Помощ за тежко запушен канал!

  • 41 708
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 416
Помощ за тежко запушен канал Praynig

Живеем в къща, ако това има някакво значение, където канала на кухнята и банята са свързани. В момента канала в банята е много тежко запушен, не знам какво да правим просто Shocked Confused  
Мъжа ми ръчка с няколко телове за отпушване на канали, но нищо не се променя, някъде много надълбоко е запушен явно. До голяма степен и аз имам вина за това запушване, защото космите от косата ми отиват в канала като се къпя, отделно винаги съм си мислела, че канала ще го поеме и като видя косми из къщи /в банята по-точно/ ги пускам пак в канала. До сега не е имало чак такъв проблем, запушвал се е, но като сипем препарат за канали се е отпушвал, затова си мсилех, че няма проблем и спокойно си пусках косми. Дайте моля ви съвет какво да правим, защото почти не иска да поема вода, връща я, също като се пусне чешмата в банята излиза през канала, като пусна пералнята пак излиза всичката мръсна вода през същия този канал, ако в кухнята се мият чинии - пак през канала бълва. Направо изглежда ужасно безнадеждно положението Tired Outta Joint ooooh!
 Какво правите вие в такива ситуации?

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 14:51 от Бу

# 1
  • Мнения: 0
Трябва да се създаде вакуум .В най-лошият случай търсите водопроводчик.

# 2
  • Мнения: 1 416
А как да го създадем този вакуум Confused Embarassed
Аз от самото начало казах, че трябва водопродчик да дойде, все пак те са за това, това им е професията, но мъжа ми настоява той да го отпушва Crazy

# 3
  • Мнения: 46 511
Щом не става с теловете, явно е по-сериозно положението, няма смисъл да отлагате специалиста.
Нашият като се запуши първо пробвахме с разни препарати, после с това гуменото, което прави вакуум, накрая накупихме ето такива, първо малкия размер, оказа се по-навътре проблема, взехме и по-голям и пак не стана.

Накрая извикахме водопроводчик и той го отпуши машинно. 100 лв. ни струваше, яд ме е, че не го извикахме още в началото, а дадохме сигурно още 50-60 лв. излишни за препарати и глупости...

# 4
  • София
  • Мнения: 180
Според мен най-добре извикайте водопроводчик. Казвам го от личен опит,тъй като се мъчихме  преди това с какви ли не препарати и механично, и беше просто загуба на време и нерви, а пък за неудобоството да не споменавам. Откакто водопроводчик ни отпуши канала не съм имала никакъв проблем с него, вече почти две години. Естетствено гледам да ограничавам пусканто на косми и др. подобни

# 5
  • Мнения: 1 416
Да се включа все пак да кажа как оправихме работата Grinning
След като мъжа ми ръчка два пъти с два различни телове /втория път с по-дълга тел/, започна да се отпушва съвсееем леко, въпреки значителното количество боклуци Sick които извадихме от канала. Накрая сложихме натриева основа на кристали и просто като с магическа пръчка канала се оправи! Започна да си поема водата нормално, както трябва, вече не връща вода и въобще много съм доволна от действието на натриевата основа. Сега ще сипвам профилактично, за да няма запушвания пак, освен това вече ми е за урок и много пазя да не влизат работи да го запушват. Все пак считам, че без ръчкането с теловете и ваденето на гнусотии с тях, само с натриевата основа едва ли щеше да се оправи. Така че имаше смисъл от теловете Simple Smile
Благодаря на включилите се със съвети  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 416
Пак съм аз Confused Embarassed
Канала отново е запушен, то той не се е и отпушвал качествено, нормално през всичкото това време Tired ooooh!
Положението пак е много лошо и моля тези, които са имали такъв проблем и са викали водопроводчик да го отпушва, да напишат координатите на фирмата. Притеснява ме така на "случайни", непрепоръчани фирми да се доверявам, защото знам ли как ще си свършат работата - тука некадърници колкото искаш!
Препоръчайте ми, моля, доверена фирма, която ще се справи най-после с тоя канал, че не знам вече, до гуша ми дойде!

# 7
# 8
  • Мнения: 468
Пак съм аз Confused Embarassed
Канала отново е запушен, то той не се е и отпушвал качествено, нормално през всичкото това време Tired ooooh!
Положението пак е много лошо и моля тези, които са имали такъв проблем и са викали водопроводчик да го отпушва, да напишат координатите на фирмата. Притеснява ме така на "случайни", непрепоръчани фирми да се доверявам, защото знам ли как ще си свършат работата - тука некадърници колкото искаш!
Препоръчайте ми, моля, доверена фирма, която ще се справи най-после с тоя канал, че не знам вече, до гуша ми дойде!

Пробвахте ли да му сипете щедро препарат. От най-силния и най-марковия с най-обещаващото действие и описание. При нас беше помогнало преди години в старата квартира.
Сега със сифончета щадя канала.

Успех - да случите на добра фирма! Това ще да е решението на такъв "висящ" проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 742
Вкарай гъвкавата връзка на душа в канала и запуши отвора с един парцал.После пусни водата.в някой случаи помага.

# 10
  • Мнения: 1 416


Пробвахте ли да му сипете щедро препарат. От най-силния и най-марковия с най-обещаващото действие и описание. При нас беше помогнало преди години в старата квартира.
Сега със сифончета щадя канала.

Успех - да случите на добра фирма! Това ще да е решението на такъв "висящ" проблем.
Пробвахме почти всичко мисля. Сипвахме Тубофло - за студена вода, за топла вода, сипвахме натриева основа на кристали, мъжа ми ръчка и вади гнусотии преди известно време.... Всичко това даде временен незадоволителен резултат, канала така и не беше напълно нормално отпушен и след съвсем кратко пак се запушваше. Цяла голяма опаковка натриева основа сипвах - помага временно, за 2-3 дни и то не отпушва нормално, а само леко прокарва. Не знам вече какъв препарат да сипем. Щом натриевата основа не помага вече дори, значи е за водопроводчик положението Confused

Ще проверя тези фирми, на които PAV1 ми е дала линкове, мерси много Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 10 326
Не сипвайте щедро натриевата основа. Особено при сивите пластмасови тръби това е доста рисковано. Че в службата след такава процедура се наложи спешна подмяна на отходния канал и отводняване на долните етажи. Тръбите могат да се “постопят“ и нагънат от такава силна основа, недейте така смело.
Запушва се, защото явно има някъде някакво стеснение - голям боклук, насядане на пясък, от тръбата.
Нещо друго, което се сетих. Да не би наклона на канала в къщата да ви е неподходящ? Дано не е това, че ви предстои разбиване  ooooh!

# 12
  • Мнения: 155
Пробвайте с такава ваккъм помпа http://fentrader.com/images/plunger0.jpg -струва към 2 лв.Ние така отпушихме канала задръстен от косата ми.

Общи условия

Активация на акаунт