Февруарки09

  • 38 365
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 784
Не се класираме за ясла, от 10 приети 7 са с предимство.  Rolling Eyes На всичкото отгоре, аз какво съм гледала, че съм се заблудила, че входящият ни номер е близо до последно приетите без предимство, не е така, даже не сме близко.  Rolling Eyes Няма да ни огрее в този живот, дано поне с ОДЗ-тата да имаме късмет.

# 31
  • София
  • Мнения: 311
Цвети, отвратително е това с яслите. И Михаела не може да се класира!

А за говоренето - и Михаела не говори толкова добре и ясно - просто сме и свикнали:)

# 32
  • Мнения: 69
Цвети , то нали няма значение кой номер си в списъка . Избират се на случаен принцип децата с еднакъв брой точки или аз нещо не съм в час  newsm78

# 33
  • Мнения: 17
Цвети, дано с ОДЗ-тата се получи. То при тях не е ли по-добре дори, че така директно преминават от ясла в градина без да се минава пак през ада с кандидатстването. Поне тук в София е така.

# 34
  • София
  • Мнения: 66
Добро утро?
Как е настроението?  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 143
Настроението е "последен работен ден  - не ми се работи"....

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Настроението е "последен работен ден  - не ми се работи"....

ами нормално е


аз днес ще вапцап яйцата докато звери спи.онзи ден месих козунак,но стана отврат и се отказвам от тази дейност.ще си купя готови козуначета. Grinning

# 37
  • Мнения: 69
Elfita , аз всяка година меся , но откакто имам машина за хляб тя върши черната работа . Аз само ги сплитам и ги изпичам във фурната , винаги се получава  Wink

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita , аз всяка година меся , но откакто имам машина за хляб тя върши черната работа . Аз само ги сплитам и ги изпичам във фурната , винаги се получава  Wink

при мен и в машината не се получава-явно съм мега некадърна  Joy

# 39
  • Мнения: 2 784
Цвети , то нали няма значение кой номер си в списъка . Избират се на случаен принцип децата с еднакъв брой точки или аз нещо не съм в час  newsm78
Ами не знам дали е различно в различните градове, но тук чистите ясли са по ред на номерата, след като приемат предимствата- деца от многодетни семейства, деца на самотни родители, с ТЕЛК и т.н. В ОДЗ-тата са на лотариен принцип. Хич не ме е срам да кажа, че за там ще пусна връзки и е по-вероятно да стане, защото няма начин да се докаже дали компютъра не е изтеглил номера. Проблема е, че единственото ОДЗ, което ни е горе-долу близко е това, в което Калина ходеше на ясла, а там беше кошмарно и хич не искам и Ралица да е там. Но пък нямам друг избор, дано да се окаже по-корава и по-приспособима от кака си.  Rolling Eyes Да, преминават в градина, но аз така или иначе смятам да я прехвърля след яслата в градина, която ни е по-наблизо, тук съвсем в района са ни поне 4-5, а и точа зъби за Логопедичната, където в момента е Калина и от която съм много доволна.
Елфи, да не би рецептата да е била кофти, какво не му беше наред на козунака?

# 40
  • Мнения: 143
Уф, похвалих се че нямам много работа и следобеда се скъсах от писане на Анекси ( да бях завършила Право поне newsm78).
Ние ще боядисваме в събота, а днес малката е боядисвала със свеки,така че ще има "мамо, така не, мамо, така да" (ще ми дава акъл в превод). А за козунаците се чудя дали да не се пробвам newsm78

# 41
  • Мнения: 2 784
Яйцата ще ги боядисвам в събота, за да са по-прясно сварени.  Twisted Evil Тогава ще меся и козунаци. Проблема на моята хлебопекарна, когато прави козунак е, че много бързо го запича отстрани и отдолу (тъй като тестото е сладко по-бързо загаряІ и недостатъчно отгоре, защото реотаните са долу. Смятам да опека козунака на слабо препечена коричка, десет минути преди края на програмата да загрея фурната и да доопека в нея само на горен реотан. Пък да видим. И един козуначен венец с шоколад харесах вчера, най-вече защото възможността домашните любимци да го ядат е по-голяма, ако има плънка вътре  Mr. Green. Може да го направя и с захар, орехи и канела, ще видим, ама нещо изгубих рецептата, та сега я издирвам в нета. От Вкусно и красиво беше, някой ако я види- да свирка.  Wink

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Лампурник,тестото стана много лепкаво и не можеше да се работи в него.Ако бях добавила повече брашно,можеше и да се оправи,но работих по точно рецепта уж.В общи линии се получи козуначена пита със сладко.Като я опеках и изстина стана пък твърда като камък .Това е рецептата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=433715.msg14650432#msg14650432
Трагедия в три действия  Joy

Боядисах яйцата-ще пусна снимка.За утре сме запланували църква сутринта и разходка семейно.Таня за първи път ще мине под  плащеницата

Последна редакция: чт, 21 апр 2011, 20:23 от Elfita

# 43
  • Мнения: 143
Елфи, започнах да се замислям за козунака -  спомних се,че веднъж пекох кифлички и ми станаха твърди като камък Mr. Green Сигурно има някаква тайна в печенето newsm78

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
dorabella ,ами не знам-уж печеното най-лесно.По моята рецепта ги слагаш на 200 градуса докато порозовеят после намаляш на 170.Друга рецепта четох на 170 през цялото време.Според мен стана твърдо,защото тестото беше калпаво

Общи условия

Активация на акаунт