Февруарки09

  • 38 347
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 69
Тестото се прави с повече мазнина , на кг. брашно поне 250 гр. масло  Peace Правя го от години и винаги се е получавало , с изключение на миналата , защото заспах докато се печеше и стана олеле  Mr. Green

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Велики петък е денят, в който е разпнат Божият син Иисус Христос, за да стане изкупителна жертва за греховете на човечеството

# 47
  • Мнения: 24
Здравейте Simple Smile
Толкова отдавна не съм писала, но си бях забравила паролата  smile3506
Болничките да оздравяват   bouquet
Аз вчера боядисвах яйцата, че ще си ходим "на село"( сиреч Русе)-така на галено му вика моя съпруг, за който всичко извън Варна е село  smile3502 Само дето се ядосах с боите- нито цветовете бяха стока, нито кристалите ми се получиха пълен ужас. Козунаците правих по рецептата на баба и с нейното съдействие по телефона. За моя огромна изненада се получи. В моята рецепта мазнината беше повече за 1кг брашно ми трябваше една чаша мазнина ( един пакет масло+олио). А по съвета на баба го пекох на 150 градуса, но то си зависи и от фурната.
И аз си колекционирам бисери от Еми. Преди няколко дни изнесе представление на едни приятели и в репертоара беше включила "Бели пеперудки". Та няма нужда да ви обяснявам какъв беше текста на песничката, резултата беше смях за гостите и срам за мама  hahaha

# 48
  • Мнения: 2 784
И според мен маслото е било малко, освен това в рецептата на мацката виждам, че и нейното тесто е лепкаво и козунака и едва ли е утроил обема си, както е според класическата рецепта.  Wink Така че не се кахъри, проблема не е в твоят телевизор, рецептата е калпава, нещо в съставките  и е в повече за сметка на друго.  Peace Освен това, навсякъде, където съм чела козунака се пече на ниска температура (това е една от причините да загаря в хлебопекарната, в нея ща -не ща пека на програма хляб), слага се в ненапълно загрята фурна, за да си бухне още малко, а тука на 200 в началото ми се виждат много.
Виви, дай си и твоята рецепта, разкошен е станал козунака ти.   bouquet Приготвих си стария комбинезон, както четох във ФБ, че е най-важното условие.  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 795
Aз понеже съм кекава в ръцете ще пробвам да направя ето този козунак в машина:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534088.msg17938324#msg17938324

Ако стане ще се похваля Simple Smile

# 50
  • Мнения: 360
Раде,прегръщам те мила Hug

# 51
  • Мнения: 226
Дая, и аз ще правя същия козунак  Simple Smile , ама на ръка, че още нямам машинка.

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 66
Христос Воскресе! Светъл празник на всички!  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 83
Христос Воскресе!

Честит празник на всички

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 18
Христос Воскресе! Бъдете много здрави вие и вашите деца!

# 56
  • Мнения: 1 134
Честито Възкресение Христово!

Много здраве, радост, вяра и светлина! Hug

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Бог с всички нас

# 58
  • Мнения: 17
Во истина Воскресе, момичета. Честит празник !

# 59
  • Мнения: 9
Честит празник! Нека Бог бди над всички нас и нашите семейства!

Общи условия

Активация на акаунт