.
За по-сладки козунаци послушах съвета на майка ми и част от захарта заместих с подсладител и наистина станаха мн сладки. Незнам какво ще кажат ветераните по въпроса, дали някой е пробвал?
Исках да попитам каква марка брашно ползвате за пухкави козунаци, че аз май попаднай на една партида, която нещо ми съботира сладкишите и не искам да  това да се случи и с козинаците  Wink

# 38
  • Мнения: 1 883
Моето тесто втасава и се надува, но не е толкова еластично колкото си мисля, че трябва да бъде.Грешката ми беше ,че сложих цялото брашно на куп и дойде много.Но нищо , пак ще пробвам, няма да се отказвам.Ще изчакам хубаво да втасат кифличките и тогава ще пека.
Отвътре е на шупли и като го пипам пука,дали да не правя вече кифличките ?
Така ,кифличките са готови, изчаквам още веднъж да втасат и ще пека.

Мерси на Мама Цоцоланка! Hug

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 12:58 от Тя

# 39
  • Мнения: 355
Здравейте момичета,
тази година ще имам късмета да правя козунак. Питане към опитните: Когато се разделя и се пече на части как да задържа втасването? Да го сложа на хладно навън?
Умбра, ума ми взеха твоите кифли с плънка от шоколад и лешници. Моля те, сподели как ги правиш! Може ли и състава на плънката?
Благодаря!   bouquet

# 40
  • Мнения: 847
Благодаря за хубавите теми и за усърдието да се съберат рецептите на 1-ва стр.! След много ровене из тях се отчитам с Традиционен козунак по Джемма, Руло с плънка с какао и стафиди, Руло с макова плънка и Виенските кифлички на Наталина. Спазих всички полезни съвети, които открих в тази тема, може би единствено температурата в стаята не беше достатъчно висока и това според мен се отрази... Много вкусни станаха козунаците, но една идея по-твърдички...







# 41
  • Варна
  • Мнения: 58
Ами просто ми се налага да се похваля!  Mr. Green
Изчетох цялата предна тема, харесах си рецептата на eliksir и спретнах един опит-репетиция. Обаче машината ми здраво прегори козунака, наложи се и да ги оставя насаме накрая и стана провал. Вчера спретнах поправителен като направихме кифлички и един мъничък козунак за тест. Резултатът беше страхотен, поне за мен, която не обичам чак толкова козунак. Добавих само 2-3 с.л. нишесте, пуснах машината 2 пъти да меси, втаса там и пекох във фурната на 160 на вентилатор. В еднократна алуминиева формичка с хартия отвътре. Ето какво се получи:



Вкус, конци - всичко накуп.  Eliksir,   bouquet  И кифличките станаха, но не успяха да позират Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 883



Това са кифличките по рецепта на Танита. HugБлагодарности и на Мама!
Ще се месят козунаци.... Joy
За протокола правя козуначени кифлички за първи път!

# 43
  • Мнения: X
Lady Julie,радвам се,че си доволна и имаш чудесен резултат с много конци! Peace Heart Eyes
Луча,не се и учудвам,че го няма вече,рулото ти е станало суууупер!Поздравления! thumbsup
Бyxта,много се радвам,че ме споменаваш с добра дума Hug!Жалко,че е прегорял отстрани козунака в машината,но то и при мен се случи.Това й е лошото на машината,че е машина и сме свикнали като сложим нещо в нея да не го наглеждаме,пък и трудно й се разбира отстрани дали вече не прегаря.Ще трябва да допълня в рецептата изрично да се следи последните 10 мин. да не се препече.А тези,дето си изпекла във фурната пак по тази рецепта ли са?СТрахотни са станали,поздравления и за теб!   bouquet

Изобщо личи,че наближава празника и репетициите текат с пълна пара!Да са ви спорни,пухкави и сладки козунаците,момичета!   bouquet

Тя ,браво,много са хубави,взимам си една веднага!!! Peace

# 44

Общи условия

Активация на акаунт